2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bizim velette sabah çok guldurdu bizi... baba annemin karnı buyuycek içinden iki tane bebek çıkıcak dedi.. biri mehmet biri ela olucak... ama küçük olsular ben onları taşıyabileyim... ben elayı tasırım annem mehmeti diyor birde...

ay çok gulduk sababh sabah nerden aklına geldiyse... ela yeni doğdu arkadaşımın kızı onu gördü şimdi küçülen herşeyini elaya vermek istiyor :)))

Günaydın, geçmiş olsun kuzi. Aşı yaptırmış mıydınız_? Ben yaptırmadım daha.Yaptırınca daha kolay atlatıyormuş.

Ooooh gezenti nillll, eve hiç gelmeyecek desene bıraksan.:))) Aslında egede öyle ama neyse.Akşama kadar gez akşma hala ben eve gitmek istemiyorum modu..

Emel senin verdiğin linkten sipariş verdim.Ama hepsini çıkarmayacağım ortalığa.Tek tek götürürüm eve:)))Yoksa 1 akşamda hepsini okumamaı istiyor.

sağol meral, evet yaptırmıştık aşısını 1 yaşındayken, ufaklıkta geçen ay oldu daha inşallah korumaya başlamıştır. yeğenlerimden biri aşı olmuş hemen atlattı ama kardeşinin aşısı atlanmış herhalde çok ağır geçirdi, ağzının içinde boğazında, makatında bile çıkmış çocuğun, aşının etkisi varmış yani, bakalım görücez bizde.

kuzi geçmiş olsun. ooff okudum ama yazamıycam. az önce çok kötü bi haber aldım. bi doktorumuz dün akşam intihar etmiş ve ölmüş. elim ayağım titriyo yaa. allah kimseyi çıkmaza sokmasın.

Allah kimseyi boşlukta bırakmasın kimbilir ne dertleri vardı.

slmm.. kardan dolayı hep evdeydik ezgiyle...

evde olunca girmek zor oluyor...

kuzi gecmiş olsun su çiçeği geçirmedik aşı oldu ama bizde daha bu ara hastalık istemiyorum gelmesin nolur :)))

evde keyfi yerindeydi ezginin.. ama son iki gun çok şıkıldı artık... bol bol kara cıktık... tadını çıkardı iyice...

bizdede anaokulu kitapları hastalığı var kesecek yapıştıracak... öyle guzel kesiyorki şaşıp kalıyoruz...

bizim velette sabah çok guldurdu bizi... baba annemin karnı buyuycek içinden iki tane bebek çıkıcak dedi.. biri mehmet biri ela olucak... ama küçük olsular ben onları taşıyabileyim... ben elayı tasırım annem mehmeti diyor birde...

ay çok gulduk sababh sabah nerden aklına geldiyse... ela yeni doğdu arkadaşımın kızı onu gördü şimdi küçülen herşeyini elaya vermek istiyor :)))

İnşallah geçireceklerse de biraz daha büyüdükleri zaman geçirsinler, şimdi orasını burasını kaşımasını engellemek çok zor çünkü. Bakalım ne yapıcaz.

Ezgi'nin içine birşeyler doğuyo galiba hadi hayırlısı :)))

Nil'e geçmiş olsun çabuk atlatır inşallah, öksürük tıksırık bitmiyo bunlarda yahu

kuzi geçmiş olsun. ooff okudum ama yazamıycam. az önce çok kötü bi haber aldım. bi doktorumuz dün akşam intihar etmiş ve ölmüş. elim ayağım titriyo yaa. allah kimseyi çıkmaza sokmasın.

şimdi gördüm ... başınız saoğlusu ailesi varmıydı.. çok yazık...

off ağladım ağladım rahatladım ateş düştüğü yeri yakar. ben rahatladım da ailesi napar allah sabırlar versin inşallah. ölümün kötülerinden işte bu.

derya hoşgeldin özledik.
ezgiye de maşallah. çağan yalap şap keser. düz bi çizgiden kesemiyo pek. şekilli hiç kesemez.
çağanda kız kardeşistiyo. durup durup benim kızkardeşim yok deyip duruyo. ahşap çocuk figürler var evde onları uyutuyo sonra anne ve baba sabah çocukları uyandırmaya gidiyo anne kız kardeşi uyandırıyo baba çağanı. kız kardeş annee beni kucana al diyo annede ona belim ağrıdığından için kucama alamam çocuum diyo. bu seslendirmelerin hepsini çağan kendisi yapıyo. çocuk o kadar alıştıki belim ağrıyo lafına oyunlarında bile annenin beli ağrıyo..
eşime diyorum bi kız kardeş yapalım diye de canına mı susadın cevabını alıyorum.

