2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydınlar,

Serpil bende duymuştum onu ama hiç denemedim.

Bugün bizim doğum günümüz var:)))) Ama cumartesi günü yapacağız.3 yaşını doldurdu bizim sıpada,3 yıl önce bu saatlerde hastanede doğumu bekliyordum:)))

egehan' ınde yeni yaşı kutlu, ömrü uzun olsun...

Günaydınlar,

Serpil bende duymuştum onu ama hiç denemedim.Geçmiş olsun bu arada.Çabucak atlatsın paşa.

Bugün bizim doğum günümüz var:)))) Ama cumartesi günü yapacağız.3 yaşını doldurdu bizim sıpada,3 yıl önce bu saatlerde hastanede doğumu bekliyordum:)))
doğum gününüz kutlu olsun mutlu yıllar , seninle beraber bizde bekliyorduk merakla ne zaman doğurucan diye bir türlü doğuramamıştın :)))
Merhabalar,

Ece, Ezgi ve Onat'ın geçmiş doğum günleri kutlu olsun, Allah hayırlı, güzel bir ömür nasip etsin. Kızlar Aslı'da sürekli hasta bir gün ateşli ertesi gün bişey yok, 2-3 gün sonra yine aynı. Geniz akıntısı ve öksürük değişmezimiz. Ben de geçen hafta bir gribe yakalandım ama grip demek imkansız, tüm eklemlerim ağrıdı, hala burun tıkanıklığından uyuyamıyorum, dr. verdiği ilaçlar hiç fayda etmedi, geçirenler 3-4 hafta sürüyor diyo....
teşekkürler , geçmiş olsun canım sanada Aslıyada

DOĞUM GÜNÜ GELİP GEÇENLERE MUTLU SENELER DİLERİM..

kızlar çağan hala öksürüyo. geçen bi arkadaşım kara turbun suyu iyi geliyo demişti. bugün kara turp bulup aldım ama suyunu içiremedim hatta kendim denedim ben bile içemedim. nette araştırdım şöyle bi tarif var. turbun içini oyup kabak içi gibi içine iyi bi bal ile doldurup ağzını yine turbun üstten kestiğiniz parçasını kapatın. 24 saat dinlendirip günde 2-3 tatlı kaşığı balı yiyin diyo. çocuklara yarım tatlı kaşığı vermek daha doğru olur diye düşündüm. yarn deniycem inşallah iyi gelir. sizinde aklınızda olsun denemek istersiniz belki. okuduğum forumlarda hep iyi yorumlar vardı..
annem yapardı bize serpilcim ama bana hiç iyi gelmemişti ama annem iyi geldiğini söyler hep

yok o oyuncak bebek canım... tinkerbell :)) kanatlı peri... ezgininde kıyafetinde kanatlar vardı ona uydurduk ...ben aldım o bebegi verdim pastanın üzerine koyun diye ....

ama ne macera yasadık... beni dogumgunu sabahı aradılar... sizin bebegi başka pastaya koyup teslim etmişler diye :))) oyuncakçıya gidip alalım diyorlar dedim yok o bebek heryerde :))) birde diyorlarki yanlışlıkla gönderdiğimiz müşteri çok memnun kalmış ...pastayı çok begenmiş heralde begenir dedim :))))

sonra yanlış giden yerden geri almışlar ...

ayyy maşşallah ezgiyee yerim ben onu çok tatlı olmuş maşşalh kuzuma nice yıllara inş

egehanında yeni yaşı kutlu olsun...öpyrm onu..

serpilcim bi ümit bende dün gece yaptım onu vericem bugün elvine aklıma geldi evdede vardı deneyim dedim sende söleyince iyiki yapmışım dedim.

geçmişi okumadım varsa atladıklarım onlarında yeni yaşı kutlu olsunnn

hahhaha derya gene çok güldüm,demek müşterileri çok memnun kalmış,hahhaha..ee bi zahmet:))))
n,ce güsel yaşlara yıllara işallah...prenses ezgicik gene çok tatlı,maşallah:)))
emel gerçekten ilk ege doğacaktı güya:)))egecimmm iiki doodunn:))
bebeklerimmm hepiniz iiki doodunuz....
geçmiş olsun ya valla bn de nilin öksürüğünü bayramdan beri hiç kesemedim,alıştık:)
ben bugün ilk hakemliğime çıktım kızlar:))))artık aday voleybol hakemiyim...

