2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

oferta sen di,kkat et bacım yada etme olsun bitane daha:))
ayris akşam 7 gibi uyuyordu sonra uyanıyordu gece geç uyuyordu o uykuyu bi şekilde kaldırdım oyaladım agladı vs ama sonra alıştı..

sivrim hayırlı olsun canım

ecrin istanbulda oturuyo ya belki teli falan vardır ondan biliyosundur dedim ne ayaklı gazetesi ayol

günaydın esra ne guzel çimdiniz he:))video uzun sürüyor evet sende problem yok canım...
sivri hayırlı olsun dişiniz.bizde diş miş yok.desteksizde pek oturamıyor bu kız yaw:)başı öne düşüyor:)

:1shok: :1shok:

nasıl yaptınız uyku saatini öyle ben ne yaparsam yapayım gece 12 den önce uyumuyooo valla çok yoruluyorum böyle.gece kaçkere uyanıyor ayris

amaninnn Kuzeyde tüp bebek bize de normal yolla olmaz dediler bak korktum şimdi iyimi

12 mi akannehir
kuzuuumm akşamüstü kaçta uyuyor en son; eğer geç uyuyorsa onu uyutmasınlar evdekiler.
Ayaz eskiden 19:00-19:30'da yatıyordu. Şimdi zorla 17:00'de uyutuyoruz. 21:00'e kadar duruyor artık.
Ama hayatında 22:00'yi görmedi henüz

kızlar buğlemin blogunu eşime ilk defa cumartesi gösterdim ve odadan çıktım ne tepki verecek diye bekledim
sonra içerden ne güzel olmuş feyza bunları ne zamn yaptın diye sevinçle okuyordu
bi ara içeri gittiğimde baktım ki
çalışan bir anneyim ben yazısını okuyordu ve gizli gizli ağladığını farkettim
çok duygulandım
sonra geldi defalarca sarıldı bana
ne o yorum yaptı nede ben
ne düşündü acaba ?

benim kocenin haberi yok blogtan. Ailemden kimsenin haberi yok zaten.
Annem bilse hemen okur, o sever okumayı. Ama o zaman ben rahat yazamam.
Bilmemeleri daha iyi benim için.

günaydın kızlar nasılsınız emeklemeye başlayanlar var sanırım tam okuyamadım analarının gözü aydın artık bebeleri nerelerden toplarlarlar kimbilir :)))
hasta olan bebelerede çok geçmiş olsun
bizde hafta sonu cadının tabiri ile çimdik demir bayıldı denize video ekleyeceğim face ye ama çok uzun sürüyo siz eklerkende öylemi oluyo ben mi beceremiyorum

cadı çimdik lafını benden çaldı :dilcikar:
face'e kelerken uzun sürüyor bayağı. ben onun için 1 dk üstü videoları pek yüklemiyorum.

topik coştu:)))iyiki işe başladınız he:)))
semiha yok canım bende teli.
cssaa günaydınnnn.

ayy ikinciye hamilelik mi...büyük lafıma tövbe amannn...başladım bile ben yasmine...sanırım uzuuun bir dönem de devam ediciimm....
sivricim ararım seni tatlım, yanlış mı vermişim, olbilüü hamilelik dönemiydi:p
esmer karısı önce wcye gitcem sonra cuğara içerken ariicim seni telin başından kalkma plisss...

betiş arama şimdi ortalık çok kalabalınk konuşamam.
sonra ariycim ben seni.
sen yemek paydosundaykene

kızlar benim çok kötü ayak parmaklarım tırnak batıyor iltihap vs fena antibiyotik bile etkilemiyo terlikle geziyom dr gitsem çekicem off.biryere çarpsam ayda birisi bssa ölüyorum sanki offf.dr yeni bi antibiyotik verdi inş.geçer yaw.

12 mi akannehir
kuzuuumm akşamüstü kaçta uyuyor en son; eğer geç uyuyorsa onu uyutmasınlar evdekiler.
Ayaz eskiden 19:00-19:30'da yatıyordu. Şimdi zorla 17:00'de uyutuyoruz. 21:00'e kadar duruyor artık.

