2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

canım Allah uzun ömür versin kısına en güzel ytaşları ah ah nerde 17 yaşlarımız özledim valla :)
rüyana gelince kıs ben esmer kısa saçlıyım üstüne üstelik hayatım boyunca taş çatlasın üç dört defa etek giymişimdir oda mecburiyetten sakın karıuştırıp başka yere gitmiş olmayasınız bana gelicem derken helede kociş bana karşı gelecek ha yırtarım onu dermişimmmmm şaka bir yanada hayır olsun canım zaten havalar iyice ısınsın da çağırcam hepinizi gideriz şöle maşukiye tarafına ohhh piknik yaparız :))) yada biz geliriz anadolu ykası zaten iki adım :)))

evet ben kaçar çağan efendi uyandı az sonra baba da gelir yemekti çağanın banyosu falan girebilirsem tekrar biara uğrarım uğrayamassam herkese ii akşamlar :)))

marsg ben artık hiç takmıorum öle düzen bozulma şeylerini, tek kuralım gündüz 4saatten fazla uyutmamak, gece 8den sonra misafir kabul etmiorum bende gitmiorum, kızımızın uyku saati diorum.gündüz uyumassa gece uyur die kendimi avutuorum, bazen dediin gibi uyutmuolar, uykusuzluktan ağlıo çocuk, nedense kimse kabul etmio çocuun uykusu gelince ağlıycağını, istemesem de ayağıma alıorum,sen hala sleeperda yatırmıosun dimi ezgiyi

bende akşam gelmeyin dedim bizde gitmiyoruz çünkü ezgi 8 de uyku moduna geçiyor uyuyor uyanıyor falan...

yok nerdeyse 1 aydır sleeperda yatmıyor canım yatagında yatıyor.

Hanimlar slm giremedim kacc gundur hastayim iltihap cikti kanimda 39 derece atesle yandim tutustum bu sicakta titredim yatakta

hepinizin gecmis anneler gunu kutlu olsun ilk kutlayanlarin ayri bir heycani vardir
Dunde bir arkadasim normal dogum yapti tesaduf anneler gununde en guzel hediyeyi aldi
Geçmiş olsun canım, nereden o kadar bulaştırdın o hastalığı.Kendine dikkat et.Ezgi hanımda hastalanmasın aman.

waterfull nerelerdesin özledik seni,senin paşanında maşallahı var ama ,sen zaten 4 aylık deme kimseye nazara gelir yavrum....:nazar:
Sağol Talyacım,bende sizleri özlüyorum giremediğimde.
Canım giriyorum ama pek fazla takılamıyorum, okurken oğluş uyanıyor, hemen cevap verdim verdim, veremezsem kalıyor:)))Bir de kaç gündür sorun vardı kk da cevap yazmak istiyorsun, sayfayı açmıyor.Çıldırıyorum, kapatıp kalkıyorum pc başından.

kızlar selam bişey sorcam bebişleri ne zaman oturtacağız ?
ısrarla kendini öne itip oturmak istiyor, nette doktora sordum doğar doğmaz oturtulur yok €ğesi batar gibi inançlara kanmayın rahatlıkla oturtabilirsiniz dedi. ama yine tereddütlüyüm sizler ne düşünüyorsunuz?
Biz yeni 4 aylık olduk , ama ben 1 aydır oturtuyorum canım, tabii çok yzyn süreli değil.Zaten o belirliyor oturmak istediğinde oturtuyorum,bir süre sonra kucağa gelmek istiyor.Kucakta da bazen oturuyot bazen ayakta.

Off ya bu kız uyumyoor. kucak istemiyor diyodum ama şimdide kucaktan inince ağlıyor. karnı davul gibi... ne yaptıysam boşaltamadım gazını... Önceden çıkarıyodu gazını ama bacaklarını kıpırtamıyor artyık. ondan sanırım gaz birikiyor...

en iyisi nane kaynatayım...
Rezene çayı ver bakalım nohcoy.Belki rahatlatır.Geçmiş olsun kuzuma.

