2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar kerem hayatta bana kimsenin dokunmasını izin vermiyor babası dokunuyor öpüyor fln kıyametleri koparıyor bide vuruyormuş gb yapıyor babası allahım ellerini kendini sıkıp bağrıyor babasına çook hoşuma gidiyor bu benim benim minik badigardım. babasıda kıskanıyor vay be adama bak annesinede dokunamıcaz diyor. birde uyurken babası bana sarılsın fln kaldırıp kafayı ters ters bakıp bağrıyor karşıdanopuyorumnanaktan

merve ben araştırdım bıldırcın yumurtasını 1 yaşına girmeden vermeyin diyorlar birde çiğ vermeyin haşlayıp verin diyorlar yumurtanın beyazında bir virüs varmış o çok sakıncalıymış.gün aşırı verin diyorlar.

fatmazehra aynen cnm,1-1,5 saat uyuyup kalktı hep,
sabah 6,5 ta da kesin uyanış yaptı,ben de çok uykusuzum ve işteyim,gündüz uyuma imkanım yok,
sen evdesin zehra uyuyunca uyu,dinlen cnm..

nerde mehlika zehra uyusa evin işi sana bakıyo yapsan bi türlü yapmasan bi türlü bu ev işleride hiç bitmiyo bide buna sinir oluyorum. annemlere kaçayım 15 gün dedim dün kaynım aradı bize gelecekmiş 1 hafta izin almış canı sıkılan daralan bize kaçıyo ben bi yere kımıldayamıyorum o kadar sinir oldumki ben hafta sonu planı yaparken millet benim üzerimden plan yapmış sinir küpüyüm şuan kötükedihüsokötükedihüsokötükedihüso

merhaba kızlar..
merve ben 9.aydan sonra 7 dk haşlanarak verilir tamamı diye okumuştum.

günaydın kızlar..gerçi tünaydın denilir bu saate....
aynen bizde gece 5 6 defa kalkıyoruz....
bazen su içiriyorum hemen uyuyor bazen mama yiyor...bazende zorla ayağımda sallayarak zorla uyutuyorum...
çok uykusuzum....sabah 6.30ta kalktık daha yeni uyuttum...evi süpürecem çamaşır asacam diğerlerini toplayacam toz alacam balakon yıkayacam....şimdi bu işler dururken yatıp uyuyamıyorum bende..
offf ya işler hiç bitmiyor hiç...

kızlar merhabalar umarım herkes iyidir

taha ya bıldırcın yumurtası yediricem bununda beyazı yasakmıdır bilen varmı ?

neden yedireceksin canım onu

tam daha yürümüyor
hemen oturuyor birde küçük adımlarla atıyor yavrum benim ya...

hadi bakalı...
bencede obez olmamasına dikkat et canım
obez olan bebelerin ilerde bazı hastalıklara yakalanma riskleri daha büyükmüş canım..
bizimkinede ne yese yaramıyor çok hareketli olduğundan yakıyor.....

inşallah canım...
yürümesimi iyi yürümemesi bilemedim...

ayne canım ama o zaman çok sevimli oluyor demi=))

tavuk yumurtasının beyazında varmıymış o virüs...

merhaba kizlar aynen burak da geceelri 1.5 saatte bir kalkiyor buyudukce deliksiz uyuyacagiz diye dusunurken tam tersi gozlerim batiyor su ana az once yattim ama uyuyamadim basimin agrisindan yine kalktim
burak da gudne 5 kere falan kaka yapiyor havalardan mi anlamadim cok da yese bari nerden cikariyorsa o kadar ee tabi gece 1.5 saatte bir emerse niye uykulari duzelmiyor bu bebelerin acaba ben mi ogretemedim uyku duzenini diyorum kendi kendime

herkese günaydın a.s.
sabahlara kadar ates içinde yandı sabah 7 de zar zor düşürdüm 37 ye
2 saat sonra gene fırladı ates 39 a şimdi 38lerde uyumak istiyo uyutsam bişi olurmu...yıkadım fitil verdim surup verdim fazla inmiyo napsam yaa

anaaam bir biz değilmişiz,herkesin bebesi uyumayimişakannehir
noluyo bu sıpalara yaaa..
juli tekrar geçmiş olsun cnm,arkadaşlardan bazıları antibiyotiği vermeden ateş düşmüyor diyorlardı,
düzelme olmuyorsa antibiyotiğe başla bence cnm,
uyursa da düşebilir,vücut ısısı uyuyunca düşüyor..sen sık sık kontrol edersin ateşini..

