2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Serpil hepinize geçmiş olsun.Bir gelir tam gelir diye buna derler herhalde.

Kızım sizin oğluşlar bi bakarsınız ilerde birden bire atıverirler boy kilo.Çok takmayın kafaya:)))
Bizimde yememiz problem.Uff ya kreşte yiyor diyorlar, ama evde 2 lokma sokmıyorum ağzına.Kilomuz boyumuz iyi ama yememiz problem.Burnu akıyor, gözleri çapaklanıyor.Hala geçiremedik şu hastalığı.Arada öksürüyor.Çok sık olmasa da.İlaç kullanmak problem, ne göz damlası ne de burun damlası kullandırmıyor.Her kullanacağımda ağlaya ağlaya bir hal oluyor.Onlar yüzünden şurup bile içmiyor artık.

deniz masallah boyunuzda kilonuz da iyiymiş bie 15 kiloyu metin ilkokula gidince görürüz anca....
gamzeeeeeee sen de bizdensin

sorma canım çok sıkkın valla bu yemek yememesi öldürüyor bazen harika yiyor şok oluyorum bazende oturduğuyla kalktığı bir oluyor napcaz bilmiyorum

kıslar naber..
annemler burdaydı yazdım mı bilmiyorum. bugün yolcu ettim. babam herhalde bi 6-7 senedir gelmiyodur evime. annemde en son çağanın doğumunda gelip 7 günlükken kaçar gibi gitmişti. doğumumdan 15 gün önce hastalanmıştı kalp krizi diye hastaneye kaldırılmıştı sonra altından başka şeyler çıkmıştı. derken ben doğum yaptım grip oldu 38 5 derece olmuştu ateşi hiç bişeye dokunamamşıtı. o halimle ben bakmıştım onlara. bidahada gelmem demişti. neyse babada emekli asker. oda emekli olduğunda yemin etmiş bi daha doğu sınırlarına girmem diye. yeminini bozdu. 15 gün kaldılar. veeeee dün iki gün önce annem fenalaştı. aslında şöyle cuma gün ben hastalandım grip.. c.tesi eşim dedi bende hastalandım. dedimki bu evde tek başıma hastalanmak bana haram. her hastalandığımda sende oluyosun diye sitem ettim. bu arada söylemişmiydim doğumdan çnce annem hastalandı dedim ya annem hastalanmadan iki gün önce eşim düşmüş el bileğini kırmıştı. gebiş gebiş hem kocişin çorabını ayakkabısını giydirdim hem anneme baktım yoğun bakımlarda sabaha kadar.
neyse gelelim tekrar bugüne. oldu pazar annemde hasta. anne neyin var cevap yok tansiyonuna bakayım ııııııhhh istemem o gece yattı hiçbişey yapmadan. oldu pazartesi işe gittim aradım annemi napıyon ben grip falan değilim göğsüm ağrıyo. ben sinir küpü anne bu şimdi mi söylenir. annem naaapıyım. allahım çıldırcam. evde allahtan alet var tansiyonuna bakın anne. baktılar ve tansiyon 20 lerde. hemen utkuyu aradım eve gidip annemi aldı bana getirdi. acilde müdahale ettik. tansiyon olmuş 23 e 10. 4-5 saat acilde kaldı tansiyonu düşürdük zor bela eve gönderdik neyse. ben gidiyom alın bilet dedi. b dakka durmam. ödüm koptu yine buralarda bişey olacak diye.
yani tarih tekerrürden ibarettir de bu kadar mı yani. tarihler bile birebir tutacak nerdeyse. ben hasta herkes hasta. ve yine de dimdik ayakta duran ben..

bu arada dün akşam kocişim gitmiş bana yeni yıl hediyesi almış. bi çağan adına bi kendi adına. çok hoş takılar almış. biraz yağlarım eridi neyse benden bu kadar..

ayy herşeyi anlattım bi çırpıda..

kız filiz bizim oğluşlar minyon mu olceeekkk. ben istemiyom minyon erkekkk
şahaba bak maşşşşaalllaahhh:KK53::KK53:

