2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

yaşlandım ya sorma 31 çok geliyor valla üzülüyorum. göstermiyorsun dediklerinde çok mutlu oluyorum :)))

beni aramadılar boyuttan veremem 300 tl falan çok para ...

sen dun ne almıştın nazlı kitap

Bana gönderdiğimiz kitaptan hoşlandınız mı dediler.Bende hoşuma gitmediğini söyledim.Onlarda güya böyle eleştirileri filan almak için arıyorlarmış:)))Niye dediler, bende çocuğun yaşına göre doğru düzgün değil oradaki sorular dedim. Kimi bölümlerde 3 yaş grubunun çözmesi gereken soruları bile egehan yapıyor, merdiven çıkma olayı örneğin.Kitapta 2,5 yaşında filan tutunmadan çıkabilir, tutunarak inebilir diyor.Bizimki aylardır hoplayarak tutunmadan iniyor merdivenleri.Ama sözcüklerle ilgili konularda 18 aylık çocuktan sözcükleri söylemesini bekliyor.Bizim çocuklarımızın çoğunluğu daha yeni kelimeleri tam yerinde kullanmaya başladı.Renk konusunda, ege ben hangi rengi istersem gösteriyor, ama kelime olarak bu sarı demeye yeni başladı.Demek ki biliyor ama kullanamıyor daha kelimeyi.
Tabii ben bunları anlatınca bu sefer kadın döndü, işte bu sizin gibi çocuğuyla ilginenen anneler için değil, eğitim veremeyen, çocuğuyla ilgilenmeyen anneler için demeye.
O anneler zaten bu kitaplada ilgilenmezkii.
Yok zaten bende vermeyi düşünmüyorum derya o kadar para.Ege hiç bir oyuncağı karşıdan seyretmek istemiyor.BU kitaplar içinde geçerli.Birebir elinde olacak kitaplar, kendisi açıp kapatacak.Pilli, kumandalı arabalar bizde en sonunda kırılıp kenarda kalmaya mahkum oluyor.Çünkü onları kendisi sürmeye çalışıyor.Bu seferde altındaki mekanizmadan solayı süremeyince atıyor.

Dur kız derya, yaşlandım diyorsun:))))Ben de kasımda 42 ye girdim:))) Allahtan bana da göstermiyorsun diyorlarda.Mutlu oluyorum:))))

çağan merdivenleri daha tutunmadan inip çıkamıyor.. mutlaka bi destek lazım. ama bana merdivenlerin boyuunun yüksekliği çağanın boyunun alçaklığı ile ilgili gibi geliyor. yürümesinde falan bi problem yok ama. bi sorun yoktur dimii

Yok serpil, sanmıyorum bir sorun olacağını.Her çocuğun gelişimi farklı sonuçta.Bizim ev tribleks olduğu için 10-11 aylıktan beri merdiven çıkmaya başladı.Kapı yaptırdım ama kapıları yerlerinden söktü.Bende zemin kattaki kapıyı çıkarmak zorunda kaldım.Ama merdivenlere ayrı bir ilgisi vardı.Yaklaşık 6 aydır tutunmadan çıkıyor, 1-2 aydır tutunmadan iniyor.

ben net yayıncılığın tırtıl kitap var ondan aldım
minik arkadaşım şirin ayı
minik arkadaşım şirin at
minik arkadaşım şirin ördek
hepsinde kısa kısa farklı hikaye var resimleri falan güzel defneye diyorum kitapçıda beğendinmi annecim alalımmı güzel al diyo elinden düşürmedi

gençsin genç derya

aaaa kızlar kaç zamandır sorcam unutuyorum cevahir avm'ye giden varmı orda next diye bi mağaza vardı çocuk için ayakkabı,çorap,kıyafet,bi çok şey vardı bbayan bölümüde vardı ben defneye ev ayakkabılarını ordan alıyodum ama kapandı başka nerde next mağazası var bilen varmı

bide çağan çok dikkatli düşüveriririm diye aklı çıkıyo. düz yolda yürürken bile yerlere falan bakar çukur mukur varsa etrafından dolaşır. herhalde biraz da bundan kaynaklanıyo. ama merdiven meselesi annemde artık tutunmadan çıkması lazım dediğinden beri kafamı kurcalıyo açıkcası

Egede çok dikkatliydi.Yolda yürüken bile dediğin gibi yere bakar , ayaklarını sıkı sıkı basardı.
Bence birazda sürekli merdiven kullanması inip çıkması alıştırıyor onları. Egehan merdiveni oyun alanı gibi görüyor.En basiti koltukların üzerinden atlayarak aşağı inen bir çocuk.Ben korkuyorum düşecek diye.Ama o hiç oralı değil.

ezgide koltuktan iki ayagıyla pıt diye atlıyor yere babası ögretti :)))

merdivenleri de bazen hoplaya zıplaya bazen nine gibi oflaya oflaya çıkıyor :)))

capacity de de vardı next kapandı.... istinye parkta varmış ama nerde ben hiç hatırlamıyorum çok gidiyoruz biz oraya :)))

saol deryacım ay çok sevindim ben defneye kışa girerken yaza girerken hep ordan ayakkabı aldım gezmelik ev ayakkabısı çokta memnun kaldım maşallah bizimkinin heralde bende çok ayakkabısı var oda böylelikle ayakkabı delisi oldu dün spor ayakkabıyı denerken kız diyo ay ne kadar uslu biz sakin sakin giydi oydumu anne dedi ayağa kalkıp bi dolandı ve eliyle parmak ucuna basıp baktı boşluk varmı diye çok komikti onu babasının ayağınada yaptı
bu arada istinyepark burnumun dibinde sayılır ama hiç gitmedim derya sen nerdesin

merhabaa..
nazlı o mağaza iflas etti..
kızlar kreşe servisle gidip gelsinler ,o zaman hepsi çıkınca akılları kalmıo,bikaç gün deneyin isterseniz...
emelll nil de öle anneee çişş,suuu,başka mama,danotteeee,hasta oldum.....valla uykuya hasretimm..
bence alınabilir yahu 3 yaş kıyafeti,her zaman kot,beyaz hırka,kazak,tişört hep lazım şeyler..
kitap bize de yetmio,hamur,boya ,karton valla tüm kırtasiyelerle tanıştık:))
unuttum başka vallah:))
ha derya 30 yaşındasın canım daha:))

kızlar ben kendine bakmayan bi kadınım!!acayip kıırıştım ,krem tavsiyesine ihtiyacım var,düzgün bişi..

Yalancı Köpek
Bu Sıpa
Bu Kar Çocuk
Meraklı Vak Vak
Minik Arkadaşım - Şirin Ördek
Minik Arkadaşım - Şirin Tavşan
Minik Arkadaşım - Şirin Ayı
Tane Tane Narlar
Vırak Kurbağa
Miyav Kedi
Masallı Boyama
Filfil Sayıları Öğreniyor
Meslekler
Minik Arkadaşım - Şirin At

arkadaşlar bu kitapları aldım

burdan www.okuloncesimarket.com

60 tl üzeri kargo onlara ait... bu kitaplar tam 60 tl :))

Son düzenleme:
Sonradan gördüm canım yazdığını:)))
Bende oradan alışveriş yapıyorum zaten sürekli.İyi oluyor.

Şimdilik kaçıyorum kızlar.Yarın evdeyiz, ptesiye kadar girmem biraz zor olur sanırım.Kendinize iyi bakın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…