slmlar
tüm evlatlarımıızn doğumgünü kutlu olsun :)))
ben hala annemdeyim eşim bu hafta yoğun geç gelcekmiş annemde bırakmadı ama sanırım çarşamba akşamı dönerim cuma derenin c.tesi defnenin kontrolü var
bizde de yengemden yana sıkıntımız var dua edin kızlar yarın 35 haftalık olcak sancı çıkıyo nst de doktor ilaç ve yatak istirahatı verdi tutabildiği kadar tutucak dua edin kızlar vaktinde alalım yiğenimi kucağımıza hala olacağım için o kadar mutlu ve heycanlıyımki şimdiden evlatlarımdan ayırmıyorum dünyaları almak istiyorum ona annem hala olmak öle bişey diyo

slmlar
ben hala annemdeyim eşim bu hafta yoğun geç gelcekmiş annemde bırakmadı ama sanırım çarşamba akşamı dönerim cuma derenin c.tesi defnenin kontrolü var
bizde de yengemden yana sıkıntımız var dua edin kızlar yarın 35 haftalık olcak sancı çıkıyo nst de doktor ilaç ve yatak istirahatı verdi tutabildiği kadar tutucak dua edin kızlar vaktinde alalım yiğenimi kucağımıza hala olacağım için o kadar mutlu ve heycanlıyımki şimdiden evlatlarımdan ayırmıyorum dünyaları almak istiyorum ona annem hala olmak öle bişey diyo

Egehaninda dogum gunu kutlu olsun.iyi ki dogdun :)
Derya pasta ve elbisenize bayildim cok uyumlu olmus. Emelinde dedigii gibi ezgi de ayri bi seker ..
Bizde hafta sonu kutladik dogum gunumuzu ece cok mutlu oldu. Hic resim cekmemisiz ama uzuldum :KK43:

egehanın vee ezginin de doğum günü kutlu olsun.
ben hamile olduğum zamanlarda sizlerle değildim üzülüyorum o yüzden o heyecanları yaşadım bi başıma sizlerinkine de tanık olamadım gerçi o zamanlar baksaydım siteye büyük ihtimal şubat anneleri ile olurdum çağan güyya şubatta doğacaktı bak şimdi böyle bakınca olaya üzüntüm geçti o zamanda sizi hiç tanımayacaktım belkide. böyle sanal ortamda da olsa sizleri hayatıma sokmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum ne güzel aile gibi olduk burda..

ayy elvine de iyi gelir inşallah denemekten zarar gelmez ilaç değil paraben maraben yok içinde iyi gelmese bile en azından içinde bal var turp var yaniiiii..

ezginin kendisine bayıldım galiba ben bu kıza mütemadiyen bayılıyorum. çok güzel bi kız olacak büyüynce de pastası da çok güzel olmuş. ben bunu da kesin sen yapmışsındır diyodum..

kızlar yaa ben yine atak geçiriyorum bir aydır anamdan emdiğim burnumdan geldi. burda adam gibi bi doktorda bulamadım kendime derken vandaki doktorumun burda eşimin çalıştığı hastaneye başlayacağını öğrendim çok mutlu oldum. yeniden birilerine gidip dert anlatmaktan kurtuldum. hafta sonu onu aradık steroid başladık nispeten hafifledi ama hafiflemiş hali bile normal bi insana çok aır gelecek halde düşünün artık. sonra bugünde ayağımın altı uyuşmaya başladı iki kez ayağımı burktum allahtan son anda kurtardım düşmekten. yarın doktora gitcem ama korkuyorum yaainşallah daha başka bişey çıkmaz.

cuma akşamıda bi ilaç almıştım dün steroidi yaptırıken aklıma geldi etkilşir mi diye immün supresyon yapma riski varmış. bağışıllık sistemini komple devre dışı bırakma riski yani. ama yinede yaptırdım o kadar çaresiz kaldım çünkü. gece oldu yattık beni aldı bi ölüm korkusu panik atak olcam dedim. neyse çağanada bişey oldu sarılıyo öpüyo annecim sen benim canımsın biliyomusun diyo seni çok seviyorum diyo derken ben ağladım sessizce ama yaşlarımı gördü neye üzüldün annecim üzülme tamam mı falan dedi. allahım nolur ölmiyim dedim. yavrum napar nasıl bi hayatı olur dedim dua ettim çağanı sevdim sevdim sonra uyumuşum gece o kadar çok uyandım ki hıhh ölmemişim yaşıyorum deyip sevindim her defasında. rabbim bu küçücük yaşta bizim ykuluğumuzu onlara göstermesin onlarınkinide bize göstermesin..

