2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ahh jasmincim buraktamı istemiyor ek gıda ne yapacağız biz ? doktora bizim yemeklerden verince yiyor dedim tabi yer baharatı tuzu yerinde dedi ( bizimki sebze çorbasıda sevmiyor. yoğurt dudaklarına dokunsun yüzünü ekşitiyor artık mayalamıyorum hazır babaymix aldım onuda sevmiyor bu sabah labne aldım parmağımı batırıp ağzına verdim bir kaç kez aldı kaşığada antipatisi var offff ve maalesef kalabalık masada ağzını açıyor tek başına yemek ver ağız kitleniyor yüzüme bakmıyor kafa hep ters istikamette...artık büyüdülerde sadece sütle beslenilmezki

aynen canim aksam uzeri baby mix verdim ben de ev yogurdunu hic yemiyor da ona da kitledi agzini tum surati yogurt oldu agzinin ici haric aksam annemle yemek yiyoruz nasil yalaniyor sehriye corbasina ekmek batirip verdim bi guzel yedi hemen yogurda batirdim ekmek o arada kaynasin diye biraz yedi sonra uyandi kapadi agzini arkadan patates yemeginden verdim onu da bi guzel yedi yani bizim yemekleri yiyor sabahlari beyaz peynir bayila bayila yiyor kjendi yemeklerinde yok ne yapacagiz bilmem ki burakin kilosu az zaten ek gidayla kilo alir biraz demisti doktorumuz ama yemiyor ki gece muhallebisi veriyormusun sen canim onu yiyormu beleac armutlu gece muhallebisi veriyorum ben bi o nu sevdi biraz ama 130 cc yapiyorum yarisini ancak yiyor hepsini hic bitirmedi daha haftaya kontolrumuz var yine kilo alamamis olacak bir meyve suyu ile yogurda alistiramadik diye doktorumzu da biseyler der herhalde

jasminnn
gece tahillilari var meyveli benimkisi onu sanki daha çok sevdi.bir dene derim milupanin aldim oyle 130 cc falan çok uzak rakamlar bize ama diger sutlu muzlu pirinçliye gore daha rahat yemesi gerçi meyveyi sevmiyor diyorsun ama denemeye deger....

daha once soylemiştim benimki emdiginde saatte bir kalkiyor zorlada olsa aksam 21-22 gibi birseyler yedirmeye çaliyorum

ogretmenim ben de tahilli armutlu veriyorum bebelacin gece muhallebisi onu sevdi milupa sutlu pirincli verdim hic yemedi milupaninm gece tahillari da var evde onu da deneyecegim bir ama 60-70 cc ancak yiyordur sevdi dedigim o burak da saat basi kalkiyor 4-5 saat kesintisiz uyuyanm cocuk gitti saat basi kalkna cocuk geldi niye boyle oldugunu da anlamadim ac oldugu icin mi sicaktan mi dis mi cikaracak anlamadim kerem demirin disi cikti mi

ben gece mamasini aksam 7.30 gibi veriyorum sonra 9 gibi emziirp yatiriyorum doktor oyle demisti hani gec yerse sindirimi zor olur diye daha gec versem de yemez zaten cunku 8den sonra uyku mizmizligi basliyor mizmizken de bisey yemiyor mama sandalyesaine bile oturmuyor
kilo aliminiz nasil canim

mrblar
konu ek gıdalar ve uykusuzluk
öğretmenim tracy bu konuda bu aylardaki bebek gece hiç uyanmadan veya 1 kez uyanarak sabaha kdara uyması lazım
şayet uyumuyorsa gündüzki öğünlerine ekleme yapılmalı diyordu
ben denedim gayet ii uyudu
ama ertesi gün yemedi ne yaptıysam fazla yediremedim
yani demem o ki gündüz ne yerse yesin fazla yerse gece uyurlarmışş

cssa tracy iyi guzel diyor da nasil yedirecegimizi de soylese agzini kitledigind enail acacagimizi artik bebklik halkleri gibi kandiramiyortuz da cok akillilar onlar bizi alt ediyor valla

evet jasmin yapmadığımız şaklabanlık kalmıyo yesin die
güzel olduğu kadar da zormuş anne olmak hele ramazanda dahada zor kafamçokkarıştı

emzir canım emzir ne güzel!ben de çok özenmiştim ama olmadı.aynen canım benimki de kilitliyor ağzını açmıyor yemek istemediğinde.burağın dişi çıktımı?benimkini daha çıkmadı..hiç çıkacakmış gibi de durmuyor...
rapunzel ,babymix 1 yaşından sonra verilir diye biliyorum ben ama yanlış biliyorum herhalde...

