2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bizimki bazen sabahları hikayeler anlatmaya başlıyo, alakasız bir şekilde, belki de rüyasında gördüklerini anlatıyo ama rüyanın ne olduğundan haberi yok :)

defnenin erken konuşması normal dediğin gibi önünde örnek var. çok önemli oluyo dimi bir büyüğünün olması.
bence de rüya anlatıyodur. ben daha liseye giderken bi komşumuzun oğlu vardı 2.5-3 yaşlarındaydı ozaman. kadın geldi ayy benim oğlana görünüyolar nasıl yani. sabah uyanınca tavana bakıyo orda şu vardı bu vardı anlatıyo valla görünüyolar. aldım çocuğu kucağıma biraz konuştum uyuyunca mı görüyosun dedim evet dedi. annesinede al dedim meleğini allah bunu korur sende görünüyolar diyosun çocuk rüya görüyo sen ona rüyayı anlat demiştim. kadın bana bisürü dua etmişti olayı anlayınca. o hep aklımda kaldı bende çağanın rüya gördüğünü farkettiğimde anlatmıştım ona rüyasında gördüğü şeyleri gerçek sanmasın korkmasın diye.

Aylinn hoşgeldin canım, özletme fazla kendini..

Evet rüyaları bilmeleri önemli, bilirlerse anlatıyorlar ama bilmezlerse hiç olmayacak şeyden korkuyorlar.

Evet metin çok güzel konuşuyordu zaten bizimkiler bir kelimeyi doğru dürüst konuşamazken.Maşallah yani, acaba küçük nasıl_?Filiz gelse de sorsak:)))

Dün gece egehanla yatıtyoruz, sarıldım ona.Oğlum ben seni çok seviyorum.Cevap anne ben seni üzüyolum ama ; Sen beni üzsen de ben seni seviyorum, sen benim bebeğimsin. Ama ben seni üzüyolum, sen bana kızıyosun.:))) Ne diyeceğimi de bilemedim.Evet mi hayır mı:))
Öyle zamanda öyle şeyler söylüyorlar ki..

kuzum benim üzdüğünün de farkında ama elinden bişey gelemiyo çocuğun. napsın çocuk işte.
ne diyeceğini bilemiyo insan bazan

iyi akşamlaaaaaaar nasılsınız hanımlar

ezgi odasında uyuyor gece yanımıza geliyor 10 kere götürsek 10 kere geri geliyor... bir ara iyiydi bu ara yine azıttı...

bu fotografı sabah 5 gibi çektim. öyle deli yatıyorki ben uyuyamıyorum ... bakalım ne zaman vazgecicek

aynı benim halim Onat sabaha kadar 100 kere yer değiştiriyor yatakta dönüyor da dönüyor, ayakucundan aşağıya düşücek diye korkuyorum artık, bizim babamız da oda ve yatak değiştirdiğinden beyefendi yayılıyor yayılıyor

emel onatın ön dişlerini çektimiştiniz... noldu onlar yerine çıkar demişlerdi sanki... ne durumda şidmi.. yemek falan nasıl yiyor
Deryacım üst iki dişimiz yok ama çok şükür hiçbir şeyi yemesine engel değil bir tek mısır yiyemiyor yavrum koçanına gelince dişeti zedeleniyor kanıyor hemen geliyor anne dişim kanıyor diyor bende ufalayıp veriyorum eline :) işte artık normalde ne zaman çıkacaksa o zaman çıkacak 6 mı 7 mi kaç yaşsa artık bekliyoruz

Günaydın,

Ezgi 'nin haline bittim :))) Biz Elif'in odasını ayırmadık eşimin odasını ayırdık:)))) bense kızların biri sağımda biri solumda aynı yatakta yatıyoruz. Elif'in odasını uzunca bir süre daha ayırabileceğimi zannetmiyorum çünkü hem korkuyo, hemde sabaha kadar elli kere uyanan bir çocuk hala, başka oda da olsa ikidebir uyanıp ağlamaya başlayacak, hangisine koşacağımı şaşırıcam, böyle hiçolmazsa bir sağa pışpış, bir sola pışpış şeklinde idare etmeye çalışıyorum.

