2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

İnanacım senin özeline gönderdim tickerın yapıştırılması gereken yerini.

Bizim oğlan doğduğunda maşallah baya bi iri olunca kontrole gelen çocuk dr.u sütün yetmez mama verin demişti.Özellikle de aptamil 1 olsun, 1 aptamil değil dikkatli olun dedi.
Aptamil 1 normal doğan bebekler içinmiş, 1 aptamil pre olarak kullanılıyormuş.Yani inna sen doğru kullanıyorsun , kançiçeğime niye öyle söylemişki dr.u.

barcli sen bilirsin canım şimdi başla desem tepki çeker.!!ben başladım:)
waterfullcum zahmet oldu teşekkür ederim:)a.s.
kançiçeğim almanyada belki orda öledir ben de anlamadım:uhm:neyse herkes bildiğini yapsın,dövüş yok:içelim:

barcli sen bilirsin canım şimdi başla desem tepki çeker.!!ben başladım:)
waterfullcum zahmet oldu teşekkür ederim:)a.s.
kançiçeğim almanyada belki orda öledir ben de anlamadım:uhm:neyse herkes bildiğini yapsın,dövüş yok:içelim:

Önemli değil canım, güle güle kullanın:))))
Evet herkes bildiği gibi yapsın:)))
Nil nasıl yiyor mu elmayı filan, bizim ki suratını bir ekşitiyorki, sanki limon vermişim:)))))Bakalım nasıl alışacak beyefendi:))))

Bende arada azıcık elma rendeleyip veriyorum, önümüzdeki haftada yoğurt yapacağım.Çay bardağıyla. Tatları tanıması açısından, yavaş yavaş vereceğim.Meyva olarak zaten elma dışında pek bişey yok, muz vermek istemiyorum kabızlık olur diye.Daha herşey sera şimdilik, 1 ay sonra normal tarla meyvaları filan çıkar:)))

ay canı çok güsel olmuş,tekrar teşekkürler:))
ben de öle canım muzu falan yalıo zaten..,istanbuldayken aptamil 2 aldım ,2 tane meyve suyu hediyesi vardı,ondan da verdim ben gerçekten organik meyveler çok memnunum:))milupa..
bu arada şimdi okurken rastladım sütaşın babymix (di heralde)die bi yoğurdu varmış tambizler için bi bak istersen sitesine,bana mantıklı geldi..şimdi de araştırıodum yoğurda ne zaman geçeceğiz die??

iyi geceler kızlar mutllu pazarlar şimdiler
bol sütlü geceler ve gündüzler diliyorum tüm bebeişlere ve annişlere

bende sadece elma suyu veriyorum.6 aya kadar inşallah sütüm yeter.o zamana kadar ek gıda vermeyi düşünmüyorum.

benim oğlan bana sesleniyo biraz oyun istiyo gelirim yine birazdan

Önemli değil canım, güle güle kullanın:))))
Evet herkes bildiği gibi yapsın:)))
Nil nasıl yiyor mu elmayı filan, bizim ki suratını bir ekşitiyorki, sanki limon vermişim:)))))Bakalım nasıl alışacak beyefendi:))))

yio canım yiodu yani bikaç gündür elma yok evde:eek:klava:sadece kaşığı çok sevmio bi de bendeki kaşık biraz büyük heralde rahat alamıo:ecrin_bebek:
alışacaklar mecburen valla naaparıs yoksa:uhm:
bu arada mama sandalyesi bakıo musun?

ay canı çok güsel olmuş,tekrar teşekkürler:))
ben de öle canım muzu falan yalıo zaten..,istanbuldayken aptamil 2 aldım ,2 tane meyve suyu hediyesi vardı,ondan da verdim ben gerçekten organik meyveler çok memnunum:))milupa..
bu arada şimdi okurken rastladım sütaşın babymix (di heralde)die bi yoğurdu varmış tambizler için bi bak istersen sitesine,bana mantıklı geldi..şimdi de araştırıodum yoğurda ne zaman geçeceğiz die??
Ben hazır yoğurt kullanmak istemiyorum.O yüzden kendim yapacağım, köylülerden aldığım sütle.
Bizim dr. 3 aylık gittiğimizde ilk önce meyve, ondan sonraki hafta da yoğurt verin dedi.Ama 2-3 çay kaşığı, yemezse içine çok az pekmez ya da meyva katabilirisiniz dedi.

