2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bu kız devam maması neden içmiyor ya bi ara kasık krizi vardı şimdi biberonn basladı..
yeme düzenini remen cocuk kendi kuruyo ya anne ne kadar cabalarsa cabalasın..melisa saatleri cok acıyo yiyincede tam yiyo :uhm: yada banamı öyle geliyo resmne benim gibi 3 öğün yiyor akannehir..

sabah11:yarım muz 7 cici bebe 1 t.k pekmez 1 tk tahin labne
öğlen 15.00: 100 gr corba 100gr yoğurt
akşam 19.30:200 cc su ve 5 yemek kasığı ile yapılmış sütlü pirinçli mama
23.00:devam sütü yaptım içmedi 3 cici bebe 30 cc süt pekmez tahin kattım onu yedi

2. bi sorum pekmez ve tahini cok seviyo fazlasının zararı olurmu

bu kız devam maması neden içmiyor ya bi ara kasık krizi vardı şimdi biberonn basladı..
yeme düzenini remen cocuk kendi kuruyo ya anne ne kadar cabalarsa cabalasın..melisa saatleri cok acıyo yiyincede tam yiyo :uhm: yada banamı öyle geliyo resmne benim gibi 3 öğün yiyor akannehir..

23.00:devam sütü yaptım içmedi 3 cici bebe 30 cc süt pekmez tahin kattım onu yedi

juli bunlarin hepsini yiyorsa gayet iyi bence sen ogunelri birlestirmissin mesela senin oglen verdigin corbayi tek veriyorum ben yogurdu da ondan 2-2.5 saat sonra tek veriyorum ki 50 cc ancak yiyodur yogurt o da her gun degilazen sadece 2 kasik yiyor yogurdu
aksam mamasi bizimkinin tahilli 3 ymek kasigi ile yapilani ancak bitiriyor daha artiramadik su hic icmiyor diyebilirim toplasan 30 cc gunde sabah kahvaltimiz yok anne sutu sadece gece yatarken de anne sutu meyve suyu da 20 cc iciyodur ancak bugun 40 cc karpuz suyu yaptim cogunu onlugu icti tahin ve pekmezin fazlasi zararli olabilri belki sekrli sonucta doktora danis herseyin fazlasi zararli
bu arada ne yapti melisa biraktimi ememyi tamamen geceelri emziriyormusun sen sabirla her gece emzir canim illa alir bir gece uyku arasinda

selam kızlar..giremedim kaç gündür..keyifler nasıl..
ya utku çok sık uyanıyo ve hep ağlayarak uyanıyo..bi keremi sakin uyanmaz bi bebek..
saat 10 da uyuttum 10 buçukta bağırarak uyandı 15 dk ağladı rüyamı gördüde korktu anlamadım..emzirdim ancak öyle uyudu geri..

bu ara bütün bebeler öyle canım benimkide gece sürekli ağlayarak uyanıyı yat kalk mahvoluyorum hiç yatma daha iyi

kahvaltısnı güzel yapıyo canım maşallah onu baya tutuyodur ona rağmen çorbayla yoğurdu arka arkaya yiyosa yine iyi bence

jasminin emmiyor sütün cok iğrenc bişi oldu zaten pompa asla pompalamıyor elimle sıkınsa sakız gibi sarı yapısık tadı zehir gibi bişiy
bende vermiyorum zaten emmez melisa tatlı seyleri seviyor babası gibi tatlıcı :KK1:
gece 3-4 gibi ve 7-8 gibi azda olsa devam sütü kakalıyom...ama cok zor içiyo hem ac hem biberon istemiyo bu aralar

bu ara bütün bebeler öyle canım benimkide gece sürekli ağlayarak uyanıyı yat kalk mahvoluyorum hiç yatma daha iyi

kahvaltısnı güzel yapıyo canım maşallah onu baya tutuyodur ona rağmen çorbayla yoğurdu arka arkaya yiyosa yine iyi bence

hergün yeni iicat cıkarıyo beslenme benim kontrolümden cıktı :KK1:

merhaba kızlar nasılsınız..ayça geçmiş olsun eceye...
juli sizede geçmiş olsun ev kazaları bundan sonra çok olur ayris çokfena heryere saldırıyor:))
devam sütü almıyorsa muhallebi yap sulu onu ver juli..yemeside iyi gibi..

juli arı mama ülker gogly falan varya onlardan al sulu yap biberonla ver.tadı güzel şekerli onlar içer bence melisa..

yaşasın, iki kilo vermişim, bir aydır kas hareketleri, mekik, plates, karını içe çekip
bırakma gibi şeyler yapıyordum, bi de şu göbeği yok etsem, 3 gündür de karın
eritme aletleri var ya titreşimli, ondan takıyorum, günde sadece 10 dakika,
bakalım ne olacak...

geçmiş çok birikmiş, çok okuyamadım, birisi bu topiğin akibetinden bahsediyordu,
kim olduğunu hatırlayamadım şimdi kusura bakmayın, ama bence bu gidişle
çocukları beraber büyütçez, daha nelerini paylaşıcaz belki de kuzuların, Allah'ın
izniyle, belki bir gün onlar devam ettirirler bu topiği, neden olmasın, çok mu
romantik oldu bu yaw, neyse, en azından bizler uzun bir süre buradayız...

bütün hasta bebişlere geçmiş olsun...

