2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Süperler bunlar yaaaaa:)))

Gaz sancısı bende yaşamamıştım çok fazla.İnşallah sen de yaşamazsın.Kucak istiyor olabilir:)))

ne demek istediğini anladım sevdacım nedense öle bi klişe vardır demi (bu ara defne söylüyo çağdeşim çok katlı demiii ) bebnim arkadaşım var kız 3-4 ayda bir renk değiştirir mutsuzmu hayır hatun değişikliği seviyo :)))
genel olarak iyi arada tuhaflaşıyo ama mesela severken dişlerini sıkarak canım çağdeşim diyo biri severken oda seviyo hemen ama herşeyini paylaşıyo mesela mama sandalyesine dereni koyuyorum o benimdi ama artık çağdeşimin olsun diyo bu sana küçülmüş diyincede aynı mesela bi oyuncak görsün bebeklere göre diyelim nütten anne nütten çağdeşimede alalım diyo yani arada sorunlu ama genel olarak iyi iki hafta önce bi 10 gün kadar bbenle ve annemle sorun yaşadık çok fenaydık tanıyamıyodum napçamışaşırmıştım ama d.günü partisinden sonra normale döndü kardeşinin mevlütü oldu tabi herkes ona geldi ve hediye getirdi hedieylere bi kıskançlık yapmadı ama işte çocuk içinde neler yaşadığını bilemiyosun tabi d.gününde onun için geldiler pastaydı hediyelerdi uçtu sevincinden ve resmen terapi oldu çocuğa zaten onun için yaptım yoksa kalkışmazdım daha kırkımız çıkmamıştı

en güzelini yapmışsınız cnm çocuklar ilgi alakayla ilgili karşılaştırmaları içlerinen yapıyolar.bizdede öyle hangisinin doğum günü olursa olsun pasta ortak üfleniyo böylece ikiside ortak eğleniyolar

Duyguuu, nil cadısı çok tatlı olmuş, maşallah.

Nazo ben bir şey denemedim hayatım bilmiyorum hiç. Ama gaz sorunu önemli.Hiç bir şeyi yokken mızırdanıyorsa, gaz olabilir.
Maşallah defneye, çağdeşini seviyormuşşş:))))

Sevda en güzeli sana rahat gelecek bir araba.Jeep bence de en uygunu.Çok da rahat kullanılıyor.Sorun yaşamazsın.Ben büyük arabada öğrendim, küçük araba da olsa, büyük araba da olsa sorun yaşamıyorum.

evet canım bende kia sorentoda karar kıldım inşallah hakkımızda hayırlısı olur çok kullanılan bi araba o nedenle insanların memnun olduklarını düşünüyorum görüntüsüde çok güzel iç konforuda ii inşallah kullanımıda rahat olur...çocuk gibi bi sevinç halindeyim :)) kayınvalidemin arabası var kayınpederin,görümcenin kocanın var hepsi el altında istediğim zaman alır kullanırım hiçbişi demezler ama insanın kendine ait bi araba sahibi olması çok keyifliymiş:))

bende defnede hiç yaşamadım meral ondan acemi oldumbirden :))) ama gazı çıkmış oluyo karnı tok altıda temiz oluyo ama sanırım kucak istiyo küçük hanım :)))

canım çok gazlı bebeklerde gazını çıkartsan bile yeterli olmayabiliyor kaanda defne gibi gaz sıkıntısı olmuyodu ama duruda emdikten sonra gazını çıkarırdı ama yinede çok gazlıydı yeterli olmuyodu çıkardığımız gaz

defneyle az önceki diyalağumuz
bebeğnizde büyümüş
:) evet büyüdü
çaç yaşında
1.5 aylık
hımmm nerde doğdu
hastanede
adı ne onun
ayşe deren
ooo adıda çoç cüzelmiş
hadi gül anne gül

çok şekerrrr konuşuyo defneee bıcır bıcır

ayyy canım kazasız belasız işallah..güle güle kullan:))
çok tatlılar ya ..biz de oyuncak bebekle oynuoruz aynı şeyi tam denk getirmişsin valla bravo,öp kocaman kızımı:)))
çok teşekkür ederiss teyzeleri,sizle de paylaşalım istedim:))
gaz dediniz orda durun,hiç bişi işe yaramaz,sabaha kadar sıvazlayın!!:))geçmiş olsun ama sakın lavman falan yaptırtmayın canım..

