2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ezgi akıllı kız siz nasıl çağrılcanı öğretmemişsiniz çocuğa bide gülmüşsünüz ne ayıp sorar tabi neden gülüyosun diye..
hatice valla ben kızmıyorum oyuncağını vermek istemeyince. istersen oda oynasın oynayabilir ama istemiyorsan verme diyorum. sonra o birinin oyuncağını isteyipte vermeyince o da oyuncağını sana vermek istemiyo gayet normal diyorum çağan onunda çözümünü buldu. eğer karşısındakinin oyuncağını gözüne kestirdiyse gidiyo ona kendi oyuncağını veriyo al oyna diyo ona iyice dalınca bende bunu alimmi diyo çocukta veriyo..
evde olmayan bişey için mesela akülü araba istedi ben o tehlikeli kullanacğın yer yok o yüzden alamam dedim tamam dedi. fazla ısrar etmiyo allahtan.
bide evde bişey varsa ikincisini istemez geçen ona bi makas aldım (evdeki tamamen plastikti güzel kesmiyodu) eve geldik makasını aldı geldi anne bu kaybolmuştu ama şimdi buldum kalk abiye geri götürelim dedi. şaşırdım bende. kaybolduğu için değil güzel kesmediği için yenisini aldım dedim almış kağıt kesiyo yooo bak kesiyo diyo. bakalım böyle iyi inşallah değişmez.

ya hafta sonu bi ateşlendi hep 40 lardaydı ateşi başını gösteriyo sadece burası acıyo diyo sinüzit oldu herhalde. pazar gittim annemleri alıp getirdim bugünde kreşe göndermedim. annem aradı çocuk 7.30 da kalktı 9 30 da uyudu bu saat oldu kaldıramıyorum dedi. bi telaş izin aldım geldim bu arada uyanmış bişeyler atıştırmış iyiydi. ödüm koptu ama..
yemek yapıyım kalkayım dedim. yok anne sen yanımda otur kalksın nenem yapsın diyo...

NESTLE FİRMASINDAN DUYURU!!!!!!!!!!....Tüm ebeveynler için NestLe herkesten 2012 son kullanma tarihli Banana Bebek Mamalarının iadesini istedi, çünkü içinde cam olabilirmiş. Lütfen tüm bebeklerin güvenliği için bu yazıyı kopyala&yapıştır yapınız. Eğer ebeveyn değilseniz bu postanın yönlendirilmesine yardım ediniz. Bir bebeğin hayatını kurtarabilirsiniz.

merhabaa..
deryacım valla bi sürrü kan tahlili istediler,o yüzden ben de yaptırmadım ama zinko kullanıorum hergün bi kaşık içioruz büyümek için:)
aklımda yanlış kalmadıysa 1 senede 8 cm uzamaları gerekiodu.sizinki de durmuşumarım aksi bişi diildir bu durumlar,gerçi ezgi bayaa uzun die hatırlıorum:))
nil de ister,eğer kibarca isterse alınır uygunsa,ama bazen tepinio o zaman asla almıoruss:))
arkadaşlarına ya da değer çocuklara oyuncaj-klarını verir,karşıdaki vermeyince ben veriorum ama o vermio ama anneee...die sitem eder...vermezse olmaz diorum paylaşmamaız lazım..
çağana da geçmiş olsun biz de antibiyotik kullanıoruz acayip boğazımız şişmişti ve ateşliydik..
kızlar yarın tatile başlıoruzz:))

merhaba nasılsınız..ben aydan aya giriyorum artık fazlada okuyamıyorum.bugün eymen yokta öyle bakabildim.

eymenede tahlil yaptırdık demir falan iyiymiş ama buna rağmen kansızlık varmış..salı günü tekrar tahlil yapılcak büyük ihtimalle akdeniz anemisi taşıyıcılığı olabilrmiş.çünkü eşimde taşıyıcı.

meral abla evine taşınmışsın hayırlı olsun..

bu da bizim deniz keyfimiz...fotoğraf çekmeme kızdı yüzünü kapattı:)))

Son düzenleme:
Meral eviniz hayirli olsun.tasinma isi cok zor neyseki annen yaninda....ben badana yaptirmaya useniyorum nasil altindan kalkarim diye :)

Serpil gecmis olsun hastaligi neymis?

Duygu sizede gecmis olsun.tatil oncesi hasta olmasi kotu olmus,cabuk topalar inss.iyi tatiller...