uff çok içim karardı benim sizinkinide kararttım dimi..,,

duygu hakemliğini kutlarım hadi profesyonel ol bende seni görcem diyevoleybol maçları izlemeye başlayayım

ben hamile olduğum zamanlarda sizlerle değildim üzülüyorum o yüzden o heyecanları yaşadım bi başıma sizlerinkine de tanık olamadım gerçi o zamanlar baksaydım siteye büyük ihtimal şubat anneleri ile olurdum çağan güyya şubatta doğacaktı bak şimdi böyle bakınca olaya üzüntüm geçti o zamanda sizi hiç tanımayacaktım belkide. böyle sanal ortamda da olsa sizleri hayatıma sokmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum ne güzel aile gibi olduk burda..

ayy elvine de iyi gelir inşallah denemekten zarar gelmez ilaç değil paraben maraben yok içinde iyi gelmese bile en azından içinde bal var turp var yaniiiii..

ezginin kendisine bayıldım galiba ben bu kıza mütemadiyen bayılıyorum. çok güzel bi kız olacak büyüynce de pastası da çok güzel olmuş. ben bunu da kesin sen yapmışsındır diyodum..

kızlar yaa ben yine atak geçiriyorum bir aydır anamdan emdiğim burnumdan geldi. burda adam gibi bi doktorda bulamadım kendime derken vandaki doktorumun burda eşimin çalıştığı hastaneye başlayacağını öğrendim çok mutlu oldum. yeniden birilerine gidip dert anlatmaktan kurtuldum. hafta sonu onu aradık steroid başladık nispeten hafifledi ama hafiflemiş hali bile normal bi insana çok aır gelecek halde düşünün artık. sonra bugünde ayağımın altı uyuşmaya başladı iki kez ayağımı burktum allahtan son anda kurtardım düşmekten. yarın doktora gitcem ama korkuyorum yaainşallah daha başka bişey çıkmaz.

cuma akşamıda bi ilaç almıştım dün steroidi yaptırıken aklıma geldi etkilşir mi diye immün supresyon yapma riski varmış. bağışıllık sistemini komple devre dışı bırakma riski yani. ama yinede yaptırdım o kadar çaresiz kaldım çünkü. gece oldu yattık beni aldı bi ölüm korkusu panik atak olcam dedim. neyse çağanada bişey oldu sarılıyo öpüyo annecim sen benim canımsın biliyomusun diyo seni çok seviyorum diyo derken ben ağladım sessizce ama yaşlarımı gördü neye üzüldün annecim üzülme tamam mı falan dedi. allahım nolur ölmiyim dedim. yavrum napar nasıl bi hayatı olur dedim dua ettim çağanı sevdim sevdim sonra uyumuşum gece o kadar çok uyandım ki hıhh ölmemişim yaşıyorum deyip sevindim her defasında. rabbim bu küçücük yaşta bizim ykuluğumuzu onlara göstermesin onlarınkinide bize göstermesin..

duygu hakemliğini kutlarım hadi profesyonel ol bende seni görcem diyevoleybol maçları izlemeye başlayayım

duygu tbr ederim cnm

derya ezginin pastası çok güzel olmuş aksilikte bi okadar komilk:)) ama ezgi süper maşallah Allah nice sağlıklı yaşlarını göstersin

serpilcim o nasıl düüşünce Allah korusun canımm allah gecinden versin düşünme öyle şeyler Allah sanada sevdiklerinede mutlu ve uzun bir ömür versin sağlıkla

günaydın herkese duygucum tebrik ederim seni....:KK9:

serpilcim çok geçmiş olsun allah korusun allah kimsenin çocuğunu öksüz bırakmasın bende sırf bu yüzden ilaç kullanıyorum elvin olduktan sonra içimde sürekli bi korku hep ölücem düşüncesi dra gittim ilaç başladı ii mi oldu kötü mü bilemedim ama bu düşüncelerin içinden çıkamayınca çareyi dra gitmekte buldum...elvin beni sevdiğinde hep diyodum içimden acaba bu çocuk bana doyamıcaktamı bu kadar seviyo acaba..annemle bi yere gidiyolardı mesela hep ya ona bişey olursa diye deliriyodum...şimdi ilaç ii geldi fazla düşünmemeye başladım..ama tamamen yok olmadı