Allah yardımcın olsun zor hasta bakmak hele anne babalarımız çocuklarımızdan da çocuk oluyorlar hastalandıklarında..
benimde babam yanımda kalır oda öyle ilacını içmez sonra hastalanır ee baba neden hastalandın ee ilacım bitmişti alamadım ondan ee neden söylemedin alıyım hepde sorarım var mı yokmu diye napcaksın kuvvetli olmalıyız herkesi taşımak hep annelere düşmüş hem kocamızı hem ailemizi hem bebeğimizi biz kolluyup büyütücez yeri geliyor ki kocamızın bile annesi olu veriyoruz. ama sorumluluk sahibiyiz seviyorum bazende sorunalr herkesde var yeterki kuvvetli olup üstesinden gelmeyi başaralımkolay gelsin sanada-banada arkadaşım

kıslar naber..
annemler burdaydı yazdım mı bilmiyorum. bugün yolcu ettim. babam herhalde bi 6-7 senedir gelmiyodur evime. annemde en son çağanın doğumunda gelip 7 günlükken kaçar gibi gitmişti. doğumumdan 15 gün önce hastalanmıştı kalp krizi diye hastaneye kaldırılmıştı sonra altından başka şeyler çıkmıştı. derken ben doğum yaptım grip oldu 38 5 derece olmuştu ateşi hiç bişeye dokunamamşıtı. o halimle ben bakmıştım onlara. bidahada gelmem demişti. neyse babada emekli asker. oda emekli olduğunda yemin etmiş bi daha doğu sınırlarına girmem diye. yeminini bozdu. 15 gün kaldılar. veeeee dün iki gün önce annem fenalaştı. aslında şöyle cuma gün ben hastalandım grip.. c.tesi eşim dedi bende hastalandım. dedimki bu evde tek başıma hastalanmak bana haram. her hastalandığımda sende oluyosun diye sitem ettim. bu arada söylemişmiydim doğumdan çnce annem hastalandı dedim ya annem hastalanmadan iki gün önce eşim düşmüş el bileğini kırmıştı. gebiş gebiş hem kocişin çorabını ayakkabısını giydirdim hem anneme baktım yoğun bakımlarda sabaha kadar.
neyse gelelim tekrar bugüne. oldu pazar annemde hasta. anne neyin var cevap yok tansiyonuna bakayım ııııııhhh istemem o gece yattı hiçbişey yapmadan. oldu pazartesi işe gittim aradım annemi napıyon ben grip falan değilim göğsüm ağrıyo. ben sinir küpü anne bu şimdi mi söylenir. annem naaapıyım. allahım çıldırcam. evde allahtan alet var tansiyonuna bakın anne. baktılar ve tansiyon 20 lerde. hemen utkuyu aradım eve gidip annemi aldı bana getirdi. acilde müdahale ettik. tansiyon olmuş 23 e 10. 4-5 saat acilde kaldı tansiyonu düşürdük zor bela eve gönderdik neyse. ben gidiyom alın bilet dedi. b dakka durmam. ödüm koptu yine buralarda bişey olacak diye.
yani tarih tekerrürden ibarettir de bu kadar mı yani. tarihler bile birebir tutacak nerdeyse. ben hasta herkes hasta. ve yine de dimdik ayakta duran ben..

bu arada dün akşam kocişim gitmiş bana yeni yıl hediyesi almış. bi çağan adına bi kendi adına. çok hoş takılar almış. biraz yağlarım eridi neyse benden bu kadar..

ayy herşeyi anlattım bi çırpıda..

kız filiz bizim oğluşlar minyon mu olceeekkk. ben istemiyom minyon erkekkk
şahaba bak maşşşşaalllaahhh:KK53::KK53:

canım çok çok geçmiş olsun ya üzüldüm... anne baba bazan çocuktan daha beter çocuk olabiliyolar idareci olmakta bize düşüyo...ama tesadüfünde bukadarı yani iki yıl sona gene hemen hemen aynıtarihlerde gel gene orada rahatsızlan.... çok çok geçmiş olsun...

