2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Çağan'daki hafızaya bak maşallah :)) acaba benzetmiş olabilir mi, Elif çok benzetme yapıyo son zamanlarda, televizyonda babasını anımsatan birini görse, anne bak babama gibi benziyo, dondurmaya benzer birşey görüyo, anne aynı dondurma gibi benziyo falan.

geçmiş olsun bu arada inşallah çabuk atlatırsınız.

Merhabalar kızlar,

Geçmiş olsun deryacım.İnşallah ezgi kolay atlatır..

Size de geçmiş olsun serpil. Çocuklar kış olunca hastalıktan kurtulamıyorlar. Ben de antibiyotik vermeyi sevmiyorum ama , öksürüğü geçen 2 hafta boyunca denediğim hiç bir şeyle kesemeyince geçen salı dr. a gitmiştim.Anbtibiyotik verdi.Şimdi sadece burun akıntısı var hafifi.Bu senenin ilk hastalığıydı allahtan bizim.İnşallah son da olur.

Yemek konusunda ben de sorunluyum.Doğru dürüst bir şey yemiyor.Sabah kahvaltısını zorla yapıyor. Bir ara küçükken hazırladığım mamadan vermiştim.Şimdi tanemsuyun mamasından istiyorum diyor her sabah.Ben de ıhlamurun içine bebe bisküvisi, ceviz, bal, peynir, yada ceviz , pekmez tahin koyuyorum. Onu çoğunlukla bitiriyor.Yanında da bir yumurta yediriyorum.Hiç olmazsa sabah kahvaltısını tam yapmış gibi hisediyorum ve rahatlatıryoum kendimi. Yemek yemiyor doğru dürüst, gün içinde bir muz ve karışık (elma, ayva, portakal, mandalin, havuç) taze meyva suyu içiyor 2 biberon. Akşam yemeğinde pilav, makarna seviyor ama isterse yiyor.İstemezse yemiyor.Biz daha hiç sabah öğle akşam yemeği olarak oturtamadık düzenimizi.Balığı seviyordu, ama kaç haftadır eşim balığa gidiyor, taze balık tutup getiriyor.Ama onları da yemiyor.
Ne yapayım hiç olmazsa meyva suyu ile vitaminini alıyor diyorum.

Benim için de antibiyotik en son çare, şimdiye kadar hiç kullanmadık diyebilirim. Bir defa kullandık onu da yarım yamalak bitirmeden bıraktık çok şükür.

Meral bence hiç takılma vitamin konusuna, sen bütün günün vitaminini sabah kahvaltısında ve meyve suları ile telafi ediyosun zaten, akşamda ne seviyosa onu yesin. Sabah öğünü çok güzelmiş.

Bizim 3 öğünümüz yok:))) 2 öğün olarak gidiyoruz.Sabah kahvaltısını 8,5-9 gibi yapıyor, öğlen yamaeği öğle uykusundan kakltıktan sonra saat 2-3 gibi akşam yemeğine kadar da meyva suyu filan içtiği için akşam çoğunlukla bir şey yemek istemiyor.
Kreşteyken düzene girmişti ama evde o düzeni hiç koyamadık.

bazan sırf bu yemek meselesinden dolayı kreşe gitmesi iyi oluyor. evdeyiz diye biraz serbest bıraktık gerçi geçen hafta tam gitti bak yine hasta işte.
supravit aldım bugün deniycem .
bizimki şimdi çıkarmış pantolonu kilodu dolaşıyo. dr bakmak istedi senin p.pin var mı bakıyım mı dedi. var ama utandım dedi göstermedi şimdi hrşey oortada:))
tişörtlerde iyiymiş. yıkanınca çıkmıyomuki. orjinal bişeye benziyo.

Eveeet başkası bakmaya çalışınca utanıyoruz da, kendileri çıkarmaya bayılıyorlar pantolon külodu:))))

bazan sırf bu yemek meselesinden dolayı kreşe gitmesi iyi oluyor. evdeyiz diye biraz serbest bıraktık gerçi geçen hafta tam gitti bak yine hasta işte.
supravit aldım bugün deniycem .
bizimki şimdi çıkarmış pantolonu kilodu dolaşıyo. dr bakmak istedi senin p.pin var mı bakıyım mı dedi. var ama utandım dedi göstermedi şimdi hrşey oortada:))
tişörtlerde iyiymiş. yıkanınca çıkmıyomuki. orjinal bişeye benziyo.

yiğidin malı meydanda olur bırakın :))))
yıkanınca nolur bilmiyorum doğrusu ama içindekiler kumaş boyası sanırım, yüksek derecede yıkanmadıktan sonra birşey olacağını düşünmüyorum.

mrb kızlarrr

iyi haftalar herkese...

ne guzel sayfalar birikmiş yine ohh eski gunlerdeki gibi ....

emel ve meral yok ama ortalıkta onlar nerelerde :)))

bende hastayım perşembeden beri evdeydim.. bogazım feci agrıyordu sesim tamamen kısıldı... dayak yemiş gibi tüm vücudum agrıyordu... antibiyotik verdi dr... şimdi daha iyiyim...

