2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Pırasa çorbasını da ben bile yemem, çocuk ne kadar korkmuş anla yani :))))

Ben yemem dedikleri şeyleri çokta yemeye zorlamıyorum, bence de gerek yok, bizimkilere tadına baktırana kadar zor oluyo, tadına bakınca gerçekten seviyolarsa yiyorlar, ama sevmedilerse imkansız yedirmek, bende zorlamıyorum, ilerde nasıl olsa değişecek damak tadları, ben kendimde çok seçici olduğum için anlıyorum yani. Ama gerçekten Aç kalmasınlar yeterli.

Yengeminde bugün doğum günü ama düşündüklerimi gerçekleştiremedim bir türlü, bugün internetten cam kürenin içine lazerle resim yapıyolar ya, ondan yaptırıp yollayayım dedim, onuda bugün teslim edemiyorlarmış bende karttan ödemeyi yapmış bulundum, sonra işlemi iptal ettirdim ama inşallah sorun çıkmaz para konusunda, çıkışta başka bir hediye bakayım bari .

bizimki pekçok şeyin tadını bilmiyor. çünkü daha tadına bakmadan beğenmedim diyo :) bende bazen ısrar ediyorum tadına bak ama yeme diye hatırım için bi lokma yiyor ama devamı gelmiyo..napiim aklı erince yer belki yada yemesede kendi bilir.enazından ileride kilo problemi olmaz diye teselli ediyorum kendimi...
parayı iade ettilerse ödeme yaptığın karttan takip et..bizde bi kaçkez netten aldığımız şeyleri iptal ettik sorun yaşamadık..
hediye işi zor hele son dakikaya bıraktın mı.kolay gelsin.bende kalkıp pilavımı yapayım bide mercimek çorbası yeterde artar bile :)

bende dünkü yemek önerilerine bakayım da fikir olsun bari her akşam ne yapıcaz derdi

ne şanslıymıs o yenge öle genelde pek sevilmezler ya:) hatice hiç spor yapmıyorum maalesef ama cam bile kendim siliyorum bayadır ev işleri bi de hergün mutlaka bişey planlıyorum evde oturmamaya çalışıyorum kilom iyi yoksa evde oturmayla ben de olurdum 70 falan.ama tabi benim boyumla 70 çok fena olurdu:))

uzun zamandır böyle coşmamaıştı topiğimiz. benim net gitti siz gelmişsiniz. aman bu sohbettende eksik kalayım:)))
vallahi kuzi yengen çok iyi biri olmalı senin iyi olduğun kesinde. doğum günü kutlu olsun.
bu sene çiçek almamakla ufaklığa haksızlık etmiş. bari bi ona alsaymışta eşitlenseymiş.
ayşegül fotoğrafınız çok güzeldi. eşinde çok iyi düşünmüş.
kreşten gelen listede bütün yemekleri yediği yazıyo. yalan olduğunu sanmam arada yiyip yemediklerinide yazıyorlar o yüzden inanıyorum yazdıklarına. evde niye yemiyo bilmiyorum artık zorlamıyorum ama içim içimi yiyo artık. et tavuk balık köfte fasullye nohut ay hiçbişey yemiyo. bi ara pilav makarna yiyodu onuda bıraktı. sonra çorba içmeye başladı diye sevinirken o da bir hafta sürdü onuda bıraktı. o bebekmiş süt içermiş. büyümex yiycekmiş bide tatlı. önüne koysan onuda çok yemiyoda.
ne zormuş çocuk bakmak bu anlamda

Aynen serpil sevdigi bisey olsada cok kisa suruyo. Balik sever ama her zaman yemez..bazdn tavuk kanat ister sadece derilerini yer :)) yani ne yapacagimi sasiriyorum. Bide beni disarida hep yalanci cikarir yemez derim yer.hani yemiyodu derler gelde anlat... Anneyi cok yipratiyo bu yemek mevzusu icin icini yiyor ama ne yapalim olmayinca olmuyo

hatice ben dışarda hiç yemez demiyorum. biyere gittiğimizde şundan yer mi getireyim mi derler ya ben bilmem bi getirin görelim onun adına konuşmayayım şimdi derim. böyle de ayıp oluyo ama çocuğun orda bari yiyceği tutar boğazından geçen iki lokma kardır diye yemez demiyorum o da arada yiyebiliyor işte

iyi akşamlar kimseciklerr yok... hafta sonu kar kış evde değilmi kimse benim eşim dershanede calıştığı için bizim hafta sonu tatilimiz yok sadece pazartesi tatiliz şimdi bile evde yok.... kayseriye 2gündür durmaksızın yağıyo kar dışarıda çıkamıyoruz çok sıkıldık....
ismail de bugün erken uyudu...
yemek konusunda bizde iyiyiz pek yemek seçmiyo ama maalesef televizyonun karşısında yiyoruz yemekleri..

