2009 Şubat Anneleri

benim dr da eczacıda özellikle belirtti kahvaltıdan yarım saat önce içeceksin diye, zehirlenme yapıyomuş süt ürünleri demirle birleşince???

kızlar demir hapını benim doktorum vermedi henüz erken değil mi ya.. benim bildiğim 20.haftalarda falan veriliyodu sanki. ben megadyn kullanıyorum onu da gece yatmadan önce içiyorum. ama tadı çok iğrenç kocaman bi hap. bi dahaki gidişimde aynı özellikte başka varsa değiştirelim dicem.

Teşekkür ederim, cinsiyetini göstermiyorsa kız olma olsalığı yüksek ama sağlıklı olurlar inşallah. benim şimdiki doktorumda çok ilgisizdi, hiç konuşmuyordu ama artık Dr. Asiye hanıma gidicem arkadaşımda ona gitmişti çok memnun kalmıştı inşallah bende memnun kalırım.

cnm eleviti kahvaltıdan sonra içiyorum ben dr talimatlarına uyuyorum ama reçetede yemeklerle alınmalıdır yazıyodu sanırım onda bi problem yok istediğin zaman içebilirsin..

Anladım canım çok teşekkür ederim, ilerde dr. demir hapı verirse bana da en azından öğrenmiş oldum.

googledan araştırdım vitamin diyo valla doktoum bana demirden başka hiç bir ilaç vermedi vermeyi de düşünmüyo vitamini kalsiyumu doğal yoldan alacaksın diyo

googledan araştırdım vitamin diyo valla doktoum bana demirden başka hiç bir ilaç vermedi vermeyi de düşünmüyo vitamini kalsiyumu doğal yoldan alacaksın diyo

Benim bir önceki dr.um vermişti 9. haftada falan. Yeni dr.um da 12. haftamda devam et elevite folic plus kullanma artık demişti. Benim de kullandığım tek hap bu şu anda. Ben vitamini kalsiyumu doğal yoldan almaya çalışıyorum ama o yeşillikler yokmu o yeşillikler... Hiç sevmiyorum ve zorrrla yiyorum bu yaşımda.

cnm benim doktorum ilk hamile oldugumu gördügü zaman verdi 5 haftalik hamileydim bununla beraber hayla folik asit de kullaniyorum,ama onu ilk hamileligimde doktorum emzirme dönemin bitene kadar kullan demisti
benim kullandigim demir hapi pembe renkli ,tatli TARDYFERON adi

ya sonradan cinsiyeti değişen de varmış. ben oğluşum diye sevmeye başladım şimdiden sonradan değişirse tuhaf olucak ya. kendimizi fazla kaptırmayalım bence.

bence en güvenlisi üç boyutlu.. 20.haftamda gitmeyi düşünüyorum. hep bebişimi tam görürüm.. ultrasnda anlaşılmıyo.

ben ilk öğrendiğimde arkadaşım ferro-sanol vermişti o da demir karışımı bir haptı. doktorum çok erken dedi bıraktırdı. pek ek vitamin vermekten yana değil. megadyni de fazla yiyemiyorum diye verdi. yoksa ona da niyeti yoktu. doğal yoldan almamı istiyo.

süt konusu hala kötü benim için. şimdi de gazdan dolayı içemiyorum kızlar. allahım inşallah bebiş iyi besleniyodur. çok düzgün yemek yiyemiyorum. günlük meyvemi sebzemi yiyorum sayılır ama işte içimde yine bir kurt acaba eksik mi kalıyo.

aynen sabah bi kalkiyorum sanki gece bisey yememis gibi ,ama sofraya oturunca pek bisey yemiyorum kizarmis ekmek olmazsa olmazlarimdan ,aksamlari bende bayiliyorum yogurt yemege ,heleki sen beni alisverise gidince gör orduya yogurt alir gibi eve aliyorum herhafta yaklasik 5 kilo yogurt tüketiyoruz oglumla ben :asigim: cokmu acaba :uhm:
bayiliyorum ama yogurt gibisi yok :asigim: :asigim:
yemek muhabbeti acildida ben daha yiyemedim simdide göz doktoruna gitcem , bazen kendimden gecip saatlerce kitap okuyorum ( ders kitaplarim ) sonrada asiri göz agrisi cekiyorum bakalim neymis

herkezin yapisi farkli tatlim ,bende asiri demir eksikligi vardi
süt icemedigin biraz kötü , yogurtla aran nasil cnm ?
sen merak etme bence iyi besleniyorsun meyva sebze... tabi doktorun ne diyor o önemli biz hamilelerin kafasinda o soru hep vardir acaba bebegim acmi kaldi .

