2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

selam...
derya canım doğum günün kutlu... olsun dileklerin kabul olsun nice yaşlara ailenle beraber kutlaman dileğiyle iyiki doğdun:)))
ezgi mutlu sen mutlu inşallah okulla ilgili birdaha sorun yaşamazsınız iyi olmanıza sevindim:))derya idrar yolu enf varsa oda mide bulantısı yapıyo idrar tah yaptır istersen..
hatice canım hoşgeldin ayrıca ne ameliyatı olucaksın geçmiş olsun...
kuzi boş ver arada eşinden faydaalan o kadar rahata alıştırma ev iş çocuklar kandini çok yıpratma boş ver...

amin canım inşallah tşk güzel dileklerin için :))

eşimde öyle diyor.senin ilacın ezginin mutlu olması... ama ezgiyi mutlu etmeyi başaramıyoruz maglesef :KK43:(

Allah kabul etsin serpilcim emel haticeyle buluşmanıza sevindim bi dahaki sefer olursa inşallah hatice kaç gün burda iyi olmana sevindim deryacım ezgi içinde ne diyim bu psikolokta yardıımcı olmazsa bence bi pedagogtan yardım al düzenli terapi gibi falan

ay ölürmüsün öldürürmüsün. yap et şaka yaptım de sıyrıl işin içinden iyi..
filiz eskidenmiş kadınların geç hazırlanması benimkide ööyle ben kavga gürültü hallettim biraz. beni işe eşim bırakıyodu nceden çağanın herşeyni hazırlıyodum indiriyodum o da kullan aravayı diye diye sonunda başladım kullanmaya yine ben yapıyorum. benim daha erken çıkmam gerekiyo evden eşimin işi yürüme mesafesi benimki 13 km. çağanı o indircekti güya baktım aynen devam ben işe geç kalıyorum. en sonunda iyi valla araba kullanmamı kendi rahatın için istemişsin dedim. böyle yapcaksan kullanmıyorum beni sen bırak al dedim değişti. ama kapıya çıkar çantasını versene der eğilip almaz. senelerdir yetti bana göbeği. napıyım zor eğiliyorum göbekten der:))
bırakma sende madem sana yapıyo elif off valla canım üzüldüm de ağladım deyince bende laf ediyorum işte.
büyüycekler geçcek diye klişe bi laf edeyim bari..

derya iyiki doğdun o zaman. nice güzel yılların olsun. senin eşin sana sürprüzler hazırlamıştır şimdi neyse anlatırsın dimi:))

nazo o kadar kısa zamanda iyi hallettin valla maşallah sana.hadi en kısa zamanda annenlere git

emel ben geçmiş olsun dedim mi onata. demediysem diyim. o haticeyle buluşmuşsunuzdur siz bugün. hasret gidermiştir ece ve onatta.. ya da hala görüşemediniz mi kiiiiii

meral evet yaaa bende rahatım valla. gerçi tütü mütü özenirdim yapmaya ama saç ör toka tak onlarla uğraşamazdım zaten çağanın kız versiyonu olsaydı o da uğraştırmazdı.

biz de kuranımızı okuttuk. üstümden o yük kalktı. gerçi ben hiçbirşey yapmadım anam babam yaptı da:)) öksürüğüm azdı iyice yine c.tes, doktordaydımm(postacıya izin vermişler gitmiş mahalleyi dolaşmış) bende tatil günümde de hst.nedeyim.
astımım azmış kiii üfff ne azmak bisürü ilaç başladı doktor amca..
şimdi az daha iyiyim. neyse çağanın d.günü için çalışmalarım devam etmekte.

