2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

slmlar yarın öğlen istanbula geçiyorum cuma detaylı ultrosonum var merak ediyorum küçüğümü bi ay olcak görmeyeli dua edin hayırlı haberlerle gelim cuma akşamıda iş arkadaşlarım (eski) gelcekler h.sn için yani beraber döncez o yüzden giremem haberiniz olsun şimdiden

Bizde bugun doktora gittik.hepatit a asimizin ikinci dozunu olduk.dr.boyu kilosu iyi vitamin kullanmayin bi muddet dedi.ama ben minadeks alicam yinede.kizimi biliyorum cunku.
Dr.a gidecegiz deyince basladi aglamaya istemiorum diye.babasi soz verdi cumartesi havuza goturecegim dedide dr.a gitmeyi kabul etti hanimefendi.
Gecen haftalarda cok huysuzdu bugunlerde iyi masalllah dilimi isirayim.ne desem tersi oluyor

Merhabalar,
Uzun zamandır giremedim, umarım herkes iyidir. Geçmişi de okuyamadım... Biz bugün kreşe başladık, 2 saat alıştırma amaçlı. Hep oyunla geçtiği için Aslı gayet mutlu oldu. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl geçecek!!!
Fazla yazamıyorum, işten girdim, kendinize iyi bakın.

yine uzuuunca bir aradan sonra merhaba, iki üç sayfa ancak okuyabildim işyerinden kaçak göçek bukadar oluyo :)
hastalara geçmiş olsun, sevda baya ağır geçirmişsiniz size iki kere geçmiş olsun.

ezgi su perisi elma şekeri maşallah :)

herkesler kreş derdinde gördüğüm kadarıyla bizde halen bir faaliyet yok, bezden kurtulamadık çünkü, daha doğrusu uğraşmadık hiç fırsat bulamıyorumki
dün biraz uğraşayım dedim, tuvalete oturttum herhalde var çişi ama yapmaya korkuyo kaldır diye tepiniyo, sonra aldı bezi eline bağlaaaa diye bağırıyo, işim zor galiba benim ya, izine çıkınca köye (şile'ye) gideyimde bez bağlamiyim bahçelerde gezinsin öyle bari diyorum, evi batırana kadar bahçeleri sulayalım :)) bu konudaki pratik fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Kızlara kayınvalidem bakıyo ama çok huzursuzum, geçenlerde görümcem doğum yaptı 40'ı çıkana kadar ona bakmak istedi ki, görümcem karşı sokağımızda oturuyo, ikinci çocuğu, büyüğü çocuğun okula gidiyo ve ev hanımı kendisi, yani okadar bakılacak bir durumu yok, ben iki tane bebekle 3.günden itibaren sürekli tek başıma ilgilendim, ama kızıdır bakacak tabi dedik, ablamlara bırakacaktım çocukları, sonra 15 gün önceden bırakmaya başlada temizlik yapmamız lazım dedi, tamam dedik, biz 15 gün var sanarken meğer 1,5 ay varmış doğumuna, 1,5 ay boşuna götürüp getirdik hiç söylemediler, sonra 40 günde öyle götürdük, 40'ı çıktı hala getirde artık bakayım demiyor, tatil planları yapıyo falan filan, çok moralim bozuldu, sonunda biz emrivaki yaptık getirdik çocukları çünkü sabah akşam çocuklar mahfoldular git gel yollarda, yani zoraki bakıyo gibi bir hali var bende hiç memnun değilim bu durumdan, bakıcı tutmak istiyorum ama iki çocuğa hem dünya para istiyolar, hemde hiç cesaret edemiyorum tanımadığım insanlara bırakmaya, kafam karmakarışık yani bu aralar

benim kızların ikisi de hem boy hem kilo yönünden yarmagül gibiler maşallah kime çektiler bilmem ama koca bulamıycaz böyle giderse sanırım :)

Bu arada Elif tırnaklarını yiyorrrr, hiç sesimi çıkarmiyim unutur dedim fayda etmedi, uyurken acı cilalardan sürdüm fayda etmedi, yapma etme diyorum inadına yapıyo, ne yapmalıyım sizce

kuzi ekonomik durumlar zor öyle olunca insan akrabaya böyle muhtaç kalıyo. yine de uygun birilerini bulmaya çalışsan. bak bende hiç tanımadan götürdüm evine bıraktım tabi iyi dedilerde öyle sonra oğlumu zor ayırdım onlardan tayin çıkınca. allah karşına iyi insanlar çıkarsın. bakarsın annenden daha iyi bakar. bi süre sonra büyük kreşe küçük bakıcıya daha kolay olur.

tırnak yeme işi diyorsun üstüne gitmiyim dedim diye ama bence yine o yönteme devam et. hiç görme annene de söyle hiç öyle bişey yapmıyomuş gibi davransın o da zamanla bırakır.

nazo haberlerini bekleriz..iyi olnanından.

hatice kansızlıkta iştahsızlık yapar mış yaa pekmez falan iyi gelir belki.

kızlar bişey yaptım.
evde çilek vardı erimeye başlamış. güzelce yıkadım toz şeer koyup iyice yoğurdum saklama kabına koyup dondurucuya attım bi gün sonrada çıkardım bizimkişer çok beğendi. dondurma diyerek yedirdim.
bide muz ve şeftaliyi ikisini ezip şeker le karıştırıp attım onuda bugün tattırcam. orjinal dondo işte

deneyin belki yerler hoşlarına gider..

merhaba kızlar nasılsınız bende giremiyorum artık hiç yarım yamalak okuyorum kiminize cevap yazıyorum kiminiz kalıyor kusura bakmayın

