2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Cadaloz
Oglana tarhanami vericen sonrada agliyo deme bence hazmi cok zor olur sen kabak gibi mevsim sebzelerinden versen daha iyi dicem ama sen de bana sonra senin oglan gibi tüy siklet olur dersen haklisin ne bilim anacim ya ben yesem bana agir gelir tarhana hem sizin orasi cok sicak kis yemegi tarhana genede sen bilin.
Bide adama tavuk yedirip zehirlicenmi yaz günü:) O kadarmi kizdin :)

bebelac veriyorum ben . tahıllı memnunum. kutusu mavi renkte canım. kaşık maması ister bibebronla ister kaşıkla verilebiliyor yoğun muhallebi kıvamı dersen kaşıkla yok biraz daha sulu olsun dresen biberonla. arkasında tarifi yazıyor zaten. ilk defa çorba vereceksen 10-15 kaşıkla başlat istersen .tarhana acı değil di mi?

acılı acılı olmazmı hemide isotlu
yok kız tatlı tarhana bunu biz kendimiz yapıyoz yazdan bütün kış yiyoz süt ve yoğurtla oluyo yalnış hatırlamıyosam ekşisi hiç yok yani o bildiğin domatesli tarhana değil alam bakam bide kaşık maması deniyem:)) anam yazmış olduğum mesaj kısaymış:)) alla allah yayınlamıyo mesajımı hala kısa diyo mesajınızı en az 5 karektere yükseltin diyo ne diyo la buu beee haydddaaaa.....................................şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşç.ç................

sağol canım
mammaamamammaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Sağol canım teşkkürler sen nasılsın nası gidiyor

iyiyiz çok şükür canım, tatile çıkma heyecanı içindeyiz. bu hafta yazlıkta kalıcaz, haftaya da kızımla memlekete, annemin yanına uçucaz. bi telaş bi telaş sorma. annemin haberi yok, inşallah bizi çat diye karşısında görünce tansiyonu oynamaz... :KK1:

Kizlar
Aksam oglan maci komsumda izlemeye gitmisti.Esi tatilde adam yalniz sürekli yemege filan aliyoruz bizde onu.Tel acti oglan adam et yapmis domuz diil yiyebilirmiyim burda yiyim yemegi dedi iyi olur dedik bizde.Baska yerde yemeye bayiliyor.Yemekten sonra adama sen pisirdin yoruldun ben toplarim demis sofrayi toplamis bulasiklarida yikamis adam sasirmis.Bende sasirdim valla masallah ogluma.

cadaloz ben hero beby kullanıyorum canım
tarhanada verme su cocuğa :mymeka:
bu bebe senin yüzünden ağliyi zaten

delf bizde 7-18 kullanıyoruz kaç no oliyi unuttum
yanlız bu ara prima iyice hatır hıtır
premiumu cıkardktan sonra diğerini kötüledi gibi geldi bana
can bebe vardı onu kullandım primadan daha yumusak...
bez bitsin can bebe alacam...

merhaba kızlar geçmişi okudum geldim ne çok yazmışsınız..
ceyce geçmiş olsun kerem'e üşütmüş olabilir..
sinemis geçmiş olsun buglem'e inş düzelir..
cadı sen kutla olsun eşinde kendince otorite kurmaya ugraşmış:)
bez biz prima kullanıyorduk ama çok dar hep kaka çıkıyor degiştirdim molfixe geçtim.eşimde baby star almış ama bantları esnek degil sabit 4+ aldık ancak oluyor artık.molfix kulanmayı düşünüyorum artık çunku primada her kakadan sonra banyoda yıkamak zorunda kalıyordum.prima premium care mi ne onu da kulandım ben begenmedim yine aynısı oldu..

Julim
Ben tekbasina yedirmiyorum bizide yerken görünce yiyor.Kasik dolaniyo abi yiycek cabuk oglum baba yicek en son 3 kasikta emzigi gösteriyorum agzini aciyo kasik giriyor :)))))

Masallah 4 numarami kullaniyorsunuz biz daha 3 üz uzun sürede 3 kaliriz herhalde 4 olsakta ucuzlasa burda kücük nolar pahali. Dogudugumuzda popo bile yoktu bi cimdik ay bu ne ya demistim büyük oglani hatirlayinca simdi biraz et var neyse.

