2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

boncuk, bursanın ilçesindeyiz görev icabı
memleket konya
ama ben bursayı çok seviyorum
iyi geceler herkese çok yorgunum uyumam lazım

Gunaydin hanimlar
bu sabah uyuyakalmisim, cunku defne gece 5 gibi uyandirdi, 1 saatte ugrastirdi
saatide kurdum sandim ama kurmamisim mecnun gibi dolasinca insan dalgin oluyor.
okul serviside gelmis evin onune ogretmeni beni aradi ayy cok ayip oldu ya bende kararsizdim zaten hasta gitmesin diye dusunuyordum. gerci orda yemek yedigi icin yollamak istemisttim neyse iste aradi hasta defne dedim yollamadim
ama ayip oldu ya ( onceden mesaj cekseydim keske
heyecanliyiz ama henuz hic hazirlanmadik. Su defneyi annemin ustune atayim baska birsey istemiyorum. iyilesemed gitti. bu arada benim kizim 2 ay oncesine kadar yaklasik 10 aydir ayni kilodaydi yani 10.5
bir gram almiyordu bende kabullenmistim artik. zaten yemekte yediremiyordum
krese basladi suan 11.5 ve ben tartiya hala supheyle bakiyorum bozuk mu acaba diye,
suan evde halen hicbirsey yemiyor okulda ne yediyse. buna sukur tabi ama Turkiye ye donunce nasil olucak bilmiyrum.

Gozun aydin, gule gule kirlen :)
kuzicim ya irem cennet bahcesi diye eger koyuyorsan o anlami yanlismis canim ben
oyle okumustum. tabi ne derece dogru bilmiyorum.
tabiki yine senin kararin ama kardesler diye illa uyumlu olmasi mi lazim.
sana cok degisik bir isim soyleyeyim. Almila aslinda i degil noktasiz benim klavyemde turkce karakter olmadigi icin yazamadim. bunun anlami elma yanakli savasci guzel turk kizymis. Ilteris kaganin binbasisi Parsin hanimi ve oguz boyunun en guzel hatunuymus.
belki hosuna gider.
Sagol canım bağırsak kanserinden suphelendiler hastaneye yatırdılar esim bitti ya çok üzüldü yarın kesin belli olucak
Allah yardimcilari olsun insallah sadece bir suphedir birsey cikmaz.

valla durum bizde de öle ,ben bazen eline çatttt die vuruorum,bazen de saçını çekiorum o bırakana kadar ,ama eğer iisem ya da günün ilk saatleriyse es geçiorum..

:))) KREŞE BAŞLASIN NİL ZAMANI GELMİŞ :))

güzelim gap i ben hostes arkadaşlara getiriyorum...

türkiyeye kargoları pahalı ve vergi alıyorlar türkiyedeki paraya geliyor oo zamanda anlamı olmuyor...

gymboree ürünleri çok daha şirin geliyor bana...

bugun mesela ezgiyi bir giyidirdim kedili takım
kulakları var eşofman üstünün falan acayip tatlı oldu :))

sağol canım 64 yaşında bakalı m bekliyoruz merakla ama dr biliyor artık ya kandaki bir değer yuksek çıkmış falan ...
işimiz zor yani kötü günler bekliyor bizi.

günaydın kızlar nasılsınız ben biraz gergin bu sabah yani akşamdan kalma dün yağızı uyutmadım akşam erken yatsın diye çünkü çok vakitsiz uyumaya başladı ikindi vakti 16.00 gibi yatıyo 18.30 kadar uyuyo sonra kalkınca bi huysuzluk anlatamam tabi bende bi sıkıntısı var heralde diş diye ağrı kesici veriyorum sonra gece 1.00 kadar uyut uyuta bilirsen aaaaaaaa bi baktım adet haline getirdi bunu bende uyutmuyorum 3 gündür ama dün akşam patladım gece 21.00 de yatırıyorum bu arada uyumamasına rağmen zorla inanırmısınız neyse sonra 1 saat sonra bi kalkıyo çığlık çığlığa göya ben dinlencem kociş le 2,3 bardak rahat çay içip 2 muhabbet günün sitresini atacam nerde daha berbat oldu sanki bi çoştum bune be dedim gece ben erken yatsın bende rahat dinleneyim diye bütün gün uğraşıyom dedim olana bak ya bide kızlar çok ağresif oldu ısırıyo vuruyo severken öperken bile cimcirerek seviyo canımı yakıyo sabır diyorum ama sabır da bir yere kadar canımı yakıyo zaten ya ben napayım bırakayım uyusun mu yoksa bu şekilde devam edip alışırmı kızlar

seçil uyuytursanda 1 saati geçmicek bi şekilde gürültü yap kaldır benim oğlumda öğlen uykusunu çok alınca uyumuyor akşam 1 ibuluyor bende sinir oluyorum

