2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın şekerler nasılsınız
anamdayım yine misafirim var bugün demiri emzirdim uyuttum annemde bırakıp evi toplamaya gideceğim ikramları ve temizliği dün hallettim sadece yayıntıları toplayacağım süt sağıyorum sağarkende bakayım dedim size

sivri oğluşunun iyi olmasına sevindim cnm,
antibiyotiği bence de verme,madem bişeyi yok niye vereceksin ki,
öksürüğü için ıhlamur da verebilirsin,

gunaydinnn

sivri bib. geçmiş olsun gerçi çok sukur iyimiş ama,antibiyotik vermezdim ben de.su karabinber bali merak ettim.bana dr balli limon vermişti...gerçi dr.bal vermiyor ilk bir yıl

sinemis geçmiş olsun kaynanana canım

senin annen bakıyordu bir ara dimi yine o baksa Buğleme olmazmı bencede çekilcek dert değil acaba çocuk bakımı zor geldide numaramı yapıyor bakmamak için benim ilk aklıma bu geldi.
allah kolaylık versin sana tabi sabırda versin.

feyza bi de bana derler hergün başka bir ekşın diye, sende benden aşağı kalır değilsin.
gerçi ben artık anlatmıyorum günlük olayları garip garip şeyler söylüyorlar uyuz oluyorum, sana da söylerler yakında :KK1:
kayınavlideye geçmiş olsun yaa. sana da ayzık kadına da valla. yüksek tansiyon kötü, fırlayınca insan çok feci oluyor biliyorum.
ama bu kadar hastaysa dönsün evine bencede.
ya sen yokken yükselirse. bebekle birlikte ne yapacak bir başına

günaydınlarrrr
bir çarşamba sabahı feyza'nın maceraları serüvenine daha hoşgeldinizopuyorumnanaktan
dün eve gittiğimde kıızm uyuyordu bende yanına uzandım
1 saat uyumuşum
sonra telefonum çaldı baktım kaynanam arıyor
allah allah dedim yan odadan beni nie arıyor bu kadın :KK1:
gittim baktım evde yok
açtım telefonu bneim tansiyonum yükseldi ben kapıda emlakçıda otuyorum aşağı gel
haydaaamafoldumben
allahım bu kabusmu dedim ya birgünümde olaysız geçsin
evden çıkmış sağlık ocağına gitmiş tansiyonu yükselmiş
buğlemi giydirdim baştan ayağı yavrum terlemiş nasıl
aç bitap çocuk aldım indim
ağlıyor ben çok hastayım diesenağlama
içimden ahhh feyza ahhh sanki çocuk bakmaya geldi birde kaynana çocuğu çıktı başına:nazar:
neyse mamasını aldım buğlemide aldım anneme götrdüm
bıraktım taksi tuttum onuda alıp hastaneye gittik
tansiyon 19 fırlamış
iğne yaptılar 1 saat bekledik tekrar kontrol yine düşmemeiş 1 iğne daha saat 10bucukta eve geldim
eşim işteydi 5de gitti dün
akşam 1e kadr başını bekledim hanfendin 12bucukta geldi eşim
artık gelmesydi sinirden boğup atacaktım
hergün hastamı olur yaaakafamçokkarıştı
ıhh ıhh ederek geziyor çok nazlıya psikolojik hasta bi tansiyonu çıktı diye:umursamaz:
dünya sı yıkıldı ayağı kalkarken düşür gb yapıyor dün artık çileden çıktım
akşam eşimede dedim sıcaktan yükselyorsa geri gitsin evine ben çekemem çocuğumu zefil bıraktım dün
hergün acilde yeter yaa
bakıcı tutarım ne yapıyım
birde onun nazını çekmek istemiyorum
şu sıcaklardan oluyor galibaa
ama bende çalışıyorum yorgunum birde onun nazıyla hiç uğraşmam

