2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

alısha sımdı okudum cokk gecmıs olsunn allahım nazarlardan korusun yavrularımızı
okurken bıle içim tuhaf oldu bende okuyayım yavruna sende sakın nazar degdı dıye kendın tekrarlama kalıyor ustunde gectı gıt de olurmu

ekınsu sızın hava degısımınden olabılırmı oglunun huysuzlugu umarım eve dondıgunuzde hersey daha guzel olur

Son düzenleme:
Elagulce cok gecmis olsun annemde oldu cok sukur iyi sikma canini iyi dusunn kocanada. Gecmis olsun bebeginstresini anliyordur o yuzden agliyordur sakin ol

sağolun kızlar 16 mayısta düğün patoloji dr çıktı iyimiş sonuçta çıksın bakalım bunada şükür

günaydın kızlar, teşekkür edrim ii dilekleriniz için, ben de anlatıyım önemli kısmını da sizde aynı yanlışı yapmayın(zaten yapmaz kimse) salak gibi minicik çocukla aile foto su çektrmeye gittik fotoğrafçıya.çocuum yaklaşık 1saat flaşlar altında can çekişti karşısında bisürü kişi, sesler, ışıklar..garibim kuş gibi durdu, neyse stüdyodan bir çıktık canım benim avaz avaz 3saat boyunca ağladı. geçici körlük yaşamış..hatta kalıcı körlüğe kadar gidebiliomuş. o gün ctesi, cadde trafiğini bilen bilir, çiftehavuzlara dr a gittik,tabi önceden aradık.kadın gelin bekliorum dedi, yol boyunca titreyerek çığlık attı, gittiimizde drumuz gitmişti, arattık, bebeği görmeden bir kulak burun boğazcıya göstersinler dedi!!!hayatımda böyle saçmalık görmedim, bizde film koptu tabi, demediimizi bırakmadık çıktık neyse dr umuzu değiştirdik nazda da bi sorun kalmadı, fakat tam anlamıyla hayatımın en kötü günüydü, eşimlede birbirimize girdik, bu foto çekrme fikri benimdi de..pazarımızda kötü geçti, daha bi sürü saçmalık..o kadar uykum var, gece uyuyamıorum,ve sonuç..bugün iki göğsümde de hiç süt kalmadı, naz açlıktan ağlıo artık, hayır olsun, ben artık nazı süsleyip dışarı adımımı atmam herkes ii gözle bakmıo mutlu tablolara, nedense hep buna yoruyorum

alishacım geçmiş olsun canım,allah beterinden saklasın,olan olmuş artık sen güzel bir olay için çabalamışsın ama sonuç hüsran olmuş , bir musibet bin nasihatten iyidir derler canım.annelik dünyanın en zor mesleği üstelik seni bu konuda eğiten,pratik yapmanı sağlayan okulda yok malesef ee bizde çocuklarımızla düşe kalka , bazen hatalar yaparak,bazende yaptımız güzel şeylerle evet ben iyi bir anneyim diyerek geçecek hayatımız...çevrenin nazarıda değiyor bebişlerimize ama en çok anne babanın nazarı değermiş annem öyle der hep...:nazar:
günaydın kızlar kaç gündür okuyorumda yazmak nasip olmadı bir türlü bende bursadayım annemlere geldik yarın dönüyorum eve, bizimkide 2 gündür bir huysuz anlatamam uykudan çığlık çığlğa uyanıyor susturamıyoruz bir türlü dedim acaba yerinimi yadırgadı ama olmaz böyle bir ağlama gözlerinden yaşlar sel oldu aktı yavrumun emmiyorda, emerkende ağlayarak atıyor kendini yarı aç yarı tok öyle zorla uyuyor işte 2 gecedir dedik karnı falan ağrıyor herhalde anlayamadım gitti valla

Alishacım bende merak ettim bak şimdi ne olduğunu, anlatmak istediğin zaman biz burdayız biliyosun üzme kendini , ayrıca kendinide suçlama bebekler için herşeyin en iyisini sadece anneleri bilirler tecrübesiz olsakda annelik hissimiz var bizim

ekinsu hoşgeldi memleketine,mudanyada dimi ailen ne güzeldir oraları kimbilir,uzun zamandır gidemedim bende ama deniz kenarında bi çay içmenin keyfi bambaşkadır...senin oğlan hava değişikliğine alışamamıştır ekinsu malum büyükşehirin kirli havasında sonra bizi bile etkiliyor temiz hava....:nazar:

günaydın...
Alishacım çok geçmiş olsun...böyle kazalar daha çok yaşıyacağız canım bu kadar üzme kendini..kızının süte ihtiyacı var..nazar kesinlikle oluyor canım..KALEM suresinin son ayeti de nazar içinmiş.bir de onu oku...
ekinsu sanada geçmiş olsun..dün tüm bebişlerimiz nazara geldi heralde..ALLAH tüm bebeşleri nazarlardan saklasın
bende dün oğlumu süsledim herzamanki gibi..bende bunu yapıyorum hep, süsleyip püsleyip çıkıyorum dışarı..(babamız her seferinde kızsada) alışveriş merkezinde emzirme odasının önünde kuyrukta bekliyoruz..bir kız bebiş var çok tatı maşallah..ama bizimkinin yarısı kadardı..annesi kaç aylık oğlunuz dedi..4 dedim kadının gözleri ayrıldı..ben de sizinki dedim 7,5 demesin mi..bir daha soran olursa 7 aylık diyecem valla...kadıncağızın günahını almak istemem ama eve geldiğimizden beri zor susturuyorum..

banada hep sütün yetiyormu derler bende idare ediyoruz işte derim nazar değmesin diye....:nazar:

QUOTE=alisha;6758882]günaydın kızlar, teşekkür edrim ii dilekleriniz için, ben de anlatıyım önemli kısmını da sizde aynı yanlışı yapmayın(zaten yapmaz kimse) salak gibi minicik çocukla aile foto su çektrmeye gittik fotoğrafçıya.çocuum yaklaşık 1saat flaşlar altında can çekişti karşısında bisürü kişi, sesler, ışıklar..garibim kuş gibi durdu, neyse stüdyodan bir çıktık canım benim avaz avaz 3saat boyunca ağladı. geçici körlük yaşamış..hatta kalıcı körlüğe kadar gidebiliomuş. o gün ctesi, cadde trafiğini bilen bilir, çiftehavuzlara dr a gittik,tabi önceden aradık.kadın gelin bekliorum dedi, yol boyunca titreyerek çığlık attı, gittiimizde drumuz gitmişti, arattık, bebeği görmeden bir kulak burun boğazcıya göstersinler dedi!!!hayatımda böyle saçmalık görmedim, bizde film koptu tabi, demediimizi bırakmadık çıktık neyse dr umuzu değiştirdik nazda da bi sorun kalmadı, fakat tam anlamıyla hayatımın en kötü günüydü, eşimlede birbirimize girdik, bu foto çekrme fikri benimdi de..pazarımızda kötü geçti, daha bi sürü saçmalık..o kadar uykum var, gece uyuyamıorum,ve sonuç..bugün iki göğsümde de hiç süt kalmadı, naz açlıktan ağlıo artık, hayır olsun, ben artık nazı süsleyip dışarı adımımı atmam herkes ii gözle bakmıo mutlu tablolara, nedense hep buna yoruyorum
Canım geçmiş olsun.Olacak böyle şeyler, ama dikkatli olmamız lazım.Allaha şükür geçici bir durum oluşmuş.Sen daha yeni annesin her şeyi bilemeyebilirsin.Aslında o fotoğrafları çekenler bir şekilde seni uyarmalıydı canım.Para almak için bilseler bile hiç öenmsemiyorlar, her hangi bir şey olabilir diye uyarmıyorlar.
Kesinlikle kızlar flaşları kullanmayın bebeğinizin yüzünde, çok yüksek ışığa bile bakmasını engelleyin.Güneşte dahil.
Canım sen artık kendini üzme ve sütünün çoğalması için bişeyler ye , iç. İnsan o anda kızgınlıkla ne yaptığını bilemiyor ama sonuçta üzülen yine sen ve bebeğinsin. İlk anneler gününün böyle geçmesine üzüldüm ama olur böyle şeyler. Bir süre sonra gülerek anlatacaksın bunları.

