2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

sinemis Kuzey biraz daha iyi yemek konusunda dün yine itiraz etmiş ama yinede saatlerinde yemeğini yemiş annem yatarak ayağında sallayarak yedirmiş mama koltuğundan kendini aşağılara atıyor çünkü.galiba mama koltuğunda çok zorladığımız için ordan nefret etti yavrum.
bende bildiğin gibi iş güç işte yarın olsada biraz dinlensek hafta sonu diye bekliyorum.gerçi bu hafta sonu ders çalışmam lazım yüksek lisans tezim var 3 ayım kaldı teslimetmeme hala bitiremedim hafta sonu eşim kuzeye bakacak bende biraz yezimi tamamlayacağım.

merhaba kızlar...
dün giremedim bugünde ancak vakit buldum....
ece hastalandı yaaa....üstten 4 diş birden geldi diyordum ya sonunda hastalık patlak verdi...ateşi38,5 lara çıktı dıktora gittik tabi hemen ....mafoldumben
dişlerden sıkıntıdan dolayı orta kulak enfeksiyonu oluşmuş...allahtan hemen gitmişiz ki fazla ilerlememiş...:2:
1kutu antibiyotik şurup 1 kutu ağrı kesici şurup ve 1 tane de yine diş jeli yazdı...
diş çıkarma döneminde orta kulak iltihabı hep görülürmüş...aman kızlar dikkat edin...ayrıca bizde üstten 2 diş daha patlamak üzereymiş..köpek dişlerimiz....üst dişler çıkarken çok ağrı yaparmış...mafoldumben
geçmiş olsun cnm,inş. ece kolaylıkla çıkarır dişlerini..
gecmis olsun aycacim, ya maasallah bizim daha hicbiryerde dis görünmüyor zaten bizimki göbegini de 40 indan sonra düsürmüstü tembel velet :emir_bebek:
beril 5 günde düşürdü göbeğini ama hala diş miş yokboshayallersmile
bu kız devam maması neden içmiyor ya bi ara kasık krizi vardı şimdi biberonn basladı..
yeme düzenini remen cocuk kendi kuruyo ya anne ne kadar cabalarsa cabalasın..melisa saatleri cok acıyo yiyincede tam yiyo :uhm: yada banamı öyle geliyo resmne benim gibi 3 öğün yiyor akannehir..

sabah11:yarım muz 7 cici bebe 1 t.k pekmez 1 tk tahin labne
öğlen 15.00: 100 gr corba 100gr yoğurt
akşam 19.30:200 cc su ve 5 yemek kasığı ile yapılmış sütlü pirinçli mama
23.00:devam sütü yaptım içmedi 3 cici bebe 30 cc süt pekmez tahin kattım onu yedi

2. bi sorum pekmez ve tahini cok seviyo fazlasının zararı olurmu
cnm maşaallah çok iyi yiyor melisa,
günlük yemesi gerekenleri fazlasıyla yemiş:nazar:
juli bunlarin hepsini yiyorsa gayet iyi bence sen ogunelri birlestirmissin mesela senin oglen verdigin corbayi tek veriyorum ben yogurdu da ondan 2-2.5 saat sonra tek veriyorum ki 50 cc ancak yiyodur yogurt o da her gun degilazen sadece 2 kasik yiyor yogurdu
aksam mamasi bizimkinin tahilli 3 ymek kasigi ile yapilani ancak bitiriyor daha artiramadik su hic icmiyor diyebilirim toplasan 30 cc gunde sabah kahvaltimiz yok anne sutu sadece gece yatarken de anne sutu meyve suyu da 20 cc iciyodur ancak bugun 40 cc karpuz suyu yaptim cogunu onlugu icti tahin ve pekmezin fazlasi zararli olabilri belki sekrli sonucta doktora danis herseyin fazlasi zararli
bu arada ne yapti melisa biraktimi ememyi tamamen geceelri emziriyormusun sen sabirla her gece emzir canim illa alir bir gece uyku arasinda
cnm bebişlerimizin beslenme şekli çok benziyor,
berilin de kahvaltısı ve yatmadan önceki besini anne sütü,
beril de çorbayı severek yiyor yoğurdu ve meyveyi zorlamayla yiyor..
muhallebiyi de sevmedi,ben bir kaç gündür akşamları da çorba veriyorum,
meyvesini yemediği için..
yaşasın, iki kilo vermişim, bir aydır kas hareketleri, mekik, plates, karını içe çekip
bırakma gibi şeyler yapıyordum, bi de şu göbeği yok etsem, 3 gündür de karın
eritme aletleri var ya titreşimli, ondan takıyorum, günde sadece 10 dakika,
bakalım ne olacak...

