2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar. şöyle bir baktımda geçmişe bebişlere verdiklerinizden bahsetmişsiniz ay biz çok geri kalmışız biz hala sadece sebze çorbası yada püresi. ev yoğurdu ve meyve püresi bunların dışında bişi vermiyorum ben siz bu verdiklerinizi doktora sorupmu yoksa kendinizmi veriyosunuz. bende başlıyayım daha olmazsa artık değişik gıdalara

slm kızlar. şöyle bir baktımda geçmişe bebişlere verdiklerinizden bahsetmişsiniz ay biz çok geri kalmışız biz hala sadece sebze çorbası yada püresi. ev yoğurdu ve meyve püresi bunların dışında bişi vermiyorum ben siz bu verdiklerinizi doktora sorupmu yoksa kendinizmi veriyosunuz. bende başlıyayım daha olmazsa artık değişik gıdalara

Merhaba canım. ben kendi adıma yazayım dr umla birebir gidiyorum. artık ege tam zamanlı salçalı, soğanlı yemek yiyor tek şart tuzsuz olması. değişik gıdalara geçebilrisin bence bu ayda artık. yoğurt bile mayalamıyorum ben düşün. hatta normal süt veren arkadaşlarımız dahi var. bence geç sende

mehlika bencede sen hep aynı şeyi veriyorsun çocuk bıkmıştır:)degiştir.
bizimkide bayılıyor tarhanaya:)))

bende dün ilk kez tarhana verdim kaynanam tuz atmayı unutmuş
bi deniyim dedim taha çooook iştahsız bi bebek
sevdi şaşırdık bize içinde tavuk da vardı hoşuna gitti
ara ara vericem tarhana yı

ege tarhanayı hiç sevmiyor resmen yüzünü buruşturuyor kerata ama ete gelince löp löp yutuyor etçi olacak galiba

Merhaba canım. ben kendi adıma yazayım dr umla birebir gidiyorum. artık ege tam zamanlı salçalı, soğanlı yemek yiyor tek şart tuzsuz olması. değişik gıdalara geçebilrisin bence bu ayda artık. yoğurt bile mayalamıyorum ben düşün. hatta normal süt veren arkadaşlarımız dahi var. bence geç sende

yaaa :kedi: başlıyayım ozaman ne bileyim hep ya dokunursa korkusu var bende. peki eti nasıl veriyosunuz?

delf sen egenin kahvaltısını nasıl veriyon karıstırıp bulamaç gibimi :uhm:

evet hala bulamaç gibi canım şöyle ki : 90 cc devam sütü, 1 yumurta sarısı, 1 kibrit kutusu diyet peyniri (ya da labne) 4 adet petit beurre (ya da ekmek içi) 1 tatlı kaşığı pekmez ya da ev reçeli, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı ceviz yanına hegün ezilmiş domates ayrı olarak

sulu olmuyor mu böyle.....

birde günde 500 ml devam sütü içiyormu...
içmemesi bi eksiklik mi...toplasam 200 ü gecmiyor biizm

yaaa :kedi: başlıyayım ozaman ne bileyim hep ya dokunursa korkusu var bende. peki eti nasıl veriyosunuz?

yok canım neden dokunsun. biz balık , et tavuk veriyoruz . ben çorbaya kıyma katıyorum ama balığı katmıyorum çorbaya . bayağı 1 balığı bitiriyor. eti ise ayrı veriyorum pilav ya da makarna ile ya da cızbız köfte yapıyorum (not: bunlar hep dr un dediği şekilde kafaya göre değil yani)

sulu olmuyor mu böyle.....

birde günde 500 ml devam sütü içiyormu...
içmemesi bi eksiklik mi...toplasam 200 ü gecmiyor biizm

canım 4 adet peti beurre katınca sulu olmuyor kıvamlı oluyor hepsi birden karışınca. hayır içmiyor biz devam sütünü dr un tavsiyesiyle günde bir kereye indirdik. sadece sabah ilk kaltığında 180 cc süt içiyor. diğer öğünler adam gibi yiyor yani :)) gece de süt aramıyor artık mıkırdanırsa su veriyorum ( bu da dr um tavsiyesi)

sana zahmet bi tarif verirsen canım nasıl memnun olurum :)

tabikiiii
her zaman değişik yapıyorum aslında...

coğunlukla 3 tane sebze..ptates kabak havuc ıspanak semizotu ve varsa bunlardan üçü
az soğan az kırmızı biber...ve domates.....

