2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Temizlik yaparken tozun pisliğin içinde biryandan Elif yanıma gelmeye uğraşıyo, gelme yapma etme diyorum,
- anne ama buraları niye böyle yaptın ben şimdi burdan nasıl geçebiliyim
- kızım zaten sana geçme diyorum duymuyomusun gelmeee
suratında küçük emrah ifadesiyle diyo ki bana
- ama sen benim bi canım annem olmuşsun ama şimdi bana kızıyosun, ben şimdi yapceemm, ondu dundu bundu yunduuu
:)))))))

o sondaki ondu dundu bundu yundu ne demek derseniz onu bizde çözemedik, laf kalabalığı yapıp bizi bastırmak için bunun gibi şeyler kullanıyo :))

bir başka gün yine ama annecim sen iyiki doğmuşsun ama hep bana kızıyosun :))

Aynı şey bizde de var.
Bazen bir şey yapıyor, kızıyorum.Ama ben seni çok seviyorum,sen bana kızıyorsun diyor.

Bazen sarılıyorum, seni çok seviyorum , canımsın benim diyorum. Ben de seni çok seviyorum ,ama sen bazen beni kızdırıyorsun diyor.Benim ona söylediklerimi karşılık olarak bana söylüyor.

Geçenlerde kahvaltı yapıyoruz, masada çatal bıçak var.Almış çatalı "anne, bu ne_?" diye soruyor.Ben de "ben bilmiyorum, sen biliyorsundur" dedim.1-2 kez daha sordu, ben yine "sen biliyorsun söyle" dedim."Hayır ben bilmiyorum, sen söyle" dedi.Bu arada babası "o kaşık oğlum" demesiyle, egehan bir kahkaha attı, "saçmalama baba o kaşık değil çatal o çatal" dedi.Ne diyeceğimizi şaşırdık bir anda, arkasından kahkahayı bastık bizde.

:)))) çok uyanıklar valla bildikleri şeyleri tekrar tekrar sorarak bizi test ediyolar :))

Dünde beni çok kızdırdı, halasını çok seviyo, halasının oğlu var 7 yaşında çok gıcık gıcık huyları var, her dediğinin yapılmasına alışmış, hayır cevabına tahammülü olmayan bir çocuk, Elif'i de çok kıskanıyo beş dakikadan sonra kavga başlıyo, akşam tutturmuş Elif gelsin bizde kalsın diye, Elif zaten dünden meraklı takıldı peşlerine bende gidicem halama gidicem, kızım gece kalamazsın ağlarsın kim uğraşıcak senle gece vakti diyorum, giiit seni istemiyom diyor bana yırttı ortalığı, bana tekmeler tokatlar, çığlık çığlığa bağırmalar, apartmandakiler dışarı çıktı artık, bu arada halasının oğluda kızıştırıyo sürekli gelsin diye, ben kandırmaya çalışıyorum onlar doktora gidiyolar falan diye o diyoki hayır elif seni kandırıyolar bize gelmemen için yapıyolar diyo, ay deli oldum. neyse bağıra çağıra soktum içeri ama kriz geçirdi resmen zorla uyuttum, sabaha kadar uykusunda bile tepindi durdu sayıkladı yatakda halama gitcem babanneme gitcem diye. Ay netice de çocuk ama insanın zoruna gidiyo yahu beni istemiyomuş halasını istiyomuş, ben gidecekmişim burdan, itiyo kakıyo beni falan oyyy oyy

Evet öyle durumlar olunca bozuluyor insan:)) Ama halasının orada her dediğini yapıyorlarsa, o yüzden gitmek istemiştir.Sen göndermeyince de sana kızmıştır.
Ben daha çok o halasının oğlu olan çocuğa kızdım.Aslında bir tane ağzının ortasına indireceksin:)))))

Ay hiç sorma Meral aynen öyle kendimi zor tuttum valla, birşeyde denmiyo, k.validem, görümcem öyle alınganlar ki, kendileri birşey demedikleri gibi başkası enufak birşey söylese zorlarına gidiyo, diyorumki çocuğa öyle deme bak durmaz sizde o daha küçük kalırım diyo ama kalamaz hem ben izin vermiyorum gelmesine diyorum hayır gelecek diyo, hadi elif gel diye çağrıyo hala, annesini yumrukluyo, kapının önünden ayrılmıyo Allahım çıldırdım. İlk defa da olmuyo bu k.valideme dedim söyleyin yunusa yapmasın böyle her seferinde dedim, ne yapıyoki çocuk ne diycem ben ona falan hemen rengi attı alındı, sanki vurun kırın demişim gibi. Allah biliyo ya hiç sevmiyorum napiyim çocuksa çocuk yani. ona birşey diyemediğimden elif'i hırpalıyorum sürekli.

