2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

maşaallah demire:nazar:
biz de bugün işçıkışı gidecez,boyumuza kilomuza baktıracaz bakalım bizim tombik döner ne kadar almış,
geçen ay 9 kiloydu,evdeki tartıda bir berille tartılıyorum bir berilsiz,
aradaki farkı çıkartıyorum 9.800 çıkıyor, doğruysa eğer-tatlicadiarzu-

anam maşallah berile demir topiğin 3.tombişiydi 4.sıraya geriledi sanırım :))))))
cadı olsa kalk çağan kalk çabuk em seni geçmişler derdi hahahhhah:)))))))))

bize ciğerlerde hırıltı var demişti,antibiyotikten sonra geçti sanırım..
size iğneyi niçin çok vermiş bize 4 tane vermişti,2 gün sabah akşam vurdurduk,
diğer günler şurup kullandık:sm_confused:

Buğlemn boğazı komple balgam sarmış başka türlü atamaz dedi çiğerlere inmeden yok edelim kulaklara kadr gitmiş nerdeyse demiş .bnde anlamdım 500mg hemde 1 tanesi üff bacağını gösteryor zaten içim acıyor çocuğumn bacağı delik deşik olacaak

günaydın kızlar
bebişleri hasta olanlara çok geçmiş olsun.. bizimde hiç huzurumuz yok dişindenmidir nedir gece kaç defa uyanıyor sürekli kulaklarını tutuyor acaba dişinin agrısı kulaklarınamı vuruyor. kısacası uykusuzuz işte:KK43:((((((((((

Buğlemn boğazı komple balgam sarmış başka türlü atamaz dedi çiğerlere inmeden yok edelim kulaklara kadr gitmiş nerdeyse demiş .bnde anlamdım 500mg hemde 1 tanesi üff bacağını gösteryor zaten içim acıyor çocuğumn bacağı delik deşik olacaak

ayy cnm benim ,inş. en kısa sürede iyileşir,
beril ilk vurulduğunda ağlıyordu sonra unutuyordu,hastaneden çıkınca bişeyi kalmıyordu,
bir de berilinki 250 mg dı sanırım..

ben artık gündüzleri hiç emzirmiyorum sadece gece emiyor .bu hafta hiç kilo almamış zaten :gitme:

Sinemis
Sagol canim önce 1 hafta bi otele tatile gidecektik sonra baktim oglan sadece havuza girebilecek baska bi aktivite yok arkadas bulsa nolur 1 haftada neyse ben vazgectim esim zaten sevmez öyle otel havuz tatillerini .Fikir degistik kuzeye gezi yapacagiz kafamiza göre cocuklar icin parklar var Legoland gibi otele para verip yatacagimiza orda harcariz oglanda desarj olmus olur .Bide babayla cadir alip 3-4 gece kampa gidecekler yeter bize bu sene.

ayy cnm benim ,inş. en kısa sürede iyileşir,
beril ilk vurulduğunda ağlıyordu sonra unutuyordu,hastaneden çıkınca bişeyi kalmıyordu,
bir de berilinki 250 mg dı sanırım..

dün oda ağladı zaten bacağını gösterdi 1 saat sonra unuttu zaten .inş en kısa zamnda iyilşir.gündüzleride emzirmeyi bıraktım ben ama tekrar başlayabilirm çünkü bu hafta hiç kilo almamış

ben artık gündüzleri hiç emzirmiyorum sadece gece emiyor .bu hafta hiç kilo almamış zaten :gitme:

canım çok geçmiş olsun inşallah atlatacak buğlem sen üzülme o iyileşsinde bir an evvel artık ilaçlarada dayanmak zorundasın ne yapalım sen götürme ama iğneye başkası tutsun vurulurken sonra annem bana neden bunu yapıyor diye düşünmesin birde ne bileyim aklıma geldi bu birden herşeyi anlıyorlar bu bebeler çünkü.

