Bidaha doğurmaktan korkutan travmatik doğum hikayem

Dediğim gibi gözüm kapalı hissettiklerimi söylüyorm öncesi sonrası bu kdr bilmem imkansız çünkü narkoz etkisi zaten var ama yaşadıklarım gerçek zaten asıl önemli olan benim icin yaşadıklarımı inandrmak değil bir daha nasıl bir yol izlemeliyim yani ne yapmalıyım 3 değil 5 sene de sonra çocuk yapsam şimdiden bu korkuyu içimden atmak istiyorum
Açıkcası iğneyi ne zaman bırakacaksınız sorusu şuan anlamsız çünkü her gebelik kendine özel. Bir sonrakinde süreç bambaşka olabilir. Bir şeyler olmuş orası bariz zaten ama bu kadar vahşice olmasıda imkansız. Bence unutmanız içinde çok erken şuan.

Öncelikle geçmiş olsun. Bebeğinizi kucağınıza sağlıkla aldığınız için ayrı sevindim. Allah analı babalı büyütsün. Anlamadığım böyle olumsuz, insanları korkutacak şekilde neden tecrübenizi yazıyorsunuz. Doğru veya yanlış. Eğer psikolojik olarak etkilendiyseniz yardım almanızda fayda var. Ölümden döndünüz madem neden gerekli yerlere şikayet etmiyorsunuz. Burda insanlar nelerle baş etmeye çalışıyor. Kimisi anne olmaya çalışıyor kimisinin doğumuna az kalmış. Benim 2 3 haftam kaldı mesela ve sezaryen olacağım. Sizin yazdıklarınız yüzünden korkmaya başladım. Arkamda da 4 yaşında bir evlat var. Bazı şeyler paylaşılır. Tecrübenizi paylaşırsınız başkasına fikir olacak veya yardımcı olacaksa fakat böyle olmaz. Eşiniz çocuk istiyor ama istemiyorsanız yapmazsınız. Kimse kimseyi zorlayamaz o da ayrı bir mesele zaten.
Ay pardon da insanlar nelerle baş etmeye çalışıyor derken siz kimsiniz ki benim yaşadığım sorunu başka sorunlardan küçümseyici bir şekilde konuşuyorsunuz başlığa travmatik yazmışım okumayın geçin şahsen ben hamileyken kötü anilari olanları okumayıp geçiyordum ayrıca herkesin hersyei kaldirabilme gücü farklıdır benim derdimi kucumserken bu da benim için hayati bir olay benim için hayatımı etkileyen bir travma bu da bana ağır geliyor insanların ne derdi var derken demek ki burda dert de anlatılıyor sanki sahibisiniz buranın sinir oluyorum sizin gibi tiplere ne kadar kabasiniz baskasinin derdini kucumsuyorsunuz siz kan sulandırıcı kullanmadığınza göre lütfen korkmayın korkanlara da mani olmayin tek siz degilsiniz dünyada derdi olan rabbim sizi evlatlarıniza bağışlasın

Benim iki kere ölü doğumum oldu. Farklı sebeplerden. Onlarda plesentam gelmedi. Kürtajla alındı. İlkinde uyanıktım. Kendim de şahit oldum, bayağı panik oldular, beni sürekli konuşturdular falan. İkincide bilerek anestezi istedim. Uyandığımda solunum cihazı gib bişeye bağlıydım. Neden odaya çıkartmadıklarını sordum. Çok kan kaybettiniz dediler.
Hem başınız sağ olsun hem de geçmiş olsun umarım sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz ya benim çok düşündüm acaba korkularımı gerçek mi sandım diye ama hepsini kabul edip sadece kanama olayını reddettiği için doktorum onunda gerçek olduğuna emin oldum tek merak ettiğim şey neden saklıyorlar yani olsa neden saklasin diyorum olmasa da diğer hatırladıklarimi kabul etti onayladı bunu mu yanlış hatırlıyorum diyorum ama ben kiminle konuşsam bu konuyu kan testi yapmadan nasıl ameliyata alındığıma şaşırıyor herkes