Filizcim senin zaten aynı yatakta yatmaktan başka şansın yok güzelim yoksa mahvolursunuz sabah kadar uyuma ayakta dur daha iyi odalar arası koşmaktan canın çıkar valla boşveeeer en iyisi bu sağa dön pış pış pış sola dön pış pış pış bak bana tek çocukla bile hala pış pışpış yapıyorum napim uykusuzum hala neyseki çok şükür son zamanlarda artık gecede 1 kez uyanmaya başladı ama işte o her dönüşte düşecek diye yada üşüyecek diye uyanıyorum

derya cuma gün istanbula geleceğiz. sabah gelip akşam döneceğiz. viaporta alışverişe biz oraya gitmemiştik daha önce sen biliyorsundur nasıl gelmeye değer biyer mi yoksa başka biyer mi bulalım kendimize.
serpilcim güzeldir orası biraz soğuktur ama bence değer güzel mağazalar var

Evet rüyaları bilmeleri önemli, bilirlerse anlatıyorlar ama bilmezlerse hiç olmayacak şeyden korkuyorlar.

Evet metin çok güzel konuşuyordu zaten bizimkiler bir kelimeyi doğru dürüst konuşamazken.Maşallah yani, acaba küçük nasıl_?Filiz gelse de sorsak:)))

Dün gece egehanla yatıtyoruz, sarıldım ona.Oğlum ben seni çok seviyorum.Cevap anne ben seni üzüyolum ama ; Sen beni üzsen de ben seni seviyorum, sen benim bebeğimsin. Ama ben seni üzüyolum, sen bana kızıyosun.:))) Ne diyeceğimi de bilemedim.Evet mi hayır mı:))

Meral Onatda öyle ya uyku zamanı uyumak istemediği için çok konuşuyor bende arkamı dönüyorum bana hemen diyorki ''annecim ben seni çok sevoorum bana sarıl nütfen dönme'' sonra sarılınca tamam git uzaklaş diyor benimki sarılmayı falan sevmiyor uyurken ellenmeyecek beyimiz dokunmayacağız ona öyle istiyor birde dediğin gibi bana kızma diyor ben seni çok sevorum diyor içim eriyor nefret ediyorum kendimden offf offf

hahaaaaaaa
çağan odasında mı yatıyo demiştim.
valla ne ışık canavarıymış pes yani ben bile korkcam o ışık canavarından.

emel sağol canım bi gezelim bakalım. off eşim özel sektörde olunca böyle bi günlüğüne ancak oldu daha geniş bi zaman olsaydı da sizleri de görebilseydim.

MERHABA HANIMLAR
2 yıl aradan sonra yine kulüpdeyim herkes beni unutmuştur ama ben çok özledimm...
ara ara okudum ama hızınıza yetişemem 2.yi doğuranlar bile olmuş maşallah allah hepsine uzun ömürler versin
sanırım herkesdeki tek sorun uymak.. bizdede aynı şey var kendi yatağında yatıyor 1haftadır ama ışık açık ocak bize tam 1 saat odasında bize laf yetiştiriyo en sonunda pes edip uyuyoo.... bakalım alışırız inş.

hoşgeldin reyhan.
şimdi yanından geldim bizimkinin 1 saattir konuşuyo akşamdan beri anlatmadıklarını yatağa saklıyo anlatmak için. baktı en son yoruldu sen burda benim yataamda yatsana bak çok tatlı olursun o zaman. artık bu nasıl bi kandırmaysa.........

hoşgeldin reyhan.
şimdi yanından geldim bizimkinin 1 saattir konuşuyo akşamdan beri anlatmadıklarını yatağa saklıyo anlatmak için. baktı en son yoruldu sen burda benim yataamda yatsana bak çok tatlı olursun o zaman. artık bu nasıl bi kandırmaysa.........

