2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

dene aşık dene yaaa diorum ya haftada iki gece versen rahat edersin hem bebeğin büyüyo

selamlar ksılar biz geldik dr dan çağan yine az kilo almış artık geceleri muhallebi yada mama ver dedi günde 1 defa ama bana az geldi geceleri muhallebi gündüzde kaşık mamalarındanmı versem acaba bakalım önce bir muhallebiyle başlayalım bu gece olmassa 1 hafta sonra gündüzde kaşık mamasına başlıyacam buarada gözdeki yaş içinde masaj yap dedi gözyaşı ıkanalı tıkanıklığı ile ilgilidir dedi ama biz yinede göz dr una da götürcez çağanı buarada aşılarımızı çarşambaya yaptırcaz rotayıda ogün yapalım dedi ha birde biberonla verme kaşıkla ver kaşığa alışssın dedi zaten çağan biberon almıyor alsa sizi falan dinlemem veririm dedim güldü :)))))))

nazocum sen geceleri nekadar muhallebi veriyosun birde kaşık maması kullandınmı canım hiç

Bu çocuklarda ortak özellikler olarak anne sütünün verilmediği veya anne sütü alanların ek besinlere geç başladıkları, anne sütü ve formül süt alamayan çocuklara yaygın olarak “Arı Mama” gibi besin değeri yetersiz mamaların verildiği, süt çocukluğu döneminde inek sütü verme konusunda anne-babaların korkuları olduğu dikkati çekmekteydi. (C. Ü. Tıp Fakültesi Dergisi 25 (4), 2003 Özel Eki YUVARLAK MASA: SAĞLIK ARAŞTIRMALARINDA SOSYAL BıLıM YÖNTEMLERıNıN KULLANIMI DENEYıM PAYLAŞIMI MODERATÖR: Prof. Dr. Ayşen Bulut (ı.Ü.Çocuk Sağlığı Enstitüsü Öğretim Üyesi)) 4)6 aydan sonraki beslenme şekilleri karşılaştırıldığında normal beslenen çocukların boy, ön kol uzunluğu, uyluk uzunluğu, bacak ve ayak uzunluğu değerleri, normal beslenmeye ek olarak fomül süt veya arı mama kullanan çocuklara göre anlamlı derecede daha yüksektir
arı mama vermeyin kızlar, Eğer muhallebi hazırlanacaksa bunun su ve pirinç unu ile pişirdikten sonra içine formülü nispeten daha iyi olan bir başkasından ilave ederek hazırlamanızı öneriyorum. yazıyo bi de

ekinsucum benim oğlumda ilk başlarda almıyordu emzik şimdi alıştı bırakmıyor ben hatta ilk zamanlar emzikten dolayımı emmiyor diye düşünmüştüm alakası yokmuş verebiliyorsan ver canım bugün dışarda ağlamaya başladı emzikle susturduk dışarı çıktığında uyutmak için iyi bir şey banada doğıumdan önce yok emzik verme yok biberon verme falan diyolardı ebeler anam hepsi hikayeyniş valla çocuğun için en iyi çözümü sen bilirisn bunu anladım artık ben

inaysa ben önce yarım ölçüyle başladım ama artık tam ölçü veriyorum kutunun üstünde yazıyo 5 tepeleme tatlı kaşığı muhallebi 3 çay bardağı su kaşık maması dediğin ne oluyo ya ben karıştırıyorum

trıstım şimdi alisha yaaa

Hoşgeldin inaysa.İyi çok önemli bişeyi yokmuş çağanın.Bu sıralar bebekler az kilo alıyor, herhalde döneminden kaynaklanıyor.Bizede her gören bu bebeği zayıflatmışsnız diyor.Aman sağlığı yerinde olsunda. Gece uykularını tam uyumuyorlar oradan kaynaklanıyor diye düşünüyorum ben.
Sen kaçta yatırıyorsun çağan'ı_?Ben 9 gibi banyosunu yaptırıp yatırıyorum.O saatte muhallebi versem acaba geceyi etkiler mi diye düşünüyorumda ondan sordum.
Uykusunun arasında kaşıkla veremeyiz çünkü değil mi_?
Pembecim bizde 9 da yatıyoruz, 12 de uyanıyor emiyor, 2 de kalkıp emiyor,4 te kalkıp emiyor, daha sonra saat başı kalkıyor sabah 7,30 8 e kadar.O saat başı kalkamlarında sürekli kalkıp beşiğne yatırmaya üşendiğimden yanıma alıyordum, dün gece tekrar yatağına koyayım dedim, ama tam uykuya dalıyorum nasıl geçiyorsa 1 saat sanki hiç uyumamışım gibi tekrar kalkıyorum.Sonunda dayanamadım yine yanıma aldım saat 6 dan sonrakafamçokkarıştı

prof. dr.Hilala Mocan ne diyor:
Sadece anne sütüyle besleniyorsa ve iyi gelişiyorsa, su verilmemeli. Anne sütünün içinde hücreler var, deniyor ki anne sütüyle birlikte ekstra bir gıda verilirse -ki bu su da olabilir- bu hücrelerin fonksiyonunda azalma ve değişme olabiliyor.
su bile verilse bu oluyor
bende rezene veriodum vermiycem, sütümüz varken vermeyelim kızlar, bütün dr lar böyle diyo bi bildikleri vardır muhakkak.hayatı boyunca yediririz 6aydan sonra diğer mamaları:)

ahhh ahhh alisha keşke sütüm olsaydı da vermeseydim bunları ama mafeles bende süt olmadığından
yaa kafam takıldı şimdi ben mecburen mama vermeye başladım yani bu dediğin kısalıklar falan benimkinde de mi olucak

ayyy waterfull o ne yaaa okurken ben yoruldum yahu
valla bence 12de muhallebi ver uykuda aılr merak etme benim abim gözü kapalı yiyomuş benim kızda öyle uylkuda yiyo valla

nzocum bende tam bilmiyorum kaşık mamaları varmış ben bir bakayım sanada sölerim canım :)
meralcim çok şükür kilo dışında pek problemimiz yok çağan gece 11,30 dan önce uyumuyor canım hatta dün gece 10 da yatırmayı başardım gece 3,30 dan sonra babası 5 ekadar başında bekledi uyumuyor öle erkjen yatıonca geceleri bu sefer
alişhacım bana dr ver dedi muahllebiyi 4, aya girenler verebilir miş ek besin lere istenirse başlanabilirmiş tabi işallah herkesin sütü yeter bebekleri emerde gerek kalmaz 6 ay boyunca

inaysa göz yaşarması bizde de var.göz yaşı tıkanıklığı dedi doktor.göz doktoruna da götürdük aynı şeyi dedi yüzde doksan beş açılır 1 yaşına kadar dediler..masajı ihmal etme.inşallah açılır.göz yaşını silerken çok dikkat et hemen mikrop kapıyor.sık sık çapaklanma oluyor bizde damla kullanıyoruz olduğunda. serum fizyolojiyle siliyorum...

Kaşıkla vermeyi deneyeyim bakalım bu akşam.Sen okurken yoruldun ben her akşam bu idmanı yapıyorum:))))))

nazo bence hiç kafana takma senin için nasıl rahat ederse öle yap arkadaşım bu dr ların bir dediği öbür
ünü tutmuyor bak çoğu kişi ferruma başlamış bizimki 6 . aydan sonra başlatıcak hepsişnin farklı görüşü var

[aşık benim oğlumun ilk ay çapaklanma olmuştu diğer gözde masajla geçti bu sefer sağ tarafta ara ara yaş oluyordu oda tıkanıklıktan oluyor dedi masaj yapıyoz bakalım işallah geçer

bizimki de aynen ilk yattığında 3 saat sonraları iki saat sabaha karşıda birer saatte bir kalkıyor..doktor anne sütü alan bebekte normal diyor..doyurucu olmuyor heralde..mama alsa vereceğim bazen valla çok yoruldum artık her gece aynı mesai...belki muhallebi alır ama 4. ayı beklemeye karar verdim ben alishanın yazsından sonra

sorma meralcim birde ben kolay dalamam uykuya tam dalıyorum hop kalkıyor hadi başa sarıyoz valla sözde bu aydan itibaren gece 12 den sonra sabaha kadar 5 saat uyuyabilmelilermiş hadi işallah bakalım beki muhalebi tok tutarda bizde uyuruz ne dersin :)

ha buarada aklıma geldikçe yazıyorum kaka probleimi olanlar elam suyu verebilir dedi dr şuruplardan falan daha iyidir en azından dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…