2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar aranızda yumurta vermeye başlayan varmı. annem ve komşularıma göre havalardan iyiden sıcak olmadan başlamalıymışım yoksa tadına bir daha alışmaz yemezmiş yaşına girdimi. bence daha çok erken yumurta için yoksa banamı öyle geliyor

ecrincim Abitur yaparken yani liseden mezun olurken aldigin puanlara göre bölüm secebiliyorsun, ama cok sinirlayici degil, mesela matematikten düsük not aliyorsan sayisal bölümlere kayit yaptirmakta sikinti cekebilirsin. bazi bölümlerde mesela Tipta international tüm avrupada gecerli ayri bir sinav var. bazi kalabalik yogun bölümlerde sadece o bölüm icin bölüme kabul sinavi yapilir, her uni bu konuda kendi insiyatifine göre kabul sinavi yapabiliyor

Ecrincim
Bravo kuzenine burdaki hemsireleri görsen nasil bi egitim aliyorlarsa süperler umarim oda iyi bir hemsire olur.Birde okullarda dersler bayagi yüklü.Benim orta 1 de ögrendigim matematigi ögreniyor benim oglan su anda 12 yasina gelince neler ögrenecek diye netten baktim agzim acik kaldi .Sonra anladim burdaki türklerin cogu neden kuaför oluyorlar.Arada doktor avukat vs tanisiyorum ama o kadar cok kuaför varki.

gittik asılarımızı olduk ağladık geldik
ben 2 tane sanıyordum 3 müş cok ağladı kuzum :2:

tamamiyle ek gıdaya geciyoruz süt yetmesede yetmesede artık anne sütü gümüş değerinde dedi
coğu vitamini ek gıdalardan alcakmış
gündüz emzirmek yok akşamdan sabaha kadar sadece emecek...
kahvaltı meyve sebze corbası yoğurt akşam anne sütü ve kasık maması...

keci sütünü sordum asla dedi....
corbaya pirinç kabah havucla baslıyoruz...

800 gr almış.. bundan sonra ayda 300 gr ma kadar düşebilir dedi..cok kilo almasını istemiyorum dedi yazın cok pişik olurmuş..günde 2 kere yıka dedi...

Blueness
Ben büyük oglana 9 aylik filandi yumurta vermeye basladigimda halada cok sever kahvaltisinda yer yumurtayi.Buna henüz düsünmüyorum 5. ay erken gibi geliyor bana.

bu arada boyu bu ay uzamamış hala 64 :uhm: yok anası gibi kısa boylu koca dötlü olcak sanırsam :KK1:

kızlar kaç saattir gelemiyorum kkya neler var neler yok
akşam evde bakarım artıkçok yoruldum
bayağı iş yaptım
şimdi ise çıkma vaktim geldi öpüyorum sizi

julicim
Masallah Melisa ma bide gecmis olsun asilar olmus.Keci sütüne neden asla dedi doktorunuz merak ettim?6 ayi doldurmus normal artik ögünlere baslamasi.Genede iyi almis 800 gr masallah ona ama azaliyor canim 1 yas icin oran vardi ama unuttum ýa :KK43: Dogdugu kilonun 2,5 kati olursa dogum gününde en saglikli kilomuymus öyle bisiydi bi ariyim bakim dogrusunu.

Blueness
Ben büyük oglana 9 aylik filandi yumurta vermeye basladigimda halada cok sever kahvaltisinda yer yumurtayi.Buna henüz düsünmüyorum 5. ay erken gibi geliyor bana.

valla banada erken geliyo ama işte yedir diyenlerin 3 er 4 er çocukları olunca insan acaba mı diyor :)

gittik asılarımızı olduk ağladık geldik
ben 2 tane sanıyordum 3 müş cok ağladı kuzum :2:

tamamiyle ek gıdaya geciyoruz süt yetmesede yetmesede artık anne sütü gümüş değerinde dedi
coğu vitamini ek gıdalardan alcakmış
gündüz emzirmek yok akşamdan sabaha kadar sadece emecek...
kahvaltı meyve sebze corbası yoğurt akşam anne sütü ve kasık maması...

keci sütünü sordum asla dedi....
corbaya pirinç kabah havucla baslıyoruz...

800 gr almış.. bundan sonra ayda 300 gr ma kadar düşebilir dedi..cok kilo almasını istemiyorum dedi yazın cok pişik olurmuş..günde 2 kere yıka dedi...

hadi hayırlı olsun cnm bizde 10 gün sonra başlıycaz ek gıdaya bizde çorbayla başlıycaz listeyi tarifleri verdi doktorumuz bakalım alıcaklarmı

Bluenes
Benim bi arkadasim vardi annesi abisi icin ben 40 günlükken yumurta yedirdim buna diye övünürdü abisi 2mt iri yariydi :))) Ne bilim eskiler bazen iyi biliyorlar ama tamda güvenilmiyor.

julicim
Masallah Melisa ma bide gecmis olsun asilar olmus.Keci sütüne neden asla dedi doktorunuz merak ettim?6 ayi doldurmus normal artik ögünlere baslamasi.Genede iyi almis 800 gr masallah ona ama azaliyor canim 1 yas icin oran vardi ama unuttum ýa :KK43: Dogdugu kilonun 2,5 kati olursa dogum gününde en saglikli kilomuymus öyle bisiydi bi ariyim bakim dogrusunu.
meltemcim keçi sütü 1 yasından sonra inek sütüne karsı alerjisi cıkanlara tavsiye ediyormuş..
sabah kahvaltılarını devam maması ile yap dedi..

hadi hayırlı olsun cnm bizde 10 gün sonra başlıycaz ek gıdaya bizde çorbayla başlıycaz listeyi tarifleri verdi doktorumuz bakalım alıcaklarmı

saol canım..insallah alırlar..

hayırlı olsun juli.. çorbaları kendin mi pişirceksin yoksa kavonoz mamalarındanmı. birde günde iki kere banyoya çok sevindim ben gündüz sabunsuz suya sokuyordum akşamlarıda şampuanlıyorum hasta edermiyim diye düşünüyodum şimdi rahatladım :)

hadi gözünüzaydın ne guzel bitti aşılarınız..bizim 6 ve 7 ayda varmış .7.ayda hepatit dedi niye analmadım.

:roflol::sm_cool:

alemsin sen juli yaww :roflol::roflol::roflol:delikafadulden delikafadulden kafamçokkarıştı:sm_cool:

yalan mı kızım...:KK1:
oturmayıda bilmiyo zaten doktor ona bile kızdı 1 ay içinde oturmasını öğrenecek dedii.
ama benimki anası gibi iki seksen yatsın hep sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

hayırlı olsun juli.. çorbaları kendin mi pişirceksin yoksa kavonoz mamalarındanmı. birde günde iki kere banyoya çok sevindim ben gündüz sabunsuz suya sokuyordum akşamlarıda şampuanlıyorum hasta edermiyim diye düşünüyodum şimdi rahatladım :)

kendim yapıcam canım..
doktor bir yere giderken yada değişiklik olsun diye al dedi devamlı kavanoz mama kullanma didi...

hasta masta olmaz canım yaaa
ama bizimki b i gün suya girmesin pişikk

X