Bu arada Elif tırnaklarını yiyorrrr, hiç sesimi çıkarmiyim unutur dedim fayda etmedi, uyurken acı cilalardan sürdüm fayda etmedi, yapma etme diyorum inadına yapıyo, ne yapmalıyım sizce
Filizcim haklısın iki çocuk zor bakmak istemediğini anlayınca dahada zor umarım istediğin gibi birini bulursun bu arada tırnak için bende Serpil gibi düşünüyorum ve okudumda aynı zamanda hiç ilgilenme görmezzden gel zamanla bırakır vede bir ilaç var tamamen doğal onu kullan bana doktorumuz vermişti acı ojeden daha etkili ben Onatı memeden kesmek için kullandım bir kaç kişi daha kullandı tek seferde çözdü bizim durumu aslında bu ilacın esas kullanım alanı tırnak yiyenler içinmiş o yüzden sana faydası olur ismi daum-exol güvenle kullanabilirsin

Serpilcim maşşalah sende ne kadar yaratıcısın senin bu fikirlerine hastayım :)

günaydın kızlar

Serpilcim çok hoşsun valla

Burcu nasılsın gelinim nasıl büyümüştür iyice resimlerine bakıyorum arada bir :)

çok zor anlıyorum seni....
ben bu saydığın sebeplerden ötürü kreşe verdim ezgiyi...

kreşten sonra parka gidiyoruz ezgiyle bakıyorum çocuklar hep anane babanneyle parkta...
ay o kadınları gör hep söyleniyorlar. şöyle yaramaz, böyle hastayım şuram agrıyor ugraşamıyorum. mecburum bakıyorum... falan filan....

verdim krese ben rahat ezgi rahat annem rahat :)))

öyle keyifle bakan zor canım ya maglesef yaşlılarda rahat etmek istiyor... bizimde ihtiyacımız var ama olmuyor işte...

büyüğü kreşe versen küçüğe bakarlar belki daha rahat ikisi zor oluyordur. ezgi 17 aylık bezli başlamıştı...

çok sağolun fikirleriniz için

serpil çok iyiymiş dondurma olayı denemem lazım.

emel ilacı hemen alıcam canım çok sağol sevindim.

derya doğru söylüyosun gerçekten zor o yaştan sonra çocuk bakmak onuda anlıyorum, benim annem bile aynı uğraşamaz ama benim bir iş arkadaşım var kayınvalidesi çocuğuna öyle severek, öyle içten, öyle istekli bakıyo ki, her şeyiyle o ilgileniyo, kız çocuğun çorbasının nasıl yapıldığını bile bilmiyo düşün, hatta ikinciyi de doğur biranönce de elim ayağım tutuyoken bakayım diyo ve benim kayınvalidemden de yaşlı, imreniyorum valla.
bizimkilerin yemeklerini ben yapıp bırakıyorum, çamaşırlarını bile yıkatmıyorum, bakıcı tutucam diyince ay sabahlara kadar uyuyamadım, nasıl bırakırım bakıcıya, ya çocuklara bişey yaparlarsa diye üzülüyo, bir yandan hiç isteyerek bakmadığını belli ediyo, yani istiyomu istemiyomu anlamıyorum ki :) neyse yapıcaz artık bişeyler olmuyo.

ha birde Derya, Ezgi bezi bırakmıştı dimi, kreştemi alıştırmışlardı ?

ha birde Derya, Ezgi bezi bırakmıştı dimi, kreştemi alıştırmışlardı ?

bıraktı canım ben evde kaldım 2 hafta o arada ben alıştırdım kreş alıştırmadı yani...

bende özeniyorum öyle kayınvalidelere annelere valla... napalım bize denk gelmemiş :))

günaydın kızlar

serpilcim çok hoşsun valla

burcu nasılsın gelinim nasıl büyümüştür iyice resimlerine bakıyorum arada bir :)

iiim cnm sen nasılsın onatım nasıl bende bakıyrm resimlere :))) büyüdüler valla kocaman oldular

merhaba...
oyyy kızlar taşındım..hatta yerleştim sayılır ama öldüm,canım çıktı!!
özledim sizi:))bekleyin gene gelecek ben

aynen öyle kader işte :)))

benimde tek çarem o galiba inşallah iznimde alıştırıcam.

Merhabalar
Bizde bugun kizimla avmye gittik gezdik kizimla,avmden cikmadan gel cafede biseyler icelim dedim."hıı haklisin anne yemek yemeyi unuttuk" dedi :) cikolatali pasta istedi azda olsa yedi.avmye gittigimizde genelde fazla dolasmaz yemek yer geliriz.
Birde aksam yemeginde sofra hazirliyorum babasi karnim cok ac dedi ece de benimde karnim cok ac deyip kostu masaya ve bizimle beraber yedi.yatmadan once de 2 bardak sut icti
Derya suruba baslyali 2 gun oldu ne diyim inss devam eder.
Serpil senin taii denemek istiyorum da rejimdeyis :))

Duygu yenitaşındığın ev mutluluk ve huzur dolar umarım.
Biz de henüz bezimizi atamadık, kreşten siz alıştırmayın biz alıştıralım dediler, başladıktan 2 hafta sonra tamamen bezi bırakıyorlarmış, benim de işime geldi. Biz haftaya tatile çıkıp, Ağustos'da tam gün olarak kreşe başlayacağız.
Derya yazdığın şuruptan hemen alıp başlayacağım...

ay hadi inşallah valla ben çok çektim bu yemek işinden o yüzden çok iyi anlıyorum... hepsi yesin inşallah

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…