2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba...
emelcim yok kreş hafta sonu,burda bi aile var sevdiğimiz 5 kız+1 erkek çocukları var,ablalar onlar yani..nil çok sevio onları,onlarda nili:))
hoşgeldin ssbk:)
serpilcim saol,bakayım ben de bi:)
nil kötü geceden beri öksürüo:KK43:(

hoşbulduk:))geçmiş olsun...

günaydın,

şu becerikli tamirciye benim evde o kadar çok ihtiyaç var ki!!!
Hoşgeldin ssbk,
Benim kızda hiç kendine kitap okunmasından hoşlanmıyor, hep kendi okuyacakmış, mıy mıy edip bırakıyor. Emelcim gönderdiğin linkden sipariş ediyorum umarım etkili olur.

hoşbulduk teşekkür ederim...aynı benimkide öyle bide kitapları yırtıyoruz:))

Merhabalar,

Bizim de canı nasıl isterse öyle davranıyor.Bazen anne sen dit kendi yatağına, burada yatma diyor, ama gece başlıyor uyandığı anda, anneeee, del yanıma diye..

Serpil senin dediğin gibi egehanda r leri söyleyemiyor daha.Hayıl, geliy misin, veyil misin.Tesettüy edeyim, lütten gibi kelimeler bizde de.Annemle geçen gün çarşıya gitmişlerdi.Orada bir çocuk varmış 3 yaşında.Annem egehan ondan kat kat güzel konuşuyordu diyor.Onlarda şaşırmış, egehanın her söylediği anlaşılıyor.Çocuğun daha tam anlaşılmıyormuş.2,5 yaşında cümle kurmaya başladı, ama 6-7 ay içinde çok ilerleme kaydetti.Bence hiç takma başkasının söylediğini. Kelimeleri ve harfleri anca oturtacaklar. Kızlar daha çabuk konuşmaya başlıyor denir. Kız anneleri sizinkiler nasıl_?:))))

Günaydın,

Ezgi 'nin haline bittim :))) Biz Elif'in odasını ayırmadık eşimin odasını ayırdık:)))) bense kızların biri sağımda biri solumda aynı yatakta yatıyoruz. Elif'in odasını uzunca bir süre daha ayırabileceğimi zannetmiyorum çünkü hem korkuyo, hemde sabaha kadar elli kere uyanan bir çocuk hala, başka oda da olsa ikidebir uyanıp ağlamaya başlayacak, hangisine koşacağımı şaşırıcam, böyle hiçolmazsa bir sağa pışpış, bir sola pışpış şeklinde idare etmeye çalışıyorum.

iki çocukluların hali zaten harap. annelikte böyle bişey işte.
biz uykusuz bi gece geçirdik. ben gözümü kapatsam dün kaybettiğimiz arkadaşı gördüm. hele ölüm şeklini düşündükçe daha kötü oldum.
çağanda gecenin bi yarısı bi baktım nefes nefese pıtı pıtı bi bizim odaya gelişi vardı. çok hoştu yaa. korkmuş belli . gel annem gel yanıma yat dedim babamızda gel babacım saklanalım dedi. oda girdi yanımıza. anne çok kötü bil luyaaa göldüm.
ne gördün annecim.
anne bil(r) ışık canavalı valdı. böööle geldi ben kaçmaya çalıştım ama beni yakaladı elimi yedi bak yedi. bu arada elini gösteriyo.
oğlum canavar diye bişey yoktur. sadece rüyalarımızda hayallerimizde olur bak elinde yerinde duruyo yememiş gördün mü
val(r) anne val hakatten bak ben göldüm.
tamam işte oğlum bak rüyanda görmüşsün işte. ama ben olsam bende korkardım pis canavar ben senin rüyana gelir onu döverim korkma tamam mı
tamam anne
bir müddet dalar sonra kaldığı yerden sarp doruğunda ışık canavarı varmış.
haa birde anne ben yatarken sen spor yapıyodun sonra beni bırakıp gitmişsin neden beni bırakıp gittin.
çok yoruldum oğlum uykum da geldi ondan gittim.
ha tamam o zaman..