hadi sevda hatırlı olsun şimdiden. allah kaza bela vermesin..
nilimm çok tatlı be annesi maşallah ona. prensesler gibi olmuş hatta gibisi fazla..
nazo bende gazdan çok çektim yaşını geçmişti gaz derdi bittiğinde. hala bitmiş sayılmaz ya ishal ya kabız o bölgeyle ilgili sorunumuz var hala..
duygu gibi diycem bende çok gazlıysa hiçbişey işe yaramaz. neler verdim neler yaptım kendim neler yedim neler yemedim ama işe yaramadı yine gazlıydı yine gazlıydı. sadece kimyonun biraz faydasını gördüm. sabah iki akşam iki çay kaşığı kimyonu ilaç içer gibi içiyodum. emzirme yoluylada çocuğa geçiyo. bi dene bakalım tabi sorun gazsa.

günaydın...
sevda alacağın araba şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah ...
duygu nil e maşallah çok güzel çok tatlı:))
nazo duru gazmandı valla çook çektik(daha doğrusu kolik bebekti) ama bize zinko dml iyi gelmişti!fön makinesinin sesi , arabayla gezmek, süpürge açınca sakinleşirdi ay aklıma geldi ne çekmişim :KK43:(

nil prensesler gıbı olmuş maşşallah kızına
sevda hayırlı olsun canım araban rabbım dört tekeını bastırsın
nazo valla benımde buyuk oğlum gazlıydı serpilin dediği gibi bende kımyonu ilaç gıbı içtım ama o hazır çaylardan kullanmadım aktardan rezene papatya falan almıştım onları kullandım
bol masaj yapmak lazım bu rada hayırlı olsun bebişin
saçların içinde gerçekten ilk başta istediğin gibi olmamıştır ama sonra rengı oturuyor bıraz bekle ıstersen belkı sonrasında sen de beğenecksın

kızlar sızler sormak ıstediğim bır sey var
beım küçük oğlumun istediği bır sey olmadığı zaman kendımı yere atıyor mınık sıpam boyle bır durum yaşayan varmı aranızda
ne yapmalıyım o durumda almalımıyım onu yerden yoksa bırakmalımıyım ?

Hayırlı olsun sevdacım, güle güle kazasız belasız kullan arabanı hayatım.

Hülya kendini yere atıyorsa, dayanabildiğin sürece alma.Egede de vardı aynı sorun.
Ama yine de kendi istediği dönemde bırakıyor bu huyunu.Sen daha sakin olmaya çalışacaksın, sinirlenmeyeceksin.Başka yolu yok:))))

en güzelini yapmışsınız cnm çocuklar ilgi alakayla ilgili karşılaştırmaları içlerinen yapıyolar.bizdede öyle hangisinin doğum günü olursa olsun pasta ortak üfleniyo böylece ikiside ortak eğleniyolar

evet gerçekten öyleymiş tecrübeyle sabittir :)))

evet canım bende kia sorentoda karar kıldım inşallah hakkımızda hayırlısı olur çok kullanılan bi araba o nedenle insanların memnun olduklarını düşünüyorum görüntüsüde çok güzel iç konforuda ii inşallah kullanımıda rahat olur...çocuk gibi bi sevinç halindeyim :)) kayınvalidemin arabası var kayınpederin,görümcenin kocanın var hepsi el altında istediğim zaman alır kullanırım hiçbişi demezler ama insanın kendine ait bi araba sahibi olması çok keyifliymiş:))

hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin

canım çok gazlı bebeklerde gazını çıkartsan bile yeterli olmayabiliyor kaanda defne gibi gaz sıkıntısı olmuyodu ama duruda emdikten sonra gazını çıkarırdı ama yinede çok gazlıydı yeterli olmuyodu çıkardığımız gaz

bende merale katılıyorum dayanabildiğin kadar bırak yerde yada ilgisini başka yere çek bence çok etkili yani defnede işe yarıyodu öle kenidni yere atması yoktu ama bişeyi tutturdumu en basiti camdan bakıp aaa güneşte ne kadar parlak yada ne çok yıldız var bu akşam aaa adama bak şapka takmış falan diye ilgisini çekiyodum

çok şekerrrr konuşuyo defneee bıcır bıcır

teşekkür ederiz teyzesi bazen bayıtıyo ama :)

ayyy canım kazasız belasız işallah..güle güle kullan:))
çok tatlılar ya ..biz de oyuncak bebekle oynuoruz aynı şeyi tam denk getirmişsin valla bravo,öp kocaman kızımı:)))
çok teşekkür ederiss teyzeleri,sizle de paylaşalım istedim:))
gaz dediniz orda durun,hiç bişi işe yaramaz,sabaha kadar sıvazlayın!!:))geçmiş olsun ama sakın lavman falan yaptırtmayın canım..

