2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ooooo sevda yüzünü gören cennetlik evet hiçbişeyle uğraşmayınca asıl tatil oluyo bu arada yaren nerelerde acaba hamileliği zor geçiyodu dahamı ağarlaştı acaba

Tahmin ettim emel dedim bu kız bi yerde heralde yoksa yoklardı buraları yaz geldi iyce tenhalaştı bende ceoten girdiğim için sık sık bakıyorum yoksa bilgisayarı habire açamam

slm kızlar nasılsınız uzun bir aradan sonra ...
özledim burayı önce uzun bir süre hamileliklerimiz paylastık sonra gazı ilk adımları hastalıkları...şimdi kocaman oldular okullu olcaklar iyi bir devlet anaokuluna verdim metin i eylül de bende veli olmanın tadını cıkarcam insallah iki cocukla hayat cok zor bu kadar zorlancagımı tahmin etmezdim metin uslu anlayıslı kaan tam tersi cok hareketli yaramaz mız mız zorlanıyorum hep hersey yarım eksik gecicek tabii büyücekler ama ben mahvoldum eylül den sonra hayatım düzene girer diye düşünüyorum artık siz neler yapıyosunuz var mı hamile olan filan merak ettim bu arada kaan ın dogum günü bugun hiç kimse hatırlamadı :KK43:evde pasta kestik o kadar 2 yası bitti neyse 15 günlüğüne köye annemlerin yanına gidiyorum bayram sonu içinde tatile gitmeyi düşünüyorum bakalım basarabilcek miyim cok öptüm cocuklar ve sizleri iyi geceler:KK55:

Ahhhh ah filiz sorma geçen eşime diyorumki ben tatil yapmak istiyorum oda diyoki sen napıyosun burda dedim yaaa sabahın 7sinde başlıyorum mesaiye ev topla sil süpür çamaşır yıka yemek yap mutfak topla rutin ev işlerini yapıyorum benimkinin lafa bak napıyosun burda

:))) aaahhh erkeklerrrrr :)) böylesi daha bile zor senin için, evde akşamları 5-10 dakika da olsa babalarının başına sarabiliyosun böyle gece gündüz top sende, bence asıl tatili eşin yapıyo Nazlıcım :)))

slm kızlar
filizcim,nazlıcım ben geçen sene iki çocukla tatil köyüne gittim ve çok güzel geçti yani ocak yoktu belki ama süt vs hiçbir sorun yaşamadım aksine açık büfe herşey hahildi ve böylesi bna daha kolay geldi süt derdim olmadı odayada süt ısıtıcı aldım o işide öyle çözdüm bende öle ev ortamı tatilinden bişi anlamıyorum bütün gün evdeki gibi iş yap daha yorucu geliyor bana.amaki hani tatil yerinde aile olursa ve herşey ayağına gelirsede güzel olur sanırım :))

Ay bi cesaret edip gidebilsem belki gerçekten dediğin gibi olacak Sevda ama gözüm korkuyo düşününce. Birde benimkilerin gece uykuları sorunlu ya. Bu arada yaz geldi iyice kayboldun ortadan, serin sulardan karaya çıkamıyosun heralde, ara sıra uğra böyle :)

merhaba kızlar bende bursadayım annemde o yüzden giremiyorum neyse hafta sonu dönücem pazartesiden sonra yine aranızdayım inşallah hepinizi öpüyorum