çok şükür çocuk akşam kavramını öğrenmeye başladı ohh beee...
Gözdem 9.30da uyur, sabah 6.30-7.00 gibim kalkar...ütülüye çekti bu yönden....

ecrin benimde hamileliğin sonlarına doğru oldu tırnak batması ama ne batma çok fenaydı 7 ay sürdü doktora gitmedim korkudan ama iileştirdim kendim şimdi ii bepanten kremle geçti

2 saat içinde ne çok yazmışsınız
okurken alıntı yapmayı unuttum
aklımda da pek bişey kalmadı çok fena unutkanım
face e baktım şimdi ne olmuş eymen'e? ayağı mı kırılmış nasıl olmuş? çok üzüldüm ya
sevcan üzülme canım bebeklerin çoğunda oluyor zamanla kapanıyor
inşallah sizinki de önemli bişey değildir
myocean hamile miymiş? ayyy çok şaşırdım Allah kolaylık versin çok zor olacak onun için
gözde ye ve ayaz a maşallah ne güzel emeklemeye başlamışlar
benim kızım hala alçak sürünme yapıyor arada bi emekleme pozisyonuna geçsede ağır gelip düşüyor
ama çok yaramaz huysuz bi bebe oldu çıktı
hiç bir şey yemiyor diyebilirim
dün bütün gün sabah az bişey emdi
kahvaltısının yarısını bile bitirmedi (50 cc civarı yedi)
öğlen çorbasının tadına baktı beğenmedi
öğleden sonra kavanoz meyve verdim yine tadına baktı beğenmedi
1-2 saat arayla denedim yemedi
akşam da irmikli bilmemneli muhallebi yedi 80 cc suyla
bütün gün bu kadarcıkla nasıl enerjik kaldı bilmiyorum gece 12 ye kadar
ayrıca dün sabah 5.30 da kalkmıştı gün içinde toplam 3 saat uyumamıştır

kızlar benim çok kötü ayak parmaklarım tırnak batıyor iltihap vs fena antibiyotik bile etkilemiyo terlikle geziyom dr gitsem çekicem off.biryere çarpsam ayda birisi bssa ölüyorum sanki offf.dr yeni bi antibiyotik verdi inş.geçer yaw.

o çok kötü oluyor yaa biliyorum.
çekme işlemi de zor :bbo:

çok şükür çocuk akşam kavramını öğrenmeye başladı ohh beee...
Gözdem 9.30da uyur, sabah 6.30-7.00 gibim kalkar...ütülüye çekti bu yönden....

cıkks benimki 02:00-04:30 arası bir kere beslenmeye kalkıyor yoksa midesi kazınırmış açlıktan.
bir de son 2 gündür su içmeye kalkıyor saat 23:00 gibi. çok susuyor 60 cc su içiyor kalkıp.
kalkış saati bizimde 06:30-07:00 gibi.

günaydın esra ne guzel çimdiniz he:))video uzun sürüyor evet sende problem yok canım...
sivri hayırlı olsun dişiniz.bizde diş miş yok.desteksizde pek oturamıyor bu kız yaw:)başı öne düşüyor:)

he valla çimdik ecrin yanlız demirle oynayacağım diye sırtım yanbmış kıpkırmızı süte geçer diye ben güneş kremi falanda sürmüyorum acıyo şimdi sırtım
ozaman ben yükleyeyim videoyu ben beceremedim diye iptal ettim

12 mi akannehir

face'e kelerken uzun sürüyor bayağı. ben onun için 1 dk üstü videoları pek yüklemiyorum.

gelince hemen sana laf yetiştirir cadı :)))

ecrin benimde tırnağım batıyo hamileilkten sonramı oluyomuş neden
puff yaa
korkuyorum dr a gitmeye

he bu arada Gözdem de emekliyor...emeklemesi değil de emekleme pozisyonunda ileri geri sallanıyor ya öldürüyor beni...Allahım yaaa...ne muhteşem bişey yaşıyoruz...

sorma bayılıyorum ileri-geri harekete....

reyhancım hoşgeldin...