bugün de açılış benden olsun kocem işe gitti beni de uyku tutmadı
julii çok geçmiş olsun ama kendini suçlama canım
nelere dikkat etmemiz gerektiğini bu şekilde öğreniyoruz
çok şükür bişey de olmamış melisa'ya
jasmin güle güle kullanın mama sandalyenizi
ayca çok geçmiş olsun inşallah biran önce çıkarır dişlerini de rahatlar ece hanım

julii yemek konusuna gelince maşallah melisa çokgüzel yiyor
bu listeye baktığımda herşeyi yemiş oluyor meyvesi, yoğurdu, çorbası vs
zaten bir öğünde bu kadar yiynce 4 saatten önce açıkmaması çok normal
bizim şöyle mesela
sabah 8.30-9 gibi biraz süt, 4 cicibebe, 2 tatlı kaşığı lor, 1 tatlı kaşığı tahin, 1 tatlı kaşığı pekmez bunun hepsini bitirmiyor
12-1 gibi küçük bir kase çorba koyuyorum yine hepsini bitirmiyor
4-5 gibi yoğurt/meyve dönüşümlü veriyorum
akşam 8-8.30 gibi bizimle yemek yiyor biz ne yiyorsak ona da veriyorum onun yiyemeyeceği bişey varsa o zaman çorba veriyorum.bu öğünde genellikle 1 kaseyi bitiriyor.
(benim kasem 120 cc kadar alıyor)

günaydın millet bugün abbas yolcu yani ben artık anama gidiyorum tabii yanında jokeride kaynanam bakalım nasıl bi tatil beni çok bekliyo dün çok iş yaptım hala hertarafım ağrıyo hepinizi kocaman öpüyorum fırsat buldukça girmeye çalışrım kendinize vebebeişlere iyi bakın

kız julli daha neyesin meloş herşeyi yiyo maşallah çoğu bebek onun yediğinin yarısını yemiyo bence fazla problem yapıyon pirinç ununuda dene ben ülkerin gogyl pirinç ununu veriyom çağan onu sevii:)

merhaba kızlar...
dün giremedim bugünde ancak vakit buldum....
ece hastalandı yaaa....üstten 4 diş birden geldi diyordum ya sonunda hastalık patlak verdi...ateşi38,5 lara çıktı dıktora gittik tabi hemen ....mafoldumben
dişlerden sıkıntıdan dolayı orta kulak enfeksiyonu oluşmuş...allahtan hemen gitmişiz ki fazla ilerlememiş...:2:
1kutu antibiyotik şurup 1 kutu ağrı kesici şurup ve 1 tane de yine diş jeli yazdı...
diş çıkarma döneminde orta kulak iltihabı hep görülürmüş...aman kızlar dikkat edin...ayrıca bizde üstten 2 diş daha patlamak üzereymiş..köpek dişlerimiz....üst dişler çıkarken çok ağrı yaparmış...mafoldumben

geçmiş olsun eceye diş çıkarmak çok zor gerçekten.bizim dişlerde hala bir numara yok daha çıkarmayacak galiba böyle giderse.

gecmis olsun aycacim, ya maasallah bizim daha hicbiryerde dis görünmüyor zaten bizimki göbegini de 40 indan sonra düsürmüstü tembel velet :emir_bebek:

posii Kuzeyde tembel hala çıkarmadı dişlerini.

hergün yeni iicat cıkarıyo beslenme benim kontrolümden cıktı :KK1:

juli benimde kontrolümden çıkmış durumda dama canı ne zaman istese o zaman yemek yiyor bende bıraktım zaten artık yoksa ikimiz birden geriliyoruz sağlığı yerinde olsun önemli olan o.yazdıklarının hepsini yiyorsa maşallah diyeyim önce bence çok iyi biz onların yarısını bile yediremiyoruz Kuzeye.

günaydınn.
bugün gene hastaneye gidiyor ayaz hırıltısı için. bakalım ne diyecek doktor?
tam 2 ay oldu

rapunzel canim bulsumayla ilgili detaylari faceden takip edebilirsin yeri belli degil sanirim daha ben uyarim hereksin soyeldigine dedim kizlar ortak bi yer dusunecekelr

canim portatif tasinabilen bisey olsun diyosan chicconun bu soyeldigim modelini tavsiye ederim hem katlanip tasimasi kolay heryere evde de kullanabilirsin emniyet klemerleriyle guzelce sandalyeye baglaniyor onunda tepsisi de var oyun icin bence bir bak derim chicco magazasinda ama daha uzun vadeli bisey istersen chicco poly magic de guzel kendi evinde kullanim icin ama maam sandalyesi al mutlaka cocuklarin yemek yeme aliskanligina cok buyuk faydasi var kucakta olmaz benim kardesim onuen koyuyordu oglunun yiyecekelrini catalini kasigini kendi kendine oynaya oynaya doke saca ogrendi ama simdi 2.5 yasina bir guzel yiyor kendi yemegini o acidan cok faydali

olur mu oyle sey hic canim boyle gorunmez kazalar olabilir her dakika baslarind adikilemeyiz ki yapilacak islerimzi var uykusuzlugumuz var uzme kendini ucuz atlatmissiniz neyseki tombik yanaklima bisye olmamis cok sukur

kizlar yuppi ilk defa burak baby mix yogurdun dortte ucunu yedi biraz parmakla biraz mama kasigiyla biraz cay kasigiyla arada suyla kandirarak cok mutluyum
jasmin bu hafta almayı düşünüyorum dediğin gibi olmuyor bizimle yemek yemek istyor ben rahatsız oluyorum en azından rahat olur .olmadı senin değinden annemlerin eve alırım ne yapıyım
günaydınn.
bugün gene hastaneye gidiyor ayaz hırıltısı için. bakalım ne diyecek doktor?
tam 2 ay oldu

günaydın canım çok geçmiş olsun .inşallh bir an önce iyileşir

günaydın caanımm.

geçmiş olsun esmer gelince bizede haber ver.inşallah sonuçlar iyi çıkar.
oferta sen ne yapıyosun canımm
kuzeyim nasıl

X