Eymenin resimlere bayildim masallah cok tatli

Dr. Bizden de kan tahlili istemisti demir eksikligi varmi diye yaptirmamistim.bizde yaptirsak iyi olacak en azindan eger eksiklik varsa ilac vs. Takviye yaparis.

Derya ezgini boyu zaten uzundu bence bi sorun yoktur.bizim dr zaten 3 yas boyu ve kilosu demisti cok kafaya takmayin.

günaydın kızlar
uzun bir aradan sonra size ve internetime kavuştum
umarım herkes iyidir biz iyiyiz sonunda evimize yerlestik çok zordu taşınma işi
şimdi konyanın ilçesindeyiz tokilerden bir ev kiraladık
ceylin eski evimizi ve bakıcılarını çok arıyor her konuşmamızda ağlıyor telefonda gidelim diye
burda da yeni bakıcı arayışı içindeyim o yüzden ne ıspartaya ne konyaya gitmedik
parka iniyorum her gördüğüm kadını süzüyorum öğretmen arkadaslara sordum tanıştıracaklar bi kaç kişiyle
tahlilierini yaptırdım guatr çıktı tekrarı istendi snra düzeldi şükür ama kansızlık çıktı
kan surubu ve vitamin verdi ama içmiyor sıpaa
neyse fazla uzatmayım artık hep sizlerleyim inş

merhabaa..
meral hayırlı olsunnnn:))
eymenin deniz keyfi die albüm yap sen sıpa acayip poz vermiş:))
kızlar nilin okulundan demin kağıt geldi,bi virüsmüş bu adı da el,ayak,ağız die bi hastalıkmış..şimdi onu araştırıorum..
ceyline de geçmiş olsun,çok sevindim düzeldiğine:))

çağanada nilede çok geçmiş olsun yaz günü ne ateşi bu böyle umarım çabuk atlatırsınız
eymenede maşallah kolluklarını sevsinler
biz iyiyiz şükür perşembe istanbula geçicem cuma şeker yüklemesi yapılcak
küçüğüm çok hareketlendi defne pek ılımlı bizim bebişimiz diyo babamın annemin benim diyo dergide markette bişey bgöre emzik biberon falan ayyy anne bakana çok katlı bebişimize bundan alalımmı dütten dütten diyo

8 cm çokmuş ya ezgi 93 santimmiş ocakta şimdi 95,5 cm 7 ay olmuş. bir yılda 8 cm ulaşması imkansız olur ozaman... neden olurmuş bu durma zinko ne için bak kafama takıldı şimdi ya

valla canım gene baktım bi yer 7 bi yer 8 cm dio,zinko herkesin önerdiği bişi ,sen de bi araştır..nil de işe yaradı boyu uzadı.
şimdik okudum da çok da emin olamadım,bu kutu bitsin keseyim,fazla kullanım kıllanma yapıomuş

nazocum defneye aferin :))demek dütven dütven alalım mı dio:))))şekerin de ii çıkar işallah,herşey süper olur:))

ben çoktandır defnenin ne kilosuna ne boyunu ölçmüyorum kışa 3 yaş kontrolünde görürüz ne olmuş ne bitmiş ama gözlemime göre iyi boyu uzadı yaz başı tam olan pantolon falan şimdi kısa geliyo kilo desen oda gayet iyi e maşallah iştahı yerinde homini yesin sabahtan beri yediklerini saysam :))))))
bu arada ben DAMLA diyorum biriniz bişey demiyo bi duygu güzelmiş dedi

ben damla ismini sevmem bu ara ARYA ya takıldım ... birde armina hoşuma gidiyor

aryalarda çok gürültücü oluyomuş yani sürekli ağlayayıp bağırıyolarmış :))) isimlerinin etkisimidir nedir
her çocuk için değil ama anlamları etkiliyo diye düşübnüyorum

merhaba kızlar geçmişi hem okudum hem güldüm yaa zıpır oldular iiicee.
elvin en son 98 cmdi dr çok ii dedi ama ne kadar sürede ne kadar uzadı hiç takip etmedim...

ya damla güzel bi isim ama daha güzel bi isim koyabilirsin..

NAZLI BENCE SARE KOY DEFNEYEDE UYUYO ÇOK YAKIN ARKADAŞIM DOĞUM YAPTI KIZININ İSMİNİ DEFNE SARE KOYDU.ANLAMI DA SAF TEMİZ DEMEK...

BİDE ELİS İSMİ HOŞUMA GİDİYO ANLAMI:GÜZEL KOKULU BİR ÇİÇEK

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…