Emel gel canım gel hepiniz gelinde biraz hareketlensin şurası yahu

slm kızlar nasılsınız uzun bir aradan sonra ...
özledim burayı önce uzun bir süre hamileliklerimiz paylastık sonra gazı ilk adımları hastalıkları...şimdi kocaman oldular okullu olcaklar iyi bir devlet anaokuluna verdim metin i eylül de bende veli olmanın tadını cıkarcam insallah iki cocukla hayat cok zor bu kadar zorlancagımı tahmin etmezdim metin uslu anlayıslı kaan tam tersi cok hareketli yaramaz mız mız zorlanıyorum hep hersey yarım eksik gecicek tabii büyücekler ama ben mahvoldum eylül den sonra hayatım düzene girer diye düşünüyorum artık siz neler yapıyosunuz var mı hamile olan filan merak ettim bu arada kaan ın dogum günü bugun hiç kimse hatırlamadı :KK43:evde pasta kestik o kadar 2 yası bitti neyse 15 günlüğüne köye annemlerin yanına gidiyorum bayram sonu içinde tatile gitmeyi düşünüyorum bakalım basarabilcek miyim cok öptüm cocuklar ve sizleri iyi geceler:KK55:

Filiz devlet anaokulu derken hazırlık sınıfı gibi birşeyden bahsetmiyosun herhalde, nasıl biryerki burası. Hayatın zorluğu konusunda hemfikirim canım çok iyi anlıyorum. Metin'e maşallah, benimkilerin ikiside birbirinden cadı, biri ne yaparsa ötekide aynını yapıyo, sürekli dökme saçma kırma ortalık felaket offf of, okul başlayınca bayağı rahatlarsın merak etme. Kaan'a nice uzun sağlıklı seneler versin Allah, büyüyorlar ama bizde çöküyoruz valla. Arayı çok açma uğra buralara arada.

Bizim evde de her sene olduğu gibi yine tamirat var, birkaç gün dinlenmeden sonra fazlasıyla yorgunluk beni bekliyo, boya badana, yer döşemeleri ve eşyaları değiştiricem zira eşya kalabalığı bana iyice batmaya başlamış durumda, çocuklarla herşey fazla geliyo eve üzerime üzerime geliyo hatta hiç birşey almasamda boş oda damı otursam diye bile düşünüyorum.

Aynen filiz yaaa sorma ajşamları defneyle gecede gerekirse derenle ilgileniyodu burda ayvayı yedim hepten monte filiz sırf anaokulu olan devlet anaokulumu bende öle bi okula verdim yanlışmı hatırlıyorum sen anaokulu öğretmeni değilmiydin

geçen haftayı öyle bir kapatmışız ki kimsecikler uğramamış, günaydın hepinize...

Tünaydın arzu herkes yazı yoğun geçiriyo heralde bizde açılık yaptık sonunda bu hafta denize girdim

Tünaydın arzu herkes yazı yoğun geçiriyo heralde bizde açılık yaptık sonunda bu hafta denize girdim

ne güzel yapmışsınız, bizim de evde aslı ve kuzeni çok istiyor denize gitmeyi, belki haftaya Kefken'e götürürüm, gerçi onlar denizden çok kumla oynamak için istiyorlar :)

selam kızlar.
biz yine hastayız. çağan dün gece yandı
sabah işe götürdüm. başta biraz iyiydi sonra ateşi 39.3 oldu dolven verdim sızdı sonra ağlayarak uyandı ateşine bi daha baktım 40.2 olmuş. şurubu vereli 1 saati geçmişti. tekrar veremedim o arada öğürdü falan bide kustu bende 3 gün senelik izin lmaya karar verdim. ve aldım. kreşe yollayamam bu halde anneminde yatılı misafiri var. neyse düzeldi kustuktan sonra şimdi puzzle yapıyo. oyy ne fenaydı yaa

ssağol nazlı boğazından kaynaklaıyor herhalde ama ben emin değilim. eve geldik 5 gibi yattık saat 8 olmuş. uyurken yine ateşi çıktı. bu sefer çok sık çıktı ateşi ve dirençli de. bana bişey diycek oldu annemm cnım annem dedi gerisini diyemedi.
hafta sonu rkadaşın düğünü vardı açık havada oldu ve malesef bir fırtına bir yağmur vardı tarif edilir gibi değil. çağan da yağmurda koşmak istedi bende onla koştum biz iç çamaşırımıza kadar ıslandık ama çağann yağmurluğu vardı sırf başı ıslandı ondan oldu herhalde.
arkadaşın düğünüde mahvoldu. insan ömrü boyu o günü hayal eder ama bu çokşanssız bir düğündü.