Açıkcası iğneyi ne zaman bırakacaksınız sorusu şuan anlamsız çünkü her gebelik kendine özel. Bir sonrakinde süreç bambaşka olabilir. Bir şeyler olmuş orası bariz zaten ama bu kadar vahşice olmasıda imkansız. Bence unutmanız içinde çok erken şuan.
Umarım ben yanılıyormdur ama işte doktorun tüm hatırladığım şeyleri kabul edip sadece kanamayka ilgili olanı inkar etmesi beni düşündürüyor yani hepsi doğru hatırlıyorum o mu rüya gibi veya korkularmdan ötürü öyle mi zannettim diyorum ama neden saklasın bilmiyorum doğuma kdr bir test bile yapmadı bana belki hatalıdır bilmiyorum

Umarım ben yanılıyormdur ama işte doktorun tüm hatırladığım şeyleri kabul edip sadece kanamayka ilgili olanı inkar etmesi beni düşündürüyor yani hepsi doğru hatırlıyorum o mu rüya gibi veya korkularmdan ötürü öyle mi zannettim diyorum ama neden saklasın bilmiyorum doğuma kdr bir test bile yapmadı bana belki hatalıdır bilmiyorum
Bu kadar kötü hissettiğiniz halde eşiniz baskı uyguluyorsa esas sorununuz o bence. Sonuçta bi evladınız var ikincinin stresine girmeyin şimdiden

Baskı uygulamıyor Allah var ama ben bida yapamam dediğim için ima ediyor kizimiza kardeş yaparız oynarlar gibi konusunu açıyor
O zaman istemediğinizi söyleyin direk. Ben mesela tek çocukta kalmaya daha yakınım zor süreçler yaşadığım için eşimede açık açık diyorum. Sonuçta beklentiye girmeside yanlış olurdu

O zaman istemediğinizi söyleyin direk. Ben mesela tek çocukta kalmaya daha yakınım zor süreçler yaşadığım için eşimede açık açık diyorum. Sonuçta beklentiye girmeside yanlış olurdu
Kendisine söyledim beni önce bir kaç doktora götür ne gerekiyorsa yapsınlar baksınlar öyle dedim tamam diyor ya özeller inanılmaz pahalı oldu bir de iş saatleri uymuyor daha gidemedim bir de ben de istiyorum ben eşimin ikinci evliliğiyim çocuğumun öz kardeşi olsun istiyorum ama şuan hazır değilim

Bendr 4000binlik oksapar ve ecopirin kullandım ecopirini 32. Haftada bıraktım iğneyi son gün hariç her gün vuruldum doğum zaten başlı başına zor tabi ki ama sizin gibi bir durum yaşamadım ve normal doğum yaptım
Yani korkunuzu anlıyorum sizin için cidden üzüldüm ama farz edin kötü bir rüyaymış başka bir doktora gidip durumu görüşün gerekirse bir yardım alın çocuk için aceleci davranmayın ki bebeğiniz çok küçük şimdi 45 yaşında doğruyor artık yaş ortalaması anne olmak için eskisi gibi genç değil rahat olun
Yeni gördüm özelden yazıyorm şimdi size

Kan sulandirici iğnenin etkisi 12 saat. Ben sezaryenden 13 saat once son igneyi yapmistim. Doktorum boyle soyledi. Ameliyatta kan kaybim 200 cc idi. Epikrizde oyle yaziyordu. Yani saat kacta bıraktiniz bilmiyorum ama 12 saatden fazlaysa konu bu degildir.

2 Sene kadar once kizim ameliyat olacagi zaman sakinlestirmek icin verilen ilac kizimda uyarici etki yapmisti. Bende spinal dogum yaptim ama yuzde 50 hissettim herseyi. soyledigimde beni sedasyona aldilar. Bazi insanların ilac toleransi farkli oluyor. Ama madem ameliyatta uyandiginizi hissetiler neden geri uyuymadilarda canli canli ameliyata devam ettiler o kisim cok sacma geldi.

Bebeğiniz daha 8,5 aylıkmış, ikinci bebeği düşünmek için çok erken, normalde hamilelikte ara ara kan tahlili yapılır kan değerlerine bakılır, genel anestezi yerine başta niçin spinal anestezi yapılmamış, genel anestezide nefes alamama durumu bende de olmuştu, ikinci çocuğumda mecburiyetten genel anestezi olmuştum

Kendisine söyledim beni önce bir kaç doktora götür ne gerekiyorsa yapsınlar baksınlar öyle dedim tamam diyor ya özeller inanılmaz pahalı oldu bir de iş saatleri uymuyor daha gidemedim bir de ben de istiyorum ben eşimin ikinci evliliğiyim çocuğumun öz kardeşi olsun istiyorum ama şuan hazır değilim
Bebeğiniz biraz daha büyüdükçe daha kolaylaşır devlettede genel muayene yaptırabilirsiniz. Kontrollerinizi olursunuz hatta düşünmenize yakın gidersiniz içiniz rahatlar hem şuan iyi kötü tecrübe kazandınız buda avantaj.