iyi haftalar herkese...

ne guzel sayfalar birikmiş yine ohh eski gunlerdeki gibi ....

emel ve meral yok ama ortalıkta onlar nerelerde :)))

bende hastayım perşembeden beri evdeydim.. bogazım feci agrıyordu sesim tamamen kısıldı... dayak yemiş gibi tüm vücudum agrıyordu... antibiyotik verdi dr... şimdi daha iyiyim...

ezgininde burnu akıyor ama idare ediyor yine :)))

ne eltiymiş ama iyi olmş haddini bildirdiğin guzelim :)))

bendede görümcemin kızı var 11 yasında ıyyy 7 yıldır evliyim 7 yıldır gıcıgım kıza.. şimdi ezgide gıcık .. zaten ailede seven yokta... laf edende yok.. valla bebekliğinden beri ezgiyi bir kucagına alma sevdası vardır .. oyuncak değil o diye bagırdım bir kere birdaha isteyemedi... kayınvalideme diyormuş ki kucagıma alıp sevemeden buyudu ezgi... kayınvalidem bunu bana söylüyor... düşürünce ben aglıyacağıma o aglasın dedim bende... çok umrumdaydı... kayınvalidem bakıyor onun yuzunden gitmiyorum kayınvalideme bile valla.. arıyorum yoksa gidiyorum.. hani diyceksiniz çocuk falan ama fenalık getiriyor banada ezgiye sacma sapan hareketleriyle... ezgi kapıdan girmiyor onu görünce :)))

yemek konuusnda biz eşimle çok yemek seceriz... o yuzden evde ne pişerse onu yiyor ezgide... kereviz enginar pırasa ancak çorbada yenir....

selam ...
derya geçmiş olsun canım.!
bizde duru hasta kulak yolu iltahaplanmış dedi dr.cuma günü gittik ama bebek gibi kucağımızda herşeye gözyaşlarıyla içlenip ağlıyo birde öksürük perşembe kontrole bidicez zatüreye çeviriyormuş bazen :KK43:( evde bukadar hasta ben bu kızı nasıl kreşe yollıcam bilmiyorum :KK43:( acile gittiğimiz dr.la ahbap olduk daha hastaneye adım attık giriş yaptırmadan hoşgeldin duru dedi dr bize eşimle biz birbirimize bakakaldık birsürü hastaya rağmen bizi tanıyo ....

bende eşimde yemek seçmiyoruz ama duru makarna pilav arada balık köfte patates kızarması bunları yer ben bıktım ona yapmaktan oda bıktı yemekten ama başka bişey yemiyo

uzun zamandır böyle coşmamaıştı topiğimiz. benim net gitti siz gelmişsiniz. aman bu sohbettende eksik kalayım:)))
vallahi kuzi yengen çok iyi biri olmalı senin iyi olduğun kesinde. doğum günü kutlu olsun.
bu sene çiçek almamakla ufaklığa haksızlık etmiş. bari bi ona alsaymışta eşitlenseymiş.
ayşegül fotoğrafınız çok güzeldi. eşinde çok iyi düşünmüş.
kreşten gelen listede bütün yemekleri yediği yazıyo. yalan olduğunu sanmam arada yiyip yemediklerinide yazıyorlar o yüzden inanıyorum yazdıklarına. evde niye yemiyo bilmiyorum artık zorlamıyorum ama içim içimi yiyo artık. et tavuk balık köfte fasullye nohut ay hiçbişey yemiyo. bi ara pilav makarna yiyodu onuda bıraktı. sonra çorba içmeye başladı diye sevinirken o da bir hafta sürdü onuda bıraktı. o bebekmiş süt içermiş. büyümex yiycekmiş bide tatlı. önüne koysan onuda çok yemiyoda.
ne zormuş çocuk bakmak bu anlamda

ne şanslıymıs o yenge öle genelde pek sevilmezler ya:) hatice hiç spor yapmıyorum maalesef ama cam bile kendim siliyorum bayadır ev işleri bi de hergün mutlaka bişey planlıyorum evde oturmamaya çalışıyorum kilom iyi yoksa evde oturmayla ben de olurdum 70 falan.ama tabi benim boyumla 70 çok fena olurdu:))