hiç sorma, keyif onlarda ama sorsan benimki benden daha çok şikayetçi hiç rahat bırakmıyomuşum, bırakmıyorum ama elde edebildiğim birşey yokki :)) çok kavga ediyoruz yaa, aslında ben çıkarıyorum sürekli kavgayı farkındayım, herşeye çatıyorum, iyice asabiye bağladım, ne yapsa batıyo bana :)) dün akşam bayağı konuştukta gerçi ben konuşmadım o konuştu durdu kendi çapında, şikayet ediyo davranışlarımdan, elinden geleni yapıyomuş, elinden gelen bukadarmış, sürekli stres içindeymişim her yaptığına söyleniyomuşum, stres topu yapmışım onu :))) dedim oluver stres topum nevar yani :) iyi yönde konuşuyo örnekler veriyo falan ama hep bana rabbena, sen bana böyle yapıyosun şöyle yapıyosun, ama bende böyleyim kendimi düzelteyim diye birşey yok, bende böyleyim biliyorum ama benim yapım bu diyo çıkıyo işin içinden , tamam çocuklarla oynamayı seviyo çokta düşkün ama zaten evde olduğu süre 2-3 saat toplasan 1 saat oyun oynamaklamı bitiyo iş yani, hiçbir akşam 5 dakika popom yer görmüyo benim, kendime ait 5 dakikam yok, pazar günleri asla evde durmaz, biryere gideceksek gider geliriz hemen arazi olur, evde duramaz başı tutar. cumartesi zaten çalışıyo, gece çocuklar uyudumu uyumadımı haberi olmaz, pazar günü dışarı çıkıcaz iki çocuğu giydirdim kendim giyiniyorum, arkadaş üzerini giyinmiş hala hazırlanmadınmı diyo bana lafa bak :)) ozamanda bana geliyolar işte, hani birinide ben hazırlıyım diye birşey yok, ayakkabılarını bile ben giydir demesem, kapıda öyle beni beklerler hep beraber, amaaan işte herkes benden dertli.

Geçmiş olsun serpilcim, benimde gitmem lazım bir göğüs hastalıklarına falan aslında, hem öksürük var epeydir, hemde nemli havalarda nefesim daralıyo aldığım nefes yetmiyo, yağmur yağacağını anlıyorum mesela, küçükkende biraz vardı ama şimdi bayağı arttığını hissediyorum, sigarada körüklüyo tabi.

Serpilcim, allah kabul etsin.
Çocukların çapkınlığı da ayrı, konuşmasını beceremez daha ama şimdiden sıkıştırmalar var:)))
Deryacım rahatsızlığının geçmesine sevindim, evet ne yazık ki bir şeyleri bitiyor yenisi başlıyor.Mutlu etmek çok zor bunları.Biz mi böyle yaptık, zaman mı böyle çözemiyorum ben de.
Yeni okulunuzu sevmeniz iyi, ama sanırım belli bir süre eskiden kalan hareketleri devam edecek. İnşallah zamanla geçer kıskançlığı filan. Öğretmeni bile sahiplenmiş:))) Benim o reklamı var ya onun gibi olmuş:)))Allahtan okulun psikoloğu varda:)))Düzeltsin işte
Bizde 7,5-8 arası kalkıyoruz.Hafta sonları hiç olmazsa biraz daha uyusun diyorum ama nerdeeeee..

merhaba

herkese çok teşekkür ederim. güzel geçti dogum gunum. mide bulantımda bu sabah olmadı. sanırım iyileştim :))

ezgi aynı ama ona bozugum biraz ....

öglen yemek yemiyrmuş. sadece ekmek yemiş. uyumamış.

yardımcı ögretmeni sahiplenmiş. oyunlarda hep onu yanına alıyormuş... yemekte yanında oturtuyormuş.

arkadaşlarına biraz oynayabilirsinizama o benim diyormuş...

allahtan kızda onu sevmişte .... o da ilgileniyor. çok zeki çok akıllı bayılıyorum ezgiye dedi... dedim öyle de gerisi fos :))

gercek ögretmenide çok kıskanç ve paylaşımı hiç yok diyor...

ama derslere katılımı ve oyun oynaması falan iyiymiş...

dün oyuncak günüydü. bebegi hiç çantadan çıkarmamış. neden diyorum. uyumak istedi bebegim diyor :)

dedim psikologa ilgilen biraz. düzelt şu kızı :)))

bakalım. bu da gececek :))) her dönembirşeyine üzülüyorum... sonra geçiyor...

cimcimeye bak ya :)) geçecek canım tabiki, bizde gülüp geçicez bugünlere inşallah, bebekler aslında daha.