BURCUCUM ilaç başlaman çok isabetli olmuş. benim bu düşüncelerim süreklilik göstermiyo. dedim ya tedavi için iki ilacı aynı anda kullanınca yan etki ortaya çıkıverirse diye çok korktum. bide gece eşimi hastaneden çağırdılar hasta var gel diye oda napsın gitti tabi bende telefonuna bak ararsam sen bakamazsan başkası baksın dedim. niye dedi bende ilaçlar yanetki yapıyomuş ya dedim oda bana ilacın birini ben yaptım diğerini sen içtin içmeseydin dedi çok sinirlendim o an sen gelene kadar geberir giderim inşallah dedim sonrada kabul olur diye korktum hemen sözüm geri dedim allaha ama eşime çok sinirlendim güyya doktor ancak hastasına hayrı var bana hiç dokunmadı bugüne kadar bir aydır ağrım var sinirimden kasıyorum kendimi gel baktıralım falan demiyo dün gecede bel gitti galiba ameliyata falan alırlar belki dedi bidee beni öyle gerdi durdur bunu söyle off gerildim iyice bende gerilince dilime vuruyo eşim iyi adam aslında ama bu durumlarda bişey oluyo ona anlamıyorum senelerdir böyleyim sonuçta sıkılmışta olabilir gerçi bu halime rağmen her işi kendim yaparım off demem hani normalde ne yapıyosam aynısına devam ederim. acaba benmi yanlış yapıyorum nazlanmayı mı bilmiyorum acaba nazlanmayı bilsem daha mı iyi olur bilemedim ki
off neyse bugün gitcem işte sevk aldım dün bizim hastanede öyle her branş yok malesef kendimde hastanede çalışmama rağmen başka hastanelerde deva arıyorum.
duş aldım temizlik yaptım biraz sonra saçlarımı kurutup gitcem bana şans dileyin olurmu

canım çok geçmiş olsun... senin şu agrılarına bir çözüm yokmu ...çekicekmisin hep böyle...

bu korku hepimizde var heralde... bende hep derim allahım saglık ver uzun ömür ver çocugum yanlız kalmasın diye...

şu antalyada dansöze para taktı diye kocasıyla kavga edip kendini denize atan kadını sırf bu yuzden anlayamaıyorum...ikizz bebekleri daha 13 aylıkmış hem anasız hem baabsız kaldılar... hayata yenik başladılar yazık yavrulara...

serpilcim geçmiş olsun, korkuların çok normal, insan en zayıf olduğu anda sevdiklerinden ayrılma korkusu yaşıyor işte ama derdi veren Allah dermanınıda veriyor. Rabbimin izni ile hiçbirşeyin kalmayacak, dualarımız seninle. Eşine gelince erkekler asla bu tür konularda kadınlar kadar duyarlı olamıyorlar ama eminim içten içe kahroluyordur...
Ben Ezgi'yi göremedim, sanırım net ayarlarımda sorun var ama eminim çok tatlı olmuştur....
Nazo yengen İnş. hayırlısı ile alır bebişini kucağına, sende gönlüne göre hediyelerini...

Merhabalar kızlar, doğum günü dilekleri için teşekkürler.Hasta olan tüm bebişlere de geçmiş olsun.Kış gelince hastalıktan kurtulamıyoruz.

yok o oyuncak bebek canım... tinkerbell :)) kanatlı peri... ezgininde kıyafetinde kanatlar vardı ona uydurduk ...ben aldım o bebegi verdim pastanın üzerine koyun diye ....

