2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

offf dün akşam çamaşır makinem bozuldu, zaten çok gürültülü çalışmaya başlamıştı... şimdi gidip acilen yenisini almam lazım, nette araştırdım electrolux veya siemens almaya karar verdim, İnşallah doğru karar vermişimdir. Hepinize iyi bir hafta sonu diliyorum, eşlerinizinde babalar günü kutlu olsun...........

Arzucum servis çağardınmı basit bi arızadır belki yani cüzi bi miktara yaptırabilirsin sanada iyi h.sonları pazar babalar günü dimi yaaaa

yok nazo öyle basit bir problem değil miyadını doldurdu artık. Bizde hafta sonu aldık yeni makinamızı, beyaz eşya şans işi, umarım iyi çıkar.

selam...
kuzi ben doğumdan sonra ria taktırdım ne olur ne olmaz ama tüm yöntemler %99 koruyor ,zaten sebepsiz infertiliteyiz ama Allah isteyene olmayana versin:))
nazo eşimle ben yalnız kimseden destek görmeden duruya baktık halada öyle maddi ,manevi bakabileceğimiz tek çocuk o yüzden 2.çocuk istemiyoruz ..
cumartesi boğaz turu pazar günüde polenezköy de green park gittik güzel geçti tavsiye ederim:))

arzu hayırlı olsun makinen

Gülce haklısın Allah isteyenlere versin, yardım edecek bir yakının yoksa çok zor bir iş, çalışmayan biri bile olsan arada elinden tutacak bir yakına çok ihtiyaç duyuyor çocuklu insan.

Bizimde dün yılsonu gösterimiz vardı, bu hafta da son haftamız okulda, yaz okulu için başka bir yer bakıyorum şimdi, en azından bu okulu kıyaslama şansım olur Eylül için.

Gösteri çok güzeldi ama bayağı uğraşmışlar, bizimkiler ördek oldular ördek şarkısında dans ettiler, sarı tüylü tüylü bir ördek tulumu giymişler yüzleri bile zor görünüyo, zor seçtik çocukları :)) çok şirindiler, hele şarkının sonunda arkalarını dönüp seyirciye popolarını sallayışları kopardı bizi :) birde pijama giyerek good night baby şarkısında oynadılar, diğer sınıflarında gösterileri harikaydı, o küçücük boylardan böyle şeyler çok şaşırtıyo insanı. 6 yaş grubu çanakkale savaşının hikayesini oynadılar süperdi hepside maşallah.

Son düzenleme:
Bu arada gülce ria 'dan bahsetmişken ne biçim birşeymiş bu yahu, ne kanamam bitiyor ne lekelenmem, korunmaya ihtiyacım kalmadı zaten sayesinde :))) geçen doktora gittim çıkarttırmaya korktuğumdan çıkartamadım ultrasonda baktı normal yerinde, bir sorun görünmüyor dedi ama kanama bir kesilirse tekrar gidicem. Pişman oldum taktırdığıma

kızlar selam
filiz mirana diye bir ria varmış. bi sor bakalım. bizim arkadaşlar pek memnun. kanaması fazla olanlara tavsiye ediyorlarmış. bizim arkadaşlar günlük petle adet geçiriyorlar. ben ria düşünmediğim için taktırmıyorum.

bu arada gösterilerde nasıl devleşiyo o çocuklar dimi. ben hayatımda aldığım en büyük keyfi alıyorum onları izlerken. her biri ayrı bir dünya ve bizim geleceğimiz onlar. her biri bir yıldız kenter sanki ne kadar farklı oluyorlar dğil mi. allah hayatları boyunca bahtlarını açık etsin inşallah.

nazlı sıcaktan uyuyamamışsındır. çağıra çağıra getirdik yazı bakalım ne zaman gidecek.
ayy kızlar beni bi yılan korkusu sardı anlatamam yaa. edrmede bi evi sarmışlar ya adam en sonunda evi yakmış 11. katta oturduğumuza şükreder oldum gece uykudan uyanıyorum çok yüksekteyiz diye kendimi telkin edip tekrar uyuyorum o kadar vakim yani. bide bizim hastanede yakalmışlar bi tane ama neresinde olduğunu öğrenemedim fazla sormadım da olay istifaya gider deliiirirm ben kızlarda biliyorlarsa da söylemiyorlar oyyy aklıma geldi yine yaa ama sizde dikkat edin bu sene çok olacak gibi