Nazlıcım bugün buluştuk haticeyle mesajını şimdi okudum canım eğer bir daha buluşacak olursak ararız seni de Haticenin çok işi var çünkü bilmem bir daha fırsatı olur mu bende çok isterim

sorma Meralcim bir daha gitmem o hastaneye kendi doktorumuzdan şaşmam çocuğun bir şeyi yokmuş meğer

Deryacım,yeni okulunuz hayırlı olsun, doğum günün kutlu olsun, mide bulantın hemen geçer umarım :)) yoksa Ezgi çok sevinecek

sağol canım gitsede gitmese de hastalık olcak bağışıklık kazanmalı artık o yüzden inşallah haftaya pazartesi başlatıcam

sağol Serpilcim buluştuk valla bugün aslında alışveriş merkezinde buluşacaktık sadece ama çocuklar ayrılmadılar bir türlü sonra bize geldik akşama kadar oynadılar sonra eşim gelince bıraktık onları ananelerine, saat 11 den 18 e kadar beraberdik düşün kudura kudura bir hal oldular Ece bizde kalmak istedi Onat gitmesin istedi düşün hala ayrılmak istemiyorlardı ,nasıl özlemişler birbirlerini anlatamam sarıldılar öpüştüler elele gezdiler durmadan oynadılar Onat aylardır bugünkü kadar mutlu olup eğlenmemişti , durmadan birbirlerine seni çok özledim seni çok seviyorum canım arkadaşım deyip durdular , çocukluk nasıl bir şey ya ne kadar masum na kadar temiz o minicik yüreklerine özlem duygusu oturmuş kavuşmanın mutluluğu yerleşmiş sanırsın bilmezler bu duyguyu ama nasılda biliyorlar canlarım benim

nereye götürüyosun doktora emel.

Bende daha dün Defnenin hastalığı düzeldi gibi diyordum ki, akşam gittim salya sümük yine ve boğazında balgam öksürük, antibiyotiği önceki gün bitti daha, hali dermanı yok mızmız, deli olucam ya, Allahın gücüne gitmesin, daha büyük dert vermesinde, nefret ediyorum kıştan artık ya

Ay filizcim Allah yardımcın olsun benimki maşallah yardımcıdır misal bulaşık mak. Boşaltır çamaşırları toplar hatta mutfakta elde yıkancak tava tencere varsa yıkar kurular kaldırır gece kızlara o kalklar derene mama defneye süt verir ne bilim dışarı çıkıcaksak ben dereni o defneyi giydirir sonra ikisini alır babaneye iner orda bekliyoruz hazırlanıp inersin der çok şükür çok yardımcı eşimin bekarlığını bilen bi arkadaş inanmıyorum bu adam nası böle oldu diyo çok rahatmış gamsızmış falan kız arkadaşı buluşalom dermiş eehhh gelemem şimdi dermiş mesela h.sn için plan yapardım hani şuna gitmek lazım falan diye suratlanırdı misal anneme bırakırdı bizi anca akşam gelirdi naptın öf sıkıntıdan patladım bişey yapmadımm derdi sonra sonra anladı bizsiz zevk almıyo yapcağı bişeyde yok şimdi program yapıyım öle karşı gelmiyo ama kendi içinde düşünüyo yaaa orayamı gitçez sonra diyo niye karşı geliyosam sanki evde napcam diye yani kendini9 farkında bu akşamda sen ona konuş sende böle bölesin de ben stresliyim sebebi bu de

Günaydın sağolun kızlar iyi dilekleriniz için Allah sizede evlatlarınızdan iyi gün göstersin emelcim bizde 7de kalkıyoruz hatta bu sabah 6da kalktılar dereni tekrar salladım defnede gitme baba diye ağladı sonra oda uyudu bende 9da kalktım sersem oldum ama kızlarda öksürüyo burunları tıkalı doktoru aradım ilaç verdi zaten defne bi posta şurup içti sonra burun tıkanıklığndan hafif orta kulak iltihabı oldu antibiotik içti yine öksürük şurubu içti şimdi yine napıcaz bilmiyorum tam hafifliyo geçti dlyorum tekrar başlıyo bide şlmdi deren çıktı
geçmiş olsun Nazlı, Hatice 10 gün kadar daha burada ama ameliyat işi varmış haftaya o yüzden sadece bu haftası varmış dolaşmak için
nereye götürüyosun doktora emel.
bizim doktorumuz karşıda ataköyde çok iyi bir profesör yaşlıda bebekliğinden beri gidiyoruz ama son 1 yıldır artık buralarda başka hastanelere de gitmiştik en çok kozyatağı central hospitala gittik hatta en son oradaki dr iğneleri dayadı bize bir daha da gitmem artık oraya, kadıköy şifada var bir dr onuda severim Ceyda Ekiz iyi bir dr

geçen yıl olmuştu hani sanırım adı endometriozisdi sezeryan sonrası çok nadir olabiliyormuş tekrarlamış galiba yine oluşmuş ondan olucakmış yine

