2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar nasılsınız ben biraz gergin bu sabah yani akşamdan kalma dün yağızı uyutmadım akşam erken yatsın diye çünkü çok vakitsiz uyumaya başladı ikindi vakti 16.00 gibi yatıyo 18.30 kadar uyuyo sonra kalkınca bi huysuzluk anlatamam tabi bende bi sıkıntısı var heralde diş diye ağrı kesici veriyorum sonra gece 1.00 kadar uyut uyuta bilirsen aaaaaaaa bi baktım adet haline getirdi bunu bende uyutmuyorum 3 gündür ama dün akşam patladım gece 21.00 de yatırıyorum bu arada uyumamasına rağmen zorla inanırmısınız neyse sonra 1 saat sonra bi kalkıyo çığlık çığlığa göya ben dinlencem kociş le 2,3 bardak rahat çay içip 2 muhabbet günün sitresini atacam nerde daha berbat oldu sanki bi çoştum bune be dedim gece ben erken yatsın bende rahat dinleneyim diye bütün gün uğraşıyom dedim olana bak ya bide kızlar çok ağresif oldu ısırıyo vuruyo severken öperken bile cimcirerek seviyo canımı yakıyo sabır diyorum ama sabır da bir yere kadar canımı yakıyo zaten ya ben napayım bırakayım uyusun mu yoksa bu şekilde devam edip alışırmı kızlar
ikindi vakti kesinlikle uyutmamak lazim. yoksa 1-2 ye kadar nobet tutuyor insan.
zaten tumgun psinde olup bitiyorsun aksamda 2 saatcik kendime ayirayim diyorsun seni cooook iyi anliyorum. benimde tepemdeydi bugun ustelik hasta halde. cok mizmizdi, cani yaniyor onuda anlamaya calisiyorum ama sabretmek cok zor.. ishal dis boaz sisligi hepsi bir arada :KK43:((

bakın benim kedime :)) kulağında tokasıda var

güzelim ben sana çok güzel bir isim buldum eliflede uyumlu EZGİ :)))) koy
masallah ezgiye abla olmus. saclarinada bayildim benim kizimin saci niye hala cikmadi ya :KK14: :KK14: oglan gibi geziniyor halen ortaliklarda.

bir isim daha geldi aklima Beren , zaten Beren saatide cok begeniyorum.
gerci Elife uygun olmadi dimi ??

ikindi vakti kesinlikle uyutmamak lazim. yoksa 1-2 ye kadar nobet tutuyor insan.
zaten tumgun psinde olup bitiyorsun aksamda 2 saatcik kendime ayirayim diyorsun seni cooook iyi anliyorum. benimde tepemdeydi bugun ustelik hasta halde. cok mizmizdi, cani yaniyor onuda anlamaya calisiyorum ama sabretmek cok zor.. ishal dis boaz sisligi hepsi bir arada :KK43:((

masallah ezgiye abla olmus. saclarinada bayildim benim kizimin saci niye hala cikmadi ya :KK14: :KK14: oglan gibi geziniyor halen ortaliklarda.

bir isim daha geldi aklima Beren , zaten Beren saatide cok begeniyorum.
gerci Elife uygun olmadi dimi ??

sorma valla canım aynen öyle bizede vakit kalsın diyoruz ama olmuyo mesala bugün kocagün dışarda gezdik bi tek sabah kavaltı verebildim onuda zorla altıda eve geldik ve ben çocuğa zorla yemek veriyorum onca saat aç açık hava temiz hava bizimki hala zorla yiyo valla ben anlamadım nasıl bişey bu.

kızlar bişey soracam sizin bebişler yürüyo mu? nasıl yani diyonuz benim ki sokağa çıktığımızda belki çok az yürüyü yani belki 20 adım bile atmıyo sonra kucakta taşıtıyo kendini bebek arbası ile giderken çok güzel ama o bebek arabası durmasın hemen hareketlenip inmek istiyo ben de artık elinden tutup yürümek istiyorum. bu arada evde koşan bi çocuk hayatta kucakta oturmaz hep ayakta. sizlerin durumunu merak ettim siz nasılsınız bu konuda

genç kız oldular güzelim :))

saçları açık aslında fotoda koyu çıkmış ...