allahım gülermisin ağlarmısın.

sonra eşim ışık canavarının ne olduğunu bulmuş. dün akşam çağan gizlice odasına gidip (ışık düğmesini dimere çevirmiştik ya onunda yanındaki priz düğmesi büyük gelmiş yalap şap duruyo) ışıkla oynuyo. ışığı kısıyo açıyo falan. eşimde bunu görmüş onu daha tam monte edemedik elin kesilir elektrik çarpar seni demiş.
ee çocuk bu bilinçaltına yerleşmiş canavar çağanın katkısı adı olmuş ışık canavarı.

kuzi senin işin çok daha zor...

valla dün akşam çok karnım agrıyordu 9,5 gibi yattım ... gece 1,5 ezgi seslendi gittim yattım yerdeki mindere yarım saat falan gecti... sen otur yatagın içine ofla püfle uyuyamıyormuş... uykuyu sevmiyor resmen....

kalktım geldim yatagıma gelmiyceksin sende burda uyuyacaksın dedim.. agladı biraz.. sonra sustu ama benimde uykum kactı o da uzun süre yatakta döndü durdu.. sabah 7 de geldi ben yatagımda uyudum çok uyudum diye...

gecicek gecicek diyoruzda gecmiyor işte...

sabahta alt komşularla karşılaştık asansörde... karı koca tipleri kaymış.. 9 aylık bebekleri hiç uyumuyor ne zaman düzelicek diyorlar hahahaaa....

eşimde dedi kimi 3 diyor, kimi 5-6 diyor, kimi hiç böyle bir sorun yaşamıyor :))) biz şansız kesimiz...

şimdi internette buldum bir kaplumbaga sipariş ettim ezgiye sırtından ışıklar çıkıyor gökyüzüne yıldız ay vs.. bakalım belki sever onu... gece lambası takıyoruz bizde... birde ışıgı açık bıraksak heralde hayatta uyumazsabaha kadar

hahahaa ışık canavarı demek süper... bizimkininda odasında örümcek adamlar var... o yuzden korkuyor hahahaaaa....

o kaplumbağayı bende gördüm sipariş verdim ama ödemeyi gerçekleştiremedim sonra da vazgeçtim. kapıda ödeme de var aslında ama sinir oldum ya...
derya sen kaça buldun. benim bulduğum 22 lira falandı kargo ile 26.4 e geliyordu. seninki gelsin hoşuna giderse söyledeben de alayım..

dediğin gibi bizimkiler uykuyu sevmiyo yetiyo demekki onlara da bize yetmiyo dimi.

ayy komşunun hali de kötü. biz çok şükür bunlar iyi günlerimiz her gece hala bikaç kez uyanıyo ama yaşşına kadar hiç uyumuyodu 10 dk da bir kalkıyodu onlar geçti en azından.

derya cuma gün istanbula geleceğiz. sabah gelip akşam döneceğiz. viaporta alışverişe biz oraya gitmemiştik daha önce sen biliyorsundur nasıl gelmeye değer biyer mi yoksa başka biyer mi bulalım kendimize.

derya cuma gün istanbula geleceğiz. sabah gelip akşam döneceğiz. viaporta alışverişe biz oraya gitmemiştik daha önce sen biliyorsundur nasıl gelmeye değer biyer mi yoksa başka biyer mi bulalım kendimize.

bize çok uzak orası canım hiç gitmedim... kocaeline falan giderken önünden geçtik...