Ay filizcim Allah yardımcın olsun benimki maşallah yardımcıdır misal bulaşık mak. Boşaltır çamaşırları toplar hatta mutfakta elde yıkancak tava tencere varsa yıkar kurular kaldırır gece kızlara o kalklar derene mama defneye süt verir ne bilim dışarı çıkıcaksak ben dereni o defneyi giydirir sonra ikisini alır babaneye iner orda bekliyoruz hazırlanıp inersin der çok şükür çok yardımcı eşimin bekarlığını bilen bi arkadaş inanmıyorum bu adam nası böle oldu diyo çok rahatmış gamsızmış falan kız arkadaşı buluşalom dermiş eehhh gelemem şimdi dermiş mesela h.sn için plan yapardım hani şuna gitmek lazım falan diye suratlanırdı misal anneme bırakırdı bizi anca akşam gelirdi naptın öf sıkıntıdan patladım bişey yapmadımm derdi sonra sonra anladı bizsiz zevk almıyo yapcağı bişeyde yok şimdi program yapıyım öle karşı gelmiyo ama kendi içinde düşünüyo yaaa orayamı gitçez sonra diyo niye karşı geliyosam sanki evde napcam diye yani kendini9 farkında bu akşamda sen ona konuş sende böle bölesin de ben stresliyim sebebi bu de

Ay nazlı negüzel anlatmışsın maşallah 41 kere diyim :)) yok ya benimkinin yaptığı yegane iş arada sırada oyuncakları toplamak, sadece kendisi yemek yediyse tabaklarını alıp mutfağın tezgahına bırakmak o da söylersem, birde çocuklarla oyun oynamak, ha çok nadir söylene söylene yer süpürür, ama sorsan okadar çok iş yapıyo bana okadar yardımcı olmaya çalışıyoki, anası bunuda çok rahat yetiştirmiş, kendiside bunun farkında ama çok değiştiğini eskisinden çok iyi olduğunu düşünüyo ve buna şükretmemi bekliyo :)

bendende kaynaklanıyo tabi, ben başkasından birşey istemeyi beklemeyi hiç sevmem, elimde değil istem dışı kendim yapmaya çalışırım her işi, gece ancak artık çıldırdığım zamanlarda kalkıp çocukları almışlığı vardır, buda 3-5'i geçmez, zaten duymaz bile, uyandırmaya kalkarsın uyanamaz, amaan senle uğraşacağıma kendim yaparım derim bende hiç ellemem bile, sonrada böyle oluyo işte.
Söylüyorum söylüyorum da stresimin sebebini, bunlar ona sebep gibi gelmiyomuş çok önemsiz şeylermiş, kavga etmeye aramızı bozmaya değmeyecek şeylermiş.
Benimki dışarda hiç sıkılmaz arkadaş ortamını çok sever, bilardo'ya falan gider, akşama kadar geyik ne sıkılacak, iki üç saat diye gider sesimi çıkarmasam yatsıda bile gelir, artık telefon edip Allah ne verdiyse sayıyorumda öyle geliyo eve :))

geçmiş olsun Nazlı, Hatice 10 gün kadar daha burada ama ameliyat işi varmış haftaya o yüzden sadece bu haftası varmış dolaşmak için

bizim doktorumuz karşıda ataköyde çok iyi bir profesör yaşlıda bebekliğinden beri gidiyoruz ama son 1 yıldır artık buralarda başka hastanelere de gitmiştik en çok kozyatağı central hospitala gittik hatta en son oradaki dr iğneleri dayadı bize bir daha da gitmem artık oraya, kadıköy şifada var bir dr onuda severim Ceyda Ekiz iyi bir dr

ben hospitailum'a götürüyorum çok seviyorum doktorumuzu, tabi memnun olan olmayan vardır illaki ama ilgisi bile yetiyo bana.