nazda büyümüş çok

sen nerelerdesin kızı kreşe verdin kayıplara karıştın...
çok tatlı oluolar di mi büyüdükçe benmki maymun hastası bisürü yumuşak maymun oyuncağı var onlarla konuşuyo altını alıyo her yerini öpüyo nasıl sarılıyo elinden alamıoruz büyüdü de maymun annesi oldu benmki:KK60:
cnm valla sabah nazı bi bırakıorum kendimi sokağa bi atıorum artık nasıl geziosam eskisinden daha yorgun oluorum genelde:KK1: öğleden sonrada yemektir iştir gün bitiyo buarada temizlikçi almıorum şu hırsızlıktan beri o da çok vaktimi alıyo
ikinciye koyarsın artık :)))
ezgiye daha uygun aslında sen koymalısın bence:KK9: ben doğurmıycam şekerim cesaret edipte yıllar sonra falan doğurusam oğlan olsun mümkünse o zahmete değsin:KK53:
kızlar bişey soracam sizin bebişler yürüyo mu? nasıl yani diyonuz benim ki sokağa çıktığımızda belki çok az yürüyü yani belki 20 adım bile atmıyo sonra kucakta taşıtıyo kendini bebek arbası ile giderken çok güzel ama o bebek arabası durmasın hemen hareketlenip inmek istiyo ben de artık elinden tutup yürümek istiyorum. bu arada evde koşan bi çocuk hayatta kucakta oturmaz hep ayakta. sizlerin durumunu merak ettim siz nasılsınız bu konuda
cnm benki hiç kucak sevmez 10aylıktan beri asla sokakta evde kucağı yada arabayı istemez yapı meselesidir ya da bişeyden korkmuş olabilir düşmüştür mesela sokakta çok canı acımıştır korkusu kalmıştır bence bol bol park tarzı yerlere götür eve yakın yürüyerek gide gele ister yürümeyi

doğumgünleri de yaklaşıyo veletlerin napıcaksınız kızlar ben bu sene dışarda yapmayı düşünüorum bakıcılı bi yer var palyaçoda tutarsam çocuklar anneler rahat eder diorum

merhaba:))
ay öğlen girdim ama nil hanım uyandı:KK43:(
deryacım umarım kayınvaliden daha iidir.siteye baktım ben ama bize uygun bot yok:KK43:saolasın..
emelcim onat nası oldu??
kızlarımız birbirinden güzel valla maşallah..

çok tatlı oluolar di mi büyüdükçe benmki maymun hastası bisürü yumuşak maymun oyuncağı var onlarla konuşuyo altını alıyo her yerini öpüyo nasıl sarılıyo elinden alamıoruz büyüdü de maymun annesi oldu benmki:KK60:
cnm valla sabah nazı bi bırakıorum kendimi sokağa bi atıorum artık nasıl geziosam eskisinden daha yorgun oluorum genelde:KK1: öğleden sonrada yemektir iştir gün bitiyo buarada temizlikçi almıorum şu hırsızlıktan beri o da çok vaktimi alıyo

ezgiye daha uygun aslında sen koymalısın bence:KK9: ben doğurmıycam şekerim cesaret edipte yıllar sonra falan doğurusam oğlan olsun mümkünse o zahmete değsin:KK53:

cnm benki hiç kucak sevmez 10aylıktan beri asla sokakta evde kucağı yada arabayı istemez yapı meselesidir ya da bişeyden korkmuş olabilir düşmüştür mesela sokakta çok canı acımıştır korkusu kalmıştır bence bol bol park tarzı yerlere götür eve yakın yürüyerek gide gele ister yürümeyi

doğru diyosun alisha heralde küçük küçük yürüşlerle alışır. ama sokakta hiç öyle korkacağı bişey olmadı düşmedide heralde işine gelmiyo .

