2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar ben yandım niyemi yağız 7 de yatmıştı ve şuan uyandı bakalım nasıl uyucaz. bugün uyutmadım gerçi oda uyumak istemedi bende üstüne düşmedim gece erken uyusun diye ama tutmadı hadi ben kaçtım bugece uzun olacak size ıyi uykular bana iyi nöbetler :)))) ((((

hangi doktor ki nihan var orda birde emine ikisini de iyi bilirim

aa biliyomusun orayıalkisalkisalkis, nihan'a gittim ben, Emine eskiden varmış, ayrılmış sanırım ordan,
Nihan nasıl peki sence ? kuzenimin doğumunu yaptırmıştı o memnun kalmıştı, o yüzden ona gittim. doğal ve konuşkan bi insan gördüğüm kadarıyla ama bakalım ne olacak

seçilcim Allah gani gani sabır versin bu geceki nöbette sana :))
benimki de üç dört gecedir, kalkmasada dakika başı ağlayıp, mızırdanıp duruyo, burnu tıkalı uyuyamıyo, serum fizyolojik sıkmak tam bir facia bizim kıza. yine bağırta bağırta sıktım damlayı, bakalım bu gece ne yapıcaz.

yatakta soldan bizim kız mıymıymıy rahat bırakmıyo, sağdan babası sıkıştırıyo, koca yatağın yarısı boş dururken adam benim yastığımın üzerine gelip yatıyo arkadaş, resmen yarım metrelik yerde hiç hareketsiz yatıyorum, karnımdaki deseniz zaten dönmeme izin vermiyo, onu ordan ittir, bunu burdan ittir, bi rahat yok bana bütün gece :))) ensonunda bi otele gidip iki gün iki gece uyuycam şöyle sere serpe vallaguclubacismile

merhaba hanimlar,
kuzicim yazik sana ya ben hamile degilim ama defnede bizimle yatiyor o bile yetiyor 2
buklum bazen yastiksiz siziyorum. bugunlerde uykusuz dolasmam adet oldu. Defne hanim
dis cikariyor ve ustune usuttu benim de canima okuyor. 2 yasina gelecek hala bir rahat uyuyamiyorum arkadas ben ne zaman rahata ericem ya bilen var mi?
Ikinci cocugu yapan yada yapacak olan annelerin cesaret ve sabirlarindan dolayida saygiyla egiliyorum. alkisalkisalkis
ben bu sebeple cesaret edemem uzuuuunca bir sure,
Ama bende kopege heves ettim kizlar ya besleyen varmi evinde, Labrodor veya golden istedim ama boyutlari buyuk diye vazgectim (bahceli evim olunca muhakkak bir labrodor birde golden alacagim) simdi ufak bir tane istiyorum ama defneye zarari olurmu? esimde evde istemiyor hijyen acisindan.. siz ne dusunuyorsunuz???
secil sanada demeden gecemicem yazini okudum cok uzuldum inanki. sen okadar ugras temizle bir anda sacma sapan bir sebep yuzunden ortalik batsin. Allah sabir versin. sana yardim edecek birini cagirsan kendinde cok yipranmazsin diye dusunuyorum. kardesini ablani yada anneni ???

selamlar herkese gunaydin mi desem yoksa...

cook oldu girmeyeli tasindim ettim derken internet baglanmasi krize dondu..baglandi derken de yogunluktan giremedim...biraz okudum yeni arkadaslar var hosgeldiniz...kuzi sana da hayirlisiyla kolay dogum diliyorum...ya biz de hala bocekle yatiyoruz ama yatagini benimkiyle birlestirdim yoksa beyefendi tarlada yatiryor gibi tum yatagi kapliyordu...emzirmeyi birakinca asamali olarak odayi bile ayiracagim yetti artik

kizlar cok guzel bi yere tasindim...cok guzel parklari var...havalar sogudu ama hala gidiyoruz..kum havuzu var bisuru araba bisiklet falan var adil emre deli oluyor oraya...bi de haftada bi gun 1 saat okula gidiyoruz...sarkilar soyluyoruz..anneler de olmak zorunda ben bile cok egleniyorum..bir de malum burda kiz uzun oluyor ve bu okulun oyun salonu var bi ton oyuncak...artik oraya takilacaz ve en onemlisi bedava :)

