2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

aşık maşallah sizin bebişler çok tombiş, bencede soran olursa pempe yalan söleyin.bzmkiler de kız ya, bi toka, bi bant taksak, mini etek giydrsek genç kız oluolar zilliler:))
bebek olduktan sonra kurban kesen varmı kızlar, sanırım farz
Hz. Aişe (r.a.)'den şöyle rivâyet edilmektedir.
"Resul-i Ekrem (sas} bize erkek çocuklar için iki, kız çocukları için bir koyun "akîka" olarak kurban etmemizi emretti." (Ibn Mâce hadis no: 3163, Zebâih, no: 1515).
Yine Hz. Âişe validemizin rivâyetine göre, Peygamber Efendimiz (sas), torunları Hasan ile Hüseyin'in doğumlarının yedinci günü akika kurbanlarını kesmiş ve adlarını koymuştur. (Tecrid-i Sarıh Tercümesi, XI, 401)

biz kestirdik doğduğunda ilk hafta içerisinde ama 1 tane kestirdik 2. sini Allah izin verirse sonra keseriz dedik hayırlısı inşallah kabul olmuştur

kızlar ben de bir şey soracaktım.cumartesi aniden ateşlendim.çok kötüydüm..parol içtim dayanamadım..emzirirken içilebilir mi emin de değildim ama ateşim gittikce yükseliyordu mecbur kaldım.zor durumda kalınca hangi ilaç içilebilir acaba bilen var mı??

ben parolü hep içiyorum başım falan ağrıdığında , hasta olacak gibi olduğumda falan hastanede bir tek bunu içebilirsin demişlerdi günde en fazla 4 tane içebilirsin dediler bir de

merhaba kızlar...
hayatımın en kötü günlerini yaşıyorum senağlamakızkardeşimin düğünü var bu hafta annem tesadüf dr. gitti ve rahiminde 35cm uzunluğunda 7.5cm genişliğinde tümör tespit edildi rahimde ters dönmüş ağlamaktan dövünmekten çok tepişanım bu gün ameliyata aldılar ben çıkmasını bekliyorum kızımda sürekli ağlıyo ne zor 1 günde hayatımız değişti telaşla merdivenlerden inerken eşimde düştü kolu kırıldı kafayı yicem neye üzülcem kardeşimin düğünü mahvolacak onamı annememi kızımamı kocamamı boş şeyleri stres yapmamak lazım ne büyük dertler varmış :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

elacım çok üzüldüm canım hepsi üst üste gelmiş Allah annenede eşine acil şifalar versin canım

Hanimlar slm giremedim kacc gundur hastayim iltihap cikti kanimda 39 derece atesle yandim tutustum bu sicakta titredim yatakta
hepinizin gecmis anneler gunu kutlu olsun ilk kutlayanlarin ayri bir heycani vardir
Dunde bir arkadasim normal dogum yapti tesaduf anneler gununde en guzel hediyeyi aldi

deryacım geçmiş olsun canım ne iltihabıymış ki bu

ekınsu sızın hava degısımınden olabılırmı oglunun huysuzlugu umarım eve dondıgunuzde hersey daha guzel olur
inşallah canım umarım hava değişimidir ilk kez şehir dışına çıktık uzun yola gittik

nazın parmağını kestim tırnaklarını keserken, yeter ya offfffffff
elacım geçmiş olsun inşallah ii olur annen

alishacım geçmiş olsun

ekinsu hoşgeldi memleketine,mudanyada dimi ailen ne güzeldir oraları kimbilir,uzun zamandır gidemedim bende ama deniz kenarında bi çay içmenin keyfi bambaşkadır...senin oğlan hava değişikliğine alışamamıştır ekinsu malum büyükşehirin kirli havasında sonra bizi bile etkiliyor temiz hava....:nazar:

evet canım mudanya güzelyalıdayım hava çok güzel gerçekten ama deniz kenarında oturup çay içemedim valla çok esiyor bebek olunca gitmedim

hepiniz sağolun kızlar inşallah iyi olucam...