mehlika benim sütümm bitti dencek kadr azaldı göğüslerim bomboş sadece gece 2 kere emiyor oda olan sütü sabah8de artık mama vermeye başladım çünkü süt yok geri artar mı acaba

cnm kayınvalidene çok geçmiş olsun,

julinin de hatırlarsan bir ara sütü çok azalmıştı sonra arttı,
buğlemi daha fazla emzir,süt arttırıcı gıdaları tüket,
bir de olumlu düşün,sütünün artacağına inan,
artacaktır inş..a.s

yaa ben alıştım galiba çalışmaya; o kadar kötü olmuyorum artık.
tamam çok özlüyorum ama bazen de iyiki çalışıyorum dediğimde oluyor yalan değil.
mesela annemle konuşurken arkadan çığlıklarını duyuyorsam Ayaz'ın hadi git ilgi istiyor senden diye gülümsüyorum

aynen bende alıştım çalışmak iyi geliyor bana da . sadece 1 kere arıyorum günde biliyorum ki emin elde.

günaydın şekerler nasılsınız
anamdayım yine misafirim var bugün demiri emzirdim uyuttum annemde bırakıp evi toplamaya gideceğim ikramları ve temizliği dün hallettim sadece yayıntıları toplayacağım süt sağıyorum sağarkende bakayım dedim size

esracım naber canım ?

feyza bi de bana derler hergün başka bir ekşın diye, sende benden aşağı kalır değilsin.
gerçi ben artık anlatmıyorum günlük olayları garip garip şeyler söylüyorlar uyuz oluyorum, sana da söylerler yakında :KK1:
kayınavlideye geçmiş olsun yaa. sana da ayzık kadına da valla. yüksek tansiyon kötü, fırlayınca insan çok feci oluyor biliyorum.

anlat gülüm açılırsın lülülülülülü

feyza tansiyon deyip geçmemek lazım,tansiyonunu ölçtürdüğünüzde yüksek çlıktığına göre numara yapmıyordur,kadıncağıza yazık,
size de yazık olmuş,gecenin bir yarısına kadar başını beklemişsin,
buğlemden ayrı kalmışsın ama kadıncağız da istememiştir böyle olmasını kim ister ki hasta olmayı,
Allah sağlık sıhhat versin ne diyeyim..

FEYZA

canım vallaha hiç uğraşma derim ben sana kaynana senin bebeni bakıyo güya ama sen daha çok perişan oluyosun...

bakıcı tutsan hşç olmazsa bunlarla uğraşmazsın hemde evde kocenle daha rahat olursun ev yaşantınızı tahmin edebilyorum çok sıkıntılı....

gönder bacım kaynanayı....sempatiksalakcinni

sivri kaanın iyi olmasına sevindim canım

birde sormuşsun süt izniniz yokmu diye yok canım ben hamileykem istifa etmiştim doğumdan sonra iş buldum yani süt iznim filan yok keşke olsaydı

tüh ya olsa ne kadar iyi oluyor ben 2de çıkıyorum 6 ay dolana kadar 12de çıktım 9 ay doluncada cuma günleri işe gelmeyeceğim haftanınn 4 günü tam çalışıp 1 gün izin yapcem...

sivri oğluşunun iyi olmasına sevindim cnm,
antibiyotiği bence de verme,madem bişeyi yok niye vereceksin ki,
öksürüğü için ıhlamur da verebilirsin,

çok şükür canım...:nazar:
enfeksiyon kapmış olabileceğinden verdi antibiyotiği ama vermeyeceğim bakalım öksürüğüde az kaldı....
ıhlamuru deneyeceğimm
geçen akşam adaçayı verdim biberonda anam benim içemediğim acı adaçayını lokur lokur içti...
benim sıpa acıdan ekşiden hoşalniii

gunaydinnn

sivri bib. geçmiş olsun gerçi çok sukur iyimiş ama,antibiyotik vermezdim ben de.su karabinber bali merak ettim.bana dr balli limon vermişti...gerçi dr.bal vermiyor ilk bir yıl

sağol datlum...
canım göğsünü yumuşatmak için öksürüğü için:

gece bal ve azıcık karabiberi karıştırıp sırtına sürüyosun üzerine gazete kağıdını delip delip yayıyorsun...