yok lavmanlık değil zaten kakaya falan normal çıkıyo öyle çok olay yapmıyoda arada huysuzlanıyo işte bide galiba bana bgarezi var :))) ne zaman başbaşa kalsak başlıyo mızırdanma mesela babamız arada akşamları defneyi aşağıya indiriyo sizinde uyuyun diyo tam gözümü kapatıyorum başlıyı yatırmıyo kesinlikle

nilimm çok tatlı be annesi maşallah ona. prensesler gibi olmuş hatta gibisi fazla..
nazo bende gazdan çok çektim yaşını geçmişti gaz derdi bittiğinde. hala bitmiş sayılmaz ya ishal ya kabız o bölgeyle ilgili sorunumuz var hala..
duygu gibi diycem bende çok gazlıysa hiçbişey işe yaramaz. neler verdim neler yaptım kendim neler yedim neler yemedim ama işe yaramadı yine gazlıydı yine gazlıydı. sadece kimyonun biraz faydasını gördüm. sabah iki akşam iki çay kaşığı kimyonu ilaç içer gibi içiyodum. emzirme yoluylada çocuğa geçiyo. bi dene bakalım tabi sorun gazsa.

evet bunu duydum serpil içemiyosanız her yemeğinize katın diyolar
işte sorun gazmı tam olarak emin değilim

günaydın...
sevda alacağın araba şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah ...
nazo duru gazmandı valla çook çektik(daha doğrusu kolik bebekti) ama bize zinko dml iyi gelmişti!fön makinesinin sesi , arabayla gezmek, süpürge açınca sakinleşirdi ay aklıma geldi ne çekmişim :KK43:(

nazo valla benımde buyuk oğlum gazlıydı serpilin dediği gibi bende kımyonu ilaç gıbı içtım ama o hazır çaylardan kullanmadım aktardan rezene papatya falan almıştım onları kullandım
saçların içinde gerçekten ilk başta istediğin gibi olmamıştır ama sonra rengı oturuyor bıraz bekle ıstersen belkı sonrasında sen de beğenecksın

sağol cabnım teşekkürler aktardan bende aldım rezene falan içiyorum ama bebeğe vermedim hiç bi arkadaşım denemiş bu kimyonlu rezene çayını memnun kalmış

beım küçük oğlumun istediği bır sey olmadığı zaman kendımı yere atıyor mınık sıpam boyle bır durum yaşayan varmı aranızda

Hayırlı olsun sevdacım, güle güle kazasız belasız kullan arabanı hayatım.

Hülya kendini yere atıyorsa, dayanabildiğin sürece alma.Egede de vardı aynı sorun.
Ama yine de kendi istediği dönemde bırakıyor bu huyunu.Sen daha sakin olmaya çalışacaksın, sinirlenmeyeceksin.Başka yolu yok:))))

günaydın...

tşk ederim kızlar,saolun hayırlısı bakalım.

nazo valla gaz değilsede garezinden ağlıyodur. ne bilim çağana edepsizliğinden ağlıyo diyolardı ama hep ağlıyodu. şimdi bakıyorum geçti gitti hiç geçmiycek sanıyodum. gaz değilsede zamanı gelince susar. tabi bu arada sen nolursun bilemiyorum. ayy uykusuzluk çok zor bilirim allah kolaylığını versin inşallah. arada bana getir ben bakıveriyim sen dinlen...

kızlar çağan yine hasta. sabaha kadar öksürdü hiç durmadan. yüne karşı alerjisinin olduğunu düşünmeye başladık. kreşte dün 1-2 öksürmüş. o kkadar yine eve geldi başladı hiç durmadan. yani 5 sn duruyo bidaha başlıyo üstümüzdeki yorganı attım yün yorgndı rahatladı bi süre gözliycez bakalım.. gözündeki sorun da devam ediyo hala ne zaman iyleşcek bu bebeler yaaaa

konjonktivit oldu teyzesi bir haftadır gözüyle uğraşıyoruz. günde dört kez damla, istemiyor yoruldu artık ilaç ilaç..
göz kıpkırmızı akıp duruyo şiş öyle işte.
bi taraftan allerji işi. antiallerjik halı bakıyorum şimdi yorganı yastığı herşeyi değiştircez bu gidişle ama emin olabilsek

serpilcim geçmiş olsun canım kreştenmi kapıyo acaba enfeksiyonu diğer çocuklardan
alerji çok kötü bişey kaandada ara ara müksediyo ama çok yoğun deil keçi sütü kullanıyordum ben bi dönem ozaman çok olmuştu ama omu bumu deneyerek süte bağlı olduğunu tespit ettik ve bırakınca kesildi çok şükür inşallah sizinde biran önce geçer Allah kolaylık versin canım

