2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar nasılsınız

aklıma bir şey geldi az önce burada kala kala kaç kişi kaldık düşündüm çoğumuz birbirimizi facebooktan gördük tanıdık ama ben mesela Filiz (Kuzi) seni tanımıyorum ve çok merak ediyorum senin facebook yok mu tanışalım kız:)
aklımdakileri yazıyorum şimdi unuttuklarım olursa ekleyin bakalım kaç kişi kalmışız:) başlıyorum :))

Sepetçi: Serpil
Marsg: Derya ( Derya senin de face yok bende )
Nazobülo: Nazlı
Kuzi: Filiz
İnanna: Duygu
Waterfull: Meral
Barcli: Burcu
Durusuuu: Hatice
Accu: Hülya mı? Arzu mu? :)) Ben Hülya biliyorum ama bir türlü de öğrenemedim accucum ya kusura bakma
Elagülce:Gülce
Sedakt: Sevda
Alisha:Ayşegül
Montesori: Filiz
Linay34: Aylin
Ekinsu : Emel :):)

gel tanışalım kız emel :))) ben aslında face'ye şahsen tanımadığım kimseyi eklemiyorum, hatta serpil'le de konuşmuştuk daha önce bunu, genelde aile ve arkadaş çevrem vardır, özel resimlerimiz falan ortalıkta dolanmasın diye ama gerçekten biz artık bildiğin arkadaş olduk burda ve yukarıdaki isimlerin hepsini şahsen tanıyomuşum gibi hissediyorum, o yüzden ekleyebilirim sizleri, hatta açılışı Nazlıyla yaptım, dürtmüş tü beni faceden :))) bayağı da azalmışız he, Alisha da pek girmiyo nedense artık.

iyigeceler ...
bikaçgündür duru hastaydı bu gün dr.götürdüm bronşit olmuş 10 gün antiyotik ve kontrole mutlaka getirin dedi dr.ay valla okula doğru düzgün gidemedi enerjisinide atamıyo ayyy herşeye gözyaşlarıyla ağlıyo bende 3 gün yıllık izin aldım ama çalışmak daha iyimiş sanki ...
bu arada kombi bozuldu servis 470 tl istiyo valla yenisini almak daha mantıklı sanki eski araba gibi sürekli arıza veriyo:KK43:(

of ya bitmiyo hastalıkları yani, inşallah çabuk atlatır, bencede çalışmak daha iyi ama bu seferde evde aklı kalıyo insanın, o nebiçim arızaymış öyle direk değiştir bunu desinler bari :)

Benimde buzdolabı bozuldu, zaten her sene bir arıza yapıyoda neyse 150 TL ile kurtardık işi gittiği yere kadar.

Çok iyi düşünmüşün emelcim eveeet dürttüm filiz çooook zaman önce teklif göndermiştim kabul olmayınca yanlış kişi sandım bende defneyi okula göndermedim doktora götürdüm kızları öksürükleri göğüste değilmiş ama defnenin kulağı kızarmış yine antibiotik verdi dünden gözüde akmaya başladı göz damlası verdi sizedee geçmiş olsun gülce eee burcu bebişin adı bellimi

ben gördüm o teklifide senmisin değilmisin bilemediğim için, tanımadığımı eklemiyorum ya ondan yani :) Defne'ye bayıldım bu arada maşallah çok güzel bir kız.

Benim defne'de hasta, salı günü antibiyotiği bitti ertesi gün nezle oldu, dün gecede hiç uyumadı sanırım kulağı ağrıyo, acıyo diyo öpüyorum, bu sefer elini gösteriyo acıyo öp, onu öpüyorum ayağını gösteriyo acıyo öp :))
pedifen verdim gecede biraz rahatladı, inşallah yine ateşlenmez,

2 yaş aşısı geçen haftaydı hasta diye yapmadı doktor, bu hafta da yine hasta diye yapmayacak herhalde, cumartesi kontrolü var.

