2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bişey soracağım Kuzeyin sesi kısılmıştı doktora götürmüş annem şimdilik boğazda enfeksiyon yok ama olursa antibiyotik yazmış başlarsınız demiş.kilosunu tartmış ama Kuzey yine hiç kilo almamış 3 aydır 10 gr bile almıyor bu çocuk artık çok endişelenmeye başladım gelişimi niye durdu bu kadar moralim çok bozuldu.

anaaam anketmi yapsak napsak :roflol:
28 diyenler ve 21 diyenler..
acep ev sahibesi nangi gün münasip onu sormıyoz :)

cnm bu sıcaklarda kilo almıyolar diyo benim doktorumda bizde diğer aylara göre daha az kilo alıyoruz boyu nasıl peki boyunda uzama varmı hiç

ayaz çok erken yatıyo.
acaba akşamüstü uykusunu geç mi uyuyor öykü?
saat 17:00'den sonra uyutmayın hiç.

ee siz nasıl anlayacakmışsınız boğazda enfeksiyon olup olmadığını da olursa antibiyotik başlarsınız demiş :bbo:

bence kilo alımının durması normal canım.
hem ek gıdalara başladılar, hem acayip hareketlendiler. doktoru normal diyorsa takma hiç kafana.

anaaam anketmi yapsak napsak :roflol:
28 diyenler ve 21 diyenler..
acep ev sahibesi nangi gün münasip onu sormıyoz :)

yavv ev sahibesi müsait değilse dışarda buluşuruk.
zaten bu kaa bebe kadının başına gitmeyek

cnm bu sıcaklarda kilo almıyolar diyo benim doktorumda bizde diğer aylara göre daha az kilo alıyoruz boyu nasıl peki boyunda uzama varmı hiç

yok canım uzamıyor kiloda almıyor takıldı resmen işyerindeyim nerdeyse ağlayacağım bir de üstüne eşimle tartıştık şimdi ben böyle üstüne düştüğüm için almıyormuş kilo çok uğraşıyormuşum ben.diyorumki kilo almamasını anlayabilirim benim derdim zayıf yada şimman olması değilki 3 aydır 10 gr damı almaz ya 10 gr.
çok kötü oldum ya bide beni suçluyorlar

oyy tıcımdan ter akiii yaa markete gittim ne var ne yok aldım..bide bebek arabası
akıllanamadım gitti...
küçük hanım evin kapısını görünce basladı ağlamaya arabadan cıkartcam yapıstı kalkmıyo deliii
dedim yıkayım rahatlasın soydum banyoyu hazırlayana kadan besine koydum ne göreyim işemiş...akannehir...ne zaman acılsa işiyo gecendede parkeye işemiş bide oynuyo çişiyle ağzına yüzüne sürüyodu manyak bebe
neyse yıkadım bu sefer yapıstı küvete cıkmıcam diyee
allahum keçilerime mukayyet ol
ben bidane bakıcı istiyim yaa yetişemiyim vallaa.

oferta kuzey neler yiyor peki..
en cok kilo muhallebi pirin ucu arı mama falan yapar..devam sütü yada kendi sütünün içine cici bebe at...iştah acıcı vermedimi doktor...
ağlama canım önemli olan sağlı olması

sabah kahvaltı ediyor (peynir+pekmez+yumurta sarısı+devam sütü+bebek ekmeği)
sabah -öğle arası meyve suyu yada püresi
öğlen -çorba
akşam üstü yoğurt
akşam kaşık maması
arada annem içirebildiği kadar süt içiriyor sonra gece boyu emiyor.ama tabi bunların hepsini yediğini hiç sanmıyorum anneme bu konuda soru soramıyorum çünkü herkes beni yanlış anlayıp suçluyor.sadece akşam eve gidince açmı diye soruyorum oda emzireceğim için onun haricinde gün içindeki yediklerinden haberim olmuyor.

