2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Emel ben eğer doğum olmazsa 31 aralıkta çıkacağım yola.Hem yılbaşını orada kutlayalım beraber dedik.Hemde bebişi bekleyelim.Ama erken gelirse ne yapacağım belli değil.

emelcim bizimde h.sn hapşuruk burun akıntısı aksırık tıksırık vardı bende hep yaptığım gibi önce ben yıkandım banyo güzelce ısındı sıcacık onu yıkadım burnu aktı iyce açıldı sonra sıkı sıkı giydirdim odasınıda iyce ısıttım bi peditus bi burun spreyi sabaha bişey kalmadı sabah yine peditus verdim tamamdır

naapçan ankarada cuma bizimkiler gelio nilin doom gününe,yoksam getirirdi belki burak..
ay keşke içebilseydik kahvemizi:)
meralcim şimdiden hayırlı olsun,sağlıkla büyüsünler..
,diğer bebeklere de Allah sağlık vermiş ...

ay ben gelinimin doğum gününü unutmuşum Barcli (burcunun kızı ) Elvin Nazcım doğum günün kutlu olsun canım onunda dün doğumgünüydü her ne kadar uzuuun zamandır girmesede buradan kutluyorum

Ayrıca ben 1 hafta boyunca olamayacağım için şimdiden
24 aralık cuma günü Esranın kızı Berrak hanımın
25 aralık c.tesi günü Nilciğimiim ve balımın oğlu Eymenin
26 aralık pazar günüde Nazlıcan ve inaysanın oğluşlarının
DOĞUM GÜNLERİNİ KUTLUYORUM

meral abla tayzenin kızına büyük geçmiş olsun en kısa zamanda toparlar umarım bebişler de elbette çok iyi olurlar..çok zor biz sağlıkla aldk çok şükür ama o bile zordu Alllah yardımcıları olsun..
Sabiha Paktuna Keskini bende hiç beğenmiyorum iki üç kitabını okudum benle de pek uyuşmadı..
emel ankara haa..öhüüüü bende istiyorummmmm ama gidemem ki....gez ne güzel valla pembe kurbağa çocuk tiyatrosu var onatı götürsene pazar günü 30 dakikalık harika oyunları oluyor netten bakabilirsin canım...yahu ben ne okudum hiç bişi kalmadı aklımda aynı anda bi orda bi burda olunca

nazobülo deniz geçmiş olsun kızlar çabuk atlatırsınız inşallah ..hastalık sezonu açıldı çabuk bitsin bu kış..

iyi akşamlar kızlar
giremedim ne zamandır şimdi okudum bayağı
hasta bebişlere geçmiş olsun
geçen gün girmeyenleri saydığınızda bizi de unutmamışınız pek bi mutlu oldum yani sağol sevdacım
bu sene okul çok yoğun akşam 4 buçukta eve geliyorum yemek ,ceylin derken geç oluyor
bizde bir değişiklik yok bebek filan da yok inşallah 2. çocuğu memleketimde yapmak istemiyorum
ceylinin yeme sorunu devam, yedirmek için çekmediğimiz kalmıyor hala 10,4 kilo
ben de ceyline boyut yayıncılığın 96 dergilik anaokulu dergisini aldım ama 3-6 yaş arasıymış
şimdiden almış olduk

bayağğğ zayıfmış chef yaaa peki doktorunuz ne diyo yani özel mama takviyesi falan
bu arada tekrar hoşgeldin :))
deryaaaaa gördüm seni aşağıdasın geçen sordum o 170lik botumu aldın

Evet nazo onu aldım çok memnunum
ezgi nerde su bulsa zipliyor üstünde takmıyorum artık

iyi akşamlar hanımlar nasılsınız?

filiiz geçen emellere gelmişsin metinle bizede beklerim ilk fırsatta

ikinci bebeği bende baya düşünüyorum son zamanlarda.ama kendimce düşünüyorum,eşime hiç bahsetmedim.bi taraftan çok istiyorum bi yandan çok zor.kararsızım bayaa...

doktorumuzun yapmadığı tahlil vermediği mama kalmadı canım artık ben pes ettim dedi bu çoçukta bişey çıkmadı bunun yapısı böyle dedi bıraktı adam
çok ta güveniyoruz kendisine
ama ondan başka da çok doktorlara götürdük hiçbişey çıkmadı
cumartesi götürdük yine kontrole geçen sene bu zamanlar 8 kiloymuş 2 kilo almış bir senede çok iyi dedi ama geçen sene 10 olacaktı bu sene 12 olacaktı dedi alması gereken zamanda aldıramadık dedi
artık yırttı takmayın kafaya dedi

aahuuu benim oğluşta 10300 10400 civarı. boyuda 86 cm. seninkinin erkek verssiyonu. hala 20 numara aykkabı giyiyor. napalım be bizimkilerde bööle işte. inşallah ilerde büyümeleri iyiolur. herkes dalyan gibi olcak diye bi kaide yok ama oğlumun en az 175 cm olmasını isterim yanıııı..

günaydın hanımlar nasılsınız bugun...
geçmiş olsun dileklerinize teşekkür ederiz teyzeleri..
bizdaha iyiyiz bugun oğluşumun allerji testinin sonuçlarını alıcaz gidip inşallah düşük çıkar..
ama öksürüğü azaldı bayağı..
gene tek sorun çocukların yememesi galiba şükür o konudan yana bi sorunumuz yok gibi
mesela bu sabah 1adet haşlanmış yumurta 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir ve birazda ekmek yedi ... kilonu 15,500 boyu ise 94 cm ...şükür kilo problemimiz bari yok. uykusorunuçok çektim son 2 ay öncesine kadar oda yavaş yavaş düzeliyo gibi..