Anladım canım sende haklısın sağolasın seninkilerde çok şirin ama sanki hani elifi anlatıyosun ya huysuz diye suratı hiç öle durmuyo sanki küçüğün öyleymiş gibi sizede geçmiş dün gece defnelerin coşma gecesiymiş bizimkide uyudu sonra ağlayarak kalktı ayağıım ağrıyo diye bağırdı sonra gözüm acıyo dedi sonra bilmemne ayyy deli etti en son babası geldi sızdı onun koynunda

Anladım canım sende haklısın sağolasın seninkilerde çok şirin ama sanki hani elifi anlatıyosun ya huysuz diye suratı hiç öle durmuyo sanki küçüğün öyleymiş gibi sizede geçmiş dün gece defnelerin coşma gecesiymiş bizimkide uyudu sonra ağlayarak kalktı ayağıım ağrıyo diye bağırdı sonra gözüm acıyo dedi sonra bilmemne ayyy deli etti en son babası geldi sızdı onun koynunda

Benim ufaklığa herkes nekadar sakin nekadar uysal der halbuki görünce, ilk sen söyledin bunu ama doğru bildin, bende öyle diyenlere siz onun içini bilmezsiniz diyorum :)) huysuzdur, inatçıdır, kıskançtır, elif'e göre daha uyanıktır ama küçük olduğundan pek kaale almıyoruz, elif'le uğraşmaktan ötekine fırsat kalmıyo arada kaynıyo garibim :) birde nekadar yaramazlık yapsada komik geliyo bana o nedense :)

Aaa hadi ya ne bilim bana bakışları öle geldi sana komik geliyo çünkü daha küçük elif kadar olsun bakalım o zamanda komik gelirmi

................................ çift baskı olmuş :)

Son düzenleme:
duruya defnelere geçmiş olaa.
kızlar yine yazacam.
bi gün yaşadım ki sormayın ömrümden ömür gitti bugün dün akşamdan itibaren. dün emir geldi bizden 4 kişi şırnağa gidecek geçici görev. 1 ay .
bugün kura çektik 4 arkadaş belirlendi ve 2 günleri var gitmek için. kura bana çıkarsa korkusu bana çıkmazsa bi başkası gidecek o neyapar çoluğu çocuğu ne yapar düşüncesi inanılmaz korkunç anlatamam. hepimiz aynı durumdayız sonuçta ve şırnak yaa şırnak.

ömrümün 1 ayı dedim. ömrüm bir ay var mı onu bilmiyorum. ben çağanın kokusu olmadan 1 ay nasıl yaşarım eşimden de ayrılamam ama çağan bambaşka. kim nasıl yaşar bilmiyorum ki. düşündükçe burnumun direği sızlıyor. ve gittiğin yer umut verici biyer olsa belki katlanılır. neyse ,

