2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

calemity geçmiş olsun. Mama sandalyesi olarak biz ch. polly 2 almayı düşünüyoruz, arkadaşlarımız çok kullanışlı oldoğunu söylediler

slm herkese ama kimse yok geziosunuz sanırım,burası puslu malesef ewdeyiz biz,
ya bu elma suyundan bende versem mi die düşündüm şimdi talya gibi,nasıl sıkıosunuz suyunu katı meyve sıkacağındamı yoksa öle ezip suyunumu çıkarıosunuz 1-2 kaşık bi anlatın hele ya?
duygu ii hoş meyva verıoanda kahve nie veriosunuz,zararlı deil mi?
hayırlı olsun tickerın bu arada,yapmışsınız meralle:))

selam kızlar bizde bugün hava çok güzeldi oğlumuzu koyduk arabasına gezdik dolaştık şöyle yavrum hava aldı uyudu uyandı sonra ,eve gelincede onu yıkadım bir güzel ilk kez tek başıma yıkadım valla daha kolay oluyormuş gerçekten de :))) özlem tavsiye ederim kız
şimdide emdi uyuyor bir güzel yavrum
waterfull, balım sizin oralar daha sıcak tabi kısa kollular şortlar giydiriyosunuz ne güzel özendim size bugün
ay kızlar valla bende özendim oğluma elma suyu yapıcam birde şu muhallebiden canım çekti ayol bende sütümle yapsammı acaba ama bu 3 ölçü ne kadar oluyor kaç cc?

eymenin dünden bu yana kakası yeşil.acaba yediğim birşeydenmi dedim.iki gündür kusması daha da çoğaldı su gibi kusuyor.ama hiç huysuz değil.ishal olsa nasıl anlıcaz bir bilgisi olan varmı arkadaşlar.

balımcım senin yediklerinle alakalı ise arada bir sarıda olurmuş benim dr öyle dedi tam 3kez kaka tahlili yaptırdım valla :)) bir sarı bir yeşil oluyorsa senden kaynaklanıyor dedi, ama sürekli yeşil ise bir şey olabilir ozaman tahlil isteriz dedi ve bana o zaman kakası yeşil dediğimde kusma varmı diye sormuştu bizimkinde yoktu ama olunca ne oluyor bilmiyorum ama sorduğuna göre var bir şey bence sen bi doktoruna tlf aç sor

Daha oturmaya başlamadığı için bakmadım, ama hatırlattığın iyi oldu.Artık yavaş yavaş mam sandalyeside bakmak lazım, 5-6 aylıkken oturmaya başlayacaklar.Çay kaşığı kullanmıyor musun canım nile verirken.Bebek kaşıkları büyük bence, çay kaşığı en ideali.

metal kaşık kullanmayın bence kızlar damaklarını zedeler şu yumuşacık kaşıklar var ben aldım çok güzel, bebedor slikon uçlu kaşık

canım ben geçen hafta aldım mama sandalyesini, sırtı ayarlanabilir olduğu için biz yemek yerken eguşuda oturuyoruz yanımıza sandalyesiyle :))
birde inek sütünden yaptığımız yoğurt ağır gelirmi acaba çocuklara yoksa pastorize sütten mi yapmak gerek..ben 2 haftadır inek sütünden yoğurt yapıyorum kendimiz için..

inek sütü derken açık sütümü diyorsun linaycım, yoğurdu pastörize günlük süt ile yapıcaksınız UHT sütlerden olmaz yoğurt tutumuyor o zaman
meral demişti galiba sütaşın bebek yoğurdu var diye istediği kadar bebek yoğurdu olsun kızlar içinde bir sürü şey var kendiniz yapın yoğurdunuzu en güzeli

linay arıcaktım seni bugün familya cafe galiba adı tam hatırlayamadım da oraya gittik çay içmeye hadi sizde gelin diyecektim hem eşler tanışsın hem oğlanlar ama pazar günü diye vazgeçtim işiniz vardır diye düşündüm

ya bu elma suyundan bende versem mi die düşündüm şimdi talya gibi,nasıl sıkıosunuz suyunu katı meyve sıkacağındamı yoksa öle ezip suyunumu çıkarıosunuz 1-2 kaşık bi anlatın hele ya?

