2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

iyi geceler

sevda maşallah bu saatte buralardasın iki bebekle yorulmuyormusun:))

bizim verdiğimiz siparişler geldi ama benim aklıma takıldı hani şu çıkartmalar varya onları eymen çıkartamıyor zaten ben zor çıkarttım..birde eline yaıpştı diye bir sinir oldu kurtulayım diye uğraşıyor diğer eline yapışıyor oğlum bak buraya yapıştır diyorum ama çok kızdı ona göre değil henüz yada benim oğlan için biraz erken çünkü ne yapması gerektiğini bilmiyor....

ahşap yap bozu sevdi birde buz dolabı için aldığımız magnetlerle çok oynadı..boyalara zaten bayıldı ama kaldırdım hemen koltuğu boyadı..daha önce oyun hamurunu almıştım beraber oynuyorduk geçen telefonla konuşuyorum bir baktım bir lokma atmış ağzına yiyor korktum bende onuda kaldırdım..

bence bu dönemleri koşup zıplayacakları dönem o yüzden bol bol parka gidip gezmek bence seneye bunlar ilgisini çeker diye düşünüyorum...

birde tamir takımı almıştım plastikten... çekiçi kırdı sonunda bizde rahat ettik televizyonda rahat etti...gidip tv ye tak tak vuruyor sandalyeye vur masaya vur diyoruz ama inat ediyor arada bizim kafamızada vuruyor illa zarar vericek...bahçeye kum döktürdük bu ara onunla çok oynuyor...

günaydın kızlar

Balım onatda aynı çıkartmaları ben çıkartıyorum o çıkartamıyor yapıştımıyorda gel yapıştıralım diyorum yapıştıryoruz hemen geri çıkartmak istiyor kızıyor yani bize görede değil henüz , boya desen bizim bütün duvarlar boya içinde duvarları çiziyor sedece kendi odanı çiz diyorum arada kaçamak yapıp salonada geliyor , hamura gelince başımın ve halılarımın belası oldu :)) onat tam bir hamur manyağı sabahtan akşama kadar o hamur elinde olacak oda mıncık mıncık edip parçalayacak halılara koyup ayağıyala bastırp eziyor halının tüylerine yapışıyor çıkmıyor bende sinir oluyorum

günaydın herkese
bugün yağmur yüzünden okullarımız tatil oldu kızımla evdeyim
ben de sipariş verecem onlardan ama arkadaşı bekliyorum
oyun hamuru,ahşap puzzle,çıkartmalı kitap,parmak boyası bi kaç bi şey daha seçtim
çoooook büyük alışverişe de cumartesi çıkacam inşallah
delii gibi gezecem çok sıkıldımm kelestennn
ceylin 19-20 numara giyiyor :)) ben özdilekten almıştım yarım bot gibi bişey
ben D&R den ikili tamamlama kartları almıştım onları tavsiye ederim 1-3 yaş için şekilleri ortadan ikiye bölmüşler minikler tamamlıyor karpuz,güneş,araba gibi
bir de ilk kitaplarım setini almıştım 9 kitap onlara da çok bakıyor herşeyin adını söylüyor kitaptan
hava o kadar kapalı ki ışık yaktım yine de güzel bir gün olsun inşallah herkes için

:))) ezgide öyle yapıyordu takıp geri çıkarmak istiyordu ama sonra sistemi kaptı hatim etti 5 set bitirdi şimdi yüzüne bakmıyor...

şöyle yapın çıkartın elinizde tutun o hayvanın olduğu sayfayı açın bu nerde diye gösterin o göstersin siz yapıştırın...

sonra o alıp yapıştırmaya başlar

Son düzenleme:
merhaba herkese

derya senin söylediğin gibi yaptık ama benim oğlanın ilgisini çekmedi..en çok arabaları seviyor resimini görse yolda görse didit didit demeye başlıyor şimdi kumla oynamayı çok seviyor..

hadi hayırlı olsun, inşallah kolay atlatırsınız, benim gözümde büyüyo bu çiş öğretme işi, şu anda zaten öyle bi niyetim yok, koca karnımla uğraşamıycam, dursun biraz daha bakalım. yaza inşallah.

bende bu çizmeyi beğendim Tchibo.com.tr || Her hafta yeni bir dünya ama denemeden alamam,bugün alışveriş merkezine gittim sanki indirim vamış gibi çok kalabalıktı tchibo bakamadan döndük.
resmi açamadım ama bende pembe çizmelere bayıldım, hatta yağmurluğuna da ama numarası 24-25'ten başlıyomuş sanırım, benimki daha 22 giyiyo.