geçen gün anlatmıştım ya çağanın kolu ısırılmış diye. dün de gözünün altı yırtılmış geldi. hemde iyi yırtılmış. o da sorun değil hadi. müdürü aramıştım ya ogün. anlatmıştım. dün defterde bi not yoktu. bugün üşenmemiş 1 sayfa yazmış. ve aynen şunu yazmış siz görüştükten sonra ogün çağanın koluna baktık. hiçbir şeklide marartı görmedik. 1 günde iyileşmiş olamaz herhalde dimi diye başlayıp 1 sayfa süren bir yazı. çağan çok hareketliymiş masaların altına üstüne çıkıyomuş oralardan çizilmiş olabilirmiş. sabahları çok huysuz oluyormuş. daha önce çağan geç mi yatıyo sabah uyuycam diyo demişti. bende anlatmıştım hep beraber yatıyoruz ama saat 9 da da yatsak 12 ye kadar kendi kendine konuşuyo hikaye anlatıyo biz hiç konuşmadığımız halde böyle böyle saati 12 ediyo diye anlatmıştım. bana gece 12 ye kadar ayakta tutmanızı istemiyorum diye yazmış hadde bakar mısınız. tabi ben o ilk cümleyi okuyunca koptum. tekrar açtım baktım eşime soruyorum mor mu değl mi diye mor diyo hayal gördüm herhalde bile dedim yani. o hızla müdürü aradım tekrar baktınız mı dedim evet dedi. szde mi görmediniz morluğu dedim yoo gördüm hatta öğr. ile baktık bak burası gördün mü dedim dedi. iyi dedim öğr.nin yazısını aynen okudum kadın şok oldu. konuştuk baya. ben bana böyle cevap yazan bir öğretmene güvenemem dedim. öğretmeninizi çaktırmadan gözlemleyin dedim. kadın elbette dedi yola beraber devam etcez diye bişey yok bi çırpıda da biter benim için dedi. özür diledi falan. yarın hesabını sorar sormasına da çağanda kadının elinde çimbi tuhaf anlayacağınız. çağanla konuştum. etrafında seni hırpalayan korkutan gözleir ile sana şöyle bakan olursa hemen git bi başkasına anlat dedim. tabi bunu ben yaparsam babana baban yaparsa bana arkadaşın yaparsa öğretmenine öğretmenin yaparsa başka bi öğretmenine anlat hemen dedim. direk öğr. nin yaparsa diye anlatmadım. o da anlamış gibi göründü. allahım iyi insanlarla karşılaştırsın. varya o kadar gerildim ki anlatamam. benim derdim ısıranı cezalandırın falan değil ki o çocuğun da yardıma ihtiyacı olabilir sonuçta of neyse alattım içimi döktüm. kızlar ne yapmalıyım. çağanın tepkilerine göre gerekirse değiştircem okulunu. hızlı karar vermek istemiyorum çağan seviyor orayı. ama öğretmenin bu hareketi bana çok dengesiz geldi. kendini aklamak için beni hayal görmekle abartmakla suçladı resmen. fikir yazın nolur. abartılı mı düşünüyorum..

Serpilcim çok zor bir durum , annelik içgüdülerini dinle canım en doğru kararı verirsin çocuklarımızı emanet ediyoruz ama nasıl işte

kızlar yine yazacam.
bi gün yaşadım ki sormayın ömrümden ömür gitti bugün dün akşamdan itibaren. dün emir geldi bizden 4 kişi şırnağa gidecek geçici görev. 1 ay .
bugün kura çektik 4 arkadaş belirlendi ve 2 günleri var gitmek için. kura bana çıkarsa korkusu bana çıkmazsa bi başkası gidecek o neyapar çoluğu çocuğu ne yapar düşüncesi inanılmaz korkunç anlatamam. hepimiz aynı durumdayız sonuçta ve şırnak yaa şırnak.

ömrümün 1 ayı dedim. ömrüm bir ay var mı onu bilmiyorum. ben çağanın kokusu olmadan 1 ay nasıl yaşarım eşimden de ayrılamam ama çağan bambaşka. kim nasıl yaşar bilmiyorum ki. düşündükçe burnumun direği sızlıyor. ve gittiğin yer umut verici biyer olsa belki katlanılır. neyse ,

