2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sağol cnm benim,ilk gebeliğimde bende aynıydım cnm ya,öyle oluyo genelde ama şimdi bana muhtaç 1 yaşıbnda bir kızım var mecburen yapmaya çalışıyorum herşeyi
hiçbişeyden eksik kalmasın isitoyrum gebeliğim yüzünden yoksa vicdan azabı çekiyorum valla
sağolsun kociş hiç yardım etmez arada ona bozuluyorum işte

ya sorma benim eşimde eskiden daha çok yardım ediyodu sanki, dün bütün günüm moralim bozuk gezdim dışarı çıkmamız gerekiyodu sonradan eşim ve birkaç kişi daha bizim eve geleceklerdi, ben olmayacaktım ama ya hazırlanayım mı evimi toparlayım şaşırdım aslında ortalığı süpürdü saolsun da süpürmeyle iş bitmiyo bisürü ıvır zıvır var bu sefer geç kalma durumum oldu en sonunda tartıştık kimseyi getirmiycem falan dedi daha bi sinirlendim ben boş yere mi kanter içinde kaldım, ha iyi oldu mu oldu şimdi oturuyorum işte ama gel görki keşke bana biraz daha yardım etseydi tv seyredeceğine, ikimiz de güzel bi gün geçirirdik, konuşmadım hiç, sebebini de söylemedim öle işte..

kızlar birazdan doguma gidiyorum daha yeni hastaneden gelip dogum cantamı alıp simdi gidecem bebeğin suyu azalmış ve bebek rahm agzına iyice yerleşmiş doktor riske atmayalım hemen alalım dedi.20 dakka önce kan verdim cıkan sonuca göre epdural mi genel mi spinal mi olacağı belli olacak.saat 15:00 gibi falanda doguma girerim..gelince eve sizleri haberdar ederim..herkese hayırlı dogumlar çok heyecanlıyım...

canım Allah yardımcın olsun inş. herşey yolunda gider dualarımız sizinle.

Kızlar ben geldim maşallah topik yine güzel haberlerle dolmuş..
Doğum yapacak arkadaşlara bu mübarek günde allah yardımcıları olsun..buarada herkesin kandili mübarek olsun..

Nurcan cım doğum hikayeni tam soracaktım ki yazdım demişsin.jet hızıyla bakıyorum hemen :KK66:)

Günaydın arkadaşlar,
Öncelikle hepinizin Berat Kandilini kutluyorum. Bu mübarek günde birbirimizden duaları esirgemeyelim...
Sonrasında, geçmişi çok detaylı okuyamadım, o yüzden isim isim yazamayacam ama, doğum yapan arkadaşlara, "gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün, hayırlı bir evlat etsin" demek istiyorum. Bizlere de dua edin hayırlısıyla bizler de kucağımıza alalım...
Gelelim hafta sonununa,
Cuma günü iki ayrı doktora gittik. Biri rutin kontrolümüzdü zaten. diğeri de Erdem hastanesini doğum için tavsiye etmişlerdi. orada bir doktorla görüştük. doktoru ve hastaneyi beğendik. tek problem doğum geceye denk gelirse nöbetçi doktor giriyor. kendi doktorunu çağırmaya ayrıca ücret istiyorlar...
kızımız bir doktorda 2900, diğerinde 3100 cıvarı çıktı. keyfi yerindeymiş çok şükür. kendi doktorumuz nst ye de aldı. orada da bir sıkıntı yok çok şükür. 2 hafta sonra tekrar kontrole gidecez...
artık kontroller ve doğumlar sıklaştı. herkesten güzel haberler alırız inş...

canım hangi erdeme gidiyorsun çakmakmı çamlıcamı?ben çamlıcaya gidiyorum..

eşimde arkadaşlarımda bana oyle dıyo okadar çok gezıyorumkı yollarda dsoğurcan dıyolar hareketlılık doğumu evet tetıklıyo...

Nurcan cım bak doğuyu söyle, şu kesi yapılırken ve sonrasında dikilrken acı hissediliyormuu ??
Bide suni sancı sanırım zorlamıştır biraz seni..kendi sancınla olsaydı daha rahat olurdun muhakkak..ama saat olarakta çok çok beklememişsin doğumu..sanırım 5 cm lik açıklıktan sonra esas sancılar hissediliyo ??