Görümcenle kayınvaliden de iyi valla.Ne yapıyor ki çocuk öyle mii. O çocuk yüzünden, senin çocuğun sabaha kadar uyku arasında bile ağlamış. Sanırım ben bu kadar rahat davranamam.Kırılacaklarını düşünüyorsam eşime söylerim, eğer o çözüm bulamazsa da ben bir şekilde hem görümceye hem de kayınvalideye çatarım.Onlar çocuklarına bağırılmasın kızılmasın diye düşünüyor, onlar yüzünden benim çocuğum sorun yaşıyorsa, kimsenin kırılması bozulması da beni ilgilendirmez.

İyilik güzellik olsun diye alttan ala ala birhal oluyoruz işte Meral, Elif doğdu doğalı hep böyle sorunlarımız var, k.valide kızına çok düşkün hastalık derecesinde hatta, kızıda ona aynı şekilde, hergün bir aradalar, eşim de sürekli bu sebeplerden dolayı tartışıyo onlarla zaten o yüzden ona takmış durumda annesi :)) kızıyla ilgili herhangi abuk sabuk şey bile yanlış anlama sebebi, dolayısıyla kızının çocuğuna da birşey denirse kızı üzülür hesabında işte, eşim birşey dediği zaman başlıyo istemiyosunuz siz onu burda, söyliyimde birdaha gelmesinler buraya, taktınız siz ona, geliyosa buraya babasının evine geliyo babasının ekmeğini yiyo bilmemne saçma sapan şeyler söylemeye, küser, darılır, ağlar falan, dediğine diyeceğine pişman ediyo insanı, Düşün yani çocuk her fırsatta elif'e bir zarar vermeye uğraşıyo, eline paket lastiğini almış elifin suratına patlatmaya uğraşır, kafasına birşeyler vurmaya çalışır, iter kakar göya oyun oynuyomuş gibi yapıyo bunları, onlarda oyun olarak görüyolar, benim gördüklerimi görmüyolar yani. Halası da Elif'i gerçekten çok seviyo, k.valideye yardımıda çok oluyo aynı zamanda ev işlerinde falan, yada bir işi varsa çocukları oyalıyo ilgileniyo, yani ortada çocuklar var el mahkum katlanıyoruz işte. Tam gün okula gidiyodu oğlan da biraz rahat etmiştik şimdi tatil oldu yine başladık. Amaaan çok dertliyim bu konuda çok of neyse :))

meral iznimiz eylülde bakalım eğer gelirsek ararım senide.
filiz bence de başkasına kızıp kendi çocuğundan çıkarcana git direk kendinden çıkar sonra vicdan azabı çekceğine..
dondurma tarifine gelince.
1 lt süt
1 siilme yemek kaşığı saf salep(aktardan öyle isteyiniz biraz pahalı ama 100 gr alsanız epey dondurma çıkarır ve gerçek dondurma yemiş olursunuz)
1 su bardağı + 1 yemek kaşığı şeker
2 adet damla sakızı
sütü kaynamaya koyun o ısınırken önce az miktarda şekerle damla sakızını döverek karıştırın güzel karıştırmak gerekiyor sonra geri kalan şekeri ve salebi de ekleyin homojenize olduğunu düşünene kadar karıştırın . süt kaynadıktan sonra bu karışımı süte ekleyin ve karıştırarak 10 dakika pişirin. sonra kenara alıp ara ara karıştırarak soğutun. soğuyunca dondurucuya atın. saatte 1 olmak üzere toplam 3 kez daha karıştırın. olay tamam.
çikolatalısını istiyorsanız dondurmayı sıcakken bir kısmını ayırın içine çikolata atın ve karıştırarak erimesni sağlayn.
ben silikon (tane tane olanlardan )muffin kalıplarından aldım o kalıpların içine döküp öyle dondurdum herkese bir adet çıkarıyorsun kesme derdin de olmuyor ve süper bir lezzet arkadaşlar tamamen doğal tertemiz. gittiğimiz çocuk endokrini çikolata tatlı isteğini dondurmayla giderin ddi. ama sanayi dodurması olmasın dedi. o zaman kafama koydum bu işi ve allahtan tarifi bir defada buldum yani.