geçen gün anlatmıştım ya çağanın kolu ısırılmış diye. dün de gözünün altı yırtılmış geldi. hemde iyi yırtılmış. o da sorun değil hadi. müdürü aramıştım ya ogün. anlatmıştım. dün defterde bi not yoktu. bugün üşenmemiş 1 sayfa yazmış. ve aynen şunu yazmış siz görüştükten sonra ogün çağanın koluna baktık. hiçbir şeklide marartı görmedik. 1 günde iyileşmiş olamaz herhalde dimi diye başlayıp 1 sayfa süren bir yazı. çağan çok hareketliymiş masaların altına üstüne çıkıyomuş oralardan çizilmiş olabilirmiş. sabahları çok huysuz oluyormuş. daha önce çağan geç mi yatıyo sabah uyuycam diyo demişti. bende anlatmıştım hep beraber yatıyoruz ama saat 9 da da yatsak 12 ye kadar kendi kendine konuşuyo hikaye anlatıyo biz hiç konuşmadığımız halde böyle böyle saati 12 ediyo diye anlatmıştım. bana gece 12 ye kadar ayakta tutmanızı istemiyorum diye yazmış hadde bakar mısınız. tabi ben o ilk cümleyi okuyunca koptum. tekrar açtım baktım eşime soruyorum mor mu değl mi diye mor diyo hayal gördüm herhalde bile dedim yani. o hızla müdürü aradım tekrar baktınız mı dedim evet dedi. szde mi görmediniz morluğu dedim yoo gördüm hatta öğr. ile baktık bak burası gördün mü dedim dedi. iyi dedim öğr.nin yazısını aynen okudum kadın şok oldu. konuştuk baya. ben bana böyle cevap yazan bir öğretmene güvenemem dedim. öğretmeninizi çaktırmadan gözlemleyin dedim. kadın elbette dedi yola beraber devam etcez diye bişey yok bi çırpıda da biter benim için dedi. özür diledi falan. yarın hesabını sorar sormasına da çağanda kadının elinde çimbi tuhaf anlayacağınız. çağanla konuştum. etrafında seni hırpalayan korkutan gözleir ile sana şöyle bakan olursa hemen git bi başkasına anlat dedim. tabi bunu ben yaparsam babana baban yaparsa bana arkadaşın yaparsa öğretmenine öğretmenin yaparsa başka bi öğretmenine anlat hemen dedim. direk öğr. nin yaparsa diye anlatmadım. o da anlamış gibi göründü. allahım iyi insanlarla karşılaştırsın. varya o kadar gerildim ki anlatamam. benim derdim ısıranı cezalandırın falan değil ki o çocuğun da yardıma ihtiyacı olabilir sonuçta of neyse alattım içimi döktüm. kızlar ne yapmalıyım. çağanın tepkilerine göre gerekirse değiştircem okulunu. hızlı karar vermek istemiyorum çağan seviyor orayı. ama öğretmenin bu hareketi bana çok dengesiz geldi. kendini aklamak için beni hayal görmekle abartmakla suçladı resmen. fikir yazın nolur. abartılı mı düşünüyorum..

abarttığını düşünmüyorum canım çağan senin çocuğun tabiki senin için çok hassas bir durum olucaktır bu iki gün üstüste çocuğunun morarması yada yarayla gelmeside ayrıca sıkıcı bir durum kesinlikle haklısın bencede arkasında dur bu durumun ve gerekirse okula gidip hem öğretmenin hemde müdürün aynı ortamda olduğu bir anda sıkıntılarını dile getirirsen belkide müdürün tavrına göre öğretmende kendini düzeltme çabasına girer
tekrar söylüyorum kesinlikle abartmıyorsun bende olsam aynen senin gibi davranırdım hatta belkide daha tepkili olurdum evde bile kendi hatalarından düşüp bi taraflarına zarar verdiklerinde içim gidiyor benim ee bide bunu yapan başkasının çocuğu yada öğretmenin ihmali ihtimali can sıkıcı

direk konuya daldım ben gene :)) slm kızlar

emelcim grup süper oldu canım tşk :)

filizcim hatırlanmak güzel canım tşk ederim

benim duruda salıdan beri gitmiyor okula hastalandı gerçi dünden beri daha ii ama bu hafta göndermiycem iice toparlasın çocuk ama evdede kaanla ikisi beni çok yoruyorlar :))bütün gün evde ya saklambaç yada satıcılık oynuyorz oyuncaklarını diziyolar kanepeye duru satıcı ben ve kaan alıcı elimizdede babamızın eski paraları ama çok mutlular :))

Günaydın kızlar

Serpilcim Sevda doğru yazmış ben olsam bende belki farklı davranırdım yerden göğe kadar haklısın o yüzden içini rahat tut bence vereceğin her karar doğru karar olacaktır