Kızlar nazar değiyor bebeklerimize.Ben de dışarı çıktığımda görenlere 6-7 aylık diyorum, öyle bile olsa, maşallah diyen bile olsa eve geldiğimizde ya uyku uyumakta zorlanıyor, ya huysuzluk yapıyor.Nazar duasını bilmiyorum, bende ayetel kürsi okuyorum, 3-5 tane.Annemde okuyor sağolsun. Biraz rahatlıyor o zaman. Ne olursa olsun çok küçükler, her göz dokunuyor.
Bazen sanki kocaman bir çocukmuş gibi görüyoruz, hareketleriyle filan.Maşallah bütün bebişlerimiz hem tatlı hem de çok hareketliler.Ama daha sonra bir düşünüyorum, daha 4 ay anca oldu, bu dünyaya gelelikafamçokkarıştıO kadar küçükler kii:)))
MAŞALLAH BÜTÜN BEBİŞLERİMİZE.:nazar::nazar::nazar:[/QUOTE]

waterfull nerelerdesin özledik seni,senin paşanında maşallahı var ama ,sen zaten 4 aylık deme kimseye nazara gelir yavrum....:nazar:
merhaba kızlar...
hayatımın en kötü günlerini yaşıyorum senağlamakızkardeşimin düğünü var bu hafta annem tesadüf dr. gitti ve rahiminde 35cm uzunluğunda 7.5cm genişliğinde tümör tespit edildi rahimde ters dönmüş ağlamaktan dövünmekten çok tepişanım bu gün ameliyata aldılar ben çıkmasını bekliyorum kızımda sürekli ağlıyo ne zor 1 günde hayatımız değişti telaşla merdivenlerden inerken eşimde düştü kolu kırıldı kafayı yicem neye üzülcem kardeşimin düğünü mahvolacak onamı annememi kızımamı kocamamı boş şeyleri stres yapmamak lazım ne büyük dertler varmış :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

elacım her şey üst üste gelmiş gerçekten annene ve eşine allah şifa versin tez vakitte iyileşsinler inşallah.....:nazar:

elagülce geçmiş olsun canım,umarım biran önce atlatırlar,sende kendini üzme bebeğini düşün sakin olmaya çalış.

Merhaba kızlar..herkes için güzel bir hafta olsun..

bakıyorumda bu hafta hep olumsuzluklarla başlamış,bebişlerle birlikte bizlerede mi nazar değiyor nedir..

alishacım kötü şeyler yaşamışsın ama gelmiş geçmiş de üzme kendini daha fazla..kızımızda üzülmesin sonra..

elacım çok üzüldüm canım hepside üst üste gelmiş şansızlığın da bukadarı..ama inşallah hepsini bir an önce atlatırsınız allah acil şifalar versin annene de eşine de..

marsgcım sana da çok geçmiş olsun canım iyileştinmi şimdi..

marsg geçmiş olsun canım,iyisindir inşallh..
kızlar nazımın canı sıkıldı biz gidip oynayalım biraz sonra yine gelirim....

Iyi sayilirim dr verdigi ilaclar midemi agritiyor icmezsen mikrobu atamazsin diyo bakalim dayanicaz biraz

Alisha simdi okudum gecmis olsun canim aslinda fikrin cok hosmus ilk anneler gununde hatira ama nazimiz cok etkilenmis yazik

Bizde kayinvalideme gittik halalarda orada burnuna sokup makineyi flasla cektiler cok agladi kizim kalktik hemen belkide bizimkindede ayni sey oldu

Off bebek gormemis gibi davraniyorlar herr gittigimizde cok daraliyor ezgide gozyasiyla agliyor cok uzuluyorum yaa ben kizimi hic aglatmiyorum oyle millet yuzunden agliyor

Linaycim cok guzel bir yazi hediye etmissin ayni ben valla anne olmusum resmen yaa ozellikle bir zombi olarak ise giden kismi tam bana uyuyor

* Eskiden hergün uğradığı kuaförünün yolunu unutandır.(şanslıysam 3haftada bir kaş aldırıom)

* Temcid pilavı tadındaki baby tv yi seyretmektir.* Bebek şef şarkısı söyleyerek,fırsat bu fırsat deyip birşeyler yedirmeye çalışmaktır(tavşancık harryyy güldürürr beniiiii)
bunlarda bana uyuyo linay çok güzelmiş hediyen saol tatlım
deryacm geçmiş olsun, pamuk prensesin ne güzel olmuş öle, gözleri mavişmi hala,aman dikkat flaşa çektrme söyle körlük yapıomuş de yalan diil

selam herkese, güzel bir hafta diliyorum..inşallah yaşanan bu terslikler sonuncuları olur :Saruboceq:

alisha; çok geçmiş olsun, çocuk yetiştirmek uzun ve meşakkatli bir süreç..malesef hepimiz zaman zaman yaşayacağız bu tip olayları. bak yine Allah korumuş, biriki ağlamayla kurtarmışsınız. düşünme şimdi bunları onun en çok sana ihtiyacı var. sen mutluysan o da mutlu olur annesi :1hug:

gülce; cnm üst üste gelmiş gerçekten de, inş en kısa zamanda başarılı bir ameliyatla atlatır annen, bak benzer durumları yazmış arkadaşlar..üzme sen de kendini. eşine de annene de acil şifalar diliyorum..