geçmiş çok birikmiş, çok okuyamadım, birisi bu topiğin akibetinden bahsediyordu,
kim olduğunu hatırlayamadım şimdi kusura bakmayın, ama bence bu gidişle
çocukları beraber büyütçez, daha nelerini paylaşıcaz belki de kuzuların, Allah'ın
izniyle, belki bir gün onlar devam ettirirler bu topiği, neden olmasın, çok mu
romantik oldu bu yaw, neyse, en azından bizler uzun bir süre buradayız...

bütün hasta bebişlere geçmiş olsun...
maşaallah cnm güzel bir gelişme,
çalışmaya başlayana kadar tığ gibi olacaksın,
topiciğimizin kaderi hakkında ben yorum yapmıştım,
inş. senin hayal ettiğin gibi olur cnm,yavrularımızı birlikte büyütürüz..
günaydın millet bugün abbas yolcu yani ben artık anama gidiyorum tabii yanında jokeride kaynanam bakalım nasıl bi tatil beni çok bekliyo dün çok iş yaptım hala hertarafım ağrıyo hepinizi kocaman öpüyorum fırsat buldukça girmeye çalışrım kendinize vebebeişlere iyi bakın

kız julli daha neyesin meloş herşeyi yiyo maşallah çoğu bebek onun yediğinin yarısını yemiyo bence fazla problem yapıyon pirinç ununuda dene ben ülkerin gogyl pirinç ununu veriyom çağan onu sevii:)
güle güle cnm,iyi tatiller sana,arada gir,habersiz koyma bizi..
günaydınn.
bugün gene hastaneye gidiyor ayaz hırıltısı için. bakalım ne diyecek doktor?
tam 2 ay oldu
inş. hayırlı ve güzel haberlerle dönerler cnm..

MEHLİKACIM:[/COLOR]
ben sebze çorbasını kabak havuç patates ve 2 kere çekilmiş sinirsiz dana kıymasıyla yapıyorum nefret ediyor resmen hiç sevmiyor...

bide seninkini deneyeyim bakalım...

gecmis olsun aycacim, ya maasallah bizim daha hicbiryerde dis görünmüyor zaten bizimki göbegini de 40 indan sonra düsürmüstü tembel velet :emir_bebek:

akannehirakannehirakannehir
40ındamı çok geç değilmi canım?
neden öyle oldu peki dr ne dedi?
bizimki 5 günde düşürdü...

sivricim valla hiç açma kilo konusunu ben acayip takıntılıyım....
bnm kilolar gitmedi gitti...her gören ayça hamilemisin falan soruyor yaa....bnende özellikle göbek var yaaa...
basende var ama göbek çok kötü....

aman o kadar takma canım ya...
bu arada geçmiş olsun...

aycacim ben diyet topigine takiliyorum uzun süredir bayagi kilo gitti yani

grup icinde hergün yediklerini yaziyorsun kilo yapan bisey yediysen takim kaptanindan sopa geliyor :eek:klava:

ben de kaptandan korkuma yediklerime dikkat etmeye basladim bayagi gelisme var zemuszemus

şuraya bende bi bakayım bakalım..

hangi takımdasın
ben 7. takımdayım..
2 sene önce de o takımdaydım 52 ye düşmüştüm..

saol canım..aslında her seyi kaldırdık ortada kosturuyor ama bi anlık dalgınlık normalde örtüde tutmam nasıl olduysa oldu işte..

gecmiş olsun kuzucumaaa :1hug:

bu kız devam maması neden içmiyor ya bi ara kasık krizi vardı şimdi biberonn basladı..
yeme düzenini remen cocuk kendi kuruyo ya anne ne kadar cabalarsa cabalasın..melisa saatleri cok acıyo yiyincede tam yiyo :uhm: yada banamı öyle geliyo resmne benim gibi 3 öğün yiyor akannehir..