Akşamları bende bir yere gitmiyorum, zaten 9 gibi misafirde olsa ben bebeği uyutmaya çıkıyorum deyip çıkıyorum yukarı.Bebek olduğunu bilerek gelen bunun ayrımında olmalı.Hiç kimseye çocuğumdan fazla değer veremem.Kimseninde sıkıştırmasını filan istemediğimi söylüyorum.Kırılan alınan olursa buyursun kapı.(Aslında burada alishanın lafını koyacaktım ama tam hatırlayamadımkaydirigubbakcemile3)

ii olmuş marsg en rahatı kendi yatağı, sleeperı naaptınız bizimki hala bizim odada, çokta yer kaplıo, arada hastalırsa falan ynıma alırım die kaldırmadım
iclal aydının kızıma die bi yazısı var ordan kopya çekebilirsin linay, beni aşar bu kız çok büyük,akrostij fln yemez:))

marsgcım çok geçmiş olsun canım ya Allah şifa versin arkadaşım
linaycım hay maşallah demek 17 yaşına giriyor ha ne güzel bi duygudur Rabbim bilir inanılmaz özeniyorum sana ve merale Rabbim uzun ömürler versin linaycım dert keder vermesin kızına herşey gönlünce olsun
alishacım ne oldu tatlım ya geçen gün çok huzursuzdun düzeldimi bazı şeyler niye bu kadar evham yaptın canım
tatlım malesef insanlar bazen gerçekten pis nefisli olabiliyor bazende istemeden olsa bebeklere nazarları değebiliyor sürekli meleğine okuyacaksın boş bırakma artı nazarının değdiğini düşündüğün insanlarla meleğini çok fazla aynı ortamda bulundurma canım

nohcoycum kolay değil kızının yaşadıkları iki kat daha fazla ilgi ve tahammül gerekiyor onun için yazık yavrum vücudunda kendini rahatsız eden bi aksamla geziyor kolaymı elbette huzursuzlanır çocuk biraz daha sabredin inşallah düzelecektir herşey yazık yavrumunda yaşadıkları kolay değil biraz daha fazla ilgiye ihtiyacı var onun

bu arada felaket derecede hastayım kızlar boğazım çok fena büyük kızımda hasta yavrum sabaha kadar uyumadı öksürükten sabahta kalkmış annecim belim çok ağrıyor diye inleyip duruyordu eklemleri ağrıyor demekki yarın randevu aldım götüreyim yavrumu ama nedense ona dayanamıyorum kızlar
bu ara iyice hırçınlaştı çok kıskanıyor kardeşini haliyle bu hareketlerinede yansıyor mahvediyor beni hem beni hem etrafında ki insanları kırıp döküyor offf bide içleniyor ki sormayın geceleri sürekli sayıklıyor ne yapıcam şaşırdım valla ben ve babası çok dikkat ediyoruz ama ister istemez çevreden çok etkileniyor
yeri geliyor reyyanı kucaklamak ve gezdirmek zorunda kalıyorum inanılmaz büyük tepkiler veriyor çok yaramaz ve tahammülsüz bi kız olup çıktı dr'umuz normal diyor ama inanın tüketiyor beni artık evde çoğu günüm ağlamakla geçiyor kaldıramıyorum kızlar inanılmaz bi bunalıma giriyorum galiba

ne zamandır uyuyoki özlem..belki çok yorgundu uyumadan önce ondan huysuzluk yapmıştır..normaldir bence telaş yapma.

saol canım ama bende telas yapmıyım dıyorum yınede aklıma takılıyor yaa
aksam balık yemıstım gecede ıyı uyudu emdı yattı hep sabahda banyoyu temızleyım dıye deterjanları fazlaca kullandım bunlardan bırı de dokunmus olablr dıye korkuyorum yoksa keske hep boyle uyusaa

ay koştur koştur yemek yapıp ortalığı toparladım oğlanı zar zor uyuttum uyumak istemiyor içerde durmak istemiyor arabaya koydum balkona çıkardım hafif orda uyuklamaya başlayınca aldım içeri hergün değişik bişeyler istiyor uyumak için napıcaz bilmiyorum
linay buarada sezonu açmıssın ege giymiş yazlıkları oh maşallah kuzuma pekte yakışmışlar
özlem canım benimkide uyumamak için direniyor gözler kıpkırmızı oluyor ağlıyor yarım saat öle uyuyor bazende hemencik uyuyor belli olmuyor canım ama tutuyor arada huzursuzlukları işte

ınsallah dedıgın gıbıdır canım saol

benim oğluşum dişmi çıkarıyor acaba kızlar ya, deli gibi eline ne geçerse yemeye çalışıyor diş kaşıyıcı aldım nasıl ısırmaya çalışıyor mememide emerken damakları ile ısırıp sağ sol yapıyor, huzursuz emerkende ağlayıp bırakıyor

Canım benim , senin işin çok zor güzelim.Ama yapman gerekenleri zaten yapıyorsun.Bu günler geçecek, biraz daha zaman ve sabır hayatım.Şu anda ikiside bebek.Hiç bir şekilde ikisinide ihmal edemezsin.Sabırlı ol canım, bu arad kendini de düşün.Arada küçüğü babasına ya da bakabilecek birisi varsa ona bırak, bir kaç saatini büyük kızını alıp, parka yada alışverişe filan giderek değerlendir.Hem sen açılmış olursun, hem de büyük kızına bak seninle de güzel vakit geçiriyoruz.Kardeşinle ilgileniyorum ama sana da zaman ayırıyorum mesajını ver.Bu çok önemli.
Bu arada geçmiş olsun sana da, inşallah meleğinin de bişeyi yoktur. Belki biraz da kıskançlıktan ilgi çekmek isteyebilir.
Linaycım, kzının doğum gününü kutlarım hayatım.Nice güzel günler yıllar geçirsin inşallah.Az önce atlamışım.

benim oğluşum dişmi çıkarıyor acaba kızlar ya, deli gibi eline ne geçerse yemeye çalışıyor diş kaşıyıcı aldım nasıl ısırmaya çalışıyor mememide emerken damakları ile ısırıp sağ sol yapıyor, huzursuz emerkende ağlayıp bırakıyor

benim ki de aynı canım, şimdiden damaklarıyla mememi çekiştiriyor, bir de dişler çıkarsa ne yapacağız bilmiyorum.Diş kaşıyıcı da öyle bir ısırıyor kii,sırnaşık şey

aynısı reyyandada var ekinsucum hatta reyyanın ağzı akmaya başladı bunlar diş belirtisi ama şuda var belirtiler başladıktan ancak 2-3 ay sonra diş çıkaıyorlar bu daha iyi günleri çok ağlayıp sızlayacaklar keşke herşeyi çiğnemeye çalışmakla bitse üstelik reyyan acaip göğsümü ısırmaya başladı 3-4 gündür canımı çok acıtıyor sıpa her emmede koparacak gibi ısırıyor ve bundan da acaip keyf alıyor :1no2:

Babası kızıma diş kaşıyıcı almış. ılk şapur şupur emdi hemen gönlü geçti kızımın... Gidip kızımla ilgileneyim.. Zeynebinde dediği gibi biraz daha ilgiye ihtiyacı var. Zaten gaz dolu karnı. Bırtlayamıyoda...

ırem ben hiç yüzüne sürmedim... Vücuduna her yerine sürüyorum ama yüzüne sürmedim bende tereddüt ettim...

kızımın kaşlarının üzeri çok kuruyor.sık banyo yaptırdığımdan olabilir.krem kullanmak istemiyorum.vücuduna yağ sürüyorum acaba yüzede sürülürmü diye merak ettim.

herkese merhaba kızlar gezmekten giremedim kaç gündür :))) herkes iiidr inş

X