Anladım emelcim bende de oldu hem göğsüm hem karnım hemde apandistten sonra göbeğimde yani cerrahi her operasyonun izi çok belirgin dedim ya filizcim bizimkide böyleydi göğsümden kitle alındığnda kolumu oynatamıyodum yeni evli sayılırdık h.sonuydu annem kocan yanında nasılsa ben kalmim dedi hani evliyiz ya bende dedim bülent var git anne sen anaaa yemeği ben hazırladım bulaşıkları mak. Koydum evi süpürdüm adam uzatmış ayaklarını tv izliyo tabi ondan sonra açtım ağzımı yumdum gözümü beni sana güvendiler verdiler sen zor zamanımda yanımda yardımcı değilsen neyleyim falan saydım anladı tabi hatası öle öle derken alıştırdım işte bi şekilde

Ay Nazlıcım çok güldüm demek ''beni sana güvendiler verdiler'' dedin ha iyi demişsin valla , bu arada sana da çok geçmiş olsun demek sende oldun ameliyat zor iş ya Allah beterinden saklasın

Ay ama öle emelcim yani bi evin bi kızıydım bide k.valde 4 elti aynı apartmanda uzakta olucam diye annem babam abim demişlerdi sana güveniyoruz sana emanet demişlerdi ben o amelyatı olmadım ama cerrahi operasyonlardan lezyonlar oluştu yani dikiş yeri dışa doğru şişti

NAZLI SENDE AZ çürük değilmişsin hani. allah bi daha ameliyat masası göstermesin..
filiz valla ne biliyim yaa zor iş. bende bizimkiyle konuşurum bazan oda sen kendini görmüyosun ben belkide senin yüzünden böyleyimdir diyo. o haklı çıkıyo. benim derdim en fazla pc başında vakit geçirmesi. ama geçenlerde ayıptır söylemesi beni çok çok sevdiğini söyledi. iyi benim içiçn ne yaparsın dedim. herşeyi dedi. mesela dedim sen söyle yapayım dedi. bende pc yi bırak daha az vakit geçir dedim dedim tamam dedim o gün bugündür öyle yapıyo çağanla daha çok ilgileniyo. benim istediimde o zaten daha çok oynasın. çağanda daha mutlu bende..

ooyy plates vardı bugün ordan çık alışverişe git ordan eve gel yemek hazırla onada yardım etti çabuk bitti o fasıl. oturdum saat 9 buçukolmuş..

gülce iyi senin kız o zaman. büyüynce kendi süslenir artık..

meral sizin işler yoğun galiba diycem eskiden daha sık yazardın

dün çağan eve gelince anneberen kolumu ısırdı amaa amaa ben de onu ittirdim ısırınca dedi. ee sorca ya sen bişey yaptın mı diye baştan cevaplıyo. azcık ağladım anne acımıştı ama çok ağlamadım az dedi. öyle olunca üstelemedim. bugün gelince bi daha söyledi. ellerini yıkaması için kolunu sıvadığımda bi baktım kolu mosmor. resmen et koparcakmış nerdeyse. derisi kalkmış falan. görünce o kadar üzüldüm ki niye bakmadım dün diye. o gazla müdürü aradım. dedim bunla ilgili defterde bi not yok. eski öğretmenimiz ufacık bişey olsa yazamadıysa bile mutlaka arar söylerdi. ha dedim eğer görmedi de yazmadıysa o daha büyük hata sonuçta merdivenli bina çocuklardan biri birinide ittirebilir bunla onun arasında fark yok dedim. kadın tabi çok mahcup oldu. dedim öğretmenimizi seviyoruz sorun yok ama kolunu görünce de içim gitti. yavrum bide az ağladım anne çok ağlamadım diyo. bende canınacıyınca ağlayabilirsin durduk yerde ağlamak ayıp dedim. neyse bunu konuştuk bugün atatürk müzesine gitmişler. çağan arkasına yaslanmış dalmış uzun uzun seyretmiş incelemiş müdür anlatıyo böyle..
neye bakıyosun öyle diye sormuş. çağanda şimdi babam gibi olmak isterdşm işte demiş. neden ki daha yukardan bakabilmek için mi demiş. yokk zaten görebiliyorum da babam gibi olsaydım o zaman daha iyi anlayabilirdim demiş. kadın şok olmuş tabi. ağlamamk için kendimi zor tuttum bu nasıl bi laf nası bi duygu anlamadım ben diyor. dedim bendee..

Geçmiş okuyayım dedim ama bitîremedîm :)
Ece ile onat cok özlemişler birbirlerini güzel bir gün geçirdik hep beraber :)
Nazlı görüşmeyi bende çok isterim bu hafta belli olacak, ameliyat îşim olmazsa haftaya ayarlayalım bir gün.. Geldiğimden berî dışarıdayım hep bugün de alışveriş yaptık kızımla kendi seçti pek çok şeyi :)

X