filiz o kurabiye otele baktım 10 yaş altı çocuk almıyorlarmış benim çocuğumu istemeyeni ben hiç istemem dedim züğürt tesellisi yani. hoşmuş gerçekten de

iyi akşamlar kızlar geldim güya ama hiç bakamıyorum tüm gün Onatın peşindeyim oyundu parktı yemekti uykuydu gün bitiyor şimdide banyo yaptı uzandı tv seyrediyor beyefendi :) belki sızar diyorum ama hiç umudum yok onda da uyuyacak göz yok:)

Serpilcim çok geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşirsiniz

serpilcim geçmiş olsun, iki hafta önce Aslı'da böyle ateşlendi dr. götürdük antb. verdi sonra ateşi dahada arttı ve düşmedi 40.5'ları gördük, sonra acile götürdük prednolle anca düşürebildiler, yanlış antibiyotik yapmış dediler ve iğne verdiler sonra iki günde toparladı bebeğim, ama çok korktuk. Evde olman çok iyi olmuş, kreşde olmuyor, yavrular orada dinlenemiyorlar bile.
Emel hoşgeldin canım, onat paşanın değme keyfine...

Gunaydinlar kizlar
Bizde tatilden donduk.ece butun gun cikmadi denizden havuzdan aksamlari da cocuk kulubunde dans ediyordu yarim saat yataga yatar yatmaz siziyordu resmen :) onun kadar ben hareket etseydim bi 5 kilo verirdim..
Serpil gecmis olsun usuttu muhtemelen...

Q..bizde tatil oncesi 3 gun atesi oldu doktor antibiyotik verdi bogazi kizarik diye atesi dusunce vermedim ama simdi basladim icirmeye ..bizde bogazi azicik kizarsin istahi gidiyo su bile icmek istemiyo tatilde dogru duzgun bisey yemedi 1 kilo verdi neredyse :KK43:

sağolun kızlar valla sabaha kadar uğraştık şimdi biraz dirildi. bu arada burda dün gece resmen doğal afet yaşadık. samsun çok kötü idi. ben hayatımda bu kadar şimşek çakması gök gürlemesi yağmur görmedim. heryere yollara daülardan toprak yürümüş. karadeniz intikamını aldı resmen. heryer hızla betonlaşırken deniz doldurulup ağaçlar yokedilirken ne olması beklenirdiki. ama olan fakire fukaraya oldu. ölenler benim işyerimden bi ablamızın abisi ve çocuklarıymış. insanın tanıdığı oluncada acı ikiye katlanıyor allah kolaylık sabır versin.
hatşce hoşgeldiniz sizde

geçmiş olsun hastalara yaz geldi dedik yine hastalıklar gitmedi....

bizde dün doktordaydık.... ama bizimki maceralıydı maglesef :KK43:((

ezgiyi yuzme kursuna yazdırmak için gittim . tam idrar tahlili istediler.

bende yaptırdım . test sonucunu almaya gittim. laborant beni panikletti.... çocugu böbrek hastası yaptı çıktı...

kristaller varmış. büyük insan idrarına bakıyor gibiymiş. hemen ultroson yaptırın. böbreğin taş yapması beklenirmiş bu sonuçlarla.... böbrekleri agrımıyormu dedi... yoo dedim.. aaa ilginç dedi...

ay ben ne hale geldim az çok halimi anlarsınız....hemen dr aradım randevu aldım gittim... dr demezmi hiçbirşey yok bunda ... herkesta cıkar bu kadar kristal. ıspanak yesen yarın gitsen teste sendede çıkar....

ultroson falan istemedi. bir daha test yaptırıyoruz şimdi... ara ara yaptırıcaz o da ben istedim diye...

gidip o kadını bir dövesim varki sormayın.... o yaşadıgım birkaç saat beni mahvetti resmen... allaha şükür ki bir şey yok...

X