ekinsu; senin de yavrun düzelir inş..yer değişimi beni de düşündürüyo şimdiden, bakalım bizimki ne yapacak fisfisfis

başka kime ne yazacaktım unuttum, arada oğlum uyandı..sütü olmayanlara bol sütler.

marsg; sana da çok geçmiş olsun cnm inşallah düzelirsin biran evvel..

elacım anneciğine çok geçmiş olsun bir an önce iyileşir inşallah

marsg sanada geçmiş olsun canım

alisha olan olmuş sende sıkma canını artık sonuçta kötü olacağını bile bile yapmadın

batuhan kuvozde yatarken adak yapmıştım bende çıkınca kestik kurbanı ama erkek için 2 tane olması saçma geldi bana

benim de bugün sütüm az ya..oğlum da doğru düzgün emmek istemedi sabahtan beri.:KK43:( az geliyo diye mi acaba..

benim de bugün sütüm az ya..oğlum da doğru düzgün emmek istemedi sabahtan beri.:KK43:( az geliyo diye mi acaba..

az olduğu için olabilir..çekip çekip gelmeyince sinirleniyor bizimkide bırakıyor...çok huzursuz oluyor...süt yapacak şeyler ye canım..inşalallah gelir hemen...

alişhacım bizde bir keresinde tırnağı kesertken fazla kesmişiz kanamıştı canım oluyor bunlar biximde içimixz yanıyor ama böyle büyüyecejkler napalım
gülce annenede eşinede geçmiş olsun canım işallah çabucak iyileşirler
marsg sanada geçmiş olsun çağan kucağımda bazı kelimeler yanlış yazılıyor olabilir idare edin :)))))))

kendimi yemeye verdim zaten aşık..hemen süt olup akcak sanki :p
ama ağlamıyo da, emmek de istemiyo..bi garip, sakin sakin yatıyo..valla sakin olsa telaşlanıyorum, viyak viyak olsa öyle..ne zormuş annelik yaff :1no2:

mars gecmıs olsunn
ocak annelerının genel sorunu sut olmaması sanırım cokk mrak ettım nasıl 2 yasına kadar emzırenler varmıs benım 6 ayından sonra damla cıkacagını sanmıyorum acaba bıseyımı yanlıs yapıyoruz
daha ne kadar yıyıcez ıcıcez kılom aldı basını gıdıyor hadı normal kılolu olsam onemsemıcem yakında ya seker hastası ya tansyon hastası olucam kılo boy oranında obez cıkıyorum ayy sınırlerım cokkk bozuldu :KK43:((((

kaan bugun cok uyku halı ıcınde doktorumuzla konustum takıp edıyoruz uyanınca huzursuz ve emmek ıstemez ıse gelın dedı uymadan oncede cokk huysuzdu :KK43:((
uyusa dert uyumasa dert kafayı yıcem

ne zamandır uyuyoki özlem..belki çok yorgundu uyumadan önce ondan huysuzluk yapmıştır..normaldir bence telaş yapma.

* Eskiden hergün uğradığı kuaförünün yolunu unutandır.(şanslıysam 3haftada bir kaş aldırıom)

* Temcid pilavı tadındaki baby tv yi seyretmektir.* Bebek şef şarkısı söyleyerek,fırsat bu fırsat deyip birşeyler yedirmeye çalışmaktır(tavşancık harryyy güldürürr beniiiii)
bunlarda bana uyuyo linay çok güzelmiş hediyen saol tatlım
deryacm geçmiş olsun, pamuk prensesin ne güzel olmuş öle, gözleri mavişmi hala,aman dikkat flaşa çektrme söyle körlük yapıomuş de yalan diil

ay söylüyoruz güzelim ya çekmeyin flaşla diye dinleyenmi var valla götürmiycem çocuğu görecekler günlerini... yeşil oldu gözleri benimde yeşil bana benzedi :)))

daralıyorum ya uyuması lazım uyandırıyorlar uyuturum ben diyolar bide uyutamıyorlar tabi çocuk gözyaşıyla aglıyor sonra...

ya sizinkilerde böylemi bebek görmemiş gibi davranıyorlar 50 kişi çocun tepesinde toplanıyor ...

X