maşaallah,çok tatlı yaa,büyümüşte annesini koruayı,sinirlenmeyi öğrenmiş..
bide yetmezmiş gibi gece 8. dişini cıkardı
hayırlı olsun cnm,boğaz artı diş birleşince ateş yapmış demekki cnm,
inş. kısa sürede düşer ateşi ve iyileşir melisacık..

sal canım..basladım antibiyotiğe..aman bişi olur sonra vicdan azabı cekerim..napalım artık.

sorma cnm yaa,çok kilo aldı,inş. obez değildir,
ama ek gıda da çok iştahlı değil,anne sütü yarıyor sanırım,
sabah bulamaç kahvaltı hazırlamıştım onu yememiş,
biraz normal kahvaltılıklardan tırtıklamış,öğlen gittim çorbasının yarısını yedi,
bakalım yoğurdunu yicek mi,
dün yoğurdunu yememişti,ama evde akşam küçük bir kaseye yakın tarhana çorbası ve balık yedi,
balığı bir kaç lokma yedi sonra yemedi ben de çorbaya ufaladım öyle yedi
bir çupranın nerdeyse çeyreğini yedi maşaallah
diş çıkma aşamasından beri geceleri çok kalkıyor ve hemen hemen her kalkışında emmeden yatmıyor,
bu ay çok kilo almasında onun etkisi var zannımca..

bide yetmezmiş gibi gece 8. dişini cıkardı

canım o diştendir o zaman ateşlenmesi mızıklığı...

sirkeli bez koyu eklem yerlerine o işe yarar....

julı nemli bezi koy alnına basına..cok kalın gıydırme uyut bısey olmaz cnm..fıtıl at 1tane daha..bol bol su ıcır cnm..

mesela kaanda gecelei çok uyanıyor emiyor ama bir ayda en fazla 500 gram alıyor ama be bunun hareketliliğine bağlıyorum..

peki berilin hareketleri nasıl yavaş ve azmı emekliyormu, tutunup kalkıyormu canım?

julicim geçmiş olsun canım ver sen antibiyotiği başka nasıl geçirebilirsinki boğaz ağrısını zaten.dişte çıktığından ateşi oyüzden düşmüyordur.birde iltihapta ateş yapar.çook geçmiş olsun canım. bol bol kontrol et ateşini başka yapabileceğinde bişey yok yapabileceklerini zaten yapmışsın biraz sonra fitil fln etkisini gösterri zaten

sivricim o virüs yumurtanın beyazında olan bir virüsmüş tehlikeli bişey dün int.okumuştum oyüzden çiğ yumurta tüketmeyin diyorlar.

mesela kaanda gecelei çok uyanıyor emiyor ama bir ayda en fazla 500 gram alıyor ama be bunun hareketliliğine bağlıyorum..

peki berilin hareketleri nasıl yavaş ve azmı emekliyormu, tutunup kalkıyormu canım?

cnm 500 gr alıyorsa gayet iyi bu aylar için..
beril oturduğu yerde durmuyor hiç,emeklemeye çalışıyor,sürünerek,kıçının üstünde falan mesafe kaydediyor,
kendini kaldırabilse emeklicekte kaldıramıyorki yavrum,
tutunup kalkmaya çalışıyor hep,her zaman kalkamıyor arada bir denk gelip kalktığı oluyor,
ellerinden tutup yürütünce çok hoşuna gidiyor,
biraz yürütüp oturtunca ağlıyor gene yürücem diye,
aslında kilosuna göre gene de iyi hareketleri,
bir arkadaşın oğluda çok tombul bebekken de çok tombulmuş 9 aylıkken dönmeye başlamış yürümesi falan hep geç olmuş,
ben de berilden erken yürümesini falan beklemiyorum da yavrum çaba harcıyor emeklemek için emekleyemiyor ona üzülüyorum..

sivri senin oğluşunun ek gıdaları yemesi nasıl peki,
bir de bünye meselesi,aynı zamanda senin oğluş çok hareketli olduğundan yakıyordur cnm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…