2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

yemeklerımı ayarlayıp geldım ama kımse yok topikte.
julii ıyıkı şu mekik çeken tıckerı koymuşsun onu görünce gaza gelıyom azda olsa bende mekık çekıyom:))

iyi o zaman gidim de bir tarhana çorbası yapım bariikaydirigubbakcemile3

mehlikacım tarhana çorbası bu evde yağılan köy tarhanasımı yoksa başka türlümü burda ev tarhanası bulmak biraz zorda kimse yapmıyo artık

yav eve geldik berili emzirip uyutmaya çalışırken kociş işe gitti,
koceyle hiç vakit geçiremiyoruz o ayrı dert konusu da,
evde yalnız olunca yemek yapmayı bırak yemeyi bile canım istemiyor,
dediğiniz çorbaları hergün yapsam kim yicek,çok az yapmam gerekir,
dolapta 3 kavanoz çorba var,3 gün daha idare etsin beril,
az önce yumurta koydum ocağa,berilime yedirecem,
tarhanada yapım bari,ama tarhanav ev tarhanası değil bim de satılan paket halindeki toz tarhanalardan..

mehlikacım tarhana çorbası bu evde yağılan köy tarhanasımı yoksa başka türlümü burda ev tarhanası bulmak biraz zorda kimse yapmıyo artık

cnm bir sonraki mesajımda cevabı yazıyor senin mesajını görmeden yazmışım,
bimden alıyorum ben pakette satılıyor toz tarhana..

Kızlar bende şu tarhana olayına takıldım
ne tarhanası veriyorsunuz
bizim burda tarhana bulamak imkansız
marketlerde de bulunmuyor
kızım kesinlikle sebze çorbası yemiyor
siz nerden alıyorsunuz tarhanayı

tarhana hazır sayılır,biraz kısık ateşte kaynamaya bıraktım,umarım beril sever,
ha bu arada az evvel berili uyutmaya çalıştığımdan bahsetmiştim ya,20 dk uyudu sadece yoldan geçen bir arabanın korna sesine ağlayarak uyandı malesef:1no2:
bir daha çocuk doğurursam bebekliğinden itibaren uyuduğu odada tv falan açacam gürültüde uyumaya alışsın diye..

Kızlar bende şu tarhana olayına takıldım
ne tarhanası veriyorsunuz
bizim burda tarhana bulamak imkansız
marketlerde de bulunmuyor
kızım kesinlikle sebze çorbası yemiyor
siz nerden alıyorsunuz tarhanayı

canım ben de ev tarhanası bulamadığım için bimden alıyorum,ev tarhanasının yerini tutmaz ama idare eder,ben severek yiyorum güzel oluyor..

canım ben de ev tarhanası bulamadığım için bimden alıyorum,ev tarhanasının yerini tutmaz ama idare eder,ben severek yiyorum güzel oluyor..

BENDE BAKIYIM BİM E
PEKİ NASIL PİŞİRİYORSUNUZ BU TARHANAYI
BEN CAHİLİM BİRAZ ŞU TARHANA KONUSUNDAeyvahedigeldismile

BENDE BAKIYIM BİM E
PEKİ NASIL PİŞİRİYORSUNUZ BU TARHANAYI
BEN CAHİLİM BİRAZ ŞU TARHANA KONUSUNDAeyvahedigeldismile

3-4 diş sarımsağı doğra sıvı yağ koyduğun tencerede bir yemek kaşığı kuru nane ile kavur,
slça koy,ben domates ve biber salçası koyuyorum,sonra su ko,1,5 bardak suya bir yemek kaşığı tarhana koyuyorsun,
önce suyu koy sonra tarhanayı ekle arkasından su sıcak olmasın tarhana topaklanır,karıştıra karıştıra pişir kaynayınca kısık ateşte biraz daha kaynasın kontrol et ama tarhanalar dibe çöküp yapışabilir,
ben böyle yapıyorum canım ,bence gayet güzel oluyor..

hoşgeldin çilek..bizde seni özledik nerelerdeydin?demir nasıl döndümü?yaw sen evin resimlerini paylaşcaktın ne oldu bakim merakla bekliyorum:)
tarhana annemle biz yaptık ki annemin tarhanası meşhurdur:))sırf ayris için yaptık valla..ev yapımı yani...

bir su bardagına bir çorba kaşığı tepeleme tarhana ekleyip pişiriyorum az tuz ve yag ile.. ben bir arkadaş sormuş..

mehlika beriledemi yag salça sarımsak öyle yapıyorsun..
ben kendimize yaparsam kıymalı yapıyrum bazen o da çok güzel oluyor tavsiye ederim..hatta bebeklerinkine bile kıyma ekleyebilirsiniz..