Daha oturmaya başlamadığı için bakmadım, ama hatırlattığın iyi oldu.Artık yavaş yavaş mam sandalyeside bakmak lazım, 5-6 aylıkken oturmaya başlayacaklar.Çay kaşığı kullanmıyor musun canım nile verirken.Bebek kaşıkları büyük bence, çay kaşığı en ideali.

İyi geceler calemity, hoşgeldin.

Ben 9 da bıcı bıcı yaptırdım oğlumu yatırdım.Yatış saati 10 du şimdi 9,9.30 a çekmeye çalışıyorum.Yavaş yavaş 8 e indirebilirsem iyi olacak.laelaelaelaelae

Daha oturmaya başlamadığı için bakmadım, ama hatırlattığın iyi oldu.Artık yavaş yavaş mam sandalyeside bakmak lazım, 5-6 aylıkken oturmaya başlayacaklar.Çay kaşığı kullanmıyor musun canım nile verirken.Bebek kaşıkları büyük bence, çay kaşığı en ideali.

çay kaşığı metal die vermedim ama gerçekten büyük mama kaşıkları..chicconun polysi geçio hep aklında olsun:)
yoğurt önerisi içinde teşekkür ederim.
bu teşekkürler kuru kuru oluo ama 20 kişiyi bekliorum:)))

ben de kaçıorum 1 saat soona koçiş gelir (işallah)bi şeyler hazırlayayım:))
ii geceler:)))

kızlar aşkolsun şu repime bakın yerlerde sürünüyü
zeynep seni yardıma çağırıyorumkaydirigubbakcemile3
e kızlar el atın ama,bende dün hero baby elma püresi verdim iki kaşık
baya sevdi kusum ama daha çok vermeye cesaret edemedim ilk deneyimimiz olduğu için resmen ver diye mız mız landı sıpacık ya sevdi baya baya,lızlar tarım ilaçları olduğu için çok iyi yıkayın meyvaları hatta organik püreler daha güvenliymiş organik old için ilaçsız

İyi geceler canım, bende birazdan kaçarım zaten.
Metal olması o kadar önemli mi_?
Aklımda bulunsun bakalım, nasılmış_?Sen aldın mı_?

İyi geceler calemity, hoşgeldin.

Ben 9 da bıcı bıcı yaptırdım oğlumu yatırdım.Yatış saati 10 du şimdi 9,9.30 a çekmeye çalışıyorum.Yavaş yavaş 8 e indirebilirsem iyi olacak.laelaelaelaelae

hoşbulduk canım senin kuzuyu ilk gördüğüm anlar sitede benim kuşu görmüş gibi oluyorum ilk an,andırıyorlar birbirlerini bence dimi?

İyi geceler hepinize, bende kuşum uyurken biraz uyuyayım bari.Bolsütlü ve bol uykulu geceler diliyorum hepinize.

canım ben geçen hafta aldım mama sandalyesini, sırtı ayarlanabilir olduğu için biz yemek yerken eguşuda oturuyoruz yanımıza sandalyesiyle :))
birde inek sütünden yaptığımız yoğurt ağır gelirmi acaba çocuklara yoksa pastorize sütten mi yapmak gerek..ben 2 haftadır inek sütünden yoğurt yapıyorum kendimiz için..

inana ne çok şey veriyosun sen nile aferin valla :)) herşeye alışır inşallah sorun olmaz..ben şimdilik elme suyu veriyorum az az..

100 ml su+1 tatlı kaşığı pirinç unu+3 ölçü devam maması
ilk önce bu ölçülerin yarısından yaptım daha soona baktım yio tam yapmaya başladım canım,afiyet olsuncokacimcoook

Cnm bu tarifi yazdığın iyi olmuşş. Dün gece yatmadan önce benim süt kalmadı.. Sıkınca azcık geliyor ama kız çekemiyor galiba.. Çok huysuzlandı, açlıktan uyuyamadıda. Bende en sonunda kalan sütü sağdım su katıp senin gibi pirinç unundan muhallebi yaptım ama içine devam maması koymadım... Nasıl yedi yavrum şapur şupur.. 00: 40 ta yattı sabaha kadar uyanmadı...

Sana birşey sorayım cnm.. Bİr seferde nekadar veriyorsun bu muhallebiden.. Dün 130 cc yapmıştım ben eşim hepsini birden verdirmedi..

X