günaydın kızlar

nazocum kayınvalidenin kardeşi için geçmiş olsun canım

deryacım seninde kayınvalidene geçmiş olsun canım

çocuklar 2 aş sendromuna girior kızlar o yüzden bu saldırganlıklar vb haller başladı bu durumu çok iyi atlatmak gerekiyormuş zaten SIKINTILI 2 YAŞ KORKUNÇ 3 YAŞ diyor uzmanlar :)) o yüzden dikkat etmek ve onları anlamamamız gerekiyor

benimde oğluşum hastalandı gece hiç uyumadı hep ağladı farkedebildiğim tek şey çok hafif burnu tıkalı gibiydi ateş falan yoktu sonra sabah 5 de tamamaen uyandı satt 7 ye doğruda burun akıntısı va ateş başladı şimdi uyuyor 5 de kalknca dayanamadı ıbufen verdim bakalım ateş düşmezse dr gidicez, şans işte bugünde oyun grubuna başlıyacaktık çantamızı bile hazırlamıştık akşamdan haftaya kaldık ( bizim yüzümüzden ece de gidemedi

Filizcim ben kızım olsaydı Elif Eylül düşünmüştüm

Son düzenleme:

bizimki oyuncakları kırmıyo bile pek ellemediği için :)) caıllou ile oynuyo iki gündür hayret, hatta demin onu almış eline kitap okutturuyo, kitaptaki resimleri ona gösteri baaaakkk ayyyyy diyo :))

bende internetten açıp seyrettiriyorum caıllou'yu, begüm'de güzel kibar bi isim aslında, ıyyy duygu ismini de hiçççç sevmemmm :))) şaka şaka güzel ismin var.

kuzicim benim favori kız isimlerim ceylin,nehir nuri,naz,zeynep, yaren,hiranur,ceren , yağmur,simay ,

Naz diye de düşündüm ama herkes aman koyma çok nazlı oluyolar diyor, Zeynep herkesin listesinde var

Bu çocukların yememesi kilo almaması çok moral bozuyo gerçekten önemli olan sağlık diyoruz ama, sanki bakamıyomuş gibi hissediyo insan kendini, ama her çocuğun yapısı değişik işte yapacak bişey yok, çok şükür Elif'in en iyi yönü yemesinin fena olmaması ama şu 1 haftadır hiç iştahı yok, kahvaltı hariç diğer öğünlerini zorla yediriyorum, yada yediremiyorum, pek alışık olmadığım içinde öyle zor geliyoki, iki üç aydır da kilo alması baya durdu çok morali bozuluyo insanın. Allah kolaylık versin size gerçekten.

Yok cennet bahçesi diye değil, hem irem'ler çok kibar, güzel, hanım, akıllı kızlar oluyolar genelde, hem kulağa hoş geliyo, yoksa yalancı cennetmiş aslında anlamı, Almila'yı duymuştum ama anlamanı hiç duymamıştım güzelmiş, ama eşim bunu duyunca kesin sosyetik bi isim zannedip o ne öyle diye tepki gösterir :))

bence uyut, uyutmadığın için daha çok huysuzluk yapıyo ozaman o, çünkü Elif'te aynı şekilde, uyku saatlerinde uyutmazsam yada beş dakika bile geciktirirsem, o günkü bütün uykuları ziyan oluyo, gece acayip huysuzluk yapıyo, ama akşam 6'da bile uykusu varsa uyuttuğum zaman, yine gece rahat uyuyo, vurma olayı bizde de var, görümcemin oğlu biriki defa buna oyuncaklarını aldı diye vurdu, sanırım ondan sonra başladı, yada çocukların içinde var bilmiyorum, önceleri tepki vermedim ki önemsemesin diye ama baya canımı yakmaya başladı, en sonunda o bana vurunca bende ona vurdum bitane bak böyle acıyo gördünmü dedim, sanki acıdığını anlatabilmek için :) bu ara baya azaldı gibi