Sıkıntıdan uyuyamadım serpil burda geceleri serin çok rahat yatılıyo bide bu ria ne olaki amma cahilim sprial çeşidi falanmı ayyy filiz yaaa doktorumun bi hastasıda iğne olmuştu oda sürekli arama kanama yaşıyomuş dolayısıyla hiç risk yok diyodu

merhabaa..
spiral işi bana da olmuo,zaten bi kaza olsa diorum artık:KK53:
gösteri tadına geçen sene varmoıştım şaşıp oturmuştum nası yahuu die,maşallah hepsine.:nazar:
canım hayırlı olsun makinan:))
nazo nie sıkılıosun,ben de geceleri uyuyamıorum sabah nil çeneme bi tekme kalk işte o zaman da uyanamıorum:KK52:

Günaydın kızlar,nasılsınız.Okuyorum ama pek yazamıyorum:)))

Arzu makinen hayırlı olsun, inşallah sorun çıkartmaz.Ben de boschun var.Çok özelliği filan yok, 10 yıl önceki model.Ama şükür şimdiye kadar hiç derdi olmadı bana.10 yıldır kullanıyorum.Bulaşık makinamdan da pek sorunum yok ama buzdolabı aldığımdan beri sürekli sorunlu.Ama o da 5-6 yılı doldurdu zaten.Eşim bir arıza daha çıkartırsa yenisini alırım uğraşamam diyor.

Ben de spiral var şimdilik sorun yok, sadece kanamalarım uzun sürüyor.Yapacak bir şey yok artık.

Gösterileri çok tatlı oluyorlar, bizimde karne gününde şarkılar söylediler.Çok hoştu.Maşallah hepsine.

Sıcaklar birden bastırdı gerçekten.Akşam ofis çıkışı eve gitmek istemiyor bizim oğlan.İlla deniz kıyısına gidiyoruz.Dün de 9 da gittik, 1 saat oynadı sahilde kumlarla.Eve geldik yattı.Sabah karşı uyandı neredeyse 1 saat sağa sola dönüp durdu.Çişim geldi, su istiyorum, siyah arabam nerede diye diye 1 saat geçti.En sonunda kızdım, uyu artık diye.Tabii sabahta uyandırmak zor oldu.Dedim her sabah sen mi uyandıracaksın beni, arada da ben uyandırayım.

kuzi benimkide hormonlu ria çok memnunum kanamam 3-4 gün sürüyor ...
nazo spiral -ria aynı şey canım
arzu çamaşır makineni güle güle kullan:))
biz haftaya perşembe antalya ya gidiyoruz ocakta tatili alırken 6 ay var diyodum şimdi gün sayıyoruz...

Anladım gülce sonbaharda taktırcaktım ama kanama sebebine ikilemdeyim zaten doğumlardan sonra arttı dahada artarsa die düşünüyodum seninkini bide serpilin dediğini araştırayım şimdiden iyi tatiller her gece uykusuz değilim duygu gündüz o kadar yoruluyorumki gece kütük gibi uyuyorum ama arada kocamı ona sarılıp uyumayı özlüyorum iki haftadırda sadece pazarları gelebildi

kızlar selam
filiz mirana diye bir ria varmış. bi sor bakalım. bizim arkadaşlar pek memnun. kanaması fazla olanlara tavsiye ediyorlarmış. bizim arkadaşlar günlük petle adet geçiriyorlar. ben ria düşünmediğim için taktırmıyorum.

bu arada gösterilerde nasıl devleşiyo o çocuklar dimi. ben hayatımda aldığım en büyük keyfi alıyorum onları izlerken. her biri ayrı bir dünya ve bizim geleceğimiz onlar. her biri bir yıldız kenter sanki ne kadar farklı oluyorlar dğil mi. allah hayatları boyunca bahtlarını açık etsin inşallah.

nazlı sıcaktan uyuyamamışsındır. çağıra çağıra getirdik yazı bakalım ne zaman gidecek.
ayy kızlar beni bi yılan korkusu sardı anlatamam yaa. edrmede bi evi sarmışlar ya adam en sonunda evi yakmış 11. katta oturduğumuza şükreder oldum gece uykudan uyanıyorum çok yüksekteyiz diye kendimi telkin edip tekrar uyuyorum o kadar vakim yani. bide bizim hastanede yakalmışlar bi tane ama neresinde olduğunu öğrenemedim fazla sormadım da olay istifaya gider deliiirirm ben kızlarda biliyorlarsa da söylemiyorlar oyyy aklıma geldi yine yaa ama sizde dikkat edin bu sene çok olacak gibi

Aman şu ria'yı bir ay daha idare ediyim de,baktımki böyle gidiyo çıkarttırırım inşallah :18: sonra birdaha da taktırmam birşey zaten, nerden başıma dert ettiysem

çocuklar aynen dediğin gibi, biryandan gözünden yaşlar akarken bir yandan kahkaya boğuluyor insan seyrederken, Amin inşallah dediğin gibi olurlar. hatta çocukları bırak bugüne kadar kızdığım öğretmenleri bile gözümde devleşti :)) bu kadarcık çocuklara böyle şeyler öğretme sabrı ve başarısı gösterebildikleri için, her işin bir püf noktası var demekki.