bende artık gündüzleri 1 kere süt sağıyorum akşamlarıda emziriyorum süttte toplanmış oluyor böylece.sen bütün gün sağmadan dayanabiliyormusun şişmiyormu göğüslerin

Sinemis
Sagol canim önce 1 hafta bi otele tatile gidecektik sonra baktim oglan sadece havuza girebilecek baska bi aktivite yok arkadas bulsa nolur 1 haftada neyse ben vazgectim esim zaten sevmez öyle otel havuz tatillerini .Fikir degistik kuzeye gezi yapacagiz kafamiza göre cocuklar icin parklar var Legoland gibi otele para verip yatacagimiza orda harcariz oglanda desarj olmus olur .Bide babayla cadir alip 3-4 gece kampa gidecekler yeter bize bu sene.

süper bncede çok mantıklı hem değişklk olur otelde kalmamış sürekli gezmiş olursunuz

gece 4'e doğru uyandı emzirdim yatırdım 1 saat geçmeden geri uyandı ağlayarak,
sabah işe gelince emzirdim uyuttum yatırdım geldim,şimdi aradım sordum 20 dk kadar uyudu diyolar,
yav bu çocuk niye uyumuyor anlamadım gitti,

kızlar bişey soracağım buğlemn tüm emzik ve biberonlarını değiştirceğim biberon büyük istıyorum siz ne marka aldınız hangisi kullanışlı oluyor

canım bende 120'lik dr.browns, avent(geniş ağızlı) ve wee var. 150'lik ve 250'lik de bebedor var.(ikisi de geniş ağızlı)
bebedor'lar saplı. hepsinden de memnunum ben.
nuby damlatmayan biberon var yuvarlak hatlı, onlar hoşuma gitti ama migrosta 22 tl'ydi. o kadar vermek istemedim, almadım ben.

emzikler de 1 numara hep, artık ağzında iz yapmaya başladı küçük geliyor sanırım.
2 numara emzikler almam gerek ama kıymaıyorum evdekilere de.
bir sürü var, her kıyafetine uygun renkte almışım. 9-10 tane emziğimiz var.

şimdi gecebildim yerime dün veremedik tahlıli çünkü idrarını poşete toplayamıyoruz bezin içine bağladık oda hep dışarı akmış gece yetarken taktım poşeti yine olmamış bugünde aşıları odu uğraşmak istememişl annmeler üzüldü yeterince diye.bakalım haftasonu uğraşacağız artık idrar toplamaya

canım ben sidik toplama konusunda uzmanlışmış biri olaraktan kaydirigubbakcemile3;
poşeti taktıntan sonra bezi bol bağla ve sürekli bak işemiş mi diye.
çünkü işedikten sonra kıpraştıkça poşetteki dökülüyor. onun için gündüz yapsın bence annen. ya da haftasonu sen yaparsın.

günaydın kızlar
aşılarımızı olduk geldik inş.ateş yapmaz
dr.yoku yerinde hemşire yaptı aşıları boyuna kg baktı ek gıdaya iyice başla dedi kahvaltıda verebilirsin dedi çok az yumurta sarısı peynir ama öyle açıklayıcı b bilgi vvermedi yarın kendi dr götüreceğim o iyice bilgilenidrir
sadece pınarın labne peynirini aldım küçük pakaetlerde onlardan vereyim mi dedim onlar çok yağlı oluyo bilidiğim kkadarıyla normal beyaz peynir ver dedi

bende o küçük labnelerden kullanıyorum. doktor bana labne koy demişti.
gerçi ben beyaz peynire geçtim artık ama başlarda hep labne vermiştim.

bu ay az kg almış demir boyuda sadece 2cm uzamış
8900 dü geçen ay 9200 olmuş eskisi gibi işştahı yok zaten

sadece 2 cm derken; ben 2 cm üstü hiç görmedim daha Ayaz'da :KK1:
maşallah Demir'e kocaman oldular valla.