23.00:devam sütü yaptım içmedi 3 cici bebe 30 cc süt pekmez tahin kattım onu yedi

julii gayet iyi kızın yemesi benimkide keşke böyle yese yahu abartma...

günaydın millet bugün abbas yolcu yani ben artık anama gidiyorum tabii yanında jokeride kaynanam bakalım nasıl bi tatil beni çok bekliyo dün çok iş yaptım hala hertarafım ağrıyo hepinizi kocaman öpüyorum fırsat buldukça girmeye çalışrım kendinize vebebeişlere iyi bakın

kız julli daha neyesin meloş herşeyi yiyo maşallah çoğu bebek onun yediğinin yarısını yemiyo bence fazla problem yapıyon pirinç ununuda dene ben ülkerin gogyl pirinç ununu veriyom çağan onu sevii:)

kaynananın ne işi var şekerim...
kafamçokkarıştı

günaydınn.
tam 2 ay oldu

canım inşallah geçer şu hırıltı ya bence balgamını atamıyor ayaz başka sorun yok yani...
onun için bi ilaç verir inş. doktorda o da rahatlar...
eşin iş buldumu canım kim bakıyor bebeye?

Günaydınn demeyi unutmuşum bu arada :kedi:

günaydın, naber?:emir_bebek:

günaydın kızlar..
utku şu anda bi mucizeyi gerçekleştirip yanında ben yokken kendi kendine oyun oynuyozemuszemus..dün gecede çok güzel uyudu 1 den 4 e kadar kesintisiz uyudu 4 dende 6 ya kadar..çok uyanıyo diyince ters tepti galibaaklinialirimsmile

tutkucum diyet takımları ben 7 deyim...

cuma günleri bildirim günleri her cuma sabahı tartılıp kilonu söylüyorsun bi nevi takımlar arası yarısma...
1.2.3. oluyor
ben bu takımın faydasını görmüştüm hamile kalmadan önce yine basladım.istersen bizim takıma gel 3 kişi hamiş kaldı takım boş diyebilirim :KK1:
aa bizde takımdan etkilenmeyelim sakın..boş bi zamanımda bakıp girerim bende..

sabahları cicibebeyi fazla yiyo sanki canım o çok tok tutar..onun yerine yumurta sarısı versen..bende 2 cicibebe koyuyorum yarım bebek ekmeği yumurta sarısı peynir pekmez bi parç.a tereyağ..2 saat sonra acıkıyo emziriyorum..
ama bence yemesi çok güzel zaten kahvaltıyı geç yapıyo ondan öğün atlıyosunuz..yoğurdu ve meyveyi aralara sıkıştırsan sorun kalmaz..
selam kızlar..giremedim kaç gündür..keyifler nasıl..
ya utku çok sık uyanıyo ve hep ağlayarak uyanıyo..bi keremi sakin uyanmaz bi bebek..
saat 10 da uyuttum 10 buçukta bağırarak uyandı 15 dk ağladı rüyamı gördüde korktu anlamadım..emzirdim ancak öyle uyudu geri..

bu ara bütün bebeler öyle canım benimkide gece sürekli ağlayarak uyanıyı yat kalk mahvoluyorum hiç yatma daha iyi

kahvaltısnı güzel yapıyo canım maşallah onu baya tutuyodur ona rağmen çorbayla yoğurdu arka arkaya yiyosa yine iyi bence
evet ya ama hep ağlıyo onu anlamadım..3 4 aylıkken bile gülerek uyanırdı bu çocuk
jasminin emmiyor sütün cok iğrenc bişi oldu zaten pompa asla pompalamıyor elimle sıkınsa sakız gibi sarı yapısık tadı zehir gibi bişiy
bende vermiyorum zaten emmez melisa tatlı seyleri seviyor babası gibi tatlıcı :KK1:
gece 3-4 gibi ve 7-8 gibi azda olsa devam sütü kakalıyom...ama cok zor içiyo hem ac hem biberon istemiyo bu aralar
julii ben sütün hamileyken tuzlandığını duydumaklinialirimsmileaklinialirimsmile
günaydınn.
tam 2 ay oldu

hayırlı haberlerle gelirler inşallah

süt hamileyken mi tuzlanıyormuş,
juli adet oldun mu,test yanıltıcı olabiliraklinialirimsmile

inş. hayırlı ve güzel haberlerle dönerler cnm..