işine gelmiodur canım onun nil de öle arabasında tehditle bi süre oturur soona al al die yırtar bi tarafını:))

günaydın kızlar nasılsınız ay dün defne çok gerdi beni attım kendimi dışarı ama nası elektrik yüklüyüm neye elimi atsam cazcuz çarpıldım :))) gezdim gezdim bişeyde bulamdım bi tek pembe cat aldım kızımla bir örnek giycem niyeyse çok takığım bu konuda uyumlu giyinmeye bayılıyorum aynı renkler falan hatta yazın bir örnek tişörtlerimiz vardı velhasıl bugünde çıkabilirim bayram için hemde günlüğüde bişey kalmadı üstüme bu seferde biraz kendime bakim dün defne için dolandım hep
emelcim onat nasıl oldu bizimkinde de bi öksürük var

sorma valla canım aynen öyle bizede vakit kalsın diyoruz ama olmuyo mesala bugün kocagün dışarda gezdik bi tek sabah kavaltı verebildim onuda zorla altıda eve geldik ve ben çocuğa zorla yemek veriyorum onca saat aç açık hava temiz hava bizimki hala zorla yiyo valla ben anlamadım nasıl bişey bu.
ayy bana yemek demesinler. yemek saatleri iskence. hele hastayken kesinlikle agzina bir lokma koymuyor, sabah zorla kahvalti yaptirdim ama gecte kaliyorum kursa
ben ac kaldim onunla ilginecegim diye. yarim pogacayla ciktim disari ya :KK43:(
okulda yiyor diyorlarda biraz icim rahat ediyor 3 ogun (2 ara 1 ana) yiyiyor en azindan
artik ne kadar yiyor bilmiyorum tabi.
birde sipa servisten iniyor eve sokamiyoruz hanimi dolan dur ortaliklarda. havada serinledi.

valla benim kiz araba dusmani, arabayi yanimiza hep aliyoruz ama canini cok isterse
biniyor. birde bazen cantami koyuyorum onu kiskanip biniyor :KK9: :KK28:
genelde yurusede yorulunca bana tasitiyor kendini babasina degil :KK22: ayrica
ev 3. katta asansorde yok hanimi yine ben tasiyorum :KK53:
doğumgünleri de yaklaşıyo veletlerin napıcaksınız kızlar ben bu sene dışarda yapmayı düşünüorum bakıcılı bi yer var palyaçoda tutarsam çocuklar anneler rahat eder diorum
benim suan tam nerde olucagim belli degil eger turkiyede olursam aile icinde
kuzenleriyle bir parti yapariz. eger Korede olursam kreste yapmayi dusunuyorum
ayrica evdede dusunuyorum. duruma gore bakicam.

Son düzenleme:
günaydın kızlar nasılsınız ay dün defne çok gerdi beni attım kendimi dışarı ama nası elektrik yüklüyüm neye elimi atsam cazcuz çarpıldım :))) gezdim gezdim bişeyde bulamdım bi tek pembe cat aldım kızımla bir örnek giycem niyeyse çok takığım bu konuda uyumlu giyinmeye bayılıyorum aynı renkler falan hatta yazın bir örnek tişörtlerimiz vardı velhasıl bugünde çıkabilirim bayram için hemde günlüğüde bişey kalmadı üstüme bu seferde biraz kendime bakim dün defne için dolandım hep

valla bende dün dışarı attım kendimi deli gibi dolaştım bayağından beri evdeydim bide alışveriş yaptım insan kendine geliyo kendimde değişlik yapacam canım sıkıldı kuaförüme uğradım kızlar ben sarış bi hatunum çok sarı olsada bugüne kadar röfle yaptırıyordum ama düşündüm ki şimdi kış önümüzde bayram değişiklik yapayım bakır kızılı yapayım diyorum saçlarımıda kestireyim gözlerde yeşil nasıl olurmu sizce yakışırmı yaza tekrar röfleye dönerim ama cesaret edmiyorum bugüne kadar hiç boyatmadım sizce yakışır mı?