bu arada nazlıyla konuştum geçende fırsat bulup nete giremiyormuş birde annesine gitmiş orda da net yokmuş. bebişte iyiymiş. birde yeğeni olmuş yeni. nazlı giremiyor ya haberlerini ben vereyim dedim

nil'e geçmiş olsun, kuzi İnş. hafif atlatır kuzucuk, bebişede geçmez...
Hayat işte Serpil, insanı bazen en zayıf noktasından yakalıyor, giden gidiyor, olan kalanlara oluyor.
Ezgi ve Çağan yeşil ışık yakmışlar, benim ki hiç kardeş falan istemiyor, tahtı sarsılacak diye korkuyor sıpa, gerçi benimde hiç niyetim yokya....

valla hemde ne yeşil ışık. tam hedef belirterek. benimkii yine iyi deryanın işi zor iki tane hemde.

off ağladım ağladım rahatladım ateş düştüğü yeri yakar. ben rahatladım da ailesi napar allah sabırlar versin inşallah. ölümün kötülerinden işte bu.

derya hoşgeldin özledik.
ezgiye de maşallah. çağan yalap şap keser. düz bi çizgiden kesemiyo pek. şekilli hiç kesemez.
çağanda kız kardeşistiyo. durup durup benim kızkardeşim yok deyip duruyo. ahşap çocuk figürler var evde onları uyutuyo sonra anne ve baba sabah çocukları uyandırmaya gidiyo anne kız kardeşi uyandırıyo baba çağanı. kız kardeş annee beni kucana al diyo annede ona belim ağrıdığından için kucama alamam çocuum diyo. bu seslendirmelerin hepsini çağan kendisi yapıyo. çocuk o kadar alıştıki belim ağrıyo lafına oyunlarında bile annenin beli ağrıyo..
eşime diyorum bi kız kardeş yapalım diye de canına mı susadın cevabını alıyorum.

bu arada nazlıyla konuştum geçende fırsat bulup nete giremiyormuş birde annesine gitmiş orda da net yokmuş. bebişte iyiymiş. birde yeğeni olmuş yeni. nazlı giremiyor ya haberlerini ben vereyim dedim

:))))) Tam velet bunlar yaaa aklını yerim onun maşallah, bir yandan da üzüldüm kucağına gelmek istiyo demekki ama gelemeyeceğini de biliyo birşey diyemiyo kuzum

nil'e geçmiş olsun, kuzi İnş. hafif atlatır kuzucuk, bebişede geçmez...
Hayat işte Serpil, insanı bazen en zayıf noktasından yakalıyor, giden gidiyor, olan kalanlara oluyor.
Ezgi ve Çağan yeşil ışık yakmışlar, benim ki hiç kardeş falan istemiyor, tahtı sarsılacak diye korkuyor sıpa, gerçi benimde hiç niyetim yokya....

İnşallah accu sağol

merhaba kızlar

Duygucum kara turp yap Onatın öksürük 2 günde geçti

Filizcim geçmiş olsun su çiçeği derdide var desne aşıya rağmen

Ssbk hoşgeldin oğlun mu var kızın mı

Meral iyi yapmışsın ben deli gibi verdim hepsini kitapların her gece kaç tane okutuyor

Serpilcim dediğin gibi ateş düştüğü yeri yakıyor Allah sabır versin arkadaşının ailesine onada rahmet eylesin

ooooo serpil, meral ,derya hoşgeldiniz uzun zamandır tribünde bu kadroyu görmemiştim

valla duygu bak kara turp tan beri çağanda öksürmüyo. epey oldu.. bence de dene..
kızlar çağan 3 gündür kendi odasında uyuyo. bu beni mutlu etti ama ben alışmışım yatak şimdi çok büyük geliyo. odasında sbaha kadar ışık yanıyo. öyle istiyo bizde dimer alıp taktık dün en azından sabaha kadar tam ışık olmasın ayarrlıı olsun diye.
sizinkiler düzgün konuşuyormu merak ettim. geçenlerde biri çok yarım konuşuyo dedi aslında bana öyle gelmiyo ama şimdilik yarım olmasıda normaldir herhalde.
bazı komik telafuzlar var.
ne kadar diyemiyo netakaar diyo
dikkat et yerine diktaket diyo kucağına yerine gucaama
r leri söyleyemiyo.
birde bu aralar evdeki peluş oyuncaklarla arası iyi. onlara bişeyler anlatıyo taam mı canım oğlum diyo öpüyo falan.
geçen gün ikisini kucağına aldı yattı dar geldi durmuş ee benim iki tane gucaam yok dedi ikisini de bıraktı kucağından

kreşe gönderdim bugün özledim herhalde evde de anneme anlatıp duruyorum.