Bebeğiniz daha 8,5 aylıkmış, ikinci bebeği düşünmek için çok erken, normalde hamilelikte ara ara kan tahlili yapılır kan değerlerine bakılır, genel anestezi yerine başta niçin spinal anestezi yapılmamış, genel anestezide nefes alamama durumu bende de olmuştu, ikinci çocuğumda mecburiyetten genel anestezi olmuştum
Valla bilmiyorum ben de bir tecrübe kazandım bundan sonra spinal zaten mecburi

Bebeğiniz biraz daha büyüdükçe daha kolaylaşır devlettede genel muayene yaptırabilirsiniz. Kontrollerinizi olursunuz hatta düşünmenize yakın gidersiniz içiniz rahatlar hem şuan iyi kötü tecrübe kazandınız buda avantaj.
Evet bir tecrübe kazandım daha bilgiliyim simdi
Kan sulandirici iğnenin etkisi 12 saat. Ben sezaryenden 13 saat once son igneyi yapmistim. Doktorum boyle soyledi. Ameliyatta kan kaybim 200 cc idi. Epikrizde oyle yaziyordu. Yani saat kacta bıraktiniz bilmiyorum ama 12 saatden fazlaysa konu bu degildir.

2 Sene kadar once kizim ameliyat olacagi zaman sakinlestirmek icin verilen ilac kizimda uyarici etki yapmisti. Bende spinal dogum yaptim ama yuzde 50 hissettim herseyi. soyledigimde beni sedasyona aldilar. Bazi insanların ilac toleransi farkli oluyor. Ama madem ameliyatta uyandiginizi hissetiler neden geri uyuymadilarda canli canli ameliyata devam ettiler o kisim cok sacma geldi.
Bebege narkoz gitmemesi icin

Evet bir tecrübe kazandım daha bilgiliyim simdi

Bebege narkoz gitmemesi icin
Ne alakasi var zaten genel anestezidesiniz? Bebege narkoz gidecegi kadar gitmis. Ayrica bebenin esinin cikarilmasindan bahsediyorsunuz. Bebek zaten cikmis oluyor esine sira geldiginde. Yerinizde olsam saglam bir avukatla konusur dava acarim

Doktorum konuştuğumu bunların normal olduğunu ağzıma sıkılan şeyin ise nefes almakta zorlandığım için ciğerlerimi açmak için sıktıklarını kabul etti elbette herşeyi tam olarak hatırlıyorum diyemem ama o acıyı kimse bana unutturamaz ve nefes alamadığım için ağzıma bir şey sıkıldığını zaten doktorum onayladı bunları hissetmemin normal olduğunu söyledi ama ben etrafımda pek görmedim bunları hatırlayan yazım aslında açık ve net oldu neresi karışık geldi size anlatayim 🌝 ben doktorun bir ihmali olduğu için sakladığını düşünüyorum bir hata yapıldığı belli
Bebegi ve eşini cikarirken aci hissetmişsiniz ama dikiş atilirken hic bse hissetmemeniz tuhaf degilmi

Bebegi ve eşini cikarirken aci hissetmişsiniz ama dikiş atilirken hic bse hissetmemeniz tuhaf degilmi
Nesi tuhaf anlamadım doktor bunları kabul etti erken uyanabilecegimi bunun normal olduğunu söyledi bebek çıkarıldıktan sonra demek tekrar uyusturuldum ki dikisi hissetmedim yani Allah'tan hissetmedim olması gereken bu degil mi zaten

Ne alakasi var zaten genel anestezidesiniz? Bebege narkoz gidecegi kadar gitmis. Ayrica bebenin esinin cikarilmasindan bahsediyorsunuz. Bebek zaten cikmis oluyor esine sira geldiginde. Yerinizde olsam saglam bir avukatla konusur dava acarim
Yani bana o anı kanitlayacak bir şey olsa evet acabilirdim tek kanıt elbisemin yirtilmasiydi o da üstünü kapatrlardi bir skeidle konunun bir doğum olacaksa içeri eş veya fotoğrafçı girecek aslında herhangi bir şeye karşı

X