bu arada bizimki de cumle falan kurmuyor...kelimeleri tekrar ediyor ama cumle yok..bi de anne demiyor bana onun yerine kofte oglum parkta cocuklardan ogrenmis mommy diyor...anne de diyorum daha bi israrla ingilizcesini diyor...ustune gitmeyince unutur diyorum ama sanirim zor...neyse buyuyunce ogretecem ama ne hayaller kurdum anne diyecek diye... neyse ikinciye dedirtirim ...(bu arada tr donusun ikinciyi istiyorum Allah nasip ederse hazir kafayi yemisken adil emre ile, tam yeyim diyorum :))))b hayirlisi olsun artik insallah

bu arada cumaya turkiyedeyim insallah 1 ayligina..cok ozledim...uzun bi yolculuk beni bekliyor insallah ufaklik sorun cikarmaz..hos benim bile nevrim donuyor uzun yolda ama bakalim..

bu arada yesimcim alma kopek falan derim..burda herkeste var kopek...parkta bahcede heryerde...iyi hos guzel ama cocuklu aileye olmaz derim..cunku parkta benimkinin bile kasla goz arasinda geldi yanagini yaladi adami tersledim sahip cik kopegine diye ama iste...evde kopek ne yapar dusunemiyorum bile..ne kadar temizlesen de ne bileyim benim icime sinmez acikcasi...

günaydın kızlar

saatler geri alınmış sanırım sabh sabah feleğim şaştı havaya bakıyorum aydınlık saate bakıyorum 6.30 sinir oldum çocuğa söyleniyorum bende 1 saat erken kalktı diye meğer yavrum saatinde uyanmış

duygucum tam yazmaya başladım akşam benimki uyandı , ya son 10 gündür falan Onat gece uyanıyor ağlayarak iniyor yatağından doğru salona gelip koltuğa yatıyor sabaha kadarda orada uyuyor deli olucam

yeşim , lida heoşgeldiniz özlemiştik sizleri lida ne güzel oyun parkı olayı ya hemde bedava biz burada parayla oyun evine gidiyoruz aynı amaç için

sagol emelcim, Defne cok formunda yine bugun aksam oldu yarim dilim kekle duruyor corba yaptim simdi bide onu denicem. mideyi usutmus coook nazli bayiltti beni.
coraplari surekli cikartiyordu ondan oldu diye dusunuyorum.
bir iyilesse baska birsey istemiyorum.

Lidacim ya bir heveslendim iste. esimde oldukca soguk bakiyor ama diyorum belki
erzincanda bakariz. orda bahcede var nasil olsa. eskiden beri hep bir ev hayvanim olsun
isterdim onceden annem karsiydi simdide kocam. ooofff
cok temiz olamazlar dogru belki evde ama bahcede olur diye dusunuyorum.
bu gidisle beni akvaryumda balik beslemek paklicak sanirim

merhaba:))
ayırın kızlar şu odalarınızı artık ya ,sizinki de can hele kuzicim o kocayı ne yapmalı,benimkinin yanına atmalı:)))ha bi de bence de o parayı çocuklarına harcarsın..
kurabiyeyi yapamadım daha(
ben de onatla nilin fotolarını yüklemek istiorum ama imageshack mıydı ne ordan yüklemio(??
2. çocuğu ben de istiorum sanırım ama ilersi için..ilaç kullanıorum 2 sene +1 de ilaç etlkisini bitirse 3 ..oooo tam kurtulcam haydiiii bi daha( bi de ben kendimi hep tek çocuk annesi olarak hissediorum???
unuttum ne vardı??
mcukkss:))

biz bu gece tarihi bir gece yaşadık, maşallahhhhhhhh diyim önce, benim kız bu gece hiç uyanmadı, inanılır gibi değil, sabahta 9 civarında uyandı, tabi ben saatlerin geri alınacağını bilmiyodum bu arada, 8 miş ama olsun süper bi geceydi, iki senedir böyle bişey yaşamamıştım :)))))
bi uyandım sütü biberonda duruyor, suyu öylece duruyor hepsi öylece kalmış gözlerime inanamadım.

lida sağol canım, bizimkinin de yatağı bizimkine bitişik, yanımızda yatmayı sevmiyo ama ben kalk yat yapmaktan bıktığım için birleştirdim. Emzirmeyi bırakınca da zor ayırırsın gibime geliyo ama hadi bakalım.

yeşim boşversene ya, bende çok severim ama köpekte çocuk gibi ilgi alaka ister, bahçede kolay tabi ama evin içinde bide onun temizliğiylemi uğraşıcan, okadar meraklıysan temizlemeye çocuk yap :)))

duygu oda ayırma işini aslında 1 yaşından önce yapmalıydık ama bana zor geldi odalar arası mekik dokumak, çok sık emiyodu çünkü, şimdide hiç cesaret edemiyorum, 2 sene ilaç, 1 senede etkisi, 1 senede çocuğun meydana gelmesi 4 eder, büyüdükçe daha zor gelir insana ama ilaç kullanıyosan yapacak bişey yok tabi.

