2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

nazlı nolcek senin bu halin hıı.
şaka bi yana canım bu sıcaklarda iki çocuk bu hepiniz için geçerli yani. bir de ramazan da geliyo asıl o zaman görcez dimi.
ben de yeni bi ilaç sahibi oldum kızlar. hemen bi kalp olayı yaptım. çarpıntı sıkıntım oluyodu. ihmal ediyordum gitttim geçende cihaz takıyorlar 24 saat taşıyorsun. bugün gittim sonuçlar için cihaz takılıyken oldu mu dedi olmadı dedim ama olmuş olduğu zamanı hiissediyordum ama bu sefer hissetmemişim 140 145 leri görmüş. demekki hissettiğimde çok daha fazla oluyo neyse işte onuniçinde bi ilaç başladık.

neyse
çağana da ortopedik ayakkabı alcakmışız. baya içe basıyodu ama önemsemiyodum geçenler de bi ortopedist le bi ev ortamında bulunduk o üstüne düşün dedi. ayakkabı tarifi verdi kösele tabanlı olcakmış. ayak çukurunu ortaya çıkarcak şekilde yumuşak tabanı olcakmış falan filan sizde dikkat edin

canım ya geçmiş olsun bıktım ben ilaçtan Allah sana da yardım etsin,buna da şükür diyelim de..
çağana da şimdi başlamak çok ii olur soona nie demezsiniz,yazın zor olur ama kışın daha rahat giyer..

Merhabalar
Serpil gecmis olsun... Duygu umarim bu defa olur tasinirsiniz..biz yatagi yatastan aldik memnunuz hem sert hem rahat....nazo bol su ic az su icmek te bas agrisi yapiyo ya da bende oluyo :KK34:
Bizde yarin tatile cikiyoruz.hafta sonu havuza gitmistik hemen ertesi gunu hasta oldu ece 3 gun surdu atesi dr. Bogazi kizarmis dedi antibiyotik verdi ama icirmedim.butun kis antibiyotikle gecti inss tatilde de gerek kalmaz antibiyotige..
Bizim kizda parmak ucuna basarak yuruyo aliskanlik mi oldu oyun mu yapiyo yada bi sorun mu var anlamis degilim..sizinkilerde varmi parmak ucunda yurume ? Baleye gondermeyi dusunuyorum bu sene daha da kotu olurmu acaba:KK52:

saol canım ,taşınıoruz salı ya da çarşamba??yatağı ben de alldım yataştan bugün bakalım işallah ii çıkar:)size ii tatiller,işallah hastalıksız keyifli geçer..bize yok bu sene tatil:KK43:(
kızlar da vardır bence bale yapıorum die,nil de öle kibar kibar yürür bi ara da hep barmak ucu yürüdu..o bi yerde görmüştür hoşuna gitmiştir:))

Ah serpilcim bi bilsem çalışmamak evde olmak bazen köreldimi hisssediyorum bol su içiyorum durusu ama havalarmı yorgunlukmu sıkıntımı bilemedimn
sıkma canımmm..hep kendine yaparsın...evde olmak kendini gerçekten bii işe yaramaz hissettirio bi kurs falan bul,eminim çok faydası olacak..bi de majezik al:KK54:

ben de sinemaya gitmek istiorum hem de tüm gün bi salondan diğerine geçmek!!

Burda kurs falan yokki duygu iki çocukla zor giderim olsada arada gelirler bana böle sonra giderler :)

merhaba bayanlar, herkesin gecesi güzel olsun..

ben 2012 nisan annesiyim.. size şimdi dert yanacağım.. ve öneri bekleyeceğim..

kızım bugün tam 2 aylık. 3350 doğdu, 3200e düştü. ilk ay emme refleksinde hiç sorun olmamasına rağmen sütüm yetmediğinden dolayı yalnızca 500gr almıştı. doktor mama takviyesine başlayın, kaşıkla yeterince yiyemez biberonla verin dedi. bünyesinden dolayı mı kilo almıyor diye endişe etmişti. 10 gün sonra 4200gr oldu kızım. ama yavaş yavaş memeyi bırakmaya başladı, geceleri rahat emiyordu ama gündüz almıyordu. ben de sağıp vermekte buldum çareyi.. ta ki 4-5 gün öncesine kadar.. sorun şu ki, şimdi biberonu da emmiyor. ağzına değer değmez ağlıyor. günde 400ml ancak alıyordur. ne yapacağımı şaşırdım. yarın kontrolümüz var, doktora da soracağım, kaç kilo olduğunu çok merak ediyorum. ama önce size danışayım istedim.. bu konu hakkında önerisi olan var mı?