İki yaşına kadar edilgen, bağımlı ve güçsüz olan çocuk, yürüme ve konuşmanın başlamasıyla kendini ifade etmenin yollarını ararken sosyalleşmenin de adımlarını atıyor. Sosyalleşmeye çalışırken de kendilerinde öfkeyi oluşturacak uyaranlarla karşılaşıyorlar. Psikolog Yazıcı bu uyaranları şu başlıklar altında topluyor:
• Oyuncağının elinden alınması
• Yıkanma
• Engellenme
• Baskılı tuvalet eğitimi
• Yemek yeme
Annenin aşırı koruyucu olması, ailede öfke ve şiddet, çocuğun fizyolojik ve psikolojik gereksinimlerinin doyurulmaması,aşırı kuralcı anne-baba davranışları, kardeş kıskançlığı gibi durumlarda da öfke davranışlarıyla karşı karşıya kalınıyor.
Anne ve babaya düşen görevler
Bu dönem anne-baba ve çocuk arasında ilk çekişmelerinde yaşandığı bir dönem olduğu için, onların dengeli ve tutarlı davranışları oldukça önemli. Her şeyden önce anne-baba bu olumsuz tutum ve hırçınlıkların geçici bir durum olduğunu bilerek sabırlı davranmalı, çocuğu katı bir düzene zorlamadan, soğukkanlı bir biçimde çocukla gereksiz çekişmelere girmeden ilgisini oyunlara yönlendirmeli. Psikolog Yazıcı anne ve babalara şu uyarılarda bulunuyor: “ Anne - baba çocuğu korkutmamalı, öfkeyi dindirmek için çocuğun her istediğini yapmaktan kaçınmalı,davranışla uyumlu olmayan gereksiz cezalar uygulamamalı, çocuğun öfkeli davranışları anne-babanın öfkesine yol açmamalıdır. Zaten çocuğun problemi, sakinleşememektir. Anne baba da sinirlenirse çocuğun öfkesi beslenir. Doğru olan çocuğun yanından çıkmak, sakinleşene kadar yalnız bırakmak, daha sonra yanına gelmektir. Unutulmamalı ki bu yaşta çocuğun öfkesi sosyal çevreye uyum çabalarının da bir parçasıdır. Çocuğun her türlü öfkesini kısıtlarsak bu kez öfkeyi kendine yönelten çocuk kendini ısırmaya, saçlarını koparmaya yani kendine zarar vermeye başlar."

bakın benim kedime :)) kulağında tokasıda var

güzelim ben sana çok güzel bir isim buldum eliflede uyumlu EZGİ :)))) koy

canım bu bilgiyi bizlerle paylaştığın için sana çok teşekkür ederim. evet aslında sabır herşeyin ilacı bütün herşey geçici ama yerine başka şeyler ekleniyo öyle değilmi ama biz annelere sabır etmek düşüyo anne olmak kolay değil ama bunların bilincinde olsak bile işte bazen zıvanadan çıkıyoz oda bence üzerimizde başka yüklerin olmasından dolayı diye çünkü ev işleri yemek çalışmak sen kendine bakacan ki işne çocuğuna eşine pozitif enerji ver dimi şimdi anlıyorum kadınların neden erkeklerden daha çabuk yaşlandıklarını gerçi bi gerçekte var kadınlar daha çok yaşıyo :) ama oda heralde kadınlar duygularını daha dışarı dönük yaşıyo erkek ler ise daha içine atıyo heralde. neyse bize düşen napalım sabır sabır bizde kötü bişey istemiyoz ama iyi huylu aman uyumlu aman yesin içsin otursun kalksın hastalanmasın evlat işte bütün mükemmeller bizin çocuğumuzda olsun istiyoz işte hepsi olmayınca acaba biz mi bişeyleri eksik veya yannış yapıyoz biye benim gibi karalara bağlanıyoz

Emel'cim iyi hoş'ta peygamber sabrı lazım bazen insana bunları yapmak için :)) kendi haline bırakıp yanından ayrılınca da sinirini atamıyo, yine kendine zarar veriyo ordan oraya atıyo falan, herzaman tutmuyo bu taktiklerde, çok zor çocukları anlamak çokkk

bakın benim kedime :)) kulağında tokasıda var

güzelim ben sana çok güzel bir isim buldum eliflede uyumlu EZGİ :)))) koy

yerim o pisiciği ben çok tatlı olmuş, Ezgi'de Elif gibi seyrek diş galiba, üstteki ön iki dişi ayrık Elif'inde çok şirin duruyo ama, Ezgi güzel isim birde Özge'lerde kibar güzel kızlardır genelde bildiğim, iyi listem güzel gidiyo :))

canım şeker bi kız bu ya çok yakışmış valla.ezgi ismini benimde çok hoşuma gitti hemde uyumlu .kızlar bugün dışarı çıkacam yaşadığım olaydan sonra ilk defa yalnız bir ay oldu tek başıma çıkmayalı haftaya zaten mahkemede var yakalandılar salaklar aslında hiç gitmek istemiyorum mahkemeye ama birkere gitmek zorunluymuş neyse bütün cesaretimi toplayıp yağıza bayram için cici alacam kendime çanta cüzdanım gitti cüzdan alışveriş yani bayılıyorum alış veriş yapmayı gerçi hangi kadın sevmez dimi.

ezgi ne değişmiş ya tanıyamadım saçlar koyulmuş uzamış yüzü bebeklikten çıkmış bende kızımı koyayım

ezgi ne değişmiş ya tanıyamadım saçlar koyulmuş uzamış yüzü bebeklikten çıkmış bende kızımı koyayım

genç kız oldular güzelim :))

saçları açık aslında fotoda koyu çıkmış ...

nazda büyümüş çok

sen nerelerdesin kızı kreşe verdin kayıplara karıştın...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…