2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ferrum kan içinmiş canım bende sadece devit veriyorum sordum dr a sağlık ocağındakiler ver demişlerdi kilo başına bir damla yok 6 aya kadar verme dedi

ahhh ahhh alisha keşke sütüm olsaydı da vermeseydim bunları ama mafeles bende süt olmadığından
yaa kafam takıldı şimdi ben mecburen mama vermeye başladım yani bu dediğin kısalıklar falan benimkinde de mi olucak

o kadarcık vermeyle bişey olmaz cnm ya. o devamlı ve uzun süreli beslenmeden bahsetmiştir sanırım

benimki sade anne sütüyle normalde 9da yatıyo 2de, 4te en son 6da tamamen uyanıyo.arada bozuyo tabi bunu, yani bu en ii hali şükrediyorum ben en azından emip uyuyo sallamıoz gece, bu sabah 5te kalktı battaniyede salladık 7buçuğa kadar uyudu napalım çare bırakmıyo, yatağa da alsam uyumuyo o zaman yatsın odasında

ya kızlar netice itibariyle bişey varsa bişey yok ben sütüm olmadı die çok üzüldüm kahroldum resmen ama Alalh başka yerden yüzüme güldü hazır mama aldığı halde gaz sıkıntısı çekmedim şimdi genelde uysal bi bebek arada gündüzleri huysuzlaşıyo ama gece 8-9da uyuyo 12de mamasını vermesem uyanmaz o sırada uyanıyo altını değişiyoz pijamalarını giyiyo uyanıy ama yatağına koyunca tekrar dalıyo gece saati kurmıyım kalkmıyo sabaha 6da 7de uyanıyo

ya kıslar milupanın sitesine baktımda iştahsız bebkler için aptamilin değişik maması var ondanmı alsam acaba hem doyurucu hem lezzetliymiş

inaysa banada 6 aya kadar bu devam sonra değiştircez dedi
hera valla benimki en başından beri mama kullanıyo
ben bi dönem salladım hatta kık içinde salladım ayağımda sonra sadee sepetinde sallamaya başladım ama artık gerek kalmadı akşamları kendi kendine uyuyo arada gündüzleri dalamıyosa huysuzluk yaıyosa sallıyorum ama uyuycaksa gözlerini ovuyosa kafasını okşuyorum tamamdır
uyanıksada genelde tırtılını çekeleye çekeleye konuşuyo vır vır

inaysa banada 6 aya kadar bu devam sonra değiştircez dedi
hera valla benimki en başından beri mama kullanıyo
ben bi dönem salladım hatta kık içinde salladım ayağımda sonra sadee sepetinde sallamaya başladım ama artık gerek kalmadı akşamları kendi kendine uyuyo arada gündüzleri dalamıyosa huysuzluk yaıyosa sallıyorum ama uyuycaksa gözlerini ovuyosa kafasını okşuyorum tamamdır
uyanıksada genelde tırtılını çekeleye çekeleye konuşuyo vır vır

başından beri mama kullanabilirsin cnm ben arı mama için diyorum zaten o yazıda da arı mama gibi besleyici değeri düşük mamalar diyor.

Allah yardımcın olsun waterfull
inaysa ferrum vitaminmi bizde sadece ACD veriyoruz
Ferrum kan ilacı canım.

ha buarada aklıma geldikçe yazıyorum kaka probleimi olanlar elam suyu verebilir dedi dr şuruplardan falan daha iyidir en azından dedi

Bnece de alma suyu herşeyden iyi.Hem tadını severek alıyor, hemde oğluşumu rahatlatıyor.
Bende alishanın yazısından sonra 4. ayı bekleyeceğim muhallebi filanm vermek için.2 hafta daha idman yapalım bakalım.

Allaha şükür gece uyandığında emerken tekrar uyuyor, benim derdim, saat başı kalkması.Uyanıp sallamak derdim yok.
Ama benim gibi olanlar varmış sevindim.Yanlış anlamayın kızlar size sevindiğimden değil, acaba sütüm mü yetmiyor diye korkuyordum, ama o kalkmalara süt müt kalmıyor zaten sabaha kadar.

water seni çok iyi anlıyorum.niye yanlış anlayalım.gerçekten bu tempoya süt olmuyor.iki gündür süt iyice az emiyor emiyor ağlıyor.mamada almıyor aç aç huysuz dolaşıyoruz.bakalım nereya kadar böyle olacak.

Kızlar burcunun msni hacklenmiş.Şimdi ondan ileti geldi o sandım , görüntülü arama yaptı kabul ettim.o kamerayı açmayınca şüphelendim, arkasından benden 250 kontör istedi.Dikkatli olun.Burcuya da söyleyelim bunu.

heee anladım şimdi heracım
waterfull haklısın bu kadar yorgunluğa uykusuzluğa süt olmaz tabi

nazocum maşallah diyelim kızımıza.en çok da anne babanın nazarı değiyor.ne zaman bizimkine akıllı desek diğer gün canımıza okuyor..
bende sallamadan uyutuyordum alıştırmıştım.sağolsun babanne geldi bozdu tüm düzenimizi.ayakta salladı durdu..sallamaya alıştırdı gecede isitiyor uyumuyor dedim küstü gitti...

hıc uyuması ıcın bu zamana kadar ısrar etmedım uyursa yatagına bıraktım uyumazsa bende uyuyana kadar oynayıp durdum sımdı uyku sorunumuz yok

kıslar ek besinlerle ilgili topik açtım bundan sonra ek besin tariflerini oraya yazalım arayanlarda kolayca ulaşsın tabi abonede olalım konuya kaybolmasın başka taraflara nazocum milumil diye bişeymiş milupanın bende sitesinde gördüm iştahsız bebkler için yazıyordu tam inceleyemdim çağan efendi mızırdadu ona baktım

maşallah aşık maşallah oturmuş düzeni bozdu desene yaaa nie böle karışırlar anlamamki tamam belki yardımcı olmaya çalışıyolar ama desetk yerine köstek olduklarının farkında değiller

bende ilk bi hafta prematil verdim prematüre doğumlar için sonrada Pre aptamile geçtik anne sütüne en yakın die ama artık anne sütü kalmadığı için dokor aptamil2 ye geçebilirsin dedi

maşallah aşık maşallah oturmuş düzeni bozdu desene yaaa nie böle karışırlar anlamamki tamam belki yardımcı olmaya çalışıyolar ama desetk yerine köstek olduklarının farkında değiller

bizimki uykusu gelince uyur anne uğraşma diyorum dinletemedim..çocuk uzmanı ya kendisi..bir yandan da kızına kızıyor ayakta sallamaya alıştırdı oğlunu diye..çok sinir oldum yaaaa

dün bir gazete ebru şallının ek gıdaya geçerken hazırladığı yemek tariflerini veriyordu aldım ben ama içinde 6 ve 8 ay arası için iki tane çorba tarifi var.gerisi 2 yaşından sonrası içinmiş.zaten benim pişirdiğim yemekleden hiç farklı tarafı yokmuş yani oğlum 2 yaşına gelince ona özel pişirmeme gerek yok.inaysa topiği açtığın iyi olmuş farklı tarifler öğreniriz en azından.

X