sırtı balı tamamen emiyor k.biberler kalıyo sadece onuda temizliyosun

çok iyi geldi...

alındın mı sen dediğimde bir de alınmadım diyordun,alınmışsın işte,
kızım anlatın yaaa,
burda sevincimizi ,derdimizi,bilgilerimizi paylaşıyoruz..
birbirimizden çok şey öğrenirken derdimize sevincimize ortak oluyoruz...

yoğurtla başla canım...

ek gıdaya geçişte verilecek ilk besin yoğurtmuş ben bilmeden muhallebi vermiştim....sempatiksalakcinni

o ne kız tutku bende alsam nasıl bişi?

kızlar saat 18:00da mı çıkıyosunuz çok geç değilmi?

sizin süt izniniz neyim yokmu yaww akannehir

yav sen çok tatlısın

canım dün oğlumu eşim öğleden sonra izin alıp götürdü dra ben gittiğimde muayene olmuşlardı....

malum ben süt izni kullandığım için 1 saat bile izin isteyemiyorum....

doktorumuz oğlumun hiçbişeyi olmadığıonı sölemiş....

göğsnü sırtını dinlemiş boğazlarına bakmış kulaklarına bakmmış....

hiçbir hastalık belirtisi göreemiş enfeksiyon kapmış olabilir dikkat edin demiş bide tekrarlamasın zamasın diye 125 mg antibiyotik vermiş ama ben kullanmak istemiyorum...

gece yatarken sırtına bal ve karabiber karışımı sürdüm yumuşatsın diye öksürürğünü.....

2 saat sonra baktım balı çekmiş tamamen karabiberler kalmış hemen emşzledim....

çok şükür şimdi çok iyi oğluşum...:nazar:

öksürüğüde çok az kaldı.....

CADALOZ çağanda öksürüyodu sanırsam tavsiye ederim sende yap bu bal+k.biberi...
geçmiş olsun canım
canım buğlemde öksüyor bnde yapıyım o zman geçiryorsa
sinemis geçmiş olsun kaynanana canım

senin annen bakıyordu bir ara dimi yine o baksa Buğleme olmazmı bencede çekilcek dert değil acaba çocuk bakımı zor geldide numaramı yapıyor bakmamak için benim ilk aklıma bu geldi.
allah kolaylık versin sana tabi sabırda versin.
annem bakıyordu oda hasta eşim 2 ay gece çalıştı yani 6da iş başı yaptı gece 2de çıktı annemle öyle baktılar çok iyi anladım ki ikisde bakamıycak
yok bakamasaydı derdi açık sözlüdür

kim ne söyler garip garip bacım
söylerlerse verilecek bi cevap bulunur yada senin gb yazmam olur biter burda sorunlarımız streslerimizi yazıyoruz dertlelşiyorz
aslında kalmak istyor buğlemi çok seviyor sıcaklardan mahvoldu galiba
eşime dedim klima al bari bakalım ne yapcak
onada üzülüdm hastalık kolay değil
dün hep çürüğüm diye ağladı
aslında çok görmüyorum nazlılığını,asiliğinin sebebide belli 28 yaşında kocası ölmüş eşim 5 yaşındayken evi yokmuş
eşinin 10 yılı doldurmasına 80 günü varmış maaş bağlamamışlar milli eğitim bakanlığındaydı
kendi çalışmış ev almış okutmuş ünv. varana kadr hep yıllar yıpratmış
tek başına kendi ailesi evlen die baskı yapmış yurta ver çocukları die senelerce kendi ailesine tavır almış yalnızlık çok çekmiş
dün hem kızdım hemde düşündüm babasız büyütmüş hem çalışmış evlenmemeiş bile kendimi onun yerine koydum
ne yapıyım biraz dare ederim olmazsa bakıcı bulurum oda yanında otursun bakıcı baksın başka çarem kalmadı

