2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

meral gerçekten çoksinir bozucu bi olay. müdürün sizi atlatıp durması çok sinir..
umarım sizde iyi bi okul bulursunuz. yaa kreş çok önemli önemli olmasına da asıl okullarını napcaz bu çocukların. ben şimdi nette bakıyorum ilköğretim okullarına. acele ediyosun demeyin valla o günlerde gelivercek. önceden araştırma yapmak lazımmı bilmiyorum.
bana bildiğiniz okulların adını yazsanız yaa
ben feyziye mektepleri, tevfik fikret ilköğretim ted kolej bahçeşehir kolej bunlara baktım çok zor iş yaa..

Yok hayatım erken filan değil.Bende araştırıyorum.Marmariste doğru dürüst bir okul yok.O yüzden izmirde ortam hazırlamaya çalışıyoruz.İzmirde devlet okulu olsun, özel okul olsun seçeneklerimiz fazla.
Ted bildiğim kadarıyla çok iyi, ama izmirde yok.
İzmir de kolej olursa türk koleji, tevfik fikret koleji iyi.
Devlet okulu olarakta bir iki okul var kafamda.

okul seçiminde nelere dikkat etmeliyiz tamam bazı kişisel tercihlerimiz var ama net olmak lazım

şimdilik en rahatınız benim galiba :))) kreş derdim yok ama bende serpil gibi okul araştırmalarına girdim devlet okulu olcak ama biliyosunuzdur böle pilot okullar var sınıfta kişi sayısı az falan yarı özel gibimi diyim ne diyim öle bi yere istiyorum bakalım kreş hiç olmıycak yalnız ilkokuldan önce aynı okulda iki sene ana sınıfını düşünüyorum şimdi belki diyceksiniz madem böle niye ikinciyi yaptın defne tek olsaydıda özele gönderemezdim buna kreş dahil

Serpil benim tercihlerimde, eğitimin önemli olması ve bunun yanında sosyal klüpleri olması önemli.Sadece ders yapsın, ya da ilkokulda bile özel ders aldırma durumum olmamalı.Çocuğa oyun hakkı da tanınabilmeli.
Ama tamamen başıboş ırakılarak, alması gereken derslere ben takviye olarak özel ders , dershane düşünürsem çocuğun çocukluğu kamlaz diye düşünüyorum.

Nazo, aynı okulun ana sınıfını 2 kez okutmak hiç ir şekilde fayda vermez.Çünkü her sene okulun müfredatı aynı.u sene anasınıfında ne öğrendiyse , diğer sene de aynı şeyleri veriyorlar.

aaa bak ben bunu bilmiyodum meralcim ama yaşına göre değilmidir müfredatlar arkadaşımın oğlu devlet okulunda anaokuluna başladı 3 sene gidicek du bakalım takip ediyim bu dönemde aynı şeylerimi yapıcaklar
özel ders vbe dersane konusunda katılıyorum sana çok acıyorum çocuklara işkence gibi geliyo bana yaaa

evet yarış atı gibi ders ders ders olmamalı. kesinlikle haklısın. her yönden gelişimini desteklemeli
ted de bilfende 5 yaş anaokulu ve 6 yaş anaokulu diye ayrı ayrı geçiyo. özellerde böyle de devlette nasıl bilmiyorum..

günbaydın herkese
serpilcim ben resimleri açamadım ama facede gördüm bayıldım maşallah ne kadarda büyümüş yaaa

Günaydın herkese.

Çok tatlı çıkmış maşallah yaaa:)))
Sarıböcek:)))Benim büyük oğlum öyleydi.Bu kara böcek:)))
Büyüyorlar nazo yaaa:)) Pazar günü annem izmire gitmişti.Dün gelirken karyayıda getirdi.Tabii onlar geldiğinde egehan uyuyordu.Sabah karya gelmiş anneanneyle birlikte dedim.Nasıl sevindi, nasıl şımardı.Sabah kahvaltısını bile yapmadı şımarıklık yapacağım diye:)))))

Duygu mecburen canım yaaa, zaman öyle bir geçiyor ki.Bak 2,5 sene geçti, 2,5 sene sonra okul olayımız başlayacak.
Serpil özelde dediğin gibi yaş ayırımı var.Fakat devlette, ilkokuldan önceki sene hazırlık sınıfı gibi aldıkları anasınıfı kısmı, hep aynı şeyleri tekrar ediyor.Eğer okulun özel ana okulu kısmı varsa, her yaş için farklı şeyler yaptırabilirler.Bu da her devlet okulunda olmuyor.Kızkardeşim karya okula başlamadan önce göndermek istemişti, o yüzden biliyorum bende.

merhabaa...
çağanın ben de facebookta gördüm fotolarını bayıldım,maşallah:))
kızlar az soona ankaraya gidiorum ,giremem belki 2 gün merak etmeyin beni:))

merhaba kızlar
çağan ve nil çok güzeller maşallah ikisinede
serpil arkadaşının çocuğunada üzüldüm çok zor allah sabır versin sağlık versin inşallah
bizde cuma çıkıcaz tatile ama evdeyiz :) biraz annemde takılırız belki 2-3 gün erdek yaparız marmara sahildeyiz yani:)

iyi gezmeler duygu.
emel bizde her yaz gideriz erdeğe. öyle günü birlik gezme bizimki eşim bandırmalı olunca.. sana da iyi tatiller.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…