şaka bi yana canım bu sıcaklarda iki çocuk bu hepiniz için geçerli yani. bir de ramazan da geliyo asıl o zaman görcez dimi.
ben de yeni bi ilaç sahibi oldum kızlar. hemen bi kalp olayı yaptım. çarpıntı sıkıntım oluyodu. ihmal ediyordum gitttim geçende cihaz takıyorlar 24 saat taşıyorsun. bugün gittim sonuçlar için cihaz takılıyken oldu mu dedi olmadı dedim ama olmuş olduğu zamanı hiissediyordum ama bu sefer hissetmemişim 140 145 leri görmüş. demekki hissettiğimde çok daha fazla oluyo neyse işte onuniçinde bi ilaç başladık.

neyse
çağana da ortopedik ayakkabı alcakmışız. baya içe basıyodu ama önemsemiyodum geçenler de bi ortopedist le bi ev ortamında bulunduk o üstüne düşün dedi. ayakkabı tarifi verdi kösele tabanlı olcakmış. ayak çukurunu ortaya çıkarcak şekilde yumuşak tabanı olcakmış falan filan sizde dikkat edin

geçmiş olsun Serpil'cim, biz Aslı için ortopedia marka ayakkabı kullanıyoruz çok memnunuz, Aslı'nın içe basması %80 oranında düzeldi.

Merhabalar
Serpil gecmis olsun... Duygu umarim bu defa olur tasinirsiniz..biz yatagi yatastan aldik memnunuz hem sert hem rahat....nazo bol su ic az su icmek te bas agrisi yapiyo ya da bende oluyo :KK34:
Bizde yarin tatile cikiyoruz.hafta sonu havuza gitmistik hemen ertesi gunu hasta oldu ece 3 gun surdu atesi dr. Bogazi kizarmis dedi antibiyotik verdi ama icirmedim.butun kis antibiyotikle gecti inss tatilde de gerek kalmaz antibiyotige..
Bizim kizda parmak ucuna basarak yuruyo aliskanlik mi oldu oyun mu yapiyo yada bi sorun mu var anlamis degilim..sizinkilerde varmi parmak ucunda yurume ? Baleye gondermeyi dusunuyorum bu sene daha da kotu olurmu acaba:KK52:

duru, duygu yataklarınız hayırlı olsun....Tatiliniz süper geçer umarım..

Bugün çok mutluyum hafta sonu ablam geldi, Aslı ablamla kaldı, sabak ben işe gidiyorum dedim, tamam ben teyzem ve Naz ablamla kalırım dedi, gözlerinin içi gülüyordu çocuğun okula gitmiyorum diye. Yaz olduğu çocuklar kreşe gitmek istemiyorlar, sıkılıyorlar galiba...

kızım bugün tam 2 aylık. 3350 doğdu, 3200e düştü. ilk ay emme refleksinde hiç sorun olmamasına rağmen sütüm yetmediğinden dolayı yalnızca 500gr almıştı. doktor mama takviyesine başlayın, kaşıkla yeterince yiyemez biberonla verin dedi. bünyesinden dolayı mı kilo almıyor diye endişe etmişti. 10 gün sonra 4200gr oldu kızım. ama yavaş yavaş memeyi bırakmaya başladı, geceleri rahat emiyordu ama gündüz almıyordu. ben de sağıp vermekte buldum çareyi.. ta ki 4-5 gün öncesine kadar.. sorun şu ki, şimdi biberonu da emmiyor. ağzına değer değmez ağlıyor. günde 400ml ancak alıyordur. ne yapacağımı şaşırdım. yarın kontrolümüz var, doktora da soracağım, kaç kilo olduğunu çok merak ediyorum. ama önce size danışayım istedim.. bu konu hakkında önerisi olan var mı?

benim agzımda yaa varmış ilk ogdugumda... ne meme emmişim ne biberon... sizde bir bakın....

benim kızım hiçbir mamayı yemedi mesela hiçbirinin tadını begenmedi... o olabilir...

çok üzülmemeye çalışın her ne kadar zor olsada...

bakın bizimkiler öyle böyle 3,5 yasında oldu... gunlerce agladım kızım yemek yemedi diye :)) ama şimdi kocaman oldu.. hiç üzülmeyin sıkılmayın. herşey yoluna giriyor...

neyse

Geçmiş olsun Serpilcim inşallah kalıcı birşey değildir çabuk atlatırsın.