Yaa hareket etmek doğumu tetikliyo deniyo ama bendede tam tersi günler geçtikçe ağırlaşıyorum ve hiç yürüyüş filanda yapamıyorum..bide hava çok sıcak hiç çıkasım gelmiyor.ama kararlıyım kendimi salmıcam bugün zaten evi temizlicem biraz dinlenirim sonrada yürüyüş yaparım..çünkü 40 lara sarkacak diye korkuyorum doğum..gerçi hiç bişey belli değil benim hangi doğum şekli olur diye ama ben yinede hareketlensem iyi olcak..

Buarada serdem den haber varmı..öğlen olcak diyodu doğumu ama..

Kızlar ben geldim maşallah topik yine güzel haberlerle dolmuş..
Doğum yapacak arkadaşlara bu mübarek günde allah yardımcıları olsun..buarada herkesin kandili mübarek olsun..

Nurcan cım doğum hikayeni tam soracaktım ki yazdım demişsin.jet hızıyla bakıyorum hemen :KK66:)

hoşgeldin canımmm.opuyorumnanaktan

Nurcan cım bak doğuyu söyle, şu kesi yapılırken ve sonrasında dikilrken acı hissediliyormuu ??
Bide suni sancı sanırım zorlamıştır biraz seni..kendi sancınla olsaydı daha rahat olurdun muhakkak..ama saat olarakta çok çok beklememişsin doğumu..sanırım 5 cm lik açıklıktan sonra esas sancılar hissediliyo ??

Heh ben de bunları merak ediyorum. Sağol canım benden önce davrandın. kaydirigubbakcemile3

yokk yokk ben doğurana kadar okumasammıı hikayelerrii ayyy ne çok ağlıyorummm yaaaaa

Yaa hareket etmek doğumu tetikliyo deniyo ama bendede tam tersi günler geçtikçe ağırlaşıyorum ve hiç yürüyüş filanda yapamıyorum..bide hava çok sıcak hiç çıkasım gelmiyor.ama kararlıyım kendimi salmıcam bugün zaten evi temizlicem biraz dinlenirim sonrada yürüyüş yaparım..çünkü 40 lara sarkacak diye korkuyorum doğum..gerçi hiç bişey belli değil benim hangi doğum şekli olur diye ama ben yinede hareketlensem iyi olcak..

Buarada serdem den haber varmı..öğlen olcak diyodu doğumu ama..

Ben de ağırlaştım ama yine de yürüyorum bol bol. Oturmayı sevmem zaten. Ama dünden beri ayağımın altı acıyo. Serdem'den henüz haber yok sanırım. Heyecanla bekliyorum bende onun doğum haberini.opuyorumnanaktan

hoşgeldin canımmm.opuyorumnanaktan

Heh ben de bunları merak ediyorum. Sağol canım benden önce davrandın. kaydirigubbakcemile3

Ben de ağırlaştım ama yine de yürüyorum bol bol. Oturmayı sevmem zaten. Ama dünden beri ayağımın altı acıyo. Serdem'den henüz haber yok sanırım. Heyecanla bekliyorum bende onun doğum haberini.opuyorumnanaktan

Hoşbuldum cnm..Bende oturmayı sevmem ama kendimi tanıyamaz oldum valla.zor yürüyorum yada hemen yoruluyorum..bide 1 haftadır evdeyim artık onun verdiği rahatlıkta oldu tabii..

İnşallah serdem de güzel haberler verir bize..hayırlısı inşallah..

Nurcan sanırım oğluşuyla ilgileniyo görünmüyo şu an :KK1:

Üff ya şu kalçamdaki ağrı iyice arttı. Sol bacağımın üzerine basamıyorum resmen. Sabah birşeyim yoktu, temizlik yaptım. Buraya geldim, birden başladı...

Kızlar bende biraz temizlik yapayım canım hiç istemiyor ama mecbur..işim bitince gelirim..daha bebiş haberleri var çünkü merakla bekliyorumm :)) şimdilik hoşçakalın görüşürüz...

Üff ne sıcak var ya!! Güya bugün yağmur yağacaktı, havada tek bir bulut bile yok.

Ay resmen kendi kendime konuşuyorum, bir tek layla... konuşuyor benimle. Gidiyorum ben. İyi bakın kendinize.

X