serpil geçmiş olsun
meral size de geçmiş olsun
yalnız değilmişiz kilo konusunda ama biz 6 ay önce filan herkesten zayıftık son aylarda topladık yetiştik minyonlara
öyle ya ne yapalım yesin de ben kilosunu düşünmüyorum
ama yemeyince hep bir tarafım eksikmiş gibi hissediyorum

slm kızlar bi türlü uğrayamıorum temizlikti yemekti derken gün bitiyo ama neyse bitiyo sıkıcı günler bugün en uzun gece artık yavaş yavaş uzıycak..ben kesinlikler kardeş düşünmüorum naza.böle tamamlandık biz eminim:))naz da 12 kilo 90cm.bana çok iyi geliyo maşallah çok minyon olur gibi geliodu ama tam ideal şimdi.
bi de okulda yılbaşı partisi yapıcaklarmış haftaya herkes çocuuna bi hediye paketi getiricekmiş sürpriz,ne alsam acaba herşeyi de var tavsiye edebileceğiniz bi oyuncak var mı

merhaba:))
canım ya çok geçmiş olsun ne olmuş annenin tansiyonu öle...seninki kaç oldu bu arada??
hahah nil de küçücük,10.800le 11.200 arası değişio devamlı,amannn..
derya hergün mü tam gün gidio ezgi artık?
ayşegül özledik canım:))
ben de size yılbaşı kostümü soracağım,ayın 30.unda partileri varmış,öğretmeni not göndermiş,evdeki şeylerden kostüm yapar mısınız die,biraz örnel vermiş??sizden de alabilir miyim??
hergün bişi kutluolar,yok,doom günü yok yerli malı,yok zurt yok yılbaşı,eğlenceye doymuolar,hahhah:))

Hergun gidiyor tam gün

sabah 9,30 aksam 5 te alıyorum
kıyafet ne yapicam evde ya hiç aklıma gelmedi valla

Bende 3 Ocak'ta kreste dogumgunu yapicam
palyaço getirticem :)) pinyata getirecek balonlar falan 2 saat eğlendirecek iste cocukları
bizimde yarın yerli malı varmış Elmalı tar yapıyorum böceğe :)) yese keske ah ah
öğlen okulda güzel yemeğini yiyormuş aksam 5 tede hamur ısı yiyorlar aksam evde yemiyor süt içip meyva yiyip yatıyor tek Ogün besleniyor artık aman çok üzülüyorum atamıyorum kafamdan birturlu

merhabalar,
kesin unutulmuşumdur, uzun zamandır internetimiz yoktu evde, iş yerinden de kk filtreye takıldığından giremedim. Geçmişi okuyamadım. Hepinizi çok merak ettim ve özledim...

Günaydın kızlar.
Bende 3 Ocak'ta kreste dogumgunu yapicam
palyaço getirticem :)) pinyata getirecek balonlar falan 2 saat eğlendirecek iste cocukları
bizimde yarın yerli malı varmış Elmalı tar yapıyorum böceğe :)) yese keske ah ah
öğlen okulda güzel yemeğini yiyormuş aksam 5 tede hamur ısı yiyorlar aksam evde yemiyor süt içip meyva yiyip yatıyor tek Ogün besleniyor artık aman çok üzülüyorum atamıyorum kafamdan birturlu
Aynı dert bizde de var deryacım.orada sabah kahvaltısını yapıyor, öğlen yemeğini yiyor.Akşam saat 4 gibi birşeyler veriyorlar.Eve geldiğimizde hiç bir şey yemiyor.Meyva suyunu içiyor ya da yiyor.Puding yemek istiyor.Akşam sütünü yatarken içiyor.Ama ne yemek ne çorba evde birşey yemiyor bu türden.
Pazartesiden beri bizde tam gün vermeye başladık.Mutlu ama bu akşam öğününü atlaması sinir ediyor beni.Dün akşam tam alacağım kreşten.Montunu giydirirken, mama mama diye mutfağı göstermeye başladı.İllaki birşey istiyor.Öğretmeni ile gittiler havuç almış gelmiş.Onu yedi.Evde yine bişey yok.Sabah kalktı mutfakta mama mama diye dolaşıyor.Aldı eline kaşığı mama diyor.Akşam yemeyince tabii sabah erkenden acıkıyor.

Biz doğum gününü bursada kutlayacağız.Yeni bebekte olacağı için bakalım nasıl olacak:))))İkisini birden kutlarız artık.

merhabalar,
kesin unutulmuşumdur, uzun zamandır internetimiz yoktu evde, iş yerinden de kk filtreye takıldığından giremedim. Geçmişi okuyamadım. Hepinizi çok merak ettim ve özledim...
Hoşgeldin canım, hatırlamaz mıyız_?:)))

aynı meralcim

ama bu akşam köfte yada balık yapmayı düşünüyorum belki onları yer seviyor cunku...