çok komik oluyolar zaten bi su istiyo... bi tuvaletim geldi dio... yemiyceği halde karnım acıktı diooo... artık yataktan çıkmak uğruna kendince çareler buluyoo arsızlarrr :)

günaydın
kapalı bir gün gerçi ama

günaydınn....
dün gece 3gibi uyuandı oğlumm kendi odasında yatıyodu.. neymiş efendim odasında arı varmışda oğlumu sırtından sokmuş...
oyüzden çok korkmuş bizim odamızdada hiç arı yokmuş :) sabaha kadar sarıldı bana aslında gerçekden korkuyo ama napıcaz bilmiyorum....

Günaydınlarr,

Egede arkamı dönmemi istemiyor, sarışarak yatalım mı anneee, tamam diyorum dönüyorum sarılıyoruz, ama 2 dk. Arkasından o arkasını dönüyor uyuyalım anne diyerek.Bizimki de pek sevmez sarılmayı filan.O yüzden zaten babamızla birlikte aynı yatakta yatamıyoruz.Sıkılıyor beyefendi. Neyse ki onun yatağı da çift kişilik benim eski yatağımı atmaya kıyamamıştım, egeye verdim.Bir tarafını da duvara dayadım.Yastıklar filan koydum, duvara dayanıp üşümesin diye.Düşme dedi olmuyor hiç olmazsa.Sen de deneyebilirsin öyle emel.Yoksa kendilerini oaradan oraya atarlarken düşecekler diye hiç uyunmuyor.Zaten üşümesin diye sürekli gözüm üstünde, bir de düşme tehlikesi olursa hiç uyuyamam.

Serpil, çağan bakmış kesinlikle yatak ayrıldı, bir ışık canavarı oluşturdu demek ki bilinçaltında.Çok güzel çözümler üretiyorlar kendilerinin dediği olması için:)))

Reyhan hoşgeldin canım, ara ara uğra bir merhaba de.

defnenin erken konuşması normal dediğin gibi önünde örnek var. çok önemli oluyo dimi bir büyüğünün olması.
bence de rüya anlatıyodur. ben daha liseye giderken bi komşumuzun oğlu vardı 2.5-3 yaşlarındaydı ozaman. kadın geldi ayy benim oğlana görünüyolar nasıl yani. sabah uyanınca tavana bakıyo orda şu vardı bu vardı anlatıyo valla görünüyolar. aldım çocuğu kucağıma biraz konuştum uyuyunca mı görüyosun dedim evet dedi. annesinede al dedim meleğini allah bunu korur sende görünüyolar diyosun çocuk rüya görüyo sen ona rüyayı anlat demiştim. kadın bana bisürü dua etmişti olayı anlayınca. o hep aklımda kaldı bende çağanın rüya gördüğünü farkettiğimde anlatmıştım ona rüyasında gördüğü şeyleri gerçek sanmasın korkmasın diye.

:)) o kadında alemmiş yani :)) Defne Eliften çok şey öğreniyo ama bazende kötü örnek oluyo tabi :) Elif yemek yemem deyince Defne'de aynı şekilde yemiyo, Elif tepinmeye başlıyo, Defne 'de tepinmeye başlıyo, sürekli gözü onda neyi nasıl yapıyo, napıyo, cin gibi onu gözetliyo, sürekli peşinde ve takipte, önceki akşam yemek sofrasında Elif çığlık çığlığa bağırıyo yemek yemiycem diye, beni tekmeliyo falan, aynı çığlığı Defne de atıyo, tekme atmaya uğraşıyo ay dedim benim asıl işim şimdi başlıyo sanırım küçükken birtek uyku sorunu vardı :))

Canım ya insana nasılda vicdan azabı çektiriyo veletler. Elif te bazen durup dururken ama anne bana bidaha hiç kızma oyuymu diyo. acayip dokunuyo valla ama yine kızıyorum işte napiyim.

iyi akşamlaaaaaaar nasılsınız hanımlar

aynı benim halim Onat sabaha kadar 100 kere yer değiştiriyor yatakta dönüyor da dönüyor, ayakucundan aşağıya düşücek diye korkuyorum artık, bizim babamız da oda ve yatak değiştirdiğinden beyefendi yayılıyor yayılıyor