ezgininde burnu akıyor ama idare ediyor yine :)))

ne eltiymiş ama iyi olmş haddini bildirdiğin guzelim :)))

bendede görümcemin kızı var 11 yasında ıyyy 7 yıldır evliyim 7 yıldır gıcıgım kıza.. şimdi ezgide gıcık .. zaten ailede seven yokta... laf edende yok.. valla bebekliğinden beri ezgiyi bir kucagına alma sevdası vardır .. oyuncak değil o diye bagırdım bir kere birdaha isteyemedi... kayınvalideme diyormuş ki kucagıma alıp sevemeden buyudu ezgi... kayınvalidem bunu bana söylüyor... düşürünce ben aglıyacağıma o aglasın dedim bende... çok umrumdaydı... kayınvalidem bakıyor onun yuzunden gitmiyorum kayınvalideme bile valla.. arıyorum yoksa gidiyorum.. hani diyceksiniz çocuk falan ama fenalık getiriyor banada ezgiye sacma sapan hareketleriyle... ezgi kapıdan girmiyor onu görünce :)))

yemek konuusnda biz eşimle çok yemek seceriz... o yuzden evde ne pişerse onu yiyor ezgide... kereviz enginar pırasa ancak çorbada yenir....

geçmiş olsun canım nedir sizdeki bu grip,soğuk algınlığı hastalıkları böyle.Allah beterinden saklasın dermansız dert vermesin ama sen ve ezginin bünyesi zayıf sanırım.bu sene çok şükür bizde çok ii gidiyoruz maşallahhh:nazar: kaan geçen kış 2 kez antibiyotik 3 kezde 6 şar tane antibiyotik iğne oldu bunların dışında bir kezde iki gece hastanede serumlu tedavi gördü enfeksiyona bağlı olarak,bütün kış salya sümük dolaştı çok zor bi kıştı,duruda iki kez iğne 2 kez antibiyotik ilaç tedavisi görmüştü ondan ona ondan ona bulaşıyodu.sonra bizim dr bağaşıklıklarını güçlendirmesi için umca solisyon verdi inanın kullandığımdan beri ikiside çok ii maşallah yani bu kış sadece bir kez duru çok hafif bir nezle geçirdi,bir kezde yüksek ateş oldu ama ertesi, güne bişi kalmadı.istersen ezgiye dene canım inan ilaç olması antibiyotik kadar zarar vermez çocuğun bünyesine.

bu 11 yaşında çocuktan bizdede var eşimin kuzenin oğlu allahım çocuk düz duvara tırmanıyoo devamlı kucağıma ver falan ben çok mücadele ettim o veletle :)) yani çocuk öle feci bir şeyki heran çocuklara bir zarar vericek korkusu bende,başlarda annesi bozulmasın die bişi deemek istemezdim ama baktım benim çocuklarım oyuncak bebek oldu anasıda sesini çıkarmıyo bende başladım söylenmeye onun anası koca çocuğunu kırmaktan korkuyosa ben niye minicik bebeklerimin bi taraflarına zarar gelecek die korkmıycakmışımki,alma kucağına onlar oyuncak deil diyorum,ne o ne anası ne eltim nede onun çocuğu benim çocuklarımdan daha kıymetli deillerki .

selam ...
derya geçmiş olsun canım.!
bizde duru hasta kulak yolu iltahaplanmış dedi dr.cuma günü gittik ama bebek gibi kucağımızda herşeye gözyaşlarıyla içlenip ağlıyo birde öksürük perşembe kontrole bidicez zatüreye çeviriyormuş bazen :KK43:( evde bukadar hasta ben bu kızı nasıl kreşe yollıcam bilmiyorum :KK43:( acile gittiğimiz dr.la ahbap olduk daha hastaneye adım attık giriş yaptırmadan hoşgeldin duru dedi dr bize eşimle biz birbirimize bakakaldık birsürü hastaya rağmen bizi tanıyo ....

canım sende danış istersen bizim kullandığımız umca solisyon damladan

Merhabalar kızlar,

Geçmiş olsun deryacım.İnşallah ezgi kolay atlatır..

Size de geçmiş olsun serpil. Çocuklar kış olunca hastalıktan kurtulamıyorlar. Ben de antibiyotik vermeyi sevmiyorum ama , öksürüğü geçen 2 hafta boyunca denediğim hiç bir şeyle kesemeyince geçen salı dr. a gitmiştim.Anbtibiyotik verdi.Şimdi sadece burun akıntısı var hafifi.Bu senenin ilk hastalığıydı allahtan bizim.İnşallah son da olur.