Serpil Onatda aynı anlattığın gibi konuşuyor gayet normal , çağan seninlemi yatıyordu bizde de aynı sıkıntı varda ne yaptın nasıl oldu kendimi istedi odasında yatmayı

ezgi odasında uyuyor gece yanımıza geliyor 10 kere götürsek 10 kere geri geliyor... bir ara iyiydi bu ara yine azıttı...

bu fotografı sabah 5 gibi çektim. öyle deli yatıyorki ben uyuyamıyorum ... bakalım ne zaman vazgecicek

emel onatın ön dişlerini çektimiştiniz... noldu onlar yerine çıkar demişlerdi sanki... ne durumda şidmi.. yemek falan nasıl yiyor

EMEL hiçbirşey yapmadım inan. bi akşam eşim işten geldi. oğlum biliyprmusun 3 yaşına giren çocuklar artık kendi odalarında yatmalıymış dedi. sende büyüdün 3 yşına da girdin artık kendi odanda yatmalısın dedi. konu hiç konuşulmadı bidaha. yatma zamanı geldi. çağanla babası gitti yatmaya hadi bakalım kendi odana gidiyosun demiş çağanda yastığını almış babacım sende benle gel demiş babası da ben senin yatağından düşerim demiş. tamam o zaman babacım demiş. ben yatmak için bi gittim çağan yatığında uyuyo şok oldum tabi. 2 gün yattı öyle . sonra hafta sonu babasını çok özlemiş bi oyuncağını eline almış telefon gibi babasını arıyo konuşuyorlar güyaa çağan nee efendim babacım anlamadım seni diyo sonra güyaa babası konuşuyo haa babacım çokmu özledin beni bende seni çok öledim babacım falan konuşuyo kendi kendine. bende diğerodaya gidip eşimi aradım aramasını çağana özlediğini sevdiğini söyle dedi. neyse aradı. konuştular. o akşam birliklte yattık. babacım seni çok özledim diyip durdu. ama sonraki akşalm yine gitti odasına yattı. çok şükür bunuda atlattık inşallah.

ayy derya o saatte sen kalk resim çek. gerçi o pozisyonda zateen yatamamışsındır da. oda çok tatlı yatıyor ama yaa

ezgi odasında uyuyor gece yanımıza geliyor 10 kere götürsek 10 kere geri geliyor... bir ara iyiydi bu ara yine azıttı...

bu fotografı sabah 5 gibi çektim. öyle deli yatıyorki ben uyuyamıyorum ... bakalım ne zaman vazgecicek

Çok tatlı uyuyor ama yaaaa.....:)))

Ben çok rahattım bu konuda, 10-11 aylıktan itibaren kendi odasında ve yatağında yatıyordu.Yaz döneminde kızkardeşim geldiğinde tanemsu ile yattı tabii.Diğer kızkardeşimin de kızı karanlıktan korkuyor 8 yaşında ama gece sürekli lamba yanıyor.Bunları gören bizim oğlan akşamları ben karanlıktan korkuyorumlara, sizin yatağınızda yatacağımlara döndürdü işi.Annemde illa ışık aç çocuk korkar diye söyleyince iyice azıttı tabii.Anneme kızdım ama o bir kere söylenen şey hemen onun kulağında kaldı. Bir süre bizim yatakta yattı, ama rahat edemedi o da biz de.Birkaç gün sonra kendi yatağına götürdüm, gece geldi.Gece sürekli onun gelmelerinden, onu tekrar yatağına götürmekten bıktığım için ben onun yanında yatmaya başladım.Şimdi artık 9 da yatacaksa illaki o uyuyuncaya kadar yanında yatmam gerekiyor.Uyuması da en az yarım saat.

Şimdi ona araba yatak alırsam belki tekrar kendi yatağında uyumaya alışır.Bilemiyorum ben de nasıl çözeceğimi.

bu halde uyumak mümkünmü???

bu gece uyandım ayaklar yastıkta kafa asagıdaydı...

ya çok guzel yatıyordu yatagında ... ögretmeni konuşmuştu herkes yatagında yatacak diye... ama çok üzülüyor ya...

Merhabalar
Derya resim ayni biz :) ayaklar baba tarafinda arada tekme attigida oluyo.. Beni oksar sever ama asla arkami donup yatamam izin vermiyo :)) bizim kiz son iki aydir bizimle yatiyo. Aksamlari kendi yataginda uyusa bile mutlaka uyanip sesleniyo aaaannneee geell senin yataaanda yatcam :)) biz alistik artik... Ece olmayinca bi taraf bos geliyo... Buda bi surec ve gececek diyorum..

çağanı uyuttum az önce. o yatağına yattı ben ona kitap okudum. korkmuyorum diye bi kitap aldım dün. masal gibi değil. resimde bi çocuk var karanlıktan korkuyo. bu arada kitabın üst köşesinde bi el var. ağan tutturdu ama anne canavar var bu abide ondan korkuyo. yok oğlum canavar değil o diyorum bu sefer de o zaman o kimin eli diyo. gelde anlat boşta duran el. eveledim geveledim diyecek bişeyde bulamadım.
neyse sonra kalktım odasında sporyaptım. derken babamız geldi çağanın yanına uzanmaya kalktı. çağan babasını kovdu. ikimiz bu yatağa sığamayız odana gidermsin vütten dedi. babasıda öpüp gitti. "
bu aşama şaşırtıcı çağan aylardır yatıyodu bizim yanımıda şimdi hal böyle. zamanla herşey düzeliyo işte

X