Evet yengemi severim, o da benim doğum günümü hiç unutmaz sürprizler yapar sağolsun. ayrıca onun üç oğlu var, kızı olmadı kız giyisisi hevesini benimkilerde telafi ediyo :)) sürekli hediyeleşir bir durumumuz var yani o yüzden artık ne alacağını şaşırıyo insan :))
Neticede hayallerimi gerçekleştiremedim ama güzel bir ayakkabı aldım

iyi akşamlar kimseciklerr yok... hafta sonu kar kış evde değilmi kimse benim eşim dershanede calıştığı için bizim hafta sonu tatilimiz yok sadece pazartesi tatiliz şimdi bile evde yok.... kayseriye 2gündür durmaksızın yağıyo kar dışarıda çıkamıyoruz çok sıkıldık....
ismail de bugün erken uyudu...
yemek konusunda bizde iyiyiz pek yemek seçmiyo ama maalesef televizyonun karşısında yiyoruz yemekleri..

Reyhan yesin de tv karşısında yesin, bende öğle yemeklerinde özellikle televizyon karşısında yediriyorum, yoksa peşinde koşmak gerekiyor.

selam ...
derya geçmiş olsun canım.!
bizde duru hasta kulak yolu iltahaplanmış dedi dr.cuma günü gittik ama bebek gibi kucağımızda herşeye gözyaşlarıyla içlenip ağlıyo birde öksürük perşembe kontrole bidicez zatüreye çeviriyormuş bazen :KK43:( evde bukadar hasta ben bu kızı nasıl kreşe yollıcam bilmiyorum :KK43:( acile gittiğimiz dr.la ahbap olduk daha hastaneye adım attık giriş yaptırmadan hoşgeldin duru dedi dr bize eşimle biz birbirimize bakakaldık birsürü hastaya rağmen bizi tanıyo ....

geçmiş olsun kıyamam ona, büyük insanlar bazen dayanamıyo bu hastalıklara onlar küçücük bünyeleriyle daha güçlüler aslında. İnşallah atlatır biran önce.

iyi haftalar herkese...

ne guzel sayfalar birikmiş yine ohh eski gunlerdeki gibi ....

emel ve meral yok ama ortalıkta onlar nerelerde :)))

bende hastayım perşembeden beri evdeydim.. bogazım feci agrıyordu sesim tamamen kısıldı... dayak yemiş gibi tüm vücudum agrıyordu... antibiyotik verdi dr... şimdi daha iyiyim...

ezgininde burnu akıyor ama idare ediyor yine :)))

ne eltiymiş ama iyi olmş haddini bildirdiğin guzelim :)))

bendede görümcemin kızı var 11 yasında ıyyy 7 yıldır evliyim 7 yıldır gıcıgım kıza.. şimdi ezgide gıcık .. zaten ailede seven yokta... laf edende yok.. valla bebekliğinden beri ezgiyi bir kucagına alma sevdası vardır .. oyuncak değil o diye bagırdım bir kere birdaha isteyemedi... kayınvalideme diyormuş ki kucagıma alıp sevemeden buyudu ezgi... kayınvalidem bunu bana söylüyor... düşürünce ben aglıyacağıma o aglasın dedim bende... çok umrumdaydı... kayınvalidem bakıyor onun yuzunden gitmiyorum kayınvalideme bile valla.. arıyorum yoksa gidiyorum.. hani diyceksiniz çocuk falan ama fenalık getiriyor banada ezgiye sacma sapan hareketleriyle... ezgi kapıdan girmiyor onu görünce :)))

yemek konuusnda biz eşimle çok yemek seceriz... o yuzden evde ne pişerse onu yiyor ezgide... kereviz enginar pırasa ancak çorbada yenir....

Geçmiş olsun derya, bu havalarda hasta olmamak mucize zaten. senin eltinin kızından benimde görümcemin oğlu var, insan çocuk deyip geçemiyo bazen malesef. birkaç gün görmesin Elif'i ilk gördüğünde beş dakika çok iyi, beş dakika sonra başlar, onu elleme, buna karışma, önümden çekil, bağırır çağırır, iter kakar, bizimki de herşeye rağmen ona hasta, görünce deli oluyo, bende buna deli oluyorum. :)

o çocuğun yaptıklarını başka bir çocuk yapsa Elif'e kayınvalidem fenalık geçirir sinirinden ama o yapınca kızı alınır diye hiçbirşey diyemiyo, ortada hiçbirşey yokmuş gibi davranıyo ama demekki durumun farkında ki bana her fırsatta yok çocuk Elif'i çok seviyomuş, yok hiç kıyamıyomuş falan diye onu methedip kendince durumu kurtarmaya çalışıyo.