Deryacım üst iki dişimiz yok ama çok şükür hiçbir şeyi yemesine engel değil bir tek mısır yiyemiyor yavrum koçanına gelince dişeti zedeleniyor kanıyor hemen geliyor anne dişim kanıyor diyor bende ufalayıp veriyorum eline :) işte artık normalde ne zaman çıkacaksa o zaman çıkacak 6 mı 7 mi kaç yaşsa artık bekliyoruz

Filizcim senin zaten aynı yatakta yatmaktan başka şansın yok güzelim yoksa mahvolursunuz sabah kadar uyuma ayakta dur daha iyi odalar arası koşmaktan canın çıkar valla boşveeeer en iyisi bu sağa dön pış pış pış sola dön pış pış pış bak bana tek çocukla bile hala pış pışpış yapıyorum napim uykusuzum hala neyseki çok şükür son zamanlarda artık gecede 1 kez uyanmaya başladı ama işte o her dönüşte düşecek diye yada üşüyecek diye uyanıyorum

serpilcim güzeldir orası biraz soğuktur ama bence değer güzel mağazalar var

Meral Onatda öyle ya uyku zamanı uyumak istemediği için çok konuşuyor bende arkamı dönüyorum bana hemen diyorki ''annecim ben seni çok sevoorum bana sarıl nütfen dönme'' sonra sarılınca tamam git uzaklaş diyor benimki sarılmayı falan sevmiyor uyurken ellenmeyecek beyimiz dokunmayacağız ona öyle istiyor birde dediğin gibi bana kızma diyor ben seni çok sevorum diyor içim eriyor nefret ediyorum kendimden offf offf

Evet emel böyle yatmak daha iyi uzunca bir süre böyle yatıcaz biz sanırım. Elif'te hiç sevmiyo sarılmayı sokulmaya, bazen uyurken çaktırmadan sarılayım diyorum hemen tepinmeye başlıyo kaçıyo sıpa. Defne ilk aylarda çok severdi koynumda uyumayı, şimdi o da gece meme emiyo sonra yerine kaçıyo.

Siz dişlerini niye çektirmiştiniz Onat'ın ben orayı kaçırmışım. Birşeymi oldu ki.

hoşgeldin reyhan.
çok güldüm ya :)))) :KK9:

Kızlar şu benim reklam hala yayınlanıyo ve Elif'in aklı çıkıyo çocuk deli gibi bişey oluyo reklam yazısını görünce napıcam ben bunu ya, sizinkiler gördümü o reklamı

meral çift kişilik hani bizim olmazdı da 1.5 kişilik gibiler varya ben de onlardan almadığıma pişman oluyorum aslında. seninki süper olmuş yayla gibi.
bu gece de evde peluş büyük civcivlerden varya onadan var. ona sarılıp uyumak istedi. sarıldı sonra anne buna bak gözleriyle bana keskin keskin bakıyo. bak gördünmü nasılda keskin keskin bakıyo istemem bunu rahatsız oldum sizin odanıza götür dedi. aldım götürdüm. ama azmettik yine yatağında uyudu.

gerçi yine de katı değilim isterse ve çok korktuğunu anlarsam yanımıza gelebilir. reyhan sabah odasına gidip o arıyı camdan dışarı atsaydınız. camıda sıkı sıkı kapatsaydınız. ama güzel güzel bulmuş arı sokmazmı yaa

duyguuuuuuu

kuzi evet iki gündür tekrar görmeye başladım. çağanda gördü ama tepki vermedi hiç. acı sakız diye biliyo. ama elife üzüldüm yaa.
acaba beraberce firmaya mail mi atsak.

gerçi yine de katı değilim isterse ve çok korktuğunu anlarsam yanımıza gelebilir. reyhan sabah odasına gidip o arıyı camdan dışarı atsaydınız. camıda sıkı sıkı kapatsaydınız. ama güzel güzel bulmuş arı sokmazmı yaa

duyguuuuuuu[/QUOTE]

hiç aklıma gelmemişdi dur bi deneyim şimdi ne diycek

arıyı kovaladık odamızdan camı açtık attık ammaaa oğlum diyoki arının bide oğlu varmış o çok küçükmüş hepsaklambaç oynarmış bulunmazmışş...

X