Son düzenleme:

ayy maşallah oluşuna
benim kide öyle sadece 1 öğünü güzel yiyor diğerlerini 2 3 lokma ile sınırlı hep sevdiği şeyler yapılsada yinede iştahsız hala 10,5 kilo c.tesi doktora götürcem tekrar artık doktorumuzu da değiştirdik bakalım neler olcak bir ara da gripti (bu arada hasta olan bebişlere geçmiş olsun) atlattık hatta 300gr vermişiz bile 10,200 olmuştu bundan 10 gün önce bakalımc.tesi neler diycek doktorumuz yememeleri çok fena aklım evde yedimi yemedimi hep sorun

slm kızlar mtin de zayıf ve m,inyon serpil ahu 11 kilo boyu 84 cm minik adam sloganım da şu küçük adam büyük aşk....
kaan da boylu ve toplu abisine yetişicek
hatice geldik emellere metin in okul günüydü gecerken ugradık temizliğiin varmıs size de geliriz birgün bana da beklerim ece cok olgun bir kız kardesi olsa süper olur yani...
ayyyy şimdi herkes ikincileri dogurcak site bos kalcak sevda ve ben bekleriz burayı artık .....anlaasında aynı anda hamiş olmayın:)
basak b,ize de doktor aynılaarını söyledi sagol canım

kıslar naber..
annemler burdaydı yazdım mı bilmiyorum. bugün yolcu ettim. babam herhalde bi 6-7 senedir gelmiyodur evime. annemde en son çağanın doğumunda gelip 7 günlükken kaçar gibi gitmişti. doğumumdan 15 gün önce hastalanmıştı kalp krizi diye hastaneye kaldırılmıştı sonra altından başka şeyler çıkmıştı. derken ben doğum yaptım grip oldu 38 5 derece olmuştu ateşi hiç bişeye dokunamamşıtı. o halimle ben bakmıştım onlara. bidahada gelmem demişti. neyse babada emekli asker. oda emekli olduğunda yemin etmiş bi daha doğu sınırlarına girmem diye. yeminini bozdu. 15 gün kaldılar. veeeee dün iki gün önce annem fenalaştı. aslında şöyle cuma gün ben hastalandım grip.. c.tesi eşim dedi bende hastalandım. dedimki bu evde tek başıma hastalanmak bana haram. her hastalandığımda sende oluyosun diye sitem ettim. bu arada söylemişmiydim doğumdan çnce annem hastalandı dedim ya annem hastalanmadan iki gün önce eşim düşmüş el bileğini kırmıştı. gebiş gebiş hem kocişin çorabını ayakkabısını giydirdim hem anneme baktım yoğun bakımlarda sabaha kadar.
neyse gelelim tekrar bugüne. oldu pazar annemde hasta. anne neyin var cevap yok tansiyonuna bakayım ııııııhhh istemem o gece yattı hiçbişey yapmadan. oldu pazartesi işe gittim aradım annemi napıyon ben grip falan değilim göğsüm ağrıyo. ben sinir küpü anne bu şimdi mi söylenir. annem naaapıyım. allahım çıldırcam. evde allahtan alet var tansiyonuna bakın anne. baktılar ve tansiyon 20 lerde. hemen utkuyu aradım eve gidip annemi aldı bana getirdi. acilde müdahale ettik. tansiyon olmuş 23 e 10. 4-5 saat acilde kaldı tansiyonu düşürdük zor bela eve gönderdik neyse. ben gidiyom alın bilet dedi. b dakka durmam. ödüm koptu yine buralarda bişey olacak diye.
yani tarih tekerrürden ibarettir de bu kadar mı yani. tarihler bile birebir tutacak nerdeyse. ben hasta herkes hasta. ve yine de dimdik ayakta duran ben..

bu arada dün akşam kocişim gitmiş bana yeni yıl hediyesi almış. bi çağan adına bi kendi adına. çok hoş takılar almış. biraz yağlarım eridi neyse benden bu kadar..

ayy herşeyi anlattım bi çırpıda..

kız filiz bizim oğluşlar minyon mu olceeekkk. ben istemiyom minyon erkekkk
şahaba bak maşşşşaalllaahhh

deniz masallah boyunuzda kilonuz da iyiymiş bie 15 kiloyu metin ilkokula gidince görürüz anca....
gamzeeeeeee sen de bizdensin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…