bulgur kırmıız mercimek yeşil mercimek bazen erişte yada tarhanada katıyorum...dönüşümlü olarak
(yeşil mercimeğin 2 kere kaynatıp suyunu atıyorum gaz yapmasın die)

içine ya kıyma ceviz büyüklüğünde yada yağsız dana eti...

ve zeytin yağı.....

ama sen ilk defa yapacaksan bu tarif ağır elir
sadece bulgur koy şimdilik ve domates soğanıda hemen koyma...

ilk patates kabak havuc ve bulgurla basla içine kıyma yada et koy..
diğerleri her hafta birer birer ekle
ben öyle yapmıstım

yok canım neden dokunsun. biz balık , et tavuk veriyoruz . ben çorbaya kıyma katıyorum ama balığı katmıyorum çorbaya . bayağı 1 balığı bitiriyor. eti ise ayrı veriyorum pilav ya da makarna ile ya da cızbız köfte yapıyorum (not: bunlar hep dr un dediği şekilde kafaya göre değil yani)

ne zaman başladınız bunlara siz bizden büyüksünüz malum zamanımı benim içinde acaba

tabikiiii
her zaman değişik yapıyorum aslında...

coğunlukla 3 tane sebze..ptates kabak havuc ıspanak semizotu ve varsa bunlardan üçü
az soğan az kırmızı biber...ve domates.....

bulgur kırmıız mercimek yeşil mercimek bazen erişte yada tarhanada katıyorum...dönüşümlü olarak
(yeşil mercimeğin 2 kere kaynatıp suyunu atıyorum gaz yapmasın die)

içine ya kıyma ceviz büyüklüğünde yada yağsız dana eti...

ve zeytin yağı.....

ama sen ilk defa yapacaksan bu tarif ağır elir
sadece bulgur koy şimdilik ve domates soğanıda hemen koyma...

ilk patates kabak havuc ve bulgurla basla içine kıyma yada et koy..
diğerleri her hafta birer birer ekle
ben öyle yapmıstım

sağolasın canım ben kırmızı mercimek 1 yaşına kadar verilmez biliyodum veriliyormuymuş? kıymayı önden pişiripmi atıyoruz çorbanın içine yoksa çiğdenmi atıyoruz. ben patates, kabak, havuç, bezelye, taze fasulye pirin. bulgur yada irmik bunlarla yaptım şimdiye kadar çorbayı hiç yağ tuz dometes soğan kullanmadım ama eminimki böyle çok daha lezzetli olacak teşekkürlerrrr

canım 4 adet peti beurre katınca sulu olmuyor kıvamlı oluyor hepsi birden karışınca. hayır içmiyor biz devam sütünü dr un tavsiyesiyle günde bir kereye indirdik. sadece sabah ilk kaltığında 180 cc süt içiyor. diğer öğünler adam gibi yiyor yani :)) gece de süt aramıyor artık mıkırdanırsa su veriyorum ( bu da dr um tavsiyesi)

500 ml gerek yokmuymuş..bugün dr yi aradım ama ulasamadım..hep aklımda bu soru vardı..

anaam benimki sabah 180 cc süt içse akşama kadar bişi istemez :roflol:
ver tahini ver pekmezi yesin sadece sempatiksalakcinni

blucum cok az su katıp bi cezvede az pişiriyom eti sonra suyuyla birlikte tencereye atıyom..
cünkü hepsi aynı ayarda pişmeyebiliyor...

valla ece de eskisi gibi yemiyor çorba yaaa :KK43:
devam sütünü hünde 4 yada 5 150 cc içiyor...
aralarda meyve yediriyorum taze olarak kavanozda yemiyor hanfendi...
biz yemek yerken yemek sularından veriyorum ekmeğe batırıp pilav veriyorum tavuk balık ne yersek az az veriyorum..
julii ece devam sütünü sade içmiyor 3 cicibebe atıyorum öyle yiyor...
sade yoğurdu nadir yiyor
bnm sıpa tatlı delisi yaa...

delf yeşil mercimek cnm...kırmızı değil...

blucum cok az su katıp bi cezvede az pişiriyom eti sonra suyuyla birlikte tencereye atıyom..
cünkü hepsi aynı ayarda pişmeyebiliyor...

anladım canım deniyelim bakalım nasıl olacak. bizde daha hiç diş yok gerçi yiyebilecekmi yutabilcekmi çok merak ettim. umarım becerir :)

X