Günaydın,

Serpilcim doğru davranıyorsun, helede öğretmenin o yazdıklarından sonra ben olsam işi gücü 1 saat geciktirip okula gitmek olurdu.
Ne demek bu yaaa, siz hayal görmüşsünüz, çocuğu şöyle yapın böyle yapın.Olumlu bir konuşma tarzı da değil yazılanlar.Kim oluyorsun sen der giderdim oraya açardım çocuğun kolunu gçsterirdim gözüne bata bata.
Bu kadar ihmalkarlık olmaz, sonuçta allah korusun çocuğun herhangi bir yerinde kalıcı bir şey olursa kim verecek bunun hesabını.
Kendisini haklı çıkartmaya çalışıyor.
Çağanın tepkilerine bak evet, ona göre gerekirse değiştir ya da öğretmenini değiştirsinler çağanın.

Şırnak olayı da gerçekten çok üzücü bir durum, şırnak yaaa.Allah korusun hergün birkaç şehit veriyoruz oralarda.Allah kim gidecekse korusun , ailesine bağışlasın.
Helede insanın çocuğundan ayrı kalması daha beter bir durum.Büyüdüklerinde yine kendi başlarına bakabileceklerini biliyorsun o yüzden insan bu kadar paniklemez ama daha çok küçükler.
Allah herşeyin hayırlısını versin, karşılarına hep hayırlı iyi insanlar çıksın diye dua etmekten başka çaremiz yok.

Dün akşamdan beride egehanın bir huysuzluğu var, bir inatlaşıyor.Çıldırdım. Dün akşam yatmayacağım diye 2 saat bağırdı ağladı, sabah tv izliyeceğim diye.Neyse elektrik saatinden sigortayı kapattım, elektrikler kesildi diye çıktık, elinde elma vardı düşürdü, elmamı istiyorum diye kendini yerlere attı.Hemde toprağın üzerine, kalk üstün pis oldu diyorum yatmış yere elini yüzünü toprağa koya koya bağırıyor.Bana gelenler geldi tabii, soktum içeri, el,ni yüzünü yıkadım, elmasını kestim tekrar verdim eline.Biraz mızıldanarak bindik arabaya.Bu seferde farklı yoldan gidelim, değişiklik yapalım diye ağlamaya başladı.Okulun önüne geldik, arabadan inemem diyor, evde tek başına bırakayım o zaman eve gidiyoruz dedim, ciyak ciyak bağırdı yine.En sonunda tuttum kolundan zorla indirdim, tabii yine elması düştü elinden bu sefer elmamı istiyorum diye bağırmaya başladı.Okula ağlaya ağlaya girdi.Neyse öğretmeni neden ağlıuyorsun dedi, elma istiyorum dedi bizimki.Tamam ben sana hem elma hem muz vereceğim, hadi gel diye aldı içeri.
Sabrımı zorluyor bu çocuk benim:))) Çıldırdım, neredeyse sinirimden ben ağlayacaktım, o hale geldim valla.

Günaydın bencede haklısın serpilcim ama sakin ve soğukkanlı olmaya çalış sinirini korkularını çağana belli etme hey Allahım ya ne kadar küstahmış heralde kaza olur bunu bizde biliyo ve kabul ediyoruz evde de olabilir bazı şeyler ama ben kafamdan uydurmuyorum heralde bence biraz bekle müdürün tavrına bak ona göre okula karar ver şırnak içinde sana sevindim arkadaşlarına üzüldüm Allah yardımcıları olsun

kızlar yine yazacam.