Sizin oralarda damı yılan çok, izmir taraflarında çok olurmuş kapıların önlerinde gezerlermiş ıyyy, anneme de söyliyimde dikkat etsin köyde bahçelerde

Sıkıntıdan uyuyamadım serpil burda geceleri serin çok rahat yatılıyo bide bu ria ne olaki amma cahilim sprial çeşidi falanmı ayyy filiz yaaa doktorumun bi hastasıda iğne olmuştu oda sürekli arama kanama yaşıyomuş dolayısıyla hiç risk yok diyodu

:)) aynen bende de taktırdığımdan beri sıfır risk, hatta yakında koca beni boşar riamla başbaşa kalırım böyle giderse :)))))))
%100 koruyo yani çok etkili :))

iğneler ara kanama yapıyomuş evet, birde iğne ve hapı "migren, sigara kullanıcısı, böbrek, ciğer dalak vs. 'den birtanesi bile varsa önermiyorlar ki bende birkaçı vardır heralde :))

Günaydın kızlar,nasılsınız.Okuyorum ama pek yazamıyorum:)))

Arzu makinen hayırlı olsun, inşallah sorun çıkartmaz.Ben de boschun var.Çok özelliği filan yok, 10 yıl önceki model.Ama şükür şimdiye kadar hiç derdi olmadı bana.10 yıldır kullanıyorum.Bulaşık makinamdan da pek sorunum yok ama buzdolabı aldığımdan beri sürekli sorunlu.Ama o da 5-6 yılı doldurdu zaten.Eşim bir arıza daha çıkartırsa yenisini alırım uğraşamam diyor.

Ben de spiral var şimdilik sorun yok, sadece kanamalarım uzun sürüyor.Yapacak bir şey yok artık.

Gösterileri çok tatlı oluyorlar, bizimde karne gününde şarkılar söylediler.Çok hoştu.Maşallah hepsine.

Sıcaklar birden bastırdı gerçekten.Akşam ofis çıkışı eve gitmek istemiyor bizim oğlan.İlla deniz kıyısına gidiyoruz.Dün de 9 da gittik, 1 saat oynadı sahilde kumlarla.Eve geldik yattı.Sabah karşı uyandı neredeyse 1 saat sağa sola dönüp durdu.Çişim geldi, su istiyorum, siyah arabam nerede diye diye 1 saat geçti.En sonunda kızdım, uyu artık diye.Tabii sabahta uyandırmak zor oldu.Dedim her sabah sen mi uyandıracaksın beni, arada da ben uyandırayım.

Buzdolabından benimde yüzüm gülmedi her sene tamir olmazsa beyni değişmezse olmuyor, yine zamanı geldi su akıtıyor

:)) maşallah kuzulara, bizim karne günümüz cuma günü bu haftada okul var, Elif'in en büyük zevki zıplamak (tramplen yatak ne bulursa onun üzerinde) ve kumla oynamak ama oynayacak kum yok işte.
Yorgunluktan uyuyamamıştır, Elif'te nezaman yorgun olsa sabaha kadar mızırdanır.

kuzi benimkide hormonlu ria çok memnunum kanamam 3-4 gün sürüyor ...
nazo spiral -ria aynı şey canım
arzu çamaşır makineni güle güle kullan:))
biz haftaya perşembe antalya ya gidiyoruz ocakta tatili alırken 6 ay var diyodum şimdi gün sayıyoruz...

ohhh inşallah güzel bir tatil olur Gülce, bende 2 Temmuz'da bir hafta çıkıyorum, sonra birde eylülde çıkıcam, Eşim biryere gidemiyor işlerinden ama ben belki Afyon'a yeğenimin yanına giderim bakalım.

Ha bizim gösterimiz babalar günündeydi, çocukların babalarıyla çekilmiş fotoğraflarını istemişlerdi, onlarla slayt gösteri yaptılar ve resimlerin altına çocukların babalarıyla ençok yapmayı sevdiği şeyi yazmışlar, bizimki " markete gitmeyi" demiş :KK9:

merhabaa..
spiral işi bana da olmuo,zaten bi kaza olsa diorum artık:KK53:
gösteri tadına geçen sene varmoıştım şaşıp oturmuştum nası yahuu die,maşallah hepsine.:nazar:
canım hayırlı olsun makinan:))
nazo nie sıkılıosun,ben de geceleri uyuyamıorum sabah nil çeneme bi tekme kalk işte o zaman da uyanamıorum:KK52:

Aman dur duygucum sen önce bir evini yurdunu ayarlada birde bu sıkıntıya girme, ondan sonra kazaya kurban gidebilirsin istediğin kadar :)

Bende aynen senin gibi oldum gösteride

X