2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

iyiyiz nesecim milupa gece armutlu muzlu tahillidan aldim da daha icine yogurt katarak veremdim bu gece disardaydik disrada yedi maamsini daha dogrusu yemedi mamasini o yuzden daha denemedim ne kadar yogurt katiyorsun icine canim bir daha soylesene

sonunda güvenilir bir açık süt buldum. 2 lt kaptım. devamı gelmeyecek ama sürekli süt satan biri değil.
yoğurt yapmak için kaynattım. üzeri 1 parmak kaymak tuttu. 1 bardak içtim, şimdiye kadar içtiklerimiz süt değilmiş dedim.
yoğurt makinem arızalı. borcama koydum, sardım sarmaladım bekliyorum. inşallah tutar da çiğ sütüm heba olmaz.

canım valla ben 1 yemek kasıgı koyuyorum yogurt kucuk yarım kase ecrın ancak onu yıyo oda benım zorumla yanı goz kararı yapıyorum:)

esmerr uskudarda da var acık sut gercektem cok guzelll.yogurdun tutar canım ben yogurt makınası aldım ama kullanmıyorum kendım yapıyorum:) tas gıbın oluyor ayıptır solemesı:)sutu ılık olarak mayaladıysan tutar ben ole yapıyorum borcamın kapagını kapayıp ustune kucuk mutfak havlusu o kadar.ısın sırrrı sutun ıyı kaynamasında ıyı kaynarsa yogurt guzel oluyor kaynadıkca sut ıcındekı suyu atarmıs ve o yuzden yogurt sert olurmus.

ılık mayaladım, bakalım nasıl olacak. maya olarak kullandığım yoğurt da bayağı yağlıydı.
sabah neyle karşılacam bakalım

merhabalar bende 2010 ocak annesiyim ikizleirm var bir kız bir oğlan aranıza katılşabilirmiyimmm geç bi üyelik ama olsun :))
hosgeldin canım a.s.

ohh afiyet olsun esmer hanımcım pazartesi bağada getir canım cekti sütüm mütün kacar mazallah :roflol:

hosgeldin canım a.s.

ohh afiyet olsun esmer hanımcım pazartesi bağada getir canım cekti sütüm mütün kacar mazallah :roflol:

hee gürül gürül süt gderse benden bilirisn sonra

esmercim yogurdun güzel tuttu mu? Ayazcım daha iyi mi?

yoğurdun tadı çok güzel oldu ama biraz sulu.
yaa birde benim yoğurdum niye kaymak tutmuyor, nasıl kaymak tutturulur yoğurda :bbo:
ben kaymaklı yoğurt istiyorum
Valla ayaz aynı dün sabah bıraktığım gibi. o kadar buhar, ilaç ne işe yaradı anlamadım ben :bbo:

ılık mayaladım, bakalım nasıl olacak. maya olarak kullandığım yoğurt da bayağı yağlıydı.
sabah neyle karşılacam bakalım

günaydın esmercim

bende tam yoğurdu soracaktım ama zaten cevaplamışsın.

ayaz nasıl biraz daha iyimi hırıltısı devam ediyor demekki.canım ya çabucak atlatsa kuzum oda huzursuz oluyordur.

yaa haftasonu 06:00'da kalkılır mı yaa.
hortladı resmen böcük. 09:00'a kadar takıldı vurdu kafayı yattı. bende kaldım böyle ayakta dımdızlak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…