çorbaya yemege yanaşmıyorda...
ezgi gecen gece 3 te uyanmış anne hadi mama diye beni yataktan kaldırmaya calışıyor aç yattı tabi velet...

birkaç gecedir yatagın kenarını indirdik öyle yatıyor... saat 12 civarı uyanıyor yastıgını koltugunun altına alıp yanımıza geliyor :)))))))

Son düzenleme:
ben bir şeyi farkettim...

ezgi yemek yemezse yemesin deyip takmazsam

yanımızda uyusun aman yatagında yatmasın napıyım dersem...

şeker yemesine izin verirsem

ailece hepimiz daha mutlu oluyoruz :))

Canım benimmmm:))))Bizimkini park yatağında yatırıyorum.Aslında fermuarla açılan bir bölümü var ama özellikle açmıyorum.Yoksa o da çıkar gelir.
Evvelki akşam bizim oğlanda akşam yatarken sütünü bile içmek istememişti.Gece uyanmış, anne mama diye bağırmaya başladı.Saate baktım 4,5. Süt ısıttım getirdim, ama onuda içmedi.Eğ, eğ diyor.Bir sabah biberonunda kalan sütü içmiş.Tabii o da bozulmuş olduğundan tadı iğrenç gelmiş.O günden beri akşam yatarken içerse içiyor, ama daha sonra biberonu görür görmez eğ eğ diyor.
Bizim balık günümüz pazar akşamları.Her pazar eşim balığa çıkıyor.Taze taze tuttuğu balıklardan yiyoruz. Arkasından süt verdiğim için içimde rahat oluyor öyle.Her pazar bekliyor artık babası gelsin, balık pişirsin diye.

ay meral kardeşin nasıl heycanlıdır şimdi ...

ezgi ilk doğdugunda hissettiklerimi hatırladımda kucagımda uyutuyordum yatagına bile yatırmıyordum...

işte hala aynı pozisyonda uyuyor kucagımda :)))))))))

minicik dudaklar minicik burun mis koku cokcok meme emer uyur ay yerim ben onu ya

başkasınınkini sevmek geliyorda içimden ikinciyi doguramam :))))))))))

Canım benimmmm:))))Bizimkini park yatağında yatırıyorum.Aslında fermuarla açılan bir bölümü var ama özellikle açmıyorum.Yoksa o da çıkar gelir.
Evvelki akşam bizim oğlanda akşam yatarken sütünü bile içmek istememişti.Gece uyanmış, anne mama diye bağırmaya başladı.Saate baktım 4,5. Süt ısıttım getirdim, ama onuda içmedi.Eğ, eğ diyor.Bir sabah biberonunda kalan sütü içmiş.Tabii o da bozulmuş olduğundan tadı iğrenç gelmiş.O günden beri akşam yatarken içerse içiyor, ama daha sonra biberonu görür görmez eğ eğ diyor.
Bizim balık günümüz pazar akşamları.Her pazar eşim balığa çıkıyor.Taze taze tuttuğu balıklardan yiyoruz. Arkasından süt verdiğim için içimde rahat oluyor öyle.Her pazar bekliyor artık babası gelsin, balık pişirsin diye.

süpermiş... benim eşimde cumartesileri çıkıyor ama sadece istavrit tutabiliyor :))) istanbulda balık kalmadı maglesef...

bizde ezgiye taze taze yediriyoruz... ama en çok levrek seviyor onu bile seçiyor hanfendi acayip bir damak tadı var zaten...

ben bir şeyi farkettim...

ezgi yemek yemezse yemesin deyip takmazsam

yanımızda uyusun aman yatagında yatmasın napıyım dersem...

ailece hepimzimle daha mutlu oluyoruz :))

evt canım bu hepimizde var aynı hiç dert etmiyceksin ama yapamıyoruz işte..
sabah 6 da kalktım ona börek yaptım penir yemiyor bari börekle yesin diye yememiş beyefendi 2 ısırmış bırakmış..akşamda söyleöesi ayıptır biz kahvaltı yaptık bizimle beraber oturdu koca bir tulum peyniri yedi onun için yararlımı bilmem ama severekte yedi şaşırdım böyle bazen yemez ki diyorum bir bakıyorum 2 el bir boğaz olmuş oturmuş yiyor bu çocukalr oynatıyor bizi valla:))
bende küçükken anneme zorluk çıkartırmışım yemek konusunda annenm ettiğini çek demiş hep hatırlıyorum bende bende çekiyorum valli:)

X