2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Serapcım 1 haftadır zencefil-bal-limon verdim günde 90-100 cc hiçbir işe yaramadı maalesef.
Haftaya cumartesi belki maltepede buluşr belki, ama hava bugünkü gibi olursa buluşur muyuz bilmem.
Nefes alınmıyordu bugün yaa

Selamlar..
Bronşit başlangıcı gene..
Dün hırıltısı iyice arttı Ayaz'ın. Kendi doktorumuz da şehir dışında olduğu için polikliniğe gittik. 1 saat ventolinli buhar verdik. Antibiyotik vermedi şimdilik doktor.
1 hafta evde sürekli ventolinli buhar vereceğim, burnuna serum fizyolojik yapacağım. Haftaya kontrole gittiğimde eğer daha ağırlaşmış olursa başlayacağız antibiyotiğe.
Bende ilaç konusunda ısrar etmedim çünkü hırıltı ve öksürükten başka sorun yok şu anda.
Ama düdük yutmuş gibi hırıldıyor.

Bugün de KK'dan bir arkadaşım geldi kızıyla. Bebekliğini bildiğim kız 2 yaşını bitiriyor, kocaman geldi gözüme.
Sonra da Maltepe'deki organik pazara gittik. 10-15 tezgah vardı, hiçbirşeye benzemiyordu.
Çarşamba günleri Göztepe Özgürlük Parkında kuruluyormuş. Orası çok güzelmiş.

Ofertanın malzemeler geldi mi acaba, merak ettim beğendi mi?
gecmis olsun canim insallah bir an once iyilesir ayazim bu arada gecen gun kzilardan biri yazmisti sirtina karabiberli bal surdum diye iyi gelmis hiriltisina demisti dne istersen canim ofertanin malzemelrini ben de merek ettim ben de siparis vermeyi dusunuyorum da eger begendiyse oferta bu arada biz ek gidaya ilk defa bugun gectik ilk defa bugun sebze corbasi icti oglusum daha once meyve tattiriyodum ama gercek anlamiyla bugun basladik 2 gun sonra da gece ammasian baslayacagiz insallah sonrada sirayla meyve suyu ve yogurt aralarina 3er gun koyarak basla dedi doktorumuz corbayi icti cok sukur gerci 60-70 cc icmistir ama ilk gun icin normal degil mi ama su icmiyor burak ya suyu sevmiyro hic bu aralar bana sardi iyice 3 saatte bir emen cocuk saat basi ememk istiyor sicaklardan susuyormu acaba hic su icmeyince beni de suluk olarak kullaniyor sanirim
jasmin alıntı yapmıştım ama...........
ewt cnm karşılaşamıyoruz hiç, umarım sende iyisindir....
bayramda gidicez inşallah ama planladığımız gibi olursa bebekle biraz deişik bi tatil olacak
siz nereye gittiniz cnm

anlıyorum cnm... benim ablamda çalışıyo 22 aylık oğlu var ve yeğenim ablamın eve geleceği saatlerde kapıda ya da cam da bekliyo. bence bebeğin anneyle ya da bakan kişiyle daha fazla bağ kurması ilgiyle sevgiyle alakalı........
bebişlerimizin istediği ilgiyi ve sevgiyi de bizden başka kimse veremez çünkü biz anneyiz özeliz........... ben öyle hissediyorum :))))))
iyiyim canim cok sukur burakla ugrasiyorum bzi marmaris select maris otele gittik canim denizi cok gzueldi cok sicak ve temzidi buraki yuzdurdum ben de cok sevdi suyu ipek nasil canim siz nereye gitmeyi planliyorsunuz
geçmiş olsun cnm,, ballı su hırıltıyı kesiyo diyolar ama 1 yaşından küçük olduğu için bal verirmisin bilmiyorum

kendi bebelerimizin yanında 3 ay büyük bebe bile olsa insana daha büyük geliyo sanki o günler bize uzakmış gibi

şişli'de de organik pazar kuruluyomuş yanlış hatırlamıyosam hergün dü ama haftada bir de olabilir netten bakabilirsin iş çıkışı vaktin olursa uğrayabilirsin

bu arada bi buluşma ayarlasak artık olmaz mıııııııııı?????

canim onumuzdeki cmt bulusacakmis kizlar sanirim ben burda olursam katilmaya calisacagim ama belki memlekete gitme durumum var persembe daha belli degil