esra cam rendeyle rendeleyip tülbent gibi bişeyden süzebilirsin

mamayla da yoğurt yapılıyor ama hangisi daha sağlıklı acaba? sütle mi mamayla mı? gıda mühendisleri daha iyi bilir ama 1 yaşından önce inek sütü vermeyin diyorlar ya sütten yapılınca sonuçta sütün kimyası değişiyor mayalanıyor

kıslar biz geldik gezmelerden ay valla bu havaların gzüel olması iyi oldu kaç aydır evden dışarı çıkmadık ya insanın eve giresi gelmiyor yemek yiyelim oğlanı banyo yaptırcaz ondan sonra uğrarım yine

canım elma rendeleri oluyormuş bende aldım cam onda rendeliyormussun ondan sonrada tülbentte süzüyormussun pütürcük kalmasın diye yarın sabah kısmetse yapıcam ben vericem artık 1 2 kaşık hatta gece içinde milupanın sütlü pirinçli muhallebisini gördüm markette ondanmı alıp versem diye düşünüyorum
kıslar muhallebi verenler varmı nasıl yapıyosunuz yoksa hazırmı alıyosunuz milupanınki sadece suyla hazırlanıyormuws pakette öyle yazıyordu

ya kızlar size dr.mu dedi meyvesularına geçindiye ben sütümden başka bişey vermiyorum kızıma:1shok:dr.da bişey demedi
bu arada biz kızımı çarşafa koyup sallıyoruz 2 gündür yoksa uyumuyoyarın napıcam tek başıma benneyaptımki
kuzi sen işteyken kayınvaliden bakıyo dimi?biberonlamı veriyo sütü nasıl yapıyosun??kilo verdinmi sen ay ne soru sordum heekaydirigubbakcemile3

mrb kızlar,ela biz bugün dışarda bile battaniyede salladık düşün yani:))

canım elma rendeleri oluyormuş bende aldım cam onda rendeliyormussun ondan sonrada tülbentte süzüyormussun pütürcük kalmasın diye yarın sabah kısmetse yapıcam ben vericem artık 1 2 kaşık hatta gece içinde milupanın sütlü pirinçli muhallebisini gördüm markette ondanmı alıp versem diye düşünüyorum
kıslar muhallebi verenler varmı nasıl yapıyosunuz yoksa hazırmı alıyosunuz milupanınki sadece suyla hazırlanıyormuws pakette öyle yazıyordu

elma rendesi ayrımıymış:uhm:cam rende biliorum ama onu duymadım,
bende bugün baktım milupanın organik meyve püresi ve muhallebisi vardı,4. aydan sonra yazıor üstünde,ama şu an vermeyı düşünmüorum onlardan,meyve suyuyla başlıım bikaç kaşık,sistemini bozmayayım kuzumun

ela,dr önermedı canım sadece bikaç kaşık tadını alsın die düşündük

barcli sen bilirsin canım şimdi başla desem tepki çeker.!!ben başladım:)
waterfullcum zahmet oldu teşekkür ederim:)a.s.
kançiçeğim almanyada belki orda öledir ben de anlamadım:uhm:neyse herkes bildiğini yapsın,dövüş yok:içelim:

canim orda nasil bilmiyorum ben dr un soyledigini soyledim..
ayrica pre mamadan once butun mamalari denedim hicbiri iyi gelmedi kizima aksina cok gaz yapti ben memnunum valla...:ecrin_bebek:
en iyisi herkes kendi bildigini yapsin dedigin gibi..kaydirigubbakcemile5

kıslar siz ayakkabı aldınızmı kusulara kaç numara aldınız çorap ve ayakkabı numaranız kaç arkadaşlar