Frangipani
Canim 6 dan beri ayaktayim bu laptopta evin ortasinda iki is yapip bi oturup size bakiyorum :))) Ortalik batti bi temizlim gene gelir size bakarim :)))))

ben de ne versem yiyor baska beyenmese de öteki kasiga yine de agzini aciyor ama dedigin gibi son kasiklara acmiyor agzini ben de onun sevdigi sesleri cikariyorum gülüyor gülerkene tikiyorum agzina kaksigi kaydirigubbakcemile3

ben de bi ev isi yapip bi bebege bakiyorum sadece yusufu ayagimda sallarken bakabiliyorum buraya,

cadaloz ben hero beby kullanıyorum canım
tarhanada verme su cocuğa :mymeka:
bu bebe senin yüzünden ağliyi zaten

delf bizde 7-18 kullanıyoruz kaç no oliyi unuttum
yanlız bu ara prima iyice hatır hıtır
premiumu cıkardktan sonra diğerini kötüledi gibi geldi bana
can bebe vardı onu kullandım primadan daha yumusak...
bez bitsin can bebe alacam...

hee sende 4 kullanıyorsun. can bebe güzel mi ? denedin mi hiç?

yalnız bu arada en son girriğimizde dr bize de tarhana çorbası verdi

görüyorum ki mamalardan konuşuluyor..
Süt depolarım bitti, iş yerinde günlük olarak sağıp Ege için bırakıyorum ama bazen çok az oluyor diye Milupa Aptamil devam sütü aldım.. Hani şu toz halinde suya karıştırılandan.. Dün ilk kez bunu vermiş babannesi akşama doğru acıkınca çok.. Ama maalesef bize yaramadı, önce yediklerini çıkardı, sonra vücudunda kabarıklıklar çıkmaya başladı.. Sonra ben emzirdim, onları da çıkardı.. Doktoruyla konuştuk, kabartılar artınca acile gittik.. "Akut ürtiker" denen bir rahatsızlıkmış, devam sütündeki bişeyler alerji yapmış.. Doktor bundan bir daha vermeyin dedi..
Ben de kahvaltıya başlayınca da bu sütü kullanırım malzemeleri ezmek için diyordum..

Siz hangi mamaları kullanıyorsunuz? Mesela milupa sütlü pirinçli mamayı da beğenmedi hiç Ege. Alternatif ne verebilirim?
canim gecmis olsun, ben hep Aptamil kullandim arada HIPP kullandim benimki ne versen yiyor elh. kaksik mamasi olarak yine aptamil aldim gecen türkiyedeyken ülker Hero almistim.sen de keci sütü kullansana, ben bebege normal bizim yedigimiz yogurttan veriyorum bisey olmuyor. ama senin artik verdigin herseyi önceden dokunuyor mu azar azar tattirip kontrol etmen gerek,

Kizlar
Aksam oglan maci komsumda izlemeye gitmisti.Esi tatilde adam yalniz sürekli yemege filan aliyoruz bizde onu.Tel acti oglan adam et yapmis domuz diil yiyebilirmiyim burda yiyim yemegi dedi iyi olur dedik bizde.Baska yerde yemeye bayiliyor.Yemekten sonra adama sen pisirdin yoruldun ben toplarim demis sofrayi toplamis bulasiklarida yikamis adam sasirmis.Bende sasirdim valla masallah ogluma.

Maasallah, darisi bizim oglanlarin basina ve bizim kocalarin da tabi yerimseniben

tarhana çorbası çok yararlıymış yag salça koymadan genelde tüm anneler yapıyor bu ay bende vermye başlıcam ayrise annem yapıyor benim..
ayriste haffi öksürüyor ya sinemis havalar degiştiya garibim çıtçıtlı badiyle yatıyordu şimdi pijama giydiriyorum şaşırdı bebem:)

Son düzenleme:
delf bende cab bebenin 4-9 u vadı
onu denedim
belediye baskanı hediye göndemişti
o zaman hiç yüzüne bile bakmadım bi gün evde bez bitince onu koydum cok beğendim ben...hafif bir bez belki prima gibi cok emici değildir ben zaten 2 saatte bir değiştiriyorum problem olmıuyo

X