şu an ağlamamak için zor duruyorum birde beni suçluyorlar ya ben hem geleyim eşşekler gibi çalışayım canım çıksın hem evle uğraşayım çocuğumu düşünüyor olmam da suç olsun ee ben ne yapayım atayım bari kendimi bir yerlerden.
çok bunaldım artık çokkkk

oferta aylık çizelgede 3 aylık boy bilgileriniz 65-67,5-69 diye yazıyor buna göre bence çok normal kilo alımına gelince kilo veren bile oldu aramızda hareketlendiler, sıcaklar var o da iştahsızlık yapıyor kendini üzme derim ben sağlıklı olsun en önemlisi

o melisanın bakışlarından belli valla daha dur anası daha durrr

üzülme canım be kötü bir durum olsa dr bişi derdi zaten. dışkı testi yapmadımı drun belki bi problem vardır ulaş bi ay az kg aldı diye hemen idrar testi yapmıştı dr. annenede neden soru soramayacakmışsın tamam annen ama sende ona canını emanet etmişsin canım ben 2 saatliğine bıraktığımda 4 kere arıyorum ne yaptı yedimi içtimi uyudumu uyandımı ne yapayım canım bence sor annene hatta işten telefon edip sor

yaa seni niye suçluyorlar olur mu öyle şey. sen bebeğinin kaç kere işediğini bile bilmelisin.
ben anneme de kocama da kim bakıyorsa onada kaç cc süt içtiğinden tut kaç kaşık mama yediğine kadar yazdırıyorum deftere. 3 aylığından beri. ki ben rahat bir anneyim biliyorsunuz. ama bu karışmak değil bilgilenmek.
seni niye suçluyorlar kilo almadığı için? sana öyle geliyor olmasın canım yaa

juli; bu bebeyi heder ediyon sen yaa.
kızcem sidiklerin içinde geziyo iyi mi akannehir

rylai; eğer ağlamıyorsa koyun yatağına elleşmeyin. ister uyusun ister oynasın.
eğer ayaz'da geç saate kaldıysa -ki onun geçi 20:45 falandır - yatağına atıyorum kendi kendine oynayıp sonunda sızıyor. ama yatağına gitmediyse uyumuyor.

soramıyorum çünkü alınıyor nerde ben o kadar kaç kaşık yedi filan desem herhalde kıyamet kopar.ben iyi abakamıyormuyum ne demek istiyorsun diyor alınıyor o yüzden soramıyorum.ben yedirmiyormuyum özellikle filan diyor işte

neyse sizinde vcanınızsıktım kusura bakmayın.işteyim kapana kısılmış gibiyim daraldım bir an.

yaa niye canımızı sıkmış olasın olur mu öyle şey.
ama oturup ciddi ciddi konuş bence annenle. o senin daha önce olan gerginliklerinden dolayı her söçzünü yanlış anlıyor, senin belirsizliklerle hırpalanıyorsun.
al karşına "anne sana çok güveniyorum ama ben oğlumun kilosunu ya da sağlığını takip edebilmek için herşeyini bilmeye ihtiyacım var. yemese de ne kaadr yemediğini yese de ne kadar yediğini bilmek istiyorum. bu şekilde içim daha rahat edecek" de.
sakince konuşunca yanlış anlayacağını sanmam.
ama ağlama, gerilme yeterki konuşurken.

oferte yada doktorun üstüne at suçu doktor saat saat liste istedi benden de ne yediyse ne kadar yediyse yazacakmışız giderken götürcem de ne sen suçlu ol nede bilgisiz kal.

boyu uzamiş işte canim yapma kendine ediyorsun.yazık kuzey gayette saglikli buyuyecek insallah ama olan sana olmus olacak.yıpratma kendini.herkes pek bir sinirli oluyor bbu çocuk konusunda.istemeden oyle soylemiştledir neden senin yuzunden olacakmiş...

yani kusuurma bakma sen sinir olmus olabilirsin ama boyle yazınca ben çok guldum:)) canim ya yerim o kizini seninn...
önceden sormustum ama beninm bebe de 22-23:30 arasi uyuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…