Son düzenleme:
günaydın kızlar serpilcim çok geçmiş olsun bilirim o öksürmeleri elvinde de var alerji testleriniz yapıldı mı??neye karşı olduğu belli değilse yaptır derim..bizim balık polen toz....13 ocakta randevumuz var bu sefer alerji bölümüne kesinleşicek bakalım bide bizim geniz etimiz var o yüzden geçmio boğaz enfeksiyonumuz..ameliyat dedi dr da beklyirz alerji arttı mı ne oldu bakalım ondan sonra ameliyatt.

sağolun kızlar. valla burcu test yaptırmadık. hiç aklımıza gelmiyo bizim bu test olayları falan bi ara götüreyim bari.
ayy yarın kreşte kostüm partisi yapacaklarmış. kiraladık biyerden çağanı şirin yaptık. çok tatlı oldu bence yani...
ilk başta penguen olcam ben dedi sonra horoz olcam dedi en son nerden aklına geldiyse artık inek olcam diye tutturdu. boşver demek istemedim ne olmak istiyosa olsun diye ama inek olsunda istemedim ne yalan söyliyim. şirin olmak istermisin dedim bayıldı bu fikre bizde şirin yaptık onu. ben uykucu şirinim diyo..

iyigeceler kızlar benim bu saatte ne işim var dimi hastaneden yazıyorum apandist amelyatı oldum bugün dün gece karnım ağrıdı hiç uyumadım tuvaletten çıkamadım gazdo ishaldi derken istifra ettim ama yinede rahatlayamadım sonrada kasığımda ağrı başladı ters bişeyler olduğunu anladım ama gaz sıkışmasıdır diye düşündüm sabahı sabah ettim sabah baktım bastırınca acıyo şüphelenbmeye başladım sağlık ocağına gittim hemen bizim sokağın başında adamda şüphelendi acile gidip filmle baktırmanda fayda var dedi eşim geldi bi cüzdan bi tel geldik acildedeler şüphelendiler testti tomografiydi şişmiş iltihaplanmış apandist alcaz dediler 5te amelyat oldum hala şaşkınım hemde sezaryen olduğum 3 numralı aynı amelyathanede dejavu oldu

serpilcim ah keşke yakın olsak nasıl isterim varya hem böle dostlarımla görüşmüş hemde kızım akranlarıyla olmuş olurdu
bbu arada geçmiş olsun eltimin oğlan astım alerjik royalden antibaeriyel halı aldılar nevresimi falan özel koridorlarıda laminant yaptırdılar makinede yıkanan kilim aldılar

iyigeceler kızlar benim bu saatte ne işim var dimi hastaneden yazıyorum apandist amelyatı oldum bugün dün gece karnım ağrıdı hiç uyumadım tuvaletten çıkamadım gazdo ishaldi derken istifra ettim ama yinede rahatlayamadım sonrada kasığımda ağrı başladı ters bişeyler olduğunu anladım ama gaz sıkışmasıdır diye düşündüm sabahı sabah ettim sabah baktım bastırınca acıyo şüphelenbmeye başladım sağlık ocağına gittim hemen bizim sokağın başında adamda şüphelendi acile gidip filmle baktırmanda fayda var dedi eşim geldi bi cüzdan bi tel geldik acildedeler şüphelendiler testti tomografiydi şişmiş iltihaplanmış apandist alcaz dediler 5te amelyat oldum hala şaşkınım hemde sezaryen olduğum 3 numralı aynı amelyathanede dejavu oldu

serpilcim ah keşke yakın olsak nasıl isterim varya hem böle dostlarımla görüşmüş hemde kızım akranlarıyla olmuş olurdu
bbu arada geçmiş olsun eltimin oğlan astım alerjik royalden antibaeriyel halı aldılar nevresimi falan özel koridorlarıda laminant yaptırdılar makinede yıkanan kilim aldılar

aa çok geçmiş olsun canım yaa çok üzüldüm inan bebeğinde var minicik emiyodurda kim bakıyo ufaklığına

sağolun kızlar. valla burcu test yaptırmadık. hiç aklımıza gelmiyo bizim bu test olayları falan bi ara götüreyim bari.
ayy yarın kreşte kostüm partisi yapacaklarmış. kiraladık biyerden çağanı şirin yaptık. çok tatlı oldu bence yani...
ilk başta penguen olcam ben dedi sonra horoz olcam dedi en son nerden aklına geldiyse artık inek olcam diye tutturdu. boşver demek istemedim ne olmak istiyosa olsun diye ama inek olsunda istemedim ne yalan söyliyim. şirin olmak istermisin dedim bayıldı bu fikre bizde şirin yaptık onu. ben uykucu şirinim diyo..

ayy yerim ben o uykucu şirini gerçektede şirin zaten kostüme ne gerek var :)

X