Yemek konusunda ben de sorunluyum.Doğru dürüst bir şey yemiyor.Sabah kahvaltısını zorla yapıyor. Bir ara küçükken hazırladığım mamadan vermiştim.Şimdi tanemsuyun mamasından istiyorum diyor her sabah.Ben de ıhlamurun içine bebe bisküvisi, ceviz, bal, peynir, yada ceviz , pekmez tahin koyuyorum. Onu çoğunlukla bitiriyor.Yanında da bir yumurta yediriyorum.Hiç olmazsa sabah kahvaltısını tam yapmış gibi hisediyorum ve rahatlatıryoum kendimi. Yemek yemiyor doğru dürüst, gün içinde bir muz ve karışık (elma, ayva, portakal, mandalin, havuç) taze meyva suyu içiyor 2 biberon. Akşam yemeğinde pilav, makarna seviyor ama isterse yiyor.İstemezse yemiyor.Biz daha hiç sabah öğle akşam yemeği olarak oturtamadık düzenimizi.Balığı seviyordu, ama kaç haftadır eşim balığa gidiyor, taze balık tutup getiriyor.Ama onları da yemiyor.
Ne yapayım hiç olmazsa meyva suyu ile vitaminini alıyor diyorum.

:))) meralcim bende bu yemek sorununu karışım kahvaltıyla geçiştiriyorum napim yesinde varsın ondan yesin içinde herşey var

serpil sizede geçmiş olsun ...
yemek yedirmek çok zor bende ağlatarak korkutarak yediriyorum biliyorum yanlış ama napıyım yediğininde faydası olmuyo işte :KK43:(
üst kattak tıkırtı olsun bak yemedin yemeğini yemeye gelcekler diyorum ..vs

Hahaha eskiden bak yemezsen baban yer , anneannen yer filan derdim, ben yicem işte derdi.Ama artık aştık onları, yemezsen veririm diyorum ver anne ver diyor:))))

slmlaar bizimki de kahvaltı yapmayı hiç sevmiyo çünkü hala sabah uyanınca süt içiyo tıkıyo çocuğu vermesek kıyameti koparıyo nasıl unutturucaz bilmiyorum öğlen akşam da birer biberon hergün 700cc süt içiyo çok di mi
kabak biber dolması yedi öğlen uyanınca açma yaptım yer akşama ne yapsam yanına dolmanın
tabi tatlı da istiyo yemekten sonraa hergece çay tatlı faslımız var yoksa uyumuyo hani çay yapmadın diyo:)benim bütün gün yemekle geçiyo bi de arkasını temizle topla çamaşır yıka ay delirmelik tam

ayşegül eşin karadenizlimiydi öyle hatırlıyorum. desene naz olmuş laz uşağu. çayda severmiş. benim oğlan sırf gezmelerde artık ne hissediyo bilmem bende çay içcem diyo içiyo evde soruyorum hiç istemiyo.

sen ev işlerine iyi adpte olmuşsun .ben açma yapmayı falan bilmem ama işte yiyen olunca insan zevkle yapıyordur bende hiiiç öyle bir şevk yok.:KK43:

umca damlayı biri daha demişti ama hatırlayamıyorum ... nasıl kullanıyoruz bunu canım.. kaç damla vs.. vitaminmidir nedir bu ???

çay mı istiyor :))) şaka gibi...

bizimki içmedi daha hiç.. ben bile çaya üniversitede başladım ne erkenciymiş naz :)))

Benimkilerde çay'a bayılıyo, ben vermiyorum ama babanne çok açıkta olsa içiriyo iyidir iyidir diye diye, erzurumlular ya :))

Hatta Elif kahveyi de çok sever, arada geliyo anne bana kahve yap diyo, oldu küçükhanım hemen diyorum :))

umca damlayı biri daha demişti ama hatırlayamıyorum ... nasıl kullanıyoruz bunu canım.. kaç damla vs.. vitaminmidir nedir bu ???

canım geçen kış sonu başladım 10 damla kullanıyodum ikisinede şuan 12 damlaya çıkardık kullanıyoruz hergün düzenli olarak kahvaltı öncesi veriyorum.faydasını görüceğine eminim düzenli kullan cnm.
zaten şişesinde özellikle solunum yolları enfeksiyonları ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonları(örneğin bronşit,sinüzitianjin)tedavileri için uygundur.umca uygulamasıöksürük,ateş,boğaz ağrısı halsizlik- yorgunluk gibiyakınmalarda tedaviye yardımcıdır.
sende kullanabilirsin canım sadece 1 yaş altı bebeklerde ve hamillelerde tavsiye edilmez..

canım geçen kış sonu başladım 10 damla kullanıyodum ikisinede şuan 12 damlaya çıkardık kullanıyoruz hergün düzenli olarak kahvaltı öncesi veriyorum.faydasını görüceğine eminim düzenli kullan cnm.
zaten şişesinde özellikle solunum yolları enfeksiyonları ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonları(örneğin bronşit,sinüzitianjin)tedavileri için uygundur.umca uygulamasıöksürük,ateş,boğaz ağrısı halsizlik- yorgunluk gibiyakınmalarda tedaviye yardımcıdır.
sende kullanabilirsin canım sadece 1 yaş altı bebeklerde ve hamillelerde tavsiye edilmez..

tam bizlikmiş valla bu... 4 gundur sudafed veriyorum bir halta yaradığı yok... öksürük başladı bu sabahta :KK43:((

ama dün bir gittim okula masanın üstüne en az 10 tane şurup dizmişler... zaten 34 kiişilerdi... 19 kişi geliyor kış nedeniyle kreşe çoğu hasta nasıl hasta olmasın ezgi bu kadar hasta arasında...

X