ben yaptım kahvaltımı:dance: o kadar acıkmıştım ki azcık yiyebildim sende öylesin sanırım.. 5 kg yoğurt mu dedin :) afiyet olsun yaww ye tabi hem güzelleştirir hemde mis gibi faydalı..bende baş ağrısı çekiyorum göz kapaklarımda ağrı oluyo gözlerdenmiş meğerse, astigmat çıktı gözlük verdi doktorum ama evde takıyorum sadece oda pc başına geçince falan..inşallah problem yoktur canım..

canım yoğurtla iyi.. ayranı da çok severim. yoğurtla aldığım vitaminli müsli varonu karıştırıp pekmez döküyorum yiyorum gün içinde.. peynir falan da tüketiyorum. inşallah yeterlidir.

ileriki aylarda daha çok tüketmek gerekicek. şimdi küçükler az da yesek alıyolar. ama sonrasında çok kalsiyum almak lazım.

kızlar ben çok halsizim. uzanıcam. kendime gelemiyorum. göz kapaklarım şişmiş açamıyorum. yine gelirim ben.

günaydın kızlar bende yaklaşık bir aydır kullanıyorum demir hapımı ikili testte düşük çıkmıştı kanım o yüzden doktor verdi. ben kahvaltıdan iki saat sonra alıyorum ama çok acıkmış oluyorum ardından bişeyler atıştırıyorum anlamadım aç mı içiyorum tok mu:çok üzgünüm:bu gittiğimdede söyledim doktora kahvaltıdan iki saat sonra dedim tamam dedi demekki öylemiş.ferrum fort kullanıyorum arkadaşlar birde coraspirin

insallah cnm simdi evden cikmam gerekiyor ama size doyamiyorum
ahhh ahhh yogurt dedinde kasiklamadan kapidan cikamam walla sekerim :asigim:, sonra yazarim size kizlar
hoscakalin :icecream:

Selam kızlar bende şubat annesi olacağım inşallah benimde dağevi gibi 5 şubat çıkıyor doğumum.Bende günlerdir sizi takip ediyorum ve inanın bayıldım herkes süpeeer...Doktora soramadığım yada sormayı unuttuğum bircok seyı sizleri okuyup öğrendikçe içim rahatladı. Şu son zamanları siz olmasanız cok zor gecirirdim.Riskli bir dönemden gectik bebişimle annem vardı yanımda o gidince kendimı cok yalnız hissetmiştim ama sizler sayesinde hic sıkılmadım.Allah hepimize sağlıkla bebişlerimize kavuşmak nasip etsin inşallah.

kızlar eczacının dediğinde doğruluk payı da var fakat hatalı

şöyleki demir ilaçlarının kalsiyum-magnezyum içeren gıdalarla alınması istenmez bunun ana sebebi demirin vücudumuzda bunlara bağlanarak vücudumuzda kullanılamaz hale gelmesi
yani ilacı boşuna içmiş oluyorsunuz
zehirlenme gibi bir durum sözkonusu değildir
sadece alacağınız fayda azalır
bu arada bazı demir ilaçları midede çözünürken bazı demir ilaçları ferro-sanol gibi bağırsaklarda çözünür
midede çözünen ilaçların emilimi sırasında midenin boş olması tercih edilir
çünkü demirin emilimi için asitli ortam gerekmektedir portakal suyu gibi c vitamini içeren meyve desteği ile tüketirseniz demir emilimine katkıda bulunmuş olursunuz

bağırsakta çözünen demir ilaçları sözkonusu olduğunda açlık veya tokluk farketmemektedir demirin farklı bir formu ilaçta bulunmaktadır.
ama dediğim gibi demir ilacınızı aldığınızda garanti olsun diye en azından1-1,5 saat kadar süt, yoğurt peynir, çay, kahve tüketmemeniz gerekiyor
onun yerine portakal suyu için

dediğim gibi bu bilgiler hem gıda mühendisi olduğumdan hem de 10-12 sene süreyle devamlı kansızlık -demir eksikliğiyle güreştiğimden sürekli araştırmayla edindiğim bilgiler
en sonunda geçen yıl yendim :)

bu arada ben sabah uyandığımda demir ilacımı içiyorum -gyno tardyferon- öğleden sonra folbiol ve coraspin- akşam yemeğinden sonra gece de magnesium diasporal adında bir magnezyum ilacı alıyorum.
hamileliğin başında kansızlık problemim yoktu fakat yavaş yavaş kan değerleri düşmeye başladığından demir ilacına başladık - benim drum da extra vitamin ilacı vermedi doğal yollardan alacaksın dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…