cnm kayınvalidene çok geçmiş olsun,

julinin de hatırlarsan bir ara sütü çok azalmıştı sonra arttı,
buğlemi daha fazla emzir,süt arttırıcı gıdaları tüket,
bir de olumlu düşün,sütünün artacağına inan,
artacaktır inş..a.s

mehlika merhaba
buğlem sabh emmek istemdi ağzını bile açmadı gece emdi sadece bugün biraz gece sütü artırıcı şeyler yiyim deneyyim bakıyım

anlat gülüm açılırsın lülülülülülü

cıkkss sonra sende ekşın bitmiyor diyorlar :1closedeyes:

yaa dün tutku yazmış galiba.
1 yaşına gelsin memeden keseceğim diye. yapmayın yaa. emdiği kadar emsin bebeler nolacak. bir daha ömürleri boyunca alamayacaklar bu gıdayı.
ben emziremediğim için mi bu kadar hassasım bu konuda bilmiyorum ama süt var olduğu sürece emzirilmesi taraftarıyım ben. en azından 2 yaş bitene kadar.
belki yorucudur falan ama ne bileyim sıkın dişinizi bence 1 sene yaa, besleyiciliği azalsa bile bağışıklığı koruamadaki etkisi yadsınamaz.
ben şahsen oğlumun ayaklanıp konuşurken bana koşarak anne meme diye gelmesini çok isterdim.

çalıştığım için en hayıflandığım konudur bu.
eğer çalışmıyor olsam 24 saatin 20 saati mememi Ayaz'ın ağzına sokar gene de getiridim o sütü.

FEYZA

canım vallaha hiç uğraşma derim ben sana kaynana senin bebeni bakıyo güya ama sen daha çok perişan oluyosun...

bakıcı tutsan hşç olmazsa bunlarla uğraşmazsın hemde evde kocenle daha rahat olursun ev yaşantınızı tahmin edebilyorum çok sıkıntılı....

gönder bacım kaynanayı....sempatiksalakcinni

tüh ya olsa ne kadar iyi oluyor ben 2de çıkıyorum 6 ay dolana kadar 12de çıktım 9 ay doluncada cuma günleri işe gelmeyeceğim haftanınn 4 günü tam çalışıp 1 gün izin yapcem...

çok şükür canım...:nazar:
enfeksiyon kapmış olabileceğinden verdi antibiyotiği ama vermeyeceğim bakalım öksürüğüde az kaldı....
ıhlamuru deneyeceğimm
geçen akşam adaçayı verdim biberonda anam benim içemediğim acı adaçayını lokur lokur içti...
benim sıpa acıdan ekşiden hoşalniii

sağol datlum...
canım göğsünü yumuşatmak için öksürüğü için:

gece bal ve azıcık karabiberi karıştırıp sırtına sürüyosun üzerine gazete kağıdını delip delip yayıyorsun...

sırtı balı tamamen emiyor k.biberler kalıyo sadece onuda temizliyosun

çok iyi geldi...

böyle giderse hastalanırsa eşimde der gt diye dün zaten oda üzüldü annesi sonuçta yoruluyorsan bakıcı tutarız anne dedi oda yok bakarım bakıcıya nasıl emanet ederim dedi ağladı bilmyorum moralim bozuk zaten
ne yapcağımı şaşrdım hem hasta die üzülüyorum hemde kzııyorum

alındın mı sen dediğimde bir de alınmadım diyordun,alınmışsın işte,
kızım anlatın yaaa,
burda sevincimizi ,derdimizi,bilgilerimizi paylaşıyoruz..
birbirimizden çok şey öğrenirken derdimize sevincimize ortak oluyoruz...

yok yok sana değil; gerçekten.
başkasına çok kızdım ben.
alınmadım hemde cidden kızdım; boşver kendisiyle pek muhabbetim olmaz zaten.
sana çok alınsaydım pek konuşmazdım :KK1:
gerçekten sana değil yani söylediğim şey.