canim patatesler cok buyuk degildi o yuzden bugun 2 tane koydum bazen 1 tane koyuyorum ama benim yaptigim bu karisimi 2ye boluyorum yaklasik 1 ogunu 200ccye yakin cikiyor ben cok mu veriyorum acaba ama yiyiyor corbayi 150-200 cc arasi evet canim corbadan sonra agzi kokuyor corba corba ama ben onun her kokusuna olurum ya
kizlarin dedigi gibi tarhanayi dene canim yemiyorsa ama oyle kavurmali falan yapma bence un kavurmali yogurt corbasi ben vermem mesela beyaz un zaten zararli ki ben pirinci bile kepekli pirinc olarak koyuyorum doktorumuz oyle onerdi bizim doktorumuz 9. aya kadar sadec sebze corbasi diyor su an tum vitaminleri alacak ne bulursan sebze olarak ver mantiginda arada ezogelin gibi bulgur kirmizi mercimek irmik kepekli pirinci karistirip kiyma ile ezogelin yapabilrsin dedi sadece ama kendi yemekelrinin suyundan kesinilkle verme tuz bobrekelrine zararli dedi yumnurta 9. aya kadar verme dokunur ceviz verem 1 yasinda alerjen dedi biraz temkinli bizim doktorumuz balik 9. ayda dedi tavuk ve hindi eti katabilirsin sebze corbasina dedi yani ben oyle domates corbasi falan vermeyi dusunmuyorum onun yerine domatesi sebze corbasi icine katarim kisin brokoli enginar kereviz katarim birbirine yakisan sebzeler acaip vitamin alir 1.5 yasina kadar ne vitamin alirsa kardir mantigindayim kemik gelisimi icin
biz de ayni durumdayiz canim ama bence normal seninki bizim doktorumuzun dedikelrini yukarda yazdim daha sindirim sistemelri yeni yeni gelisiyor cok aceleci olmaya gerek yok 1 yasinda nasilsa herseye baslayacagiz dedi doktorumuz su an bunlar ve alabildigi kadar anne sutunu almaya devam etse kardir dedi doktorumuz
massllah canim egeye bu arada cok toleransli bir doktorunuz var bizimki de bir o kadar temkinli
ama balik 9.ayda dedi bize pilav makarna kofte valla supermis burak yese bile ben vermeye korkarim bend e puturlu gida verme fobisi var da bohgazinda kalacak diye odum kopuyor doktora da soyledim yavas yavas alistir minik minik vererek meyve falan ver eline kemirsin dedi siz nasil alistirdiniz
tuz koyma canim zaten yasak ama sogan zeytinyagi koyabilirsin ben kiymayi sebzelerle ayni anda bujarda pisiriyorum canim kirmizi mercimek de yasak degil canim
ne zamandır giremedim sizi çok özledim yaaa
biz de sizi ozledik canim dun aklima geldin daha hatta bi mesaj atayim su kiza dedim burakla ugrasirken zaman gecti bu arada sana kac kere mesaj yazdim burda cevap alamadim acaba bu kiz bana kustu mu diye dusundum gecen aramistim seni bir bayan acti yoktun dukkanda ama soyledielr mi bilmiyorum
İyi akşamlar kızlarr...nasılsınız?boshayallersmile

iyi aksamlar biz iyiyiz sen nasilsin kuzucuklar nasil

500 ml gerek yokmuymuş..bugün dr yi aradım ama ulasamadım..hep aklımda bu soru vardı..

anaam benimki sabah 180 cc süt içse akşama kadar bişi istemez :roflol:
ver tahini ver pekmezi yesin sadece sempatiksalakcinni

canım gerek var mı yok mu bilmiyorum ama dr um sadece sabah kalkınca devam sütü verdiği için 160_180 cc içiyor. başka süt yok . 1 sefer.
ne zamandır giremedim sizi çok özledim yaaa

naber canım ? demir nasıl ?

canım sağol valla veriyor bizim dr. yani alıştırmak için özel birşey yapmadım. tabii minik minik veriyorum. ama çok şükür bir çiğniyor yutuyor onları sorma

canım sağol valla veriyor bizim dr. yani alıştırmak için özel birşey yapmadım. tabii minik minik veriyorum. ama çok şükür bir çiğniyor yutuyor onları sorma

massallah egeme aslinda bana da sizinki gibi bi doktor lkazimdi ama bizimki benden temkinli :) karsilikli cekiniyoz olan da burakima oluyor pure yemekten ici disi pure oldu garibimin :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…