Günaydın, dondurma tarifi içinde teşekkürler serpilcim.Geldiğinizde de haberim olursa sevinirim.

Arzu zor durumlar bunlar, geçecek ama epey bir süre çekeceksin sanırım.Çocuktan çıkarma bari hırsını. Vicdan azabı çekme.

meral iznimiz eylülde bakalım eğer gelirsek ararım senide.
filiz bence de başkasına kızıp kendi çocuğundan çıkarcana git direk kendinden çıkar sonra vicdan azabı çekceğine..
dondurma tarifine gelince.
1 lt süt
1 siilme yemek kaşığı saf salep(aktardan öyle isteyiniz biraz pahalı ama 100 gr alsanız epey dondurma çıkarır ve gerçek dondurma yemiş olursunuz)
1 su bardağı + 1 yemek kaşığı şeker
2 adet damla sakızı
sütü kaynamaya koyun o ısınırken önce az miktarda şekerle damla sakızını döverek karıştırın güzel karıştırmak gerekiyor sonra geri kalan şekeri ve salebi de ekleyin homojenize olduğunu düşünene kadar karıştırın . süt kaynadıktan sonra bu karışımı süte ekleyin ve karıştırarak 10 dakika pişirin. sonra kenara alıp ara ara karıştırarak soğutun. soğuyunca dondurucuya atın. saatte 1 olmak üzere toplam 3 kez daha karıştırın. olay tamam.
çikolatalısını istiyorsanız dondurmayı sıcakken bir kısmını ayırın içine çikolata atın ve karıştırarak erimesni sağlayn.
ben silikon (tane tane olanlardan )muffin kalıplarından aldım o kalıpların içine döküp öyle dondurdum herkese bir adet çıkarıyorsun kesme derdin de olmuyor ve süper bir lezzet arkadaşlar tamamen doğal tertemiz. gittiğimiz çocuk endokrini çikolata tatlı isteğini dondurmayla giderin ddi. ama sanayi dodurması olmasın dedi. o zaman kafama koydum bu işi ve allahtan tarifi bir defada buldum yani.

bende şu dondurma yapan makinelere takmıtım kafayı ama bu çok daha pratik ve guzel fikir tşk ....

bu ara vişne çok fazla biliyorsunuz... bizde kaynatıp biraz şekerle sogumaya bırakıyoruz... 1 aydır evdeki tek içecek bu ... tavsiye ederim... biz zaten cola içmiyoruz meyve suyu içiyorduk evde... şimdi bbu daha iyi oldu....

selam ....
tatil bitti döndük kükçü dükkanına:))
inşallah herkes iyidir ben geçmişi okuyim biraz...

Ay hiç sorma Meral aynen öyle kendimi zor tuttum valla, birşeyde denmiyo, k.validem, görümcem öyle alınganlar ki, kendileri birşey demedikleri gibi başkası enufak birşey söylese zorlarına gidiyo, diyorumki çocuğa öyle deme bak durmaz sizde o daha küçük kalırım diyo ama kalamaz hem ben izin vermiyorum gelmesine diyorum hayır gelecek diyo, hadi elif gel diye çağrıyo hala, annesini yumrukluyo, kapının önünden ayrılmıyo Allahım çıldırdım. İlk defa da olmuyo bu k.valideme dedim söyleyin yunusa yapmasın böyle her seferinde dedim, ne yapıyoki çocuk ne diycem ben ona falan hemen rengi attı alındı, sanki vurun kırın demişim gibi. Allah biliyo ya hiç sevmiyorum napiyim çocuksa çocuk yani. ona birşey diyemediğimden elif'i hırpalıyorum sürekli.