ama ne macera yasadık... beni dogumgunu sabahı aradılar... sizin bebegi başka pastaya koyup teslim etmişler diye :))) oyuncakçıya gidip alalım diyorlar dedim yok o bebek heryerde :))) birde diyorlarki yanlışlıkla gönderdiğimiz müşteri çok memnun kalmış ...pastayı çok begenmiş heralde begenir dedim :))))

sonra yanlış giden yerden geri almışlar ...
Maşallah ezgi çok tatlı çıkmış deryacım.İyi ki doğmuş ezgicik:)))
Pastası da çok güzel.Kız çocukların bebekli, çiçekli değişik pastaları var.Erkek çocuklara dikkat ettim hep aynı.Araba şekilli:))))) Ege kaanın resmini gördüm aylinin faceinde, şimşek mcquinn, bizim burada tunçun doğum gününde şimşek mcquinn:)))Ben de ya şimşek yaptıracağım, ya da biraz farklılık olsun diye tren ya da uçak şekilli:)))Daha karar veremedim.
Derya çok komik olmuş yani, senin bebeği başkasının pastasına koy:)))Almaları da epey sorun olmuştur. O pastayı yaptıkları çocuk sevinmiştir, daha sonra elinden alınınca da üzülmüştür.Ne saçmalık ve dikkatsizlik.

hahhaha derya gene çok güldüm,demek müşterileri çok memnun kalmış,hahhaha..ee bi zahmet:))))
n,ce güsel yaşlara yıllara işallah...prenses ezgicik gene çok tatlı,maşallah:)))
emel gerçekten ilk ege doğacaktı güya:)))egecimmm iiki doodunn:))
bebeklerimmm hepiniz iiki doodunuz....
geçmiş olsun ya valla bn de nilin öksürüğünü bayramdan beri hiç kesemedim,alıştık:)
ben bugün ilk hakemliğime çıktım kızlar:))))artık aday voleybol hakemiyim...
Kutlarım duygucum, arkasını bekleriz artık. Sana bol başarılar canım.

slmlar
Geçmiş olsun canım.İnşallah zamanında gelir bebek.

Hepimizde aynı düşünceler var serpilcim.Bazen ben de düşünüyorum, bana birşey olursa çocuğum ne yapar diye.Diğerleri büyüdü ama egehan daha küçücük.Ama aklımdan çabucak çıkartıyorum kötü düşünceleri.Sonuçta hepimiz bir gün öleceğiz ama çocuklarımızın kendi ayakları üstüne dikildiğini görüp ölmek istiyoruz tabii ki.İnşallah allahın izniyle de bunu yaşayacağız. Vandaki drunun sizin oraya gelmesi de büyük şans hayatım.Senin için iyi olacaktır.

ben ezginin
bir galatasaray lisesine gitmesini çok istiyorum birde pilot olmasını :))) buraya çok pilot gelip gidiyor hepsinden fikir alıyorum nasıl bir yol izlemem gerektiği ile ilgili... bugun de bir pilot geldi artık yaştan emekli oluyormuş... ogluda pilotmuş... oğlunuzu nasıl pilot yaptınız dedim :))) anadolu üniversitesi pilot yetiştiriyor ama o gitmesini istememiş... çünkü pilotluk sağlığın bitince bitiyor diyor... okula basladın 3 yıl okudun 4. yıl saglıgında problem çıktı okuldan atılırsın diyorr... o yuzden ogluna normal bir üniversite bitir pilot egitimi al demiş.. çok mantıklı... 4 yıllık üniversite ve ingilizce ile pilot olmak kolaylaştı.. ve ikinci kaptan olarak işe başlıyorsun 9 bin lira maaş 4 ayda bir çift maaaş... 6 yıl içinde kaptan oluyorsun 15 bin lira maaş ve 4 ayda çift maaş... 63 yaşında emekli ediliyorsun... emekli olmadan teklif yagıyor özel havayollarından...

Son düzenleme:
Benim hayalim:)))))

Bende istiyorum oğlumun pilot olmasını.Kendimde istiyordum zaten ama benim zamanımda kızları almıyorlardı.Şimdi alıyorlar.
Evet sağlıkla ilgili pilotluk, belli dönemlerde sürekli kontrolden geçiriliyor, en ufak bir şeyde işten çıkartılıyor.Haklılar tabii ki aslında.
Ama çokta yorucu bir meslek, çocuklar gerçekten kendileri isterlerse olabilirler bence,çünkü öncelikle gerçekten sevmek gerekiyor bu mesleği.

Ama pilotun söyledikleri çok doğru, öncelikle bir lisans bölümü kazansın. Oğlu yıldız tekniği bitirdikten sonra mı başvurmuş pilotluğa_?

X