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Ayaz'ın pazar günkü kahvaltısı:
peynir-siyah zeytin-sahanda yumurta sarısına batırılmış ekmek, domatesin iç kısmı, kemirilmiş salatalık ve anasının şekersiz çayı.
manyak bu bebe yaa bulamacı görünce çıldırdı ağzına sürmedi, oturup bunları tırtıkladı :roflol:

heebirde park yatağın kenarlarına tutunup aşağı uçuyordu son anda yakaladım, alt kata indirdim yatağı akannehir
emeklemeye başladı sonunda, ama hala solucan gibi sürünmeyi seviyor.
en favori yeri üçlü koltuğun altı. gidip oraya yatıyor habire.

maşallah canım afiyet olsun ayaza....

ya cumartesi günü bende kaanı serin diye kendi yatağına yatırmadım bizim yatağa yatırıp etrafını yastıklarla çevirdim 1 saat sonra kontrole gittiğimde bi bakarımki yastığın üzerinden geçmiş eli ve kafası aşağıda halıya uzanıyo şok oldum 1-2 saniye geç gelsem kafasının üztüne düşecekti....
eyvahedigeldismile

Esmer geçmiş olsun canım buğleminde öksürüğü geçmedi 1 ay oldu nerdeyse .asist benical herşey kullandık başka bi çözümü varmı bunun ya
sıcaklardan oluyor ter olayı bence

ya kaanda hafif öksürüyo korkuyorum ya...

kızlar buğlemin blogunu eşime ilk defa cumartesi gösterdim ve odadan çıktım ne tepki verecek diye bekledim
sonra içerden ne güzel olmuş feyza bunları ne zamn yaptın diye sevinçle okuyordu
bi ara içeri gittiğimde baktım ki
çalışan bir anneyim ben yazısını okuyordu ve gizli gizli ağladığını farkettim
çok duygulandım
sonra geldi defalarca sarıldı bana
ne o yorum yaptı nede ben
ne düşündü acaba ?

opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
blog syfasına bizde bakalım link versene canım

sağol teyzesi dişleri çiftledik....

ama bide bize sor...

12 mi akannehir

bende eşime gösterdim rahat yazabilrm o karışmaz hepsinide okudu
başka kimsenin haberi yok zaten

sced benim bebede yemiyo canım zorla
sonrada kusuyo hastalandığında 3 gün anne sütünden başka bişey almadı oda 8 saat bile emmediği oldu
kilomu verdi almadımı bilmiyorum
sanırsam almadı çünkü 10 gün evvelindede tartmıştım
geçen ayla aynı kilodayız ne yapcaz

bizim haftasonumuz nasıl geçti anlatem,
beril cumadan beri gece 2-3 kez kalkii:nazar::nazar:
ctesi kesin uyanışı 8'de yaptı ,ilk defa,normalde 6-6,5 gibi kesin uyanış yapardı..
erkenden kahvaltımızı yaptık,sonra kociş direksiyon snavına gitti,
öğlen geldi,dışarı çıktı,eminönüne havuzluhana gittik,
kızıma çıtçıtlı body,önlük,biberon.. aldım,
kendime ten de indirim vardı sutyenler 5-10 liraydı,sutyen aldım bir de jartiyer aldım ilk defa:kedi:
koce berili taşıdı beyefendi yorulmuş dönüşte berili ben taşıdım:mymeka:
yavrum uyudu,otobüste kucağımıza yatırdık otobüsten inene kadar uyudu,
eve geldik koce yemek yaptı yedik koce işe gitti,
berili uyuttum ben de uyudum,
pazar günü tüm gün evdeydik,
eşim asbah geldi yattı biz de berille 11,5 'a kadar yataktan çıkmadık,beril erkenden uyandı
onu uyutma girişimlerim sonuçsuz kaldı,en sonunda zaptedemedim kalktık
kahvaltı hazırladım koceyi kaldırdık kızımla,
berili saat 2 de uyuttum 4,5'a kadar uyudu,
biz de koceyle başbaşa zaman geçirdik,
sonra ben mutfağın ve oturma odasının camlarını sildim evi süpürüp sildim koce de yemek yaptı,
günümüz böyle geçtiii,
finish

X