Bugün benim için bir kabustu yaaa... Öğleden sonra iki gibi merkeze yakın bir ilçede oturan arkadaşlarımıza ev görmeye gidecektik.. Bire doğru evden çıktık, güzelce hediyemizi, pastamızı aldık.. Birazda dolaştık bu arada herşey yolundaydı. Bızim kızın keyfi yerinde sağısolu izliyordu... Neyse gittik oturmaya eve girdik 5 dk olmadıki bizim kız ağıdı bastırdı.. ılk kez bukadar çok ağladı kızım.. Üç ayı toplasam bugünkü ağlamasının yarısı etmez.. Karnı davul gibi şişmiş nasıl ağlıyor yavrum gözünden yaş gelerek... 2 saat hiç durmadan ağladı. Herkes seferber oldu ama nafile... Zeytin yağı içirdik olmadı, kapıcılarının bebeği varmış onlardan zinco getirdik damlattık. Zar zor emerken uyudu.. Hemen anakucağına koyup evin yolunu tuttuk.. Ben bir bardak çay bile içemedim... Eve geldik bizimkinin gazlar çıkıverdi. Birde beline kadar kaka yaptı... Keyfi yerine geldi.. Şimdide uyuyor...
Belim , boynum heryerim ağrıyor...

nohcoy canım geçmiş olsun a<man onlar iyi olsunlarda güzelim napıcan artık çayı falan düşünmücen :)

merabalar:)))
nohcoy işe yaradığına çok sevindim canım afiyet olsun..ben yazdığım ölçüyü veriorum..dr dönüşü yaz :))

Bugün gidemedik cnm, yarın inş... Sütüm yetmiyormu diye düşünüp duruyordum artık eminim sütümün yetmediğine.... Artık mamaya mı başla der yoksa yoğurt felan mı der bilemem... Ama ek bişeyler vermem şart.. Hatta gece yatarken yine muhallbi yapacağım...

nohcoy canım geçmiş olsun a<man onlar iyi olsunlarda güzelim napıcan artık çayı falan düşünmücen :)

Haklısın cnm... Okarda uğraşmış bişeyler yapmıştı arkadaş, öylece kaldı.. Eşime diyorum iyiki sen yedin yoksa ayıp olacaktı... Ama bebeğim herşeyden daha önemli... Onlar iyi olsun yeterki...

nohcoy canım eğer sütüm yetmiyor diyorsan yap ver canım muhallebi bende önce emizriyorum azda olsa sonra kalanını sağıp veriyorum

nohcoy canım eğer sütüm yetmiyor diyorsan yap ver canım muhallebi bende önce emizriyorum azda olsa sonra kalanını sağıp veriyorum

Cnm bebeğim üç gündür huysuz.. Normalde emzirirdim 1,5 saat kendi kendine oyalanırdı.. Şimdi emziriyorum 10 dakika sonra tekrar ağlıyor ve emmek istiyor.. Hem bu üç gündür daha gazlı sanırım süt olmadığından hava yutuyor ondan... Bende bugün dediğin gibi yaptım.. Emzirdim, hanım efendi doymadan bıraktı..Bende sağıp kaşıkla verdim.. Yarısını çıkardı yarısını içti..

Ne zormuş bu annelik böyle yaaa.. Annemin hakkını nasıl ödeyeceksem...

kıslar siz ayakkabı aldınızmı kusulara kaç numara aldınız çorap ve ayakkabı numaranız kaç arkadaşlar

inaysacım ben daha hiç ayakkakbı almadım hediye geldi fenerbahçe ayakkabısı numarasıda 1907 öyle yazıyor altında :))

çoraplarında mı numarası oluyor doğumdan önce almıştım ben hala onları giyiyor bilmiyordum hiç numaralaı olduğunu hatta bugün düşünmüştüm bunlar yeni doğan bir büyüğü varmı diye

X