bizde kestik kurban bende hayırlısıyla saglıkla dogsun doğumum sorunsuz gecsin falan diye adak adamıştım öyle...

emelcim valla bilmiyorum domuz gribi mi oldum dedim bende ama :))))) değilmiş...

ne iltihabı bilmiyorum idrardada kandada çıktı...

ateş yaptı bendede aşık sende gitseydin bir doktora ilaçsız atamazsın iltihabı dedi doktor

kızlar selam bişey sorcam bebişleri ne zaman oturtacağız ?
ısrarla kendini öne itip oturmak istiyor, nette doktora sordum doğar doğmaz oturtulur yok €ğesi batar gibi inançlara kanmayın rahatlıkla oturtabilirsiniz dedi. ama yine tereddütlüyüm sizler ne düşünüyorsunuz?

ayy birsürü işim var,çamaşır yıkanıyor kışlıklar kalkıyor montlar yıkanacak kalkıcak,ayakkabıları kaldırdım..bu köfte uyandı oyun istiyor ablası uyuyor bıraktım işi gücü oyun oynuyoruz -tatlicadiarzu-
daha balkona çiçek ekicem ayy çok iş var :1shok:

şimdi farkettim eguşun üst damağındaiki tane beyaz nokta var dişmi geliyor acaba :bbo:

emelcim seninki yerii yadırgamıştır birde ev kalabalıksa huzursuz olmuştur,yalnızlığa alıştıkları için..

elif ben oturtmaya başladım yavaş yavaş mama sandalyesinde falan da oturuyor..zaten yatmıyor hep kalkmak istiyor.

canım seninki 5.ayına yaklaşıyor değilmi?
benimki 4.ayına girecek ne zamandan itibaren oturtuyorsun

elif ben de kucağıma oturtuorum hep, bazen yastıkla destek fln yapıorum koltukta ama hemen yana kaykılıyo:) doğru diosun artık yatmıolar hacıyatmaz oldu bizimki de kafa hemen dikilio bir aya falan kalkar heralde tamamn,bence de oturtmakta sakınca yoktur zaten kendi kalkmak istio kafasını dik tutuyo canı yansa istermi.en güzeli şu bahçe pufları, benim salonda var bi tane, hani kocaman sırt dayama yeri de olan derilerden, ona oturtuyorum en rahat o yumuşacık, sırtını şeklini alıyo destek oluyo

evet şimdi 4 ay 22 günlük yaklaşık bir aydır oturtuyorum..4 aylıktan itibaren..

marsg ben artık hiç takmıorum öle düzen bozulma şeylerini, tek kuralım gündüz 4saatten fazla uyutmamak, gece 8den sonra misafir kabul etmiorum bende gitmiorum, kızımızın uyku saati diorum.gündüz uyumassa gece uyur die kendimi avutuorum, bazen dediin gibi uyutmuolar, uykusuzluktan ağlıo çocuk, nedense kimse kabul etmio çocuun uykusu gelince ağlıycağını, istemesem de ayağıma alıorum,sen hala sleeperda yatırmıosun dimi ezgiyi

sevindim sağolun..
çok kafam karıştı dr, oturtun eğesi batar hikayesi yalan dedi. (netten doktor ama )
kimi bebek sahibi annelerde sakın 6.7.ayından önce oturtma kaburgası gelişmez falan fıstık dedi. bayaa karışıklardaydım o zaman kucağımda oturtmaya başlıyayım bende yavaş yavaş :emir_bebek:

canım oturtupta saatlerce dik oturur şekilde bırakmıyacaksın ya,o kadar oturmaktan bişey olmaz..zaten oturma şekliyle o oturma zamanın geldiğini söyler sana :))

Off ya bu kız uyumyoor. kucak istemiyor diyodum ama şimdide kucaktan inince ağlıyor. karnı davul gibi... ne yaptıysam boşaltamadım gazını... Önceden çıkarıyodu gazını ama bacaklarını kıpırtamıyor artyık. ondan sanırım gaz birikiyor...