iyi geceler kızlar..yoğun bi gündüü..cok yorgunum..,
gene aklıma emzirmek geldiii
off her gece dua ediyorum ama yok yok emmiyor..gitme:
20 gün oldu..cok özledim

yok, çıkmadı kavga filan da, acayip stres rüzgarları esti, ama Türklerin bu
lönk diye gelme huyu çok kötü, ben hep erken haber veririm, en azından
birkaç saat vereceksin ev sahibine, sık görüşsem neyse, yılda iki kez filan
görüştüğüm insan olunca ev düzgün olsun istedim, bi de baskın yaptııık
filan diyorlar ya ne gıcık, bi kış gecesi de gripten ailecek sürünürken ve
ertesi gün işe gidecekken, gece saat 12 den sonra görümcemler gelmişti
bursadan, sürpriiiiz diye, bi yaz da evde inşaat filan varken mutfak tezgahı
yıkılmış, mutfak yenileniyo ve bulaşıklar bile banyoda yıkanıyoken,
görümcemler gelmek için telefon etmişler ve gelmeyin, inşaat var
dediğimiz halde kısa bir süre sonra gelmişlerdi inatla, hem de iki haftalığına,
şimdi ben bu sülalede kabuslu olmayayım da ne olayım, ha bu arada
görümcem evlendiğimiz gecenin sabahında saat 9 da bize kahve içmeye
gelmişti kocasıyla :)))

sana da güle güle ecrin, annenlerde internet vardır umarım...

bengi okudum da gerçekten iyi atlatmişsiniz.her ailede oluyor oyle farkli bir tip:))
aslinda surekli bu iş dagilimini yapmak gerek sanirim, bakalim nasıl becerebilecekmiyiz:))

doğru söylüyorsun, iş bölümü daimi olmalı, ama bunu becermek o kadar zor ki...

bengisu valla aynen kabus gibi olmuş canım ya..benim de başıma bi kaç kez geldiği için sanki ben yaşıyormuş gibi oldum .. gene iyi atlatmışsınız .bu arada kızın kaç yaşında?

sağol cantanelerim, evet yaşayan daha iyi bilir, kızım 13 yaşında...

neyse kazasız belasız kavgasız gürültüsüz atlatmışsın bengisu

evet sced, çok şükür atlattık, çok da iyi geçti sonra, buradan konuşunca
rahatladım, dedikodu sayılır mı acaba bu şimdi?

iyi geceler kızlar..yoğun bi gündüü..cok yorgunum..,
gene aklıma emzirmek geldiii
off her gece dua ediyorum ama yok yok emmiyor..gitme:
20 gün oldu..cok özledim

juli, uyurken de denemişsindir herhalde emzirmeyi değil mi, o zaman daha
bir kolay oluyor sanki, göğsünün ucuna tatlı bir şey sürsen işe yarar mı ki,
ya da bir müddet birşey yedirmesen ,çok acıkınca denesen, ne bileyim, Allah
yardımcın olsun...

günaydın herkese
dün ne güzeldi hava püfür püfür
uzun zaman sonra ilk defa sahil yaptık iyi geldi

benimde akşam dediğin saatlerde mama yedirmem lazım ama kesinlikle mama yemiyor bir kaç çeşit marka aldım denedim yok doktorumuzda "boşver yemesin" dedi
bıraktım artık bende cebelleşmeyi.... bizimkide gece çok sık kalkıyor neyle doyurucam karnını bilmiyorum yeni bişey denesem aldığı en fazla 3 kaşık hemen bıkıyor, meyve suyu içmiyor ama meyveyi eline alıp kemiriyor
kilo vermemiş olabilir burak anne sütü aldığı için

yok canım 6+ diye okumuştum

günaydın herkese
dün ne güzeldi hava püfür püfür
uzun zaman sonra ilk defa sahil yaptık iyi geldi

günaydın esmer ohhhhh ne iyi etmişsiniz bende dün akşam eşime dedim haftaya sahile inelim bu hafta atladık :)) biz genelde gece 11-12 gibi iniyoruz arkadaşlarla
pek kimse yokken de tadı güzel oluyor

günaydın arkadaşlar nasılsınız
gece sahile nasıl iniyorsunuz 11den sonra ben en geç 10 bucukta evde oluyorum buğlem uyku saati geliyor bebekleri dışarda bebek arabasındamı uyutyorsunuz?
eve getirnce uyanmıyorlarmı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…