Onat bey'e bak sen, rahat edemiyomuymuş beyimiz yatağında :))

metin e hamileyken nihan a gitmiştim kaan a hamileyken emine yeama dogum yapıcagım doktor basından beri belliydi muayenesi pahalı oldugu için bu doktorlara gitmiştim ikisi de iyi nihan bıcır bıcırdır mesela hastane de evime cok yakın gelirim ziyaretine
bak elif de abla olmus bir gece de uyumus ne güzel
kaan büyücek deeeeeeeeeeeeeeeeeee bende uyucamcok var cok

ya evet yatak ayirma konusunda coook gec kaldim ama ayiracam gercekten...gece cok sik kalkiyor diye usendim ayirmaya zaten cok miz miz bi oglum var komsum bile nasil yemek yapiyorsun bununladedi..ben de geceleri bari rahat edeyim dedim...ama yanlis aslinda ya tembellige vurdum biliyorum...

emel gercekten burda cocuk egitimine cok onem veriyorlar...o yuzden de boyle bedava yerler oluyor...ben de ocaktan sonra gonullu olarak orada calismak istiyorum...insallah olur..zaten bi yil calismistim burda hem de ogretmen olarak sanirim kabul ederler..oglumla gider calisiriz..

ya bana fatih civarlarinda kaliteli cocuk giyim yerleri der misiniz...biliyorum diyeceksiniz orda cok guzel seyler var ama ben tr.den de almak istiyorum...burda oraya gore daha pahali cocuk giyimi..neyse tavsiyelerinizi bekliyorum..

kızlar meraba dün gece ezimetti valla benim için en saate baktım 4.00 tü sabahta 8.30 da kalktı yağız. ya filizcim akşam dediğiin gibi gani gani sabra ihtiyacım vardı. o da ayırma konusuna bende katılıyorum ben4. ayda ayırdım ama yağız beni 4 ay emdi ve artı yağız bebekken çok düzenli bi gece uykusu vardı . şimdi son bir aydan beri valla saat başı kalkıyo o yüzden kızlar oda ayırma konusunda şanslıydım sizler gibi emme veya uyunma problemimiz yoktu ve size şuanda çok hak veriyorum neden bebişlerin odasını ayıramadığınız için çünkü yağız bu saat başı uyanmalarında dolayı bir kaç kere yanıma aldım ve şuanda hep yanımıza geliyo bide çocuklar çok çabuk alışıyorlar tabi işlerine geliyo . ama en doğrusu sabırlı ve kararlı olmak diye düşünüyorum çümkü şu kadar veletler çok güzel bizi kullanıp oynuyorlar aaaa nasıl olsa annem kıyamıcak banayı çocuklar çok iyi biliyorlar .

selam kızlar oğlum öğlen uykusuna yatmadığı için bugün erkenden uyudu.yoksa gece 12-1 i buluyor bende deliriyorum tabi.daha yeni yatağına geçirdim yine odasında yatıyordu ama yer yatağında uyanınca kalkıp geliyordu tabi ben dağınıklıktan sıkıldığım için artık yatağına alıştırdım.10 aylıkken düşmüştü yataktan yerde gülüyordu.çok akıllılar acayip kullanıyorlar ayakta uyuyoruz

meraba canım sağol doğru kendimi yıpratıyorum. ben evin tek kızıyım ablam veya kız kardeşim yok böyle durumlarda annem geliyo yardıma ama oda buhafta çok meşgüldü benim de tez canlılığımdan biran önce bitsin dememden dolayı çok yoruldum valla aslında bırak olur yavaş yavaş ama diyemiyorum.doğumdan önce çalışıyordum yağız olunca bıraktım inş. seneye başlıcam tekrar o yüzden yağızdan kalan boş artı zamanlarında illa kendime iş çıkartıyorum heralde oda iş yaşantımdan kalma bişey işyerimde bir çok sorumlu olduğum görevler vardı öğle paydosları hariç hep işle meşguldüm afedersin wc. bile gidemiyordum heralde ordaki yoğunluktan kaldığı için böyle.buarada tanıştığıma sevindim.