en iyisi nane kaynatayım...

teyzeleri haftaya pazartesi günü kızımın doğumgünü, bende bebeklik halinden bugüne kadar olan resimleriyle slayt hazırlıyorum onun için..slayta yazacak güzel sözlere dolayısıyla yardımlarınıza ihtiyacım var yerimseniben aklınıza gelen güzel sözleri söylermisiniz bana :))

ay koştur koştur yemek yapıp ortalığı toparladım oğlanı zar zor uyuttum uyumak istemiyor içerde durmak istemiyor arabaya koydum balkona çıkardım hafif orda uyuklamaya başlayınca aldım içeri hergün değişik bişeyler istiyor uyumak için napıcaz bilmiyorum
linay buarada sezonu açmıssın ege giymiş yazlıkları oh maşallah kuzuma pekte yakışmışlar
özlem canım benimkide uyumamak için direniyor gözler kıpkırmızı oluyor ağlıyor yarım saat öle uyuyor bazende hemencik uyuyor belli olmuyor canım ama tutuyor arada huzursuzlukları işte

linay kızının sana ya da eşine benzeyen fotoğrafı varsa onları yanyana koyup güzel şeyler yazabilirsin
mesela benim siyah beyaz 4aylık bi fotom var nazın şuanki halinin aynısı, ne kadar babasına benzetselerde o benim minik fotokopim:)ben mesela o fotomla kızımın bu halini yanyana çerçeveletmeyi düşünüorum sende scanleyebilirsin eski bi fotonu, çok güzel bi hatıra olur ona

inaysa sağol canım yazlık birkaç kıyafet almıştım onları giydirmiştirm..bende aldığım şeyi hemen giyerim üstüme oğluma da hemen giydirdim hihoyyyt
dün akşam seni rüyamda gördüm inaysa hayır olsun inşallah :)

alisha canım bu a güzel fikir yapılabilir ama bebeklik hali babasına daha çok benzediği için biraz düşünmeliyim :jeyyar:
ayrıca sen şair ruhunu canlandır bakalım neler çıkacak ortaya :))

inaysa sağol canım yazlık birkaç kıyafet almıştım onları giydirmiştirm..bende aldığım şeyi hemen giyerim üstüme oğluma da hemen giydirdim hihoyyyt
dün akşam seni rüyamda gördüm inaysa hayır olsun inşallah :)

alisha canım bu a güzel fikir yapılabilir ama bebeklik hali babasına daha çok benzediği için biraz düşünmeliyim :jeyyar:
ayrıca sen şair ruhunu canlandır bakalım neler çıkacak ortaya :))

canım bende aynıyım valla ne alırsam hemen giydiriyorum :eek: hayır olsun işallah nasıl gördün kıs rüyanda merak ettim şimcik birde kızın kaç yaşında canım ona göre bişeyler düşünelim malum gençler herseyi beğenmezler kendi stilleri tarzları var

kızım 17 yaşına girecek canım allah kısmet ederse :)

rüyama gelince; biz rüyaların vazgeçilmez üç gülü montesori ekinsu ve ben sana geliyoruz,kapıyı açıyorsun biz kk dan geldik tahmin et bakalım biz kimiz diyoruz beni söyledin ama bilemedin,sonra içeri giriyoruz sen uzun bir etek giymişsin beyaz tenli koyu renk saçların omuzlarına kadar, kızlara diyorum ki inaysa despot birine benziyor ama hiç öyle değilmiş ne kadar içten karşıladı bizi diyorum..sonra başka misafirlerin geliyor biraz yaşlıca ama bu gelenler hepimiz kızıyoruz neden geldiler diye :)heme gitseler de konuşabilsek diye bekliyoruz..sonacıma eşinden bişeyler istiyorsun alsın diye o da bıktım ben senden diyor şakayla gülüşüyoruz sonrada uyandım :) bitarafım açıktamı kalmış acaba kaydirigubbakcemile3

X