Allahımmmm ukalaya bak sen ya beni bile sinir etti, hayır birde anlattığı çocuk bizim Çağan ! kadın hayatında hareketli huysuz çocuk görmemiş diyecem ama buda mümkün değil, kendi suçunu, suç atarak bastırmaya uğraşıyo yani, bütün suç sen erken yatırmadığından kaynaklanıyomuş desene vay vay vay, hayır birde geç yatırmanızı istemiyorum lafa bak ukala dümbeleği sende aaa gülermisin ağlarmısın ya, sen niye gidip kendin göstermedinki o kolunu gerçekten ya, bugün gitmişsindir umarım. Birde nasılda uyduruyo müdürle beraber bakıp gördükleri halde, tamam gerçektende çocuklar okulda ayrı evde farklı karakterlere bürünüyolar, mesela elif evde huysuzun tekidir ama öğretmene soruyorum okulda hiçbir problemi yok sadece biri yanlışlıkla çarpsa bile ağlıyo biraz nazlı diyor, bunun böyle olduğunu bende zaten söylemiştim öğretmene. Ama bu çocuk yapsa yapsa ne yapabilir yani yapısı belli, öğretmende herşeye engel olamaz tabiki ama, ya ben fark etmeden oldu ama dikkat ederim falan dese neyse yani .

Göreve giden arkadaşları da Allah hayırlısıyla kavuştursun ailelerine inşallah.

Günaydın,

Serpilcim doğru davranıyorsun, helede öğretmenin o yazdıklarından sonra ben olsam işi gücü 1 saat geciktirip okula gitmek olurdu.
Ne demek bu yaaa, siz hayal görmüşsünüz, çocuğu şöyle yapın böyle yapın.Olumlu bir konuşma tarzı da değil yazılanlar.Kim oluyorsun sen der giderdim oraya açardım çocuğun kolunu gçsterirdim gözüne bata bata.
Bu kadar ihmalkarlık olmaz, sonuçta allah korusun çocuğun herhangi bir yerinde kalıcı bir şey olursa kim verecek bunun hesabını.
Kendisini haklı çıkartmaya çalışıyor.
Çağanın tepkilerine bak evet, ona göre gerekirse değiştir ya da öğretmenini değiştirsinler çağanın.

Şırnak olayı da gerçekten çok üzücü bir durum, şırnak yaaa.Allah korusun hergün birkaç şehit veriyoruz oralarda.Allah kim gidecekse korusun , ailesine bağışlasın.
Helede insanın çocuğundan ayrı kalması daha beter bir durum.Büyüdüklerinde yine kendi başlarına bakabileceklerini biliyorsun o yüzden insan bu kadar paniklemez ama daha çok küçükler.
Allah herşeyin hayırlısını versin, karşılarına hep hayırlı iyi insanlar çıksın diye dua etmekten başka çaremiz yok.

Dün akşamdan beride egehanın bir huysuzluğu var, bir inatlaşıyor.Çıldırdım. Dün akşam yatmayacağım diye 2 saat bağırdı ağladı, sabah tv izliyeceğim diye.Neyse elektrik saatinden sigortayı kapattım, elektrikler kesildi diye çıktık, elinde elma vardı düşürdü, elmamı istiyorum diye kendini yerlere attı.Hemde toprağın üzerine, kalk üstün pis oldu diyorum yatmış yere elini yüzünü toprağa koya koya bağırıyor.Bana gelenler geldi tabii, soktum içeri, el,ni yüzünü yıkadım, elmasını kestim tekrar verdim eline.Biraz mızıldanarak bindik arabaya.Bu seferde farklı yoldan gidelim, değişiklik yapalım diye ağlamaya başladı.Okulun önüne geldik, arabadan inemem diyor, evde tek başına bırakayım o zaman eve gidiyoruz dedim, ciyak ciyak bağırdı yine.En sonunda tuttum kolundan zorla indirdim, tabii yine elması düştü elinden bu sefer elmamı istiyorum diye bağırmaya başladı.Okula ağlaya ağlaya girdi.Neyse öğretmeni neden ağlıuyorsun dedi, elma istiyorum dedi bizimki.Tamam ben sana hem elma hem muz vereceğim, hadi gel diye aldı içeri.
Sabrımı zorluyor bu çocuk benim:))) Çıldırdım, neredeyse sinirimden ben ağlayacaktım, o hale geldim valla.

