2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

herkese iyi haftalar..

balım bende üzüldüm kaçırdım diye iyiki almamışım ozaman :)

inaysa ben açacaktım topiği sana kısmet oldu iyi yapmışsın, nasıl abone olunuyor peki.

çok şükür sağlığı yerindeymiş İnci'cim yeme problemide zamanla düzelir belki tembeldir senin oğlan emmek yemek yutmak zor geliyordur olabilir yani büyüdükçe düzelir, yalnız bence sakın zorla yedirmeye çalışma, benim görümcemin 1.5 yaşında oğlu var 2-3 aylıktı zorla mama verip zorla meme emdirmeye çalıştı çocuk hala hiç yemek yemiyor dr dr gezdiler en sonunda dr psikolojik dedi, zorlamamak gerek o yüzden yazık çok çektiler hala çekiyorlar hep bebeklikten kalan zorlamalardan dolayıymış

birde bizim dr göz muayenesi için çocuk göz drları var dedi normal göz dr bebeğin muayenesini iyi yapamaz dedi, bebek göz muayensi hassas bir iştir dedi hatta bize istanbulda bir dr önerdi istersen verebilirim adını

ay meralciiiiiim bugün ben hep sana katılıyorum yine aynen diyorum, 10 da yatıyoruz 1-2 gibi kalkıyoruz sonra 4-6-7-8-9 bazen 8 de tamamen kalkıyoruz bende sanki yeni emzirip yatmışım gibi geliyor bende senin gibi 6 dan sonra yanıma alıyorum valla

kızlar ben arabasında uyutmaya alıştırdım daha doğrusu anneciğim alıştırdı sağolsun bende devam ettim çok rahat valla deneyin ileri geri sallıyorum arabayı ama üzerini battaniye ile örtüyorum loş olsun diye

selamlar..
ekbesinler şimdiden gündemimize oturmuş bakıyorum da..valla şimdi yine de rahatız aslında, annesütü her an hazır durumda. ekbesin döneminde bu yaramazlarla nasıl hazırlıcaz bi de o besinleri bilemiyorum..

selam kızlarrr nasılsınıss:jeyyar:
ay benim damat genekaydirigubbakcemile3

ayy benim damat gene çok yakışıklı çıkmış yazdım yarısı çıkmamış yazının

ccanım ben buldum bir sürü tarif müsait olduğumda yazıcam hepsini :))))))))

bende arada huysuzlanınca arabada uyutuyorum ama sonrasında çıkarıp beşiğine yatırıyorum beşiğinde uyumaya alışssın diye
yavaş yavaş başlıyoruz artık canım kenidimize yemek hazırlmayı bırakıp bebişlere hazırlıcaz baktık onlar beğenmedi biz yeriz atılmasın

kızlar bişey sorucam ya reyyanın üst ön damağı mosmor çok canım sıkıldı kan toplamış gibi nedir ki acep
diş damağı değil normal üst damağı bi cvp verin yafff çok tedirgin oldum bide bugün acaip bi kusmuğu vardı söylemesi ayıp balgmlı gibi sarı ve yeşile benzer bişeyler çıkardı baya tedirgin oldun kocişte müsait değil ancak yarın dr'a gidebiliriz

kızlar konuyla pek ilgisi yok ama doğum paramı almaya gittim eksik evrak yüzünden alamadım istedikleri belgeleri sizinle paylaşayım dedim..

Analık Geçici ışgöremezlik ödeneği almak için gerekli belgeler
1. Doğum öncesi izine ayrıldığınız tarihe ait 2 adet vizite kağıdı
2.Bebğin doğduğu tarihli, 2 adet vizite kağıdı
3 Doğum raporunun aslı ve 1 fotokopisi
4. ış göremeezlik belgesinin aslı (benimkini hastan göndermiş)
5.sgk.gov.tr'ye şirket çalışmadığınız günlerin mailini atacakmış
6.Doğum öncesi 5 haftalık izin doğum sonrasına aktarıllmış ise bu raporun aslı ve 1 fotokopisi
7. Emzirme yardımı talep dilekcesi ve 1 fotokopisi
8.Raporlu olduğunuz ayların primleri tam yatırılmış ise nedeninin açıklanması

allahallaah bu nerden çıktı şimdi..biyere mi çarptı, bişey değdi acaba..cnm bi bilgim yok malesef sen eniyisi enazından dr unu bi arayıp sor telefonla da olsa..inşallah önemli bişey değildir :Saruboceq:

eee kızlar herkes sadece okuyormu kimse bişey yazmıyor ayy çok tedirginim ya birileri bişey yazsın okumakla bitmiyorki sayfalar çabuk gelin hadi

ayçacım iç damak bi yere çarpamazki resmen kan toplamış gibi canım ya inanılmaz tedirgin oldum dün farkettim acaba damağında bi gelişim sorunumu var çünkü anne karnında bebeklerin gelişimi en zor olan ve en geç tamamlanan organları damaklarıymış((((((

canım benim bi fikrim yok en iyisi doktorunu ara, umarım önemli bişey değildir

ben üst dudak anlamışım..neyse, panik yapma, bişey olsa dr un farkederdi..sarı-yeşil balgam da belki üşütmüş etmiştir..netten araştıralım hiç olmazsa..

shedacım eşim bu aralar o kadar yoğunki tel. faturamı ödemeyi unutmuş tel.de sabah kalktım kapalı acaip sinir durumdayım tecrübesiz bi anne değilim ama ilk defa böyle bişeyle karşılaştım ya çok mor akşam cepten arayayım dr'umuzu bakayım eşim gelsin eve klava:

ben internetten araştırdım böyle bir durum bulamadım, kötü bişey olsa internette olurdu üzülme sakın

canım bilemiyorum ama tabiki en iyisi dr unu aramak bence hemen ara sor
inş önemli bişi değildir geçmişi tam okuyamadam herkese selam umarım yolundadır herşey
alisha orası neresi güzelim ya balayınızı geçirdiğiniz yer deniz ne kadar güzel görünüyo canım çektii vallaa
kuzi dr un sözünden çıkmak bana çok mantıklı gelmedi doğrusu ben olsam onun dediğini yaparım
allah korusun bişi olsa o riske giremem kendi kendime ilaç vererek bence sende öyle yap çok minikler daha bu risk olur bence

bende dün baktım sheedacım bulamadım bişey ama tedirginim işte
offf meralim dünürüm nerdesin yaaa sen deneyimlisin dünür burda olsan bi sırt dayardım yine sana :çok üzgünüm:

cnm tr de olsam arar sorardım dr uma..netten düzgün bişey bulamadım..arkadaşlardan biri sorsun, fikir olur. hafif bişeydir inş..

Ekinsu,Pembe,Water,ınanna,Balım çok teşekkürler...Özür diledi falan filan ama ....Hep aynı şeyler...Ben bu denli anne aşkı olan insanların evlenmelerini desteklemiyorum.Elbette anne sevilir,sevilmelide...Ama otur anne ,kalk anne...Babası maç izlemeye gider annemi bize getirelim der...Neden diyorum,annesi yalnız kalmaktan hoşlanmıyomuş efendim..Bu ne yaaaa..Allah kayınpederime hayırlı uzun versin..Yoksa kayınvaldemle birlikte yaşamak zorunda kalcam sanırım..Ya da ayrılıcam..Deveyi gütmek ,gitmek meselesi...Neymiş de annesi çooookk fedekarlık yapmış,herşeyin en güzelini o hakediyomuş.Ya kızlar,anlatılacak çok şey varda..Neyse boşverin.Zaten şu ara misafirden başım çok kalabalık..Hem ruh,hem beden olarak yorgunum

Zeynep,sakin ol bakalım..bunu ancak drlar bilir..Ama araştırmak zorunda da kalabilirler..Bazen sadece kan toplaması gibi önemsiz bi ayrıntı da olabilir..Seni anlıyorum ama şu an için sadece kendini yorarsın..Bebeğinin genel sağlığında ciddi bi problem yoksa endişelenme..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…