ayy bana yemek demesinler. yemek saatleri iskence. hele hastayken kesinlikle agzina bir lokma koymuyor, sabah zorla kahvalti yaptirdim ama gecte kaliyorum kursa
ben ac kaldim onunla ilginecegim diye. yarim pogacayla ciktim disari ya :KK43:(
okulda yiyor diyorlarda biraz icim rahat ediyor 3 ogun (2 ara 1 ana) yiyiyor en azindan
artik ne kadar yiyor bilmiyorum tabi.
birde sipa servisten iniyor eve sokamiyoruz hanimi dolan dur ortaliklarda. havada serinledi.

valla benim kiz araba dusmani, arabayi yanimiza hep aliyoruz ama canini cok isterse
biniyor. birde bazen cantami koyuyorum onu kiskanip biniyor :KK9: :KK28:
genelde yurusede yorulunca bana tasitiyor kendini babasina degil :KK22: ayrica
ev 3. katta asansorde yok hanimi yine ben tasiyorum :KK53:

benim suan tam nerde olucagim belli degil eger turkiyede olursam aile icinde
kuzenleriyle bir parti yapariz. eger Korede olursam kreste yapmayi dusunuyorum
ayrica evdede dusunuyorum. duruma gore bakicam.
canım ya azda olsa yürüyosa oda güzel büyüdükçe daha fazlalaşır ama bizimki çıkıyoz belki 10 adım yürüyo sonra kucak bir yerde sabitlendiğimizdede deli gibi koşuyo. hele yemek konusunu sorma valla gına geldi o böyle zorluk çıkardıkça ben yiyom aldım kiloları gene özensin bana bakarak diye nerde beni besliyo sanki çok ihtiyacım var :)

bugün yağızın sıkıntı var galiba dişlerden sabah 7 de kalktı 1,2 saat sonra mızmız lanmaya başladı zorla uyuttum bayağından beri uyumuyodu koca gün ayakta gece 9 da yatırsam ağlaya ağlaya yatıyodu uyudu ayyy allahım ne bu dişler hayırlısıyla bi bitse de ona bana eziyet valla.bazı çocuklar ne güzel kolayca sıkıntısız çıkarıyo anneler biz anlamadık diyo imreniyor valla 9,5 aylık bi başladı diş halada sürüyo son 4 azı ama onlarda ses seda yok. ben doğum gününü evde yapacam.geçen sene evde yapabildiğim kadar bişeyler hazırladım.evi süsledim bolanlar yazılar bi sidi hazırladım resimlerle ona şarkılar eklettirdim ışıklar sonra bi tablo yaptırdım marangoza oraya bütün fotalarını yapıştırdım taployu süsledim ışıklarla düğün solanu gibi oldu tabaklarını çatallarını süslü aldım. bu sene evde yapacam yine. aile arasında annemler eşimin ailesi falan sizce daha değişik busene evde nasıl yapabilirim fikir verir misiniz kızlar bu sefer sade ama hatırda kalan bişey olsun istiyorum hadi fikirlerinizi bekliyorum

aynen boncuk ben tam alışveriş yapamadım hızımı alamadım bugün tekrar çıkmayı düşünüyorum :))) ve aynen bende saçlarda değişiklik düşünüyorum ben saçımı hiç boyatmamıştım hamilelikten önce boyattım önce soğan kabuğuydu sonra bende soluk olunca ve hamile kalmayı düşününce çikolata kahve yaptım e sonra yine kendi rengine döndüm ve defne 2 yaşında bende iki seneden beri renk değişimi yapıcam bi türlü cesaret edemiyorum ama bu sefer bayağğğ kafaya koydum ama röfleye girememde heralde karamel falan yaptırcam

aynen boncuk ben tam alışveriş yapamadım hızımı alamadım bugün tekrar çıkmayı düşünüyorum :))) ve aynen bende saçlarda değişiklik düşünüyorum ben saçımı hiç boyatmamıştım hamilelikten önce boyattım önce soğan kabuğuydu sonra bende soluk olunca ve hamile kalmayı düşününce çikolata kahve yaptım e sonra yine kendi rengine döndüm ve defne 2 yaşında bende iki seneden beri renk değişimi yapıcam bi türlü cesaret edemiyorum ama bu sefer bayağğğ kafaya koydum ama röfleye girememde heralde karamel falan yaptırcam