Resmen kendimi okudum meral Egehanla ilgili anlattıklarında :)) bizde aynı şeyleri yaşıyoruz işte çoğu zaman, üç gün öncemiydi neydi ağlaya ağlaya geldim işte ben, iyi sen tutmuşsun kendini :)) arada damarları tutuyo işte bunların noluyosa hey heyleniyolar, genelde hasta olacakları zamanlarda oluyo böyle şeyler, inşallah olmaz, birde uykuyu alamadığı zaman genelde çok huysuz oluyo Elif sabahları. Amaan atlatıcaz atlatıcaaaaz inşallah :)

Oyyy meral okurken ya sabır çektim iyi dayanmışın valla ben olsam tekrar elma vermez en son totosuna patlatırdum bi tane bizimki inatlaştığı zaman ne konuşuyorum izah ediyorum ne dediğini yapıyorum çünkü o sıra takacak bişey arıyo istediğini yapsam başka şeye sarcak ama bunu eşime babama zor alıştırdım hiç ilgilenmeyince bağırıp ağlayıp susuyo bide yeni yöntem buldun baya işe yarıyo daha önce doğru odana derdim giderdi ama bağarmaya devam ederdi şimdi defne odana git ve sakinleş ister oyuncaklarınla oyna ister yatağına uzan ister otur odanda sakinleş öle gel diyorum ve bikaç dakka sonra sakinlemiş halde gelip özür diliyo istediğini sakince söylüyo

abarttığını düşünmüyorum canım çağan senin çocuğun tabiki senin için çok hassas bir durum olucaktır bu iki gün üstüste çocuğunun morarması yada yarayla gelmeside ayrıca sıkıcı bir durum kesinlikle haklısın bencede arkasında dur bu durumun ve gerekirse okula gidip hem öğretmenin hemde müdürün aynı ortamda olduğu bir anda sıkıntılarını dile getirirsen belkide müdürün tavrına göre öğretmende kendini düzeltme çabasına girer
tekrar söylüyorum kesinlikle abartmıyorsun bende olsam aynen senin gibi davranırdım hatta belkide daha tepkili olurdum evde bile kendi hatalarından düşüp bi taraflarına zarar verdiklerinde içim gidiyor benim ee bide bunu yapan başkasının çocuğu yada öğretmenin ihmali ihtimali can sıkıcı

direk konuya daldım ben gene :)) slm kızlar

emelcim grup süper oldu canım tşk :)

filizcim hatırlanmak güzel canım tşk ederim

benim duruda salıdan beri gitmiyor okula hastalandı gerçi dünden beri daha ii ama bu hafta göndermiycem iice toparlasın çocuk ama evdede kaanla ikisi beni çok yoruyorlar :))bütün gün evde ya saklambaç yada satıcılık oynuyorz oyuncaklarını diziyolar kanepeye duru satıcı ben ve kaan alıcı elimizdede babamızın eski paraları ama çok mutlular :))

Geçmiş olsuuun, bu kış yanmışız biz ya daha havalar soğumadı bile doğru düzgün dökülüyo bizim çocuklar hep beraber.

meral gerçektende anlattığın sahneler çok tanıdık bizde genelde aynıyız bende umursamamaya çalışıyorum ama bazen filmi kopuyor bende
serpil umarım kreşteki son durumlar daha iidir

Geçmiş olsuuun, bu kış yanmışız biz ya daha havalar soğumadı bile doğru düzgün dökülüyo bizim çocuklar hep beraber.

aynen ya hiç sevmiyorum kışı Allah affetsin ama hastalıktan kurtulamıyoruz bide iki çocuk olunca biri alıp diğerine bulaştırıyor ondan tekrar ona böyle kış bitene kadar uzuyor Allah dermansız dert vermesin ama

X