inşallah canım

[
canım inşallah geçer şu hırıltı ya bence balgamını atamıyor ayaz başka sorun yok yani...
onun için bi ilaç verir inş. doktorda o da rahatlar...
eşin iş buldumu canım kim bakıyor bebeye?

yok canım balgam 2 ay sürmez.
şu an astım ialçalrı kullanıyor. sadece balgam olsa çoktan yumuşatırdı soğuk buhar.
ben alerjik astım olduğunu düşünüyorum.
eşim geçici bir işe başladı. halamın yanında ona yardım ediyor şimdilik.
Ayaz'a gene annem bakıyor.

günaydın kızlar..
utku şu anda bi mucizeyi gerçekleştirip yanında ben yokken kendi kendine oyun oynuyozemuszemus..dün gecede çok güzel uyudu 1 den 4 e kadar kesintisiz uyudu 4 dende 6 ya kadar..çok uyanıyo diyince ters tepti galibaaklinialirimsmile

hayırlı haberlerle gelirler inşallah

sağol canım inşallah.
utkuda ilerleme var maşallah. sen şimdi üzülürsün de niye bensiz oynuyor, ben uzaklaşınca ağlamadı diye :KK1:

juli, geçmiş olsun melisaya da şimdi okudum. olur böyle kazalar, kendini suçlama. ben de dün akşam yıkarken şapuan kutusunu kafasına düşürdüm, ağladı kaydirigubbakcemile3
yemesi de güzel melisanın. çok yediği içn öğünde acıkmıyordur uzun süre.
o diyet takımlarına girmeyi bende düşünüyorum. 1 hafta içinde bizim şirkette yemek çıkmayacak artık, yemek parası verilecek. ben o parayı cukka yapıp evden yanımda getirmeyi düşünüyorum.
o zaman kepekli sandviç yaparım,salata falan getiririm, diyete başlarım.
başlayınca da biri beni dürtüklesin diye takımlara girerim belkim.
gel kız senlen aynı takıma girek, beni de sok :KK1:

esmer inşallah hayırlı haberlerle gelirsin
mehlika sivribiber saolun kızlar ay 2 saatir valiz hazırlıyom kafam döndü okadar bişiy almıyım az alıyım dedim gene 3 valiz oldu puffff bunları git yerleştir gel yıka yerleştir ayy gözüm korktu gitmesemmi ne:)
mehlika sen canını sıkma bacım ben seni habersi koymam zaten kocaaa topikte en çok sen soruyon halımı hatırımı laptoptan girerim olmadı cepten girerimzemuszemus

kocam arabayı yıkatmaya gitti o gelsin atıcam kendimi acuk çarşıya bir iki eksiğim varalam onları

kız esmer dönüşte benide sokun o takıma julliyede söle yoksa bende yakında patlarım bu kiloylamafoldumben

inşallah cadı.
du juli beni soksun seni de sokarız..

ayy ne biçim cümle oldu bu yaa sokmak falan akannehir

sokulacak biri daha geldi :roflol:

Kk'daki zayıflama takımlarına giriyoruz. birinin bizi itelemesine ihtiyacımız var da

işte tam benlik 10 kg vermem lazım demir emiyo diye yememe dikkat etmiyorum
sporuda iyice boşladı akşam gittim 10 dk yürüyüş bandı 10 dk bisiklet mekik twist yoruldum geldim bu kadarla tabi kilo falan veremiyorum diyetisyene gideceğim ben bayramdan sonra

işte tam benlik 10 kg vermem lazım demir emiyo diye yememe dikkat etmiyorum
sporuda iyice boşladı akşam gittim 10 dk yürüyüş bandı 10 dk bisiklet mekik twist yoruldum geldim bu kadarla tabi kilo falan veremiyorum diyetisyene gideceğim ben bayramdan sonra

sen yine spor yapıyorsun ben hiç bişeye vakit bulamıyorum işten güçten.ben kesin çözüm düşünüyorum arkadaşlar seneye yaza girmeden baharda gögüs küçültme toparlama operesyonu ve göbek yağlarımı aldırma operasyonu yaptıracağım.şimdiden paramı biriktiriyorum bu arada verebildiğim kadar kilo vermek istiyorum ama maşallah 65 te takıldım gr gitmiyor bu kadar koşuşturmacada.

X