Kizlar istahi yok demeyin masallah yani herkesin kilosu yerinde 9kilo az diil bu aylarda biz 3 ayda 7 kiloyu gecebildik bide benimki istahli yani yemeden emmeden derdimiz yok ama yatak altlarini ariyorum artik acaba yer gibi yapip sakliyorumu diye.Neresine gidiyor anlamiyorum neyse artik kabiz derdi bitti kakasini iyi yapiyor belki kilo alir artik ne bilim yada böyle kalirmi.Abisi 7. aydan sonra azaltmis kilo almayi 10. ayda gene almaya baslamis.Bunun kadarda yemezdi abisi bünye meselesi demekki ya.

dün oda ağladı zaten bacağını gösterdi 1 saat sonra unuttu zaten .inş en kısa zamnda iyilşir.gündüzleride emzirmeyi bıraktım ben ama tekrar başlayabilirm çünkü bu hafta hiç kilo almamış

cnm emzirmeye başla bence,süt olduğu sürece emzirmek lazım bence,
biz de eklere başlıcaz artık,bakalım hayırlı ..

Mehlikasu
Calisirkende cok zordur Allah yardimcin olsun dis mi geliyor acaba

Esmerim
Her kiyafete uygun emzikmi aldin ne sansli Ayaz .Biz emzigi birakiyoruz yavas yavas galiba gündüz hic agzina almiyor arabayla gezerkende istemiyor artik geceleri mememde uyursa yatirirken emzigi sokuyorum agzina o kadar.

canım çok geçmiş olsun inşallah atlatacak buğlem sen üzülme o iyileşsinde bir an evvel artık ilaçlarada dayanmak zorundasın ne yapalım sen götürme ama iğneye başkası tutsun vurulurken sonra annem bana neden bunu yapıyor diye düşünmesin birde ne bileyim aklıma geldi bu birden herşeyi anlıyorlar bu bebeler çünkü.

bende artık gündüzleri 1 kere süt sağıyorum akşamlarıda emziriyorum süttte toplanmış oluyor böylece.sen bütün gün sağmadan dayanabiliyormusun şişmiyormu göğüslerin

teşkkür ederim canımm
göğüslerim gündüzleri emzirmeye emzirmeye sütüm azaldı artık hiç şişmiyor önceden taşardı kıyafetimi kendim yaptım misafr iş güç derken emzirmedim mama verdim hep hata bnde ama bu ara sütüm tam gitmeden başlamam lazım .devam sütleri hiç kilo aldırmıyor çünkü

cnm emzirmeye başla bence,süt olduğu sürece emzirmek lazım bence,
biz de eklere başlıcaz artık,bakalım hayırlı ..

Evet haklısın mehlika kimi sütü olmaz emziremz bnse varken misafr derdine düştüm ihmal ettim çocuğumu anne sütü alsa antiboyotik yerine geçiyor zaten böyle olmazdı yavrum belkide .çok pişmanım şuan dahada azalmdan bugün itibaren emzirmeye başlıycam tekrar

Mehlikasu
Calisirkende cok zordur Allah yardimcin olsun dis mi geliyor acaba

Esmerim
Her kiyafete uygun emzikmi aldin ne sansli Ayaz .Biz emzigi birakiyoruz yavas yavas galiba gündüz hic agzina almiyor arabayla gezerkende istemiyor artik geceleri mememde uyursa yatirirken emzigi sokuyorum agzina o kadar.

yaa sorma meltem emzik takıntısı var bende feci halde. bir sürü emzik olsun istiyorum.
kıyafetiyle aynı renk emzik takacam yoksa emziğin rengine göre kıyafet giydiriyorum
manyak mıyım neyim yaa :roflol:

Ayaz ağzına sokmasa bile elinde tutacak emziğini.
aşk yaşıyor emzikleriyle

X