Evet Nihan öyle gerçektende, hatta doktor demeye şahit lazım :)) hani genelde kasıntı burnu havada tipler olurya, fazla doğal, beklerim buyur gel :)
Elif'in uykusu bir gecelikmiş malesef ama yine de az uyandı sütünü içti uyudu buda bişeydir. Neyse önünde zor bir 2 senen var, sonrasında ömür boyu rahatsın enazından, günler su gibi geçiyo zaten baksana iki yaşına geldiler göz açıp kapayana kadar. (kendimi teselli ediyorum aslında böyle)

Benim kuzenim Amerika'dan kesin dönüş yaptı ve o da tam tersi orda giyimin çok ucuz olduğunu söylüyo, hem çok değişik hemde ucuzdu diyo, hatta ordan sipariş veriyo gidip gelenlere çocukların kıyfetlerini, gerçi bölgesine göre değişiyo olabilir.

bende amerikadan getiriyorum daha ucuz bence orası :))

gymboree, gap , old navy den

ama daha da ucuz dersen lcw çılgınlığı var türkiyede güzelim her köşe başı magazası var kesin vardır fatihtede...

günaydın hanımlar nasılsınız...

hafta sonumuz berbat geçti bu sefer

kayınvalidem çok fenalaştı eşim ankaraya gitti aldı geldi

kadın kendinde değil idrar falan haberi yok şeker tansiyon aynı anda fırlamış...

ne olduğuda belli dedğil ...

Günaydın kızlar,
Yeşimcim hemen baştan sana söyleyeyim köpek konusunda bişeyler:)))Bende var.2 taneydi, egehan doğduktan sonra küçük olanı, 2 yaşındaydı verdim.7 yaşında olanı veremedim, kendi çocuğum gibi olduğundan.Evdeydiler.Annem de evde olunca illaki bahçeye bırak dedi, çocuğa bişey olur falan filan olayı diye.Aslında aşılarını filan yaptırdığım için içim rahattı, ama tüy olayı temizlemek gerçekten zor oluyor.
Ben ilk köpeğimi büyük oğlum için almıştım, ilkokula giderken çok istedi, bende çocukluktan beri isterdim.ailem izin vermemişti.Benim kendi evim dedim aldım.Ailemizden biri oldu.Çok güzel bir duygu.Şimdi 9 yaşında. Ama allah gecinden versin ölmesin, ama ölecek olursa başka köpek alamam.Hem çok bağlanıyorsun, ona birşey olacak diye gözüne bakıyorsun.Hem de bir yere gidecek olsan yanında götüremiyorsun.Bir de sen yurt dışındasın, 1-2 ay tr ye geldiğinde onu ne yapacaksın.Yanında alıp getirsen herkes evine almıyor.Çok sorun yaşıyorsun.Yaşamı boyunca büyümeyen bir çocuğun daha oluyor.Bütün bunları düşünerek almaya karar ver.Çok güzel birşey, ama çok ağır sorumluluğu var.Bırakmak istersen bırakamazsın.Sana alıştığı için başka yerde yaşamakta sorun yaşıyorlar.Benim bu köpeğim biz evde yoksak yemek bile yemez.İllaki evden birisi olacak onu beslemek için.O nedenle mecburen 1 kaç günlüğüne bile bir yere gidecek olsam evde birisinin kalması gerekiyor.
Ama egehanla oynamaları, daha önce batıkanla oynamaları da çok güzel birşeydi.Batıkan büyüdüğü için şimdilerde ege peşinde sürekli.Onunla oynuyor, peşinden koşturuyor.Hem iyi tarafı var, hem kötü tarafı var.

Hoşgeldin lida.Çok iyi olmuş öyle yerlerin olması.hem sana hem adil emreye güzel bir değişiklik olur.

Yaaa biz oralardan sipariş vermeye çalışıyoruz, sen buradan almak istiyorsun:)))))
Deryanın kıyafet aldığı bir yer var, ve çok güzel indirimler yapıyor.Oraya da bir bak istersen.
Children's Clothing, Kids Clothing, Baby Clothing, and Toddler Clothes at Gymboree internetten de sipariş veriliyor.Ama tr ye oldukça pahallı kargo ücretleri.

Geçmiş olsun deryacım yaaa, inşallah geçer çabucak.Ne oldu acaba _?

meralcim naber türkiyeye 25 dolar kargo ücreti ama sürekli kupon gönderiyorlar alışveriş için kargo bedavaya geliyor o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…