Allah kolaylık versin gülce, bakıcı olayı da böyle işte, tam bir ayar tutturdum diyeceksin, kafasına esip gidecek, hadi bakalım yeni bir düzen kurmaya çalış, çocuk içinde çok zor, sürekli yeni birilerine alışmaya çalışacak, of of bende kara kara bunları düşünüyorum şimdi, napıcam diye.

bende dün oyun hamuru aldım evdeyken oynarız beraber diye ama halılara koltuklara bulaşma, ağzına sokma olayının beni delirteceğini de biliyorum. Hiç açmasammı acaba,

oyuncakçıya girdik, şu saplı tekerlekler vardır ya, yere sürterek tır tır giden, biz küçükken bile vardı, onca oyuncak içinden gitti ona yapıştı. böyle basit şeylerden daha çok zevk alıyo sanki çocuklar.

merhaba:))
defnecik güle güle giysin botunu ..
nil de öle bi kitap falan okuo öle bikaç dakika durarak yoksa...patates kafayı bi dağıttı pir dağıttı..bıyıkları falan kaldırdım dün demin de hepsini 2 gün soona bi daha çıkartacağım çünkü sadece attim oyunu oynuo,oyna oyna deyip,hahahahah..
hamur benim de derdim oldu,duvarlarım mum boya...çıkar sandım çıkmadı,orta sehpam pembe çizgili...aslında ben takmadım aman nil oynasın,öğrensin dedim ama artık ev evden çıktı

selam kızlar

kuzi dediğin gibi basit şeyleri seviyorlar birazda aslında almamak lazım hayal güçlerini kullanarak birşeyler icat edip oynamaları lazım

ayy duyguu sen gelsende bizim evi görsen duvarlar renk renk çizgiler dairelerle dolu koltuklar hamur ve boya hele halının üzerinde her renk her desen var allahtan mobilyalarım hemen silince çıkıyor

bu arada Ahu ben parmak boya aldım iğrenç bir şey balçık gibi hemde öyle güzel boyanmıyor biraz daha büyümesi lazım onun için zaten üzerinde 3 yaş diyor

ah dertli anneler

size hemen bir küçük masa biz sadece onun üzerinde oynuyoruz oyun hamuruyla hiçbir yere bulaşmıyor...

parmak boyaya gelince hergün yapıyorlar kreşte başlatın çocukları ya...

ah ahh izin versen dert vermeden dert!!neys çıkıomuş seninkiler,bizim de sehpadan çıkııodu ama aynı boya olmasına rağmen pembeler çıkmadı(
koltukları falan hiççç silmiorum zaten,pisim pisaklinialirimsmile
ah dertli anneler

size hemen bir küçük masa biz sadece onun üzerinde oynuyoruz oyun hamuruyla hiçbir yere bulaşmıyor...

parmak boyaya gelince hergün yapıyorlar kreşte başlatın çocukları ya...
maşallah canım ezgiye ama nil'i öle bi odada tutamazsın,hamuru falan alıp minik minik koparır atar,attiiibiz çok yaptık bi ara kalıplarla da ama şu aralar ara verdik..ha aklımdayken oyun hamuruna alışınca yemeyi kesti nil,ilk zamanlarda yiodu...
ilk 2 yaş ve sonraki 1 yaş hayatlarının en önemli zamanı gelişimleri için hiç bakmamak lazım ne yaparlarsa yapsınlar ama emel ve benim gibi yalnız!!anneler azcık zorlanıo bilmiyorumkismileopuyorumnanaktan

kızlar eşim aradı bi araba varmış almış onu o yüzden ertelediğimiz oto koltuğu acilen lazım ,b.römermiydi o pahalı ya daha uygun ama ii bişi bakıorum,fikirlerinize açığım:))

bi de izofix lazım mı,ve kaç kilo aralığı aldınız.18 e kadar mı 36 kiloya kadar mı?

duygucum 36 kg a kadar aldık biz izofixe gerek yok dediler biz normal aldık römer bizimki ama çok rahat içinde ilk başta hiç oturmuyordu şimdi hemen oturuyr vede uyuyor

deryacım ya gelde bir gör sen benim evi oyun odamız var bizim sadece oyuncakları küçük masası boyaları hamuru ama duygunun dediği gibi sıkılıp kalkıyor masadan salona gelip un ufak ediyor hamuru birde üzerine basıyor bastıra bastıra

çok sağol emelcim onu almayım o zaman biraz daha büyüsünler
zaten daha önümüzde çok zaman var onla da sonra tanışsın diğerlerini de bi alsaydım
ne güzel böyle bu saatte evde olmak
bursada yarın da tatilmiş ama bizim ilçede değil

süper emelcim valla bana otutsa yeter:)))))ayıp olcak ama kaça almıştın ve hangi modeli??
derya nası gideyim oraya??netten var mı satışı??botu açamıorum !!!çok merak ettim..

derya tam aradığım bot ben de istiorum nası alıomuşuz..olmazsa 2 tane alalım..bi de 5 numara kaç oluo?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…