nazocum karamel rengini bende çok beğeniyorum gerşi nasıl sarışın mısın esmer veya kumral bilmiyorum ama karamel rengini kim boyattıysa ark. hepsine çok yakıştı ay valla aman boşver değğişik lik olsun insanının ihtiyacı oluyo heleki bayanlar bu tarz şeylerden çok mutlu oluyo bence

benimki de fazla yürümez hemen kucak ister, beş dakika yürütüp beş dakika kucakta taşınıyo, arabayla aynı şekilde bi süre sonra inmek istiyo. ne yaptığı belli değil

eee yürüyomu canım sonra yoksa kucaktamı duruyo?
kucakkk...
güle güle giyin canım,kızın botu nerden,ben hala bot arıorum da:))
valla bende dün dışarı attım kendimi deli gibi dolaştım bayağından beri evdeydim bide alışveriş yaptım insan kendine geliyo kendimde değişlik yapacam canım sıkıldı kuaförüme uğradım kızlar ben sarış bi hatunum çok sarı olsada bugüne kadar röfle yaptırıyordum ama düşündüm ki şimdi kış önümüzde bayram değişiklik yapayım bakır kızılı yapayım diyorum saçlarımıda kestireyim gözlerde yeşil nasıl olurmu sizce yakışırmı yaza tekrar röfleye dönerim ama cesaret edmiyorum bugüne kadar hiç boyatmadım sizce yakışır mı?
kızıldan kurtulamazsın ama tarifine yakışır:))
benimki de fazla yürümez hemen kucak ister, beş dakika yürütüp beş dakika kucakta taşınıyo, arabayla aynı şekilde bi süre sonra inmek istiyo. ne yaptığı belli değil

artislik!!

merhaba:)))
1 satte uyuttup geldim,gidip kahvemi alacağım işallah uyanmazz..

Elif'le uyumlu olsun diye düşünmüyorum ismini önemli değil aslında ama Beren ismi çok klasik oldu, Beren Saat'i de hiç sevmem, benim kızımın suçu ne ? :))))

Eliz'de benim aklımdan geçen bi isimdi ama Elif'le çok karışır herhalde.

selamlar herkese,

derya masallah ezgiye kocaman kiz olmus ve de pek guzel cikmis :) kucuk hanim...

naz.a zaten diyecek yok da aysegul bu cok cadiya benziyor :) ama cok da seker masallah..

yesim ne guzel seninki kreste yiyormus benimkini korkudan biyerlere birakamiyorum...bende de yemiyor ya aslinda zor bela agzina bisyerler sokuyorum..bir de bizimki cigenmiyor lokmalari..aslinda elma falan elde az da olsa yiyor salatalik falan da cigniyor ama genelde lup lup yutuyor...sonra da ogurup olani da cikariyor :KK43:((

boncuk ayni dert bizde de var dert etme:) varsa yoksa kucak...esim sen benden daha kaslisin diyor artik :KK70:

kuzi valla kiz ismi aklima gelmedi zaten gelenleri de yazmislar...az kaldi degil mi..aaa belki seninle hastanede tanisiriz..gelmeye calisrim...

ay kizlar yarin yola cikiyoruz...cuma ogleden sonra artik ulkemde olacagim insallah...pasaportlari yenilemistik gelmez diye koruyordum konsolosluktan dun geldi...cok sukur...simdi uzun bi yolculuk beni bekliyor ve stres basti...ucaktan cok korkmam ama su okyanusun tepesine geldik mi hafakanlar basiyor malum asagida inecek havaalani yok...aklima gelen bildigim tum sureleri okuyorum...ay yine bi garip oldum...neyse dusunmeyim daha yarina var...

yazamazsam daha kizlar hoscakalin deyim simdiden..e gelince gorusuruz umarim

X