28,90 a almışım kargo hariç kazıklanmışım bak :))) aman napiyim işe yarasın yeterki

Bende aldim o kaplumbagadan ece cok sevdi ama odasinda uyusada gece kalkip yanimiza :) ama tavsiye ederim cok guzel isik yansitiyo tavanda yildizlar ...
Ben 45 tl ye aldim :))) aynisi 20 lirayada satiliyo

Bende aldim o kaplumbagadan ece cok sevdi ama odasinda uyusada gece kalkip yanimiza :) ama tavsiye ederim cok guzel isik yansitiyo tavanda yildizlar ...
Ben 45 tl ye aldim :))) aynisi 20 lirayada satiliyo

:))) AH CANIMM sen benden betersin :)) ama güzel olmasına sevndim ...

Merhaba hanımlar, herkes iyidir umarım..

biraz okudum ne var ne yok diye..Ege de sizinkiler gibi konuşuyor tam net çıkmıyor kelimeler demekki normali bu hepsi aynı olduğuna göre..
bir tek Monte nin oğlu Metin tam eksiksiz konuşuyor..

Deryacım ne haber Ezgicik nasıl ? senin bahsettin kaplumbağları geçen sene bizim firmadan arkadaşım ithal getirtip satmıştı burda orda görmüştüm bende..

Serpilcim Viaport güzel biryer ama üstü açık mağazalara girip çıkarken dışardan dolaşıyorsun sadece tente gerilmiş üstten yani soğuk olur biraz..
outlet olduğu için uygun olabilir fiyatlar..

Bizde akşam çok rahat uyumadık burnu tıkanmış Ege'nin huzursuz uyudu biraz bende kabuslar gördüm rüyamda kötü bir geceydi yani..
Uykus sorunumuz yok bizimde beraber yatıyoruz çoğu zaman,bazen yatağında sabaha kadar uyuyor ondan çok ben eksiklik hissediyorum yanımda yatmayınca :))
bizimkinin sorunu uyurken dudaklarımızla oynaması deli ediyor bizi :))

aylincim nerelerdesin.. kızlarla buluşuyorsunuz ama arada bizede ugra çok özledik senide yakışıklı oglunuda canım...

benimkide kulagımla oynar :)))) deli oluyorum bütün gece... hepsinin var bir huyu ...

ezgide yarım konuşuyor bende çogu şeyini duzeltmiyorum çok hoşuma gidiyor bu hali çünkü :)))

gibi : bigi acaba : abaca diyor ... en çok sevdiklerim bunlar :)))

bzen kendi söyler bir kelimeyi yanlış sonra kendi düzeltir yanlış söyledim diye.. okulda ugraşıyorlar buyuk itimal... domates ve salatalıga çok ugrastı kendi kendine düzgün söylemek için :))) salalık diyordu :=)))

iki çocukluların hali zaten harap. annelikte böyle bişey işte.
biz uykusuz bi gece geçirdik. ben gözümü kapatsam dün kaybettiğimiz arkadaşı gördüm. hele ölüm şeklini düşündükçe daha kötü oldum.
çağanda gecenin bi yarısı bi baktım nefes nefese pıtı pıtı bi bizim odaya gelişi vardı. çok hoştu yaa. korkmuş belli . gel annem gel yanıma yat dedim babamızda gel babacım saklanalım dedi. oda girdi yanımıza. anne çok kötü bil luyaaa göldüm.
ne gördün annecim.
anne bil(r) ışık canavalı valdı. böööle geldi ben kaçmaya çalıştım ama beni yakaladı elimi yedi bak yedi. bu arada elini gösteriyo.
oğlum canavar diye bişey yoktur. sadece rüyalarımızda hayallerimizde olur bak elinde yerinde duruyo yememiş gördün mü
val(r) anne val hakatten bak ben göldüm.
tamam işte oğlum bak rüyanda görmüşsün işte. ama ben olsam bende korkardım pis canavar ben senin rüyana gelir onu döverim korkma tamam mı
tamam anne
bir müddet dalar sonra kaldığı yerden sarp doruğunda ışık canavarı varmış.
haa birde anne ben yatarken sen spor yapıyodun sonra beni bırakıp gitmişsin neden beni bırakıp gittin.
çok yoruldum oğlum uykum da geldi ondan gittim.
ha tamam o zaman..