Benim Defne'ninde doğduğunda ayak bileklerinde bir yamukluk vardı, ayak tabanları bariz bir şekilde iç içe bakıyordu, anne karnında durduğu şekildeydi yani aylarca, doktorlar masaj yapın büyüdükçe düzelir dediler, gerçekten şekil olarak baya düzeldi ama yine de içeri basıyor ve düz tabanlık var, bende iyi bir ortopedist buldum da önümüzdeki hafta götürücem bakalım. nekadar yaygın bir durum bu düz taban olayı da.

başıma gelmedi ama değişik biberonlar deneseniz belki çözüm olabilir, meme şeklinden hoşlanmamıştır belki, benim küçük kızımda biberonu hiç sevemedi hep zoraki kullandı ve tek mecburen kullandığı biberonda avent oldu diğerlerini ağzına bile sürmedi. Ama neyseki emmesinde sıkıntı yoktu kilo kaybı falan yaşamadık.

geçmiş olsun Serpil'cim, biz Aslı için ortopedia marka ayakkabı kullanıyoruz çok memnunuz, Aslı'nın içe basması %80 oranında düzeldi.

duru, duygu yataklarınız hayırlı olsun....Tatiliniz süper geçer umarım..

Bugün çok mutluyum hafta sonu ablam geldi, Aslı ablamla kaldı, sabak ben işe gidiyorum dedim, tamam ben teyzem ve Naz ablamla kalırım dedi, gözlerinin içi gülüyordu çocuğun okula gitmiyorum diye. Yaz olduğu çocuklar kreşe gitmek istemiyorlar, sıkılıyorlar galiba...
Gözün aydın, çocuklar için kendi evlerinde kalmak apayrı bir mutluluk, huzurlu oluyolar, tabi birde oynayacak birileri varsa tamam

Evet ya kimse bişey yazmıyo :KK43:

İzine çıkmama son 4 günnnn, izin 1 hafta ama olsun buna şükür :))

bebeğiniz hayırlı olsun:)
ben de yemek konusunda dertli annelerdenim,kimse anlamaz içinizdeki fırtınalardan ..benim önerim sadece emzirmeye devam olacak,saatlerce kalsın memenizde ,zaten çok küçük,sizin için sıkıntılı olacağı kesin,hele ki bu sıcaklarda ama ??umaım yakında herşey yoluna girer..

inşallah :)) elektriğimizi alsın . Yalnız izine çıkıcam ya havanın haline bakın sel götürüyo ortalığı :))
x

İki çocukla daha iyi filiz bide bence öle antalya bodruma gidiyosan çıkıp gezicen bi arkadaşım var otele bi giriyo dönene kadar orda bende vaktini orda geçiriceksen yakınlarda bi otele git diyorum

Evet Nazlı bende öyle düşünüyorum, otele 2 çocukla gidemem gece huysuzluğu, süt derdi falan, gideceğim yer ev tarzı biryer olmalı içinde ocağı olan, bu seferde akşama kadar pişir topla aynı hesap, herşey ayağıma gelmedikten sonra ne anladım öyle tatilden :)) otel tatili yapmak için biraz daha zamana ihtiyacımız var :KK43:

Ahhhh ah filiz sorma geçen eşime diyorumki ben tatil yapmak istiyorum oda diyoki sen napıyosun burda dedim yaaa sabahın 7sinde başlıyorum mesaiye ev topla sil süpür çamaşır yıka yemek yap mutfak topla rutin ev işlerini yapıyorum benimkinin lafa bak napıyosun burda

slm kızlar
filizcim,nazlıcım ben geçen sene iki çocukla tatil köyüne gittim ve çok güzel geçti yani ocak yoktu belki ama süt vs hiçbir sorun yaşamadım aksine açık büfe herşey hahildi ve böylesi bna daha kolay geldi süt derdim olmadı odayada süt ısıtıcı aldım o işide öyle çözdüm bende öle ev ortamı tatilinden bişi anlamıyorum bütün gün evdeki gibi iş yap daha yorucu geliyor bana.amaki hani tatil yerinde aile olursa ve herşey ayağına gelirsede güzel olur sanırım :))

merhaba kızlar bende bursadayım annemde o yüzden giremiyorum neyse hafta sonu dönücem pazartesiden sonra yine aranızdayım inşallah hepinizi öpüyorum

X