:))) bende de var öyle bir tane... 8 yıldrı sevmem çocuğu... görümcemin kızı ... 13 yasında oldu heralde :))

boyu benden uzun ama aklı ezgi kadar yok.... yaptıgı sacma hareketlere ezgi bile bakıp napıyor bu diyor....

sapancada o da vardı... yüzme bilmiyor eşim ögretti.... bende ezgiy ögretiyorum.... gelmiş dibimize ayagında paletler şap şap vuruyor... kucuk çocuk yapmaz yaptıklarını ya.... çıkıyor havuzdan pat atlıyor tepemize ..... dedim çekil bakıyım sen biraz... :)))

ezgi kayısı istedi oturduk kenara geldi çekti sandalye tam ezginin karşısına oturdu dibine..... ezgi nolduu dedi :))))))))))

kayınvalidem bakıyor... dedim boyu boyunu büyüttünüzde aklını büyütemediniz bu kızın... ne zaman byüycek bu...ilgi istiyor diyor... anası babası göstersin ilgiyi dedim... sevmediğimi herkes bilir ailede çokta seven yoktur zaten... ama ezginin yanında daha sacma bir şey oluyor... çocukta değil genc kız artık yani....

Hoş geldin gülce..

Ay böyle boyu büyüyor da aklı büyümüyor ya bazı çocukların.Çıldırmamak elde değil.Ezgiciğim bile anlayamamış ne yaptığını:))))
Neyse ki sen tavrını koyabiliyorsun, baksana filiz onu da yapamıyor.

Selamlar ay ne sıcak yaaaa sıkıntıdan da patladım neyseki akşam babam izne geliyo arabayla gezer dururuz

:)))) ay Derya senin söylediğini ben söylesem k.valideme kadın yataklara düşer birdaha kalkamaz valla :)) geçensene parkta oynarken Elif'in kafasına yukardan kum atıp duruyomuş eşim yapma etme demiş yok, en sonunda bir bağırmış ona, terbiyesiz falan diye söylenmiş vay sen ona nasıl bağırırsın, onun terbiyesi anasından babasından sorulur ne laflar söyledi k.validem bunları eşimin yüzüne de söyleyemiyo korkudan ama bana ortaya söylendi durdu, görümcem desen küstü ağladı zırladı birsürü, aylarca eşimin suratına bakmadılar doğru düzgün :)) dayısı neticede insan yeğenine hiçmi birşey diyemez, dedirtmiyorlar işte.
birazda muhtacız tabi biz mecburiyetimiz var malesef.

Gülce hoşgeldin nasıl geçti tatil eğlendinizmi ?

nazlı burasıda yanıyor, hafta sonu daha beter olacakmış, kaçmak lazım buralardan.

Asıl mesele aslında onlara muhtaç olmanız.Yoksa küserse küssün dersin.Ama çocuklara k.validen bakıyordu değil mi_*

Asıl mesele aslında onlara muhtaç olmanız.Yoksa küserse küssün dersin.Ama çocuklara k.validen bakıyordu değil mi_*

evet aynen öyle, ben zaten kırmakta istemem kimseyi yapı olarakta kolay kolay birşey diyemem zaten ama, son haddine geldiği noktalar oluyo tabi, çocuk bir tane olsa hiç tenezzül etmiycem de iki tane olunca elim kolum bağlı kalıyor

Kuzenimin bir tarifini vereyim bende bari, çilekleri tozşekerle birlikte robotlayıp buzluğa atıyormuş, sonra muhallebi, keşkül gibi şeyler yaptığında üzerlerine kaşık kaşık koyuyormuş çok güzel oluyor diyor ben yemedim ama mantıklı geldi, hatta bu dondurmanın üzerine bile olabilir.

Kaç valla filiz kaç ramazandan önceki son h.sonu diye burasıda iyce doldu taştı merkeze falan inmiyoruz hiç çok kalabalık Allah yardımcın olsun ben yaşamıyorum ama bizimkilerde müsait defnenin 1 yaş d.gününde görümcemin kızı defnenin elindeki oyuncağı istiyo ama ağlayıp zırlayıp kendini ordan oraya atıyo defnemde öle bakıyo daha 1 yaşında aralarında 1.5 yaş var diğer görümcem ne dese beğenirsiniz aaaa defne ver bakim ablaya onu misafir o (bu arada defne hiç oyuncak paylaşmamam yapmamıştır) bi yaşındaki çocuk ne anlar misafirdenki çocuk vermemezlikte yapmıyo görümcem diyoki ayyy ne güzel akran oldular oynarlar evet oynarlar ama nedense hep benim kızımın elindeki alınıyo defne sen bunu al onu ablaya ver sonra o aldıdığını bunu al onu ver diye gidiyo yavaş yavaş çektim ayağımı bide bizimkide abla diyip durmazmı sinir oldum dedim abla deme

X