sivri sabah kaçta işbaşı yapıyorsun,
sizin mesailer memurlar gibi 8,5-5 değil mi?
neden o kadar erken çıkıyorsun,süt izni ilk 1 sene günde 1,5 saat,
senin izini anlamadım ben:sm_confused:

feyza tansiyon deyip geçmemek lazım,tansiyonunu ölçtürdüğünüzde yüksek çlıktığına göre numara yapmıyordur,kadıncağıza yazık,
size de yazık olmuş,gecenin bir yarısına kadar başını beklemişsin,
buğlemden ayrı kalmışsın ama kadıncağız da istememiştir böyle olmasını kim ister ki hasta olmayı,
Allah sağlık sıhhat versin ne diyeyim..

Biliyorum canım diyorum ya üüzldüm bnde aslında ama kendini çok bırakıyor ilgi istyor kocasi yokya
yoksa tansiyonu 20ye dayandı hemşiler felan başına toplandı şaka yapmıyor
yada mahsus diyelim ama kendimi salmasa iyi olacak dr sıcak yada psikolojik dedi
kendi bişeyde yemiyor hadi yediklerinden olsa diyelim

kız dünür yeni mini mini bebeğin hayırlı olsun :KK3: mevlam sana sabır versin bu kaynana sana yaramadı sen onu şutla gitsin yuvasına 19 tansiyonda ayılıp bayılıosa allah korusun başka bişey olsa yorgan döşek yatar o kaydirigubbakcemile3 heeee şöyle öp beni yoksa kıskanırım ben dünürümü

kız dünür yeni mini mini bebeğin hayırlı olsun :KK3: mevlam sana sabır versin bu kaynana sana yaramadı sen onu şutla gitsin yuvasına 19 tansiyonda ayılıp bayılıosa allah korusun başka bişey olsa yorgan döşek yatar o kaydirigubbakcemile3 heeee şöyle öp beni yoksa kıskanırım ben dünürümü

anaa sende kaynana olcen bak buğlemde seni şutlar diyim heeeee:sm_cool:
ne biliym canım yaşlı diye bişey diyemyorum aslında çok asabi diktatör bi yapım var bir o kadrda merhametim var
o yüzden çokta kızamıyorum ona

cıkkss sonra sende ekşın bitmiyor diyorlar :1closedeyes:

yaa dün tutku yazmış galiba.
1 yaşına gelsin memeden keseceğim diye. yapmayın yaa. emdiği kadar emsin bebeler nolacak. bir daha ömürleri boyunca alamayacaklar bu gıdayı.
ben emziremediğim için mi bu kadar hassasım bu konuda bilmiyorum ama süt var olduğu sürece emzirilmesi taraftarıyım ben. en azından 2 yaş bitene kadar.
belki yorucudur falan ama ne bileyim sıkın dişinizi bence 1 sene yaa, besleyiciliği azalsa bile bağışıklığı koruamadaki etkisi yadsınamaz.
ben şahsen oğlumun ayaklanıp konuşurken bana koşarak anne meme diye gelmesini çok isterdim.

çalıştığım için en hayıflandığım konudur bu.
eğer çalışmıyor olsam 24 saatin 20 saati mememi Ayaz'ın ağzına sokar gene de getiridim o sütü.

kesinlikle katılıyoum ben de çok isterdim bende maalesef sadece 2 ay emzirebildim o da kahve niyetine günde 50 cc zor çıkıyordu. işe başlayınca o da kurudu gitti zaten. bence emzirmek anne ile evladı arasında inanılmaz bir bağ oluşturuyor hee biz bağsız mıyız tabii ki değiliz ama farklı birşey o ikinci çocukta ne yapıp edip sütlü anne olacağım :lepi:delikafadulden

feyzacım işin zor allah kolaylık versin kaynanana da şifa versin. kaynanan nerede oturuyor?

X