allahım gülermisin ağlarmısın.

sonra eşim ışık canavarının ne olduğunu bulmuş. dün akşam çağan gizlice odasına gidip (ışık düğmesini dimere çevirmiştik ya onunda yanındaki priz düğmesi büyük gelmiş yalap şap duruyo) ışıkla oynuyo. ışığı kısıyo açıyo falan. eşimde bunu görmüş onu daha tam monte edemedik elin kesilir elektrik çarpar seni demiş.
ee çocuk bu bilinçaltına yerleşmiş canavar çağanın katkısı adı olmuş ışık canavarı.

Maşallah çağana daha nasıl konuşsun bu çocuk yahu rüyalarını bile anlatıyo :)) Elif'te çok rüya görüyo sürekli hareket halinde, konuşuyo, korkuyo falan ama rüyanın ne olduğunun farkında değil henüz sanırım.
Elif birçok kelimeyi doğru telaffuz edemiyo, hiç çenesi durmuyo, sürekli konuşuyo herşeyi anlatıyo ama, dışardaki insanlar ne diyo diye çok soruyolar demekki tam anlaşılmıyo, biz anlayabiliyoruz herhalde. Lütfen -dütten, teşekkür ederim -teşettim, nolur-yoyuy, alabilirmiyim-ayimiyim, sürpriz-bippis, doğum günü-domünü, acıdı-acandi bazı kelimelerimiz böyle ama böylesi daha güzel ya daha 3 yaşında bunlar büyük insan gibi konuşmasınlar zaten. Bende derya gibi bazı kelimeleri düzeltmesini istemiyorum :))

valla filizin oğlu maşallah çokta erken konuşmuştu. çağan dahaanne demezken o karolinden bahsediyodu. tekrar tekrar maşallah.
derya düzeltme konusunda bence de karışmamak lazım. ben bi ara düzeltmeye çalıştım sonra birgün çağan bişey söylemeye çalıştı anne nasıldı dedi bende söyledim ama o tam telaffuz edemedi ben yapamıyorum söyleyemiyorum diye oturup ağladı hemde baya ağladı bende o günden beri hiç karışmadım. söyledikleri anlaşılıyo kreşte görenler falan dil gelişimi çok iyi diyo ama insan negatif duyduğu bişeyii daha çok dikkate alıyo herhalde ama sizinkilerde öyleymiş bi sorun yok.
geçende gelmiş kondüktöl bileler vütten dedi diyo. benden bilet istiyo. şimdi bakınca konduktör de zor bi kelime gayette güzel söylemiş dimi kelimeye göre değişiyo işte.

Elif bayağı geç başladı sanırım konuşmaya 2,5 yaşına yakındı kısa cümleler kurmaya başladığında. Ama Defne çabuk konuşacak gibi, 15 aylık ama Elif'in söylediği herşeyi tekrarlamaya uğraşıyo, kelimeyi söyleyemese de aynı sesi çıkarıyo, söyledi zannediyosun. Geçen akşam geldiğimde Elif uyuyodu, babaannesi'ne Elif uyuyomu dedim, Defne uyuyo diye cevap verdi şok oldum :)) yedinmi diyince yidim diyo, Elif herkese ve herşeye anne derdi, Defne bana baba diyo :) Elif şarkı söylüyo aynı ritimde o da söylüyo, yakınında örnek bir çocuk olması gelişimini hızlandırıyo sanırım çocuğun.

Son düzenleme:
kuzi çağan çoktandır rüyaları biliyo. ben ona anlatmıştım.
ogünden beridir hep lüyalalını anlatır.

aylin teşekkür ederim ben açık olduğunu bilmiyordum tiril tiril gelirdim hahahaaa

X