tünaydın. ben fiziğe gittim. çağan da dün gece çok kötü idi. sabah 4.30 da bi başladı öksürmeye7 ye kadar. ventolin verdim. benim şuruptan turptan verdim öyle biraz rahatladı. onuda götürdüm benim fizik tedavim yapılırken yanımda durdu sonra onu muayene ettirdim. doktor antibiyotik verdi. ben pek kullanmıyorum ama bu sefer kullanıcam. çünkü çok sık tekrar etmeye başladı. nerdeyde bir yıldır antibiyotik vermedim. bi şeklide atlattık ..
hastaneden çıkıp eczaneye şarküteriye pastaneye uğraya uğraya geldik. açma alalım dedim tamam dedi. sonra yeşil zeytin alalım anne dedi. evde var ama gönlü kırılmasın dedim sen beğen alalım dedim beğendi aldım. bu arada herkesle bi sohbet bi muhabbet. girdiğimiz heryerde iş güç bırakıldı sohbet edildi. ayy benim içinde çok keyifli oldu. girdiğimiz heryerden alacağımızı alıp çıkarız bu seferki güzel oldu. sonra taksiye bindik. aynı taksiye daha öncede binmişiz çağan adamı tanıdı amca sen bi kele daha bizi evimize götüümüştün demi dedi amcası da hay ben senin aklını yiyim bak nas hatırluyo dedi ben şaşırdım. adamı sadece arkasından görüyoruz ama çocuk dikiz aynasına falan bakmış herhalde.
eve geldik kahvaltı sofrası hazırladık saat 11 de yedik iyi kötü şimdi trt4 seyrediyoruz.

derya sana çok geçmiş olsun. sende kötü geçiriyosun gribi. ezginin ki ağırlaşmaz inşallah. daha zor olur toparlanmak.
duruya da geçmiş olsun. meşhur olmuş desene doktor amcasıda tanırmış.

emeli bende merak ediyorum o bayadır yok meral de kayıp gerçi

Yeğenlerime bir hediye aldım, bizimkilere göre henüz erken ama 6-10 yaş civarı çocuklar için ilgi çekici, gördünüzmü hiç bilmiyorum.

Boyaları ile birlikte satılan tişört, tişörtün üzerine resim çizmişler ama renklendirmemişler, kutusundan çıkan boyalarla resmin içini boyayıp, tişörtü giyebiliyorlar. Tişört'ün 3 yaştan, 10+ yaşa kadar bedenleri var. Kadıköy Nautilus'tan aldım. Orta da kitap satan bir stand'tan. Bana çok değişik geldi, çocuklar da çok sevdiler.

tünaydın. ben fiziğe gittim. çağan da dün gece çok kötü idi. sabah 4.30 da bi başladı öksürmeye7 ye kadar. ventolin verdim. benim şuruptan turptan verdim öyle biraz rahatladı. onuda götürdüm benim fizik tedavim yapılırken yanımda durdu sonra onu muayene ettirdim. doktor antibiyotik verdi. ben pek kullanmıyorum ama bu sefer kullanıcam. çünkü çok sık tekrar etmeye başladı. nerdeyde bir yıldır antibiyotik vermedim. bi şeklide atlattık ..
hastaneden çıkıp eczaneye şarküteriye pastaneye uğraya uğraya geldik. açma alalım dedim tamam dedi. sonra yeşil zeytin alalım anne dedi. evde var ama gönlü kırılmasın dedim sen beğen alalım dedim beğendi aldım. bu arada herkesle bi sohbet bi muhabbet. girdiğimiz heryerde iş güç bırakıldı sohbet edildi. ayy benim içinde çok keyifli oldu. girdiğimiz heryerden alacağımızı alıp çıkarız bu seferki güzel oldu. sonra taksiye bindik. aynı taksiye daha öncede binmişiz çağan adamı tanıdı amca sen bi kele daha bizi evimize götüümüştün demi dedi amcası da hay ben senin aklını yiyim bak nas hatırluyo dedi ben şaşırdım. adamı sadece arkasından görüyoruz ama çocuk dikiz aynasına falan bakmış herhalde.
eve geldik kahvaltı sofrası hazırladık saat 11 de yedik iyi kötü şimdi trt4 seyrediyoruz.

derya sana çok geçmiş olsun. sende kötü geçiriyosun gribi. ezginin ki ağırlaşmaz inşallah. daha zor olur toparlanmak.
duruya da geçmiş olsun. meşhur olmuş desene doktor amcasıda tanırmış.

emeli bende merak ediyorum o bayadır yok meral de kayıp gerçi

Çağan'daki hafızaya bak maşallah :)) acaba benzetmiş olabilir mi, Elif çok benzetme yapıyo son zamanlarda, televizyonda babasını anımsatan birini görse, anne bak babama gibi benziyo, dondurmaya benzer birşey görüyo, anne aynı dondurma gibi benziyo falan.

X