Serapcım 1 haftadır zencefil-bal-limon verdim günde 90-100 cc hiçbir işe yaramadı maalesef.
Haftaya cumartesi belki maltepede buluşr belki, ama hava bugünkü gibi olursa buluşur muyuz bilmem.
Nefes alınmıyordu bugün yaa

evet bugun cok sicakti ya ben de 2 gundur nikah salonlarinda geziyorum dun fatih evlendirme dairesi bugun beykoz evlendirme dairesindeydik ama sicaktan kavrulduk resmen burak da ben de garibime sicak dokundu sanirim bu gece cok huysuz saat basi aglayarak kalkiyor sicak mi carpti bugun corba yedi ilk defa o mu dokundu anlamadim

gecmis olsun canim insallah bir an once iyilesir ayazim bu arada gecen gun kzilardan biri yazmisti sirtina karabiberli bal surdum diye iyi gelmis hiriltisina demisti dne istersen canim ofertanin malzemelrini ben de merek ettim ben de siparis vermeyi dusunuyorum da eger begendiyse oferta bu arada biz ek gidaya ilk defa bugun gectik ilk defa bugun sebze corbasi icti oglusum daha once meyve tattiriyodum ama gercek anlamiyla bugun basladik 2 gun sonra da gece ammasian baslayacagiz insallah sonrada sirayla meyve suyu ve yogurt aralarina 3er gun koyarak basla dedi doktorumuz corbayi icti cok sukur gerci 60-70 cc icmistir ama ilk gun icin normal degil mi ama su icmiyor burak ya suyu sevmiyro hic bu aralar bana sardi iyice 3 saatte bir emen cocuk saat basi ememk istiyor sicaklardan susuyormu acaba hic su icmeyince beni de suluk olarak kullaniyor sanirim

sağol canım.
evet bende deneyeyim bakayım onu bi. içinde düdük var sanki.
ek gıdalar hayılrı olsun. çok iyi içmiş ilk günden burak maşallah.
ek gıdaya tam olarak geçtikçe suya alışır merak etme.

selam
geçmiş olsun ayaza

sağol canım.
nabersin

esmer daha once de yazdim ama benimki de yasadi bunlari bricanyl çok iyi geldi.ayrica bal veriyorsun madem yarim kahve fincani suya bal koyup limon sıkıp ver demişti benim doktor hırıldadikça...

jasmin uzatmak istemem ama kuçumseme hiç hissetmedim yazdiklarindan

jasmin hadi hayirli olsun geçtiniz demek

kesinlikle suluk olarak kullaniliyoruz:))benimkide hiç sevmiyor suyu ama o kadar çok terliyor ki:KK43:(ne kadar emse karşilar bilemiyorum.

hoya
selamm
artik baglantin var sanirim:))

esmer daha once de yazdim ama benimki de yasadi bunlari bricanyl çok iyi geldi.ayrica bal veriyorsun madem yarim kahve fincani suya bal koyup limon sıkıp ver demişti benim doktor hırıldadikça...

jasmin uzatmak istemem ama kuçumseme hiç hissetmedim yazdiklarindan

görmemişim canım yaa, kusura bakma.
dur bakayım srayım ben o şuurbu sağol.
bal-su-limon da yapayım bakim bi.

ayy ben kaçar. sabah 06:30 koğuş kalk yapacaz malum akannehir.
iyi geceler hrkese..

Arkadaşlar mrb..Ben 2011 ocak annesi adaylarındanım inş.. Bişi danışcaktım.. 14.haftamı içindeyimde gündüz epey bi kasık agrım vardı, yatınca geçiyokalkınca arıyodu..Yaklaşık 2 saattird otururken ayaktayken karnım agrıyo epey.. Yatınca geçiyor ama..Sizce normal mii??

ecrin nur iyi işte uyku düzenini yeniden kurduk çok şükür işe de başladım kreşi de çok seviyor kurumun kreşine götürüyorum ve çok memnunum..
nuru da istediğim her an görebiliyorum en rahat yönü o
burada tanıdıklarımız hep çalışıyor nur da evde çok huysuzdu kreşe başlayalı çok mutlu bebekleri çok seviyor oynuyor onlarla
evde oturup hem ben hem nur sıkılacağına çalışayım daha iyi.

Arkadaşlar mrb..Ben 2011 ocak annesi adaylarındanım inş.. Bişi danışcaktım.. 14.haftamı içindeyimde gündüz epey bi kasık agrım vardı, yatınca geçiyokalkınca arıyodu..Yaklaşık 2 saattird otururken ayaktayken karnım agrıyo epey.. Yatınca geçiyor ama..Sizce normal mii??

insallah saglikla kavusursun bebegine onceikle....

bence agrin oldugunda uzan...çokta endişelenme agri olabiliyor.benim de oldu.eger siddetleniyorsa doktora daniş rahatlarsin derim.

gülaycım bilmiyorum
benim de geçen sene bu zamanlar kasıklarıma sancı saplanıyordu sabaha kadar kıvrandım sabah acile gitmiştim gazdanmış hastanede geçmişti
öyle bişey olabilir belki bilemiyorum..

X