2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Neyse hanımlar bana müsade kızım huysuz.. Bir uyusada bende hemen yatsam.. sabaha kadar uyusak hiç uyanmadan...

ıyi geceler, tatlı rüyalar....

selam arkadaşlar..
-anneler günüm beklediğim gibi geçmedi, herkes beni arayacak, şımartacak diye bekledim. 3-5 kişi ancak aradı.:kızgın:
-dünden beri birikien mesajları okudum, sitenin genel olarak keyfi kaçık, inşallah herşey düzelir. isimler aklımda kalmıyor malum yeniyim ama hasta olan herkese geçmiş olsun. Allah bebeklerimizi korusun.
-nazara ben de çok inanıyorm. her fırsat bulduğumda okumaya çalışıyorum gözlerimden şakır şukur yaş dökülüyor. iyice pimpirik oldum, bazen tepem atıyor, çıkartmayacam bu çocuğu hiç diyorum. o da doğru değil ki...dün yürüyen merdivenden inerken kulağımın yanından bir el uzayıp bebeğimden makas aldı, sinir oldum..
-sütü en fazla suyun yaptığına inanıyorum kızlar.. süt olacak diye bir sürü şey yedirdiler süt yerine kilo oldu. bir de ayva, elma, havuç, bulgur, rezene çayı, soğan benim deneyip farkını gördüklerim arasında. aslında maya çok arttırıyor gerçekten ama cesaret edip de devam edemedim çiğ çiğ yemeye. dr. oetker'e yazdım, biz tavsiye etmiyoruz dediler.
-eşime kızıp bebeğini zor duruma düşürenlerden biri de benim. sanırım hormonların da yardımıyla çabucak deliriveriyoruz.
-bebeğimin eldiveni çıkmış, yanağını boydan boya çizmiş.. Allah korumuş da gözüne gelmemiş.
-birden keyfim kaçıyor, canım hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyor. size de oluyor mu hiç?

herkese iyi akşamlar.

slm dagevi bende de bazen aglamak oluyo daha hala alısmadım anneliğe sanki kapı calcak biri tamam cok durdu almaya geldik bak dicek gibi(sanki veririm de)bende süt için bol su ve rezene içenlerdenim balık da sütü arttırıyo ....ben hiç eldiven takmadım desem yeridir ama ara ara ciziyo kendini....bu melekleri allah kotuyo gözünü filan cizmiyo yumurcaklar....
calemity nbr....gelsene kerem nasıl?

aa filizcim Allah kabul etsin canım çok iyi yapmışsınız evet canım erkek çocuğa 2 kız çocuğa 1 akika kurbanı kesmek gerekiyor ben ilk kızımınkini doğar doğmaz kestim reyyanın kinide bu ay kısmetse kesicez inşallah bitanem kızlar akika çok önemli bebeklerinizin akikalarını kestirin
dagevi canım hepimiz aynı durumdayız kolay bi dönem değil bu ama zamanla daha iyi olucak kendini yıpratma fazla
kanki sakın şimdi yürütece koyayım deme ççok tekhileki aten dr'lar kesinlikle önermiyorlar 8. aydan önce

zeynep geçmiş olsun canım işallah çabuk atlatırsınız Allah yardımcın olsun biz tek çocuk bakamıyoz sen iki çocukla gerçekten zor
dagevi canım bizdede oluyor bu tür şeyler helede ben iyice sulugöz oldum doğumdan sonra ota b.k.a ağlıyorum

niye bilmiyorum çok kötü günler geçiriyorum büyük kızım kucağımda uyudu kaldı onun bu hali beni tüketiyor herşeye içerlemesine dayuanamıyorum üzerideki bu sorumluluk beni tüketiyor sanki kızım kucağımda ona bakıp ağlıyorum çok kıskanıyor kardeşini 1 haftadır her gece sayıklıyor annecim ona meme verme diye senağlama 2 çocuğum arasında sıkışıp kaldım biri henüz bebek birisi de bu durumu kaldıeramayacak kadar küçük kaç parçaya bölüneceğimi şaşırdım aslında ne kadar belli etmemeye çalışsamda bu süreç çok yıpratıyor beni hele büyük kızıomın yaşadığı bu duygusallık beni mahvediyor ona karşı kendimi asla affetmiycem galiba

hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum aslınd ağlıyorum ama bağırmak istiyorum içim çıkana kadar rahatlayana kadar çok kötüyüm kızlar çok senağlamasenağlamasenağlama

iyi akşamlar topik sakinleri -tatlicadiarzu-
zeynep kaç yaşında senin büyük kız, neden böyle yapıyo canım ya, kıyamam kimbilir neler geçiyo aklından..Allah sana büyük sabır, enerji versin.

ayy minicik o da..kıskanmalar falan başlıyomuymuş o yaşta yahu..biz de ikinciyi arayı açmadan yapalım diyoduk..ideal yaş farkı ne acaba..

pek sessiz burası bugün, uykum geldi benim de..yatıp bugünü bitireyim artık :) iyi uykular herkese..

slm dagevi bende de bazen aglamak oluyo daha hala alısmadım anneliğe sanki kapı calcak biri tamam cok durdu almaya geldik bak dicek gibi(sanki veririm de)bende süt için bol su ve rezene içenlerdenim balık da sütü arttırıyo ....ben hiç eldiven takmadım desem yeridir ama ara ara ciziyo kendini....bu melekleri allah kotuyo gözünü filan cizmiyo yumurcaklar....
calemity nbr....gelsene kerem nasıl?

geldim canım ama geç gördüm net açık sayfada ben orda burda .. ara ara gelip okumaya çalışıyorum çoğu zaman yazamıyorum :) bende bu sıralar bunalım takılanlardanım hatta gidip cmrtsi su dalgası yaptırdım ne yapsam ne yapsam diye düşünürken kaydirigubbakcemile3 ama iyiki yaptırmışım çok hoşuma gitti fazla kilolarla insan kendini çirkin buluyo ya değişiklik arıyo şimdi hem şişko hem kıvırcıkım
Allah bu günlerimizi aratmasın tabi çok şükür!!
elagülce çok büyük geçmiş olsun canım bu arada.
tüm arkadaşlar hepinizi öpüyorum

dünürüm nasılsın kardeşim? görüşemiyoz nicedir...
zeynep kızım nasıl ?
bu arada monte keremi sormuştun canım ya unuttum bak iyi yavrucak nası olsun emme kaka yapma yatıp yuvarlanma modunda işte

kızlar diş çıkartırken ishal olunulduğu rivayet ediliyo benim kulağıma ya umarım doğrudur çünkü kerem bir haftadır ishal yeşil ve sümüksü kakamız ya asizdede var mı bu durum

Son düzenleme:
zeynepcim, aynı sorunu yaşayan bir arkadaşım daha var. yeni yeni çözmeye başlıyor o, bebek ilk geldiğinde daha kötüydüler. büyük adam gibi konuşuyor büyükle, o çok küçük, onun yaşındayken sen de sürekli ağlıyordun, bezini kirletiyordun, meme emiyordun falan diyor sık sık. büyüyecek sana arkadaş olacak, oyunlar oynayacaksınız falan diyor. kardeşler arasında ortak gelecek yaratmak gerekiyormuş. bebeği babaya verip özel olarak ilgileniyor..güreşiyorlar, oyuncaklarla birlikte oynuyorlar. ev işlerinde yardım ettiriyor kendisine, iş beklediğinden değil çocuğa sırf işe yaradığını hissettirmek için. eminim çok zor olacak ama kendini affetmeyecek ne var, kardeşin yerini başka kimse tutar mı? büyüdüklerini, birbirlerine sırdaş olduklarını, birbirlerini koruduklarını gözünün önüne getirsene.. zor zamanlar geçecek, iyiki doğurmuşum diyeceksin.. bu aralar hepimiz biraz duygusalız, ben de herşeye ağlıyorum. Allah herkese kolaylık versin.

calemityjane kızın çoook tatlı maşallah ona Rabbim esirgesin
evet tatlım doğru duymuşsun diş çıkarken bebeklerde ishal ateş ve gribal enfeksiyona benzer sorunlar çıkıyor boğazda şişlik kulak ağrısı falan ama dr'lar hemen anlıyorlar merak etme canım geçici bi süreç bu

dagevi neler yaptığımı ve sabrımı bi görsen şaşarsın bende kızımı saatlerce önüme alıp konuşuyorum dr'umuza sorup öyle hareket ediyorum büyük kızıma kardeşiyle büyünce neler yapacağını anlatıp onu heyecanlandırmaya çalışıyorum reyyanı babasına verip büyük kızımla daha çok vakit geçirmeye çalışıyorum ama olmuyor dr'da fazla zorlamayın daha çok küçük anlamaması normal diyor zamana bırakın yıpratıcı bi süreç ama geçecek sabret diyip duruyor

diş çıkartmak için 4 ay erken değil mi? biz de bazen yaşıyoruz ama 1 hafta boyunca sürmedi hiç. yeşil kaka için genel kanı üşümüş olduğuna dair, kime sorsam öyle diyor. ben sık beslediğim zaman olduğunu sanıyorum. o zaman bizimki de köpüklü yeşil yapıyor.

X