2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ben vermeye çalışdım ama almadı.geçen kontrolümüzde doktorumuzda dediki.birşeyi iyi yapmışsınız emziğe alıştırmamışsınız dedi.dişleri iyi çıkmaz sonra dedi birde büyüyünce düşürüp yere ağzına alıyor tekrar çok mikrop kapıyorlar o zaman iyi olmuyor dedi.

dünürüm nasılsın damadım nasıl?? bizimki ilk zamanlar emdi emziği ama sonra bıraktı şimdi ne yapsam almıo bence çok rahatlık..bide bizimkisi baş parmağıını emiyoo..eme eme incelmesinden korkuyrm alışsın die uğraşıyrm ama yok almıyo..elvin çok zor dalıo uykuya en azından emzik oldu mu hemen uyur belki...

ekincim ben veriyorum hemde bayağdır memeyi yeni bıraktı oda süt yok die

mamayı pirinç unundan olan mamalar var ondan suyla yapıyorum zaten üstünde de suyla diye yazıyo

benim oğlan yine uyudu.bazen vicdan azabı çekiyorum yalnız bırakıyorumya acaba ilgisizmi kalıyor yalnızlıkmı çekiyo diye.bazen ben odaya girince bir seviniyor eller kollar nasıl oynuyor.

ekinsu bizimkide emzik pek almıyor ama alırsa çok rahat uyuyor.bende karşıydım emziğe şimde alsa seviniyorum o kadar rahatlatıyor ki...
alisha hayırlı olsun.bizimki de sık sık hatırlatır ilk günlerini..
bir yaşına kadar inek sütü verilmiyor bebeklere dolayısıyla muhallebi de.ay bizim doktora bakarsak bizimki yemeye geçemeyecek..muhallebi ane sütüyle yapsak...hehe ne parlak fikirlerim var dimi..avrupada pasta kek yapıyorlarmış modaymış şimdi...

ekinsu ben veriyorum uyucağı zaman veya mızmızlandığında çok faydasını görüyorum. bu saatten sonra alması zor ama tatlı bişeylere batırarak alıştırabilirsin yalacı memeyle memeni bırakmaz merak etme

ben bu görüşe katılmıyorum bizim dr tavsiye etti ki etmeseydi de verecektim zaten bu zamana kadar milyarlarca bebek emzikle büyüdü o zaman hepsinin dişi bozuk olması gerekirdi

mamayı pirinç unundan olan mamalar var ondan suyla yapıyorum zaten üstünde de suyla diye yazıyo[/QUOTE]

bende denesem biraz uzun uyurmu acaba..süt varken verince vicdan azabı çekerim ya...
benim oğluş hala elinde bir şeyler tutup oynayamıyor.battaniye filan çekiyor ama başka bir şey tutamıyor.takmış durumdayım ben buna.ben tutuyorum oyuncakları o dokunuyor vuruyor oynuyor ama kendi alamıyor...

şekerim çok uykusuz kaldığında arada muhallebi vermende ne gibi bi sakınca olabilir aşık neticede seninde uyumuş dinlenmiş olman lazımiyi bi süt için gece yatarken ver bak ohhh mis :))) bimde var ARI mama ondan deneyebilirsin

aşık naz da senin oğluş kadar, bizimki de tutamıyo daha meraklanma.battaniyeyi biberonu tutuyo o kadar o da çok bilinçli diil.

bende bu aralar en çok birşey verince tutmasını bir de sesli gülmesini bekliyorum

Linaycım bizimki de 2 hafta öncesinde 2-3 günde bir kaka yapmaya başlamıştı.1kaşık zeytinyağı içiriyordum, çok rahatsız olduğunda kakasını yapıyordu.Ama 1 haftadır hergün elma suyu ya da rendelenmiş çeyrekten biraz daha az elma veriyorum.Yarım saat geçmiyor hemen yapıyor.Bir dene istersen.

ben muhallebisini kaşıkla veriyorum biberondan akmazki sulumu yapıyosun
Biberonla vermeyi düşündüğüm için sulu yapmıştım hayatım.Gece uykusunun arasında kaşıkla veremem diye.Ama biberonuda almadı, meme gibi ağzını doldurmasını istedi, tabii öyle olmayınca bastı yaygarayı.Mecburen meme verdim:))))

Hayatım emzikle memeyi bırakmaz, verebilirsen ver.Bizimki ilk başlarda aldı, şimdi almıyor.Aldığı zamanlar çok i,yiydi, uyutma sorunum yoktu, şimdi onu çözmeye çalışıyorum-tatlicadiarzu-

bende denesem biraz uzun uyurmu acaba..süt varken verince vicdan azabı çekerim ya...
benim oğluş hala elinde bir şeyler tutup oynayamıyor.battaniye filan çekiyor ama başka bir şey tutamıyor.takmış durumdayım ben buna.ben tutuyorum oyuncakları o dokunuyor vuruyor oynuyor ama kendi alamıyor...[/QUOTE]
Canım bizimki daha birkaç gündür tutuyor, oyuncağa elini uzatıyor.1-2 hafta içinde seninkide başlayacaktır tutmaya.

nazo arı mamanın pek sağlıklı olmadığını duymuştum şeker içerdiği için en basitinden

ciddenmi hera hiç duymamıştım bunu bide hero babynin Gogly marka var onuda aldım hep arı vermim alışmasın dönüşümlü verim diye dşündüm

teşekkür ederim kızlar çokcuktan önce pimpirikli bir kadın olduğumu bilmezdim...
noza bir deneyeyim bakalım alacak mı bir gece bile uyusa sevineceğim

merhabalar.3 ay cidden bir dönüm noktası oldu bizim için de hep imrenirdim sizlereden bebişleri erken uyuyanlara benimki gece 1 de uyurdu şimdi bi haftadır 10 11 gibi uyuyo ben de erken uyuyorum tabi.dün gece rahat rahat lost izledim aylar sonra:)
benim oğlum biberon alıyor meme almıyor emzik de almıyor.böyle enteresan bi çocuk:)ben mama vermeme rağmen en uzun uykusu 4 saat.sonrasında 3 saatte